با فروشگاه بسته چتر نجات به ارمغان می آورد آن تخصص طراحی آنلاین

کلید بینش:

  • مارک های در حال ایجاد برنامه های آنلاین برای ارتباط با مصرف کنندگان به خصوص آنهایی است که می تواند تکرار در فروشگاه ها هنگامی که آنها بازگشایی شده است.

چتر نجات را مستقیم به مصرف کننده ملافه و صفحه اصلی با نام تجاری است که آوردن آن در-تجربه فروشگاه آنلاین.

به ویژه در حال انجام coronavirus همه گیر باعث شده است تا نام تجاری تا سطح شیب دار به یک one-on-one مجازی یک ظاهر طراحی شده که در آن مصرف کنندگان می توانند به کار با یک “خانه کارشناس مشاور” برای دریافت توصیه ها و خانه شیک مشاوره بیش از ویدیو چت—شارژ رایگان.

آریل کی Parachute رئیس اجرایی گفت: این برنامه در ابتدا راه اندازی در پاییز 2019. اما با همه گیر وادار فروشگاه درب به, نام تجاری سریع ردیابی تر و گسترده اولین.

“ما واقعا می خواستم برای قرار دادن کلمه وجود دارد و اجازه دهید مردم می دانند که ما در حال ارائه این سرویس به صورت رایگان برای مشتریان ما,” او گفت: Adweek. این شرکت همچنین در سوار اضافی سبک و یکپارچه تر از این تیم به کار در این برنامه خاص.

مجازی یک ظاهر طراحی شده جلسات شروع با یک ایمیل به شکل پرسش و پاسخ است که مشتری پر کردن به سبک (گاهی Kaye خودش پر نقش) یک تصویر بهتر از طعم و مزه خود را. پس از آن وجود دارد, چت تصویری, به دنبال یک ایمیل با توصیه های نهایی.

هر چند تجارت الکترونیک ممکن است منادی به عنوان آینده از خرده آجر و ملات هنوز هم نقش مهمی به خصوص در ارتباط با مشتریان است. که شاید ثابت همه بیشتر با حتی دیجیتالی مارک های بومی مانند چتر نجات در آغوش فیزیکی خرده فروشی. (به طور معمول چتر نجات عمل نه آجر و ملات فروشگاه.)

اما به عنوان coronavirus موظف است فروشگاه تعطیلی برای چه نزدیک به دو ماه و برای برخی از نقاط با پایان هنوز در چشم—کسب و کار خرده فروشی مجبور به محوری برای پیدا کردن راه های جدید ایجاد می کند که فرد در ارتباط با یک مصرف کننده.

در حال حاضر که این باید انجام شود به طور انحصاری آنلاین با نام تجاری است که با تکیه بر آن در کانال های اجتماعی برای یک جرم بیشتر اتصال و مجازی طراحی برنامه برای شخصی بیشتر یک.

“مردم به دنبال برای اتصال همه جا و بنابراین ما در حال انجام بخشی از ما, آیا آن را های مختلف متفکر راهنمایی برای مولد بودن در زمانی که شما در حال کار از خانه و یا ایجاد آداب و رسوم در خانه” کی گفت.

او گفت که در زمان حاضر این چتر نجات را دیدم باز برای مصرف کنندگان به تمایل محصول خود را بیش از همیشه است. مردم البته هزینه های زیادی زمان بیشتری را در خانه که بدان معنی است که آنها ممکن است reevaluating طراحی و دکور انتخاب آنها ساخته شده در گذشته است.

“خانه های ما در حال حاضر مجبور به کار برای ما در راه های مختلف گفت:” کی. “ما در حال شنیدن از مشتریان خود را که آنها در حال حاضر بیش از هر زمان واقعا می خواهید به احساس راحتی در خانه و ما قطعا می خواهید به قادر به ارائه آن تجربه است.”

نام تجاری است خوشحال با نتایج تا کنون: از ماه فوریه چتر نجات آنلاین خدمات طراحی شده و استفاده شده توسط بیش از 100 مشتریان با 50% فوری نرخ تبدیل و همچنین باقی مانده فروش. و هنگامی که فروشگاه درب باز دوباره “ما قصد داریم به گسترش این بیشتر شخصی در یک قرار ملاقات در فروشگاه و کسانی که حتی می تواند یک دنبال کنید تا به صورت آنلاین جلسه چت,” او گفت:.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>