خواهد Coronavirus پاسخ علامت گذاری نقطه عطفی برای چه سازمان های مشاهده از راه دور کار می کند ؟

بینش کلیدی

در حالی که فن آوری ساخته شده است آن را راحت تر از همیشه برای کارکنان پرت و دور افتاده به منظور هماهنگی در سراسر انواع فضاهای فیزیکی بسیاری از مدیران شده اند و تمایلی به پذیرش این تغییرات چسبیده به منافع درک شده از دفتر فرهنگ است.

اما به عنوان یک جهانی شیوع کروناویروس عفونت درایوهای طیف گسترده ای از شرکت های به مقیاس و یا حتی خالی دفاتر خود اغلب ناگفته تنش در اطراف کار از راه دور به طور ناگهانی از آمدن به خط مقدم. در حالی که بسیاری امیدواریم این اقدامات اضطراری موقت, کسب و کار, فرهنگ کار از خانه ممکن است در اینجا به تغییر.

طرفداران این ایده کار از راه دور سوخت توسط ابزار است که پدید آمده و یا تکامل یافته در سالهای اخیر برای زمان واقعی کار تیمی امید coronavirus پاسخ ممکن است علامت نقطه عطف زمانی که کارفرمایان یاد گرفتم برای جلوگیری از نگرانی و در آغوش دفتر مجازی.

“ننگ در برابر کارکنان تمام وقت کار از راه دور است که یکی از عجیب و غریب ترین چیز شما شاهد به عنوان یک مترجم آزاد” کلر بری یک copywriter آزاد در انگلستان گفت: Adweek. “در بسیاری از موارد من کار با شرکت های که هیچ مشکلی در همه با من کار از راه دور—اما اگر یکی از کارکنان خود را به انجام آن وجود دارد فورا هوا از توطئه و خشم.”

“تا زمانی که کارکنان پاسخگو برای خروجی من هرگز دیده می شود از راه دور و کار انعطاف پذیر می شود کارآمد تر و تولید نتایج بهتر است.”
—کلر بری, copywriter آزاد

طرفداران کار از راه دور مانند بری و دیگران استدلال می کنند که انعطاف پذیری اضافه شده و انواع آن را می دهد کارگران در واقع می تواند به افزایش بهره وری به طور کلی.

“تا زمانی که کارکنان پاسخگو برای خروجی من هرگز دیده می شود از راه دور و کار انعطاف پذیر می شود کارآمد تر و تولید نتایج بهتر” او گفت:.

یکی ad tech کارمند گفت: افزایش بهره وری با کار اضافی انعطاف پذیری و عدم رفت و آمد به علاوه راه های خلاق به ماندن متصل به بقیه شرکت.

“من مشغول به کار در آگهی صنعت برای بیش از 15 سال است و این اولین جایی است که من بوده ام که در آن کار از راه دور است که در واقع در آغوش,” کارمند در یک تبلیغ شرکت با تکنولوژی گفت Adweek, و اضافه کرد که آنها هنوز هم زد به مقاومت در برابر از کسانی که در خارج از شرکت.

در یک آژانس تبلیغاتی جهان است که تنش خلاق همکاری برخی از کارکنان و مدیران حفظ که تمام ویدئو کنفرانس دوربین های دیجیتال و گونش در جهان هستند که هیچ جایگزینی برای یک گروه از مردم که در همان اتاق با هم.

“سازمان شده اند یکی از آخرین صنایع به [آغوش] از راه دور کار” گفت: Jeff عرق بنیانگذار روابط عمومی مشاوره عرق + Co. “احساس این است که چیزهایی که سازمان را به خوبی مانند خلاقیت کار نمی کند اگر شما لازم نیست که هر کس در همان اتاق.”

داشتن اجرای یک دفتر کار مجازی از پراکنده کارکنان در شرکت از زمان آغاز آن عرق پیدا کرده است مخالف درست باشد از نظر عملکرد.

“برخی از چیزهایی که نیاز به فکر بیشتر مانند ارتباط و همکاری. اما من احتمالا دو بار به عنوان مولد به عنوان من تا به حال در یک طرح باز, اتاق کار,” او گفت:. “به فضا, همه ما باید به تمرکز و کار بیش از ساخته شده تا برای هر چیزی که ما از دست داده ایم.”

در حالی که از راه دور کار یکهو به طور کلی یک تجربه جدید برای سازمان های بزرگ بسیاری از مغازه های جدیدتر شده اند پذیرای کارکنان اجازه کار از فقط در مورد هر نقطه. چنین رویکردی ممکن است شروع به عنوان یک هزینه-صرفه جویی در اندازه گیری در املاک و مستغلات و استعداد اما این سازمان ها اغلب چوب با رویکرد به عنوان آنها رشد می کنند.

“من شک دارم که در برخی از موسسات وجود دارد یک نظریه است که محدود مردم به یک فضای تضمین بهره وری است.”
—ربکا آرمسترانگ مدیر عامل شمالی

ربکا آرمسترانگ مدیر عامل شرکت پرتلند سنگ., آژانس شمالی گفت که آژانس همیشه اجازه کارکنان به کار از راه دور به عنوان مورد نظر این ادعا که “بهره وری بهبود یافته اجازه می دهد دوره های عمیق کار بدون وقفه.”

“من آن را شنیده ام گفت که این کسب و کار ما نیاز به تشکیل جلسه در فرد برای بهره مندی از همکاری چهره به چهره حل مشکل و کسانی که گفته های معنی دار مکالمات اتفاق می افتد که در پرواز” آرمسترانگ گفت: اعتراف به آن استدلال او ساخته شده است که خودش در گذشته است. “اما تکنولوژی اجازه می دهد تا ما را به انجام این کار در حال حاضر. من می تواند در هر کسی با استفاده از شل. آن را فقط به عنوان مزاحم به قطع آنها در فرد است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im