چرا سازمان باید با قرار دادن شرط خود را بر روی داده ها و استعداد و فن آوری

بینش کلیدی:

به عنوان سال 2020 سازمان رو به رو شد یک دوره شدید و عدم اطمینان در مورد جایی که آنها باید سرمایه گذاری منابع خود را برای رشد آینده. برخی حتی ممکن است می گویند که تهدید به آژانس موفقیت بی سابقه ای بودند—به جز که همان بود که درست یک دهه پیش.

در سال 2010 ظهور تلفن همراه, رسانه های اجتماعی و داده های بزرگ را ترک کرده بود سازمان های تحت بررسی به محوری و آدرس لیست در حال رشد از انتظارات و مطالبات از مشتریان است. در حالی که می توان آن را خسته کننده در تلاش برای نگه دارید تا واقعیت این است که یک چیز باقی می ماند همان: سازمان بوده است و همیشه خواهد بود در کسب و کار حل مشکلات برای علامت های تجاری.

سوال این است که مستلزم به خواسته می شود چه شرط و سرمایه گذاری سازمان می تواند به موفقیت در تبلیغات جدید نظم جهانی حتی به عنوان حاشیه در ادامه به نازک تر است. هیچ مجموعه ای پاسخ به آنچه می سازد ترین حس. هنوز از 26 مغازه ها که Adweek به صحبت کرد احساس کردند که حتی اگر وجود دارد headwinds به حرکت سازمان جامعه را مدیریت کند تا راه خود را از طریق.

فناوری و داده های منحنی یادگیری

برای چند سال گذشته سیگنال های که در آن بزرگ شرکت های هلدینگ به رهبری آشکار هستند. امثال Dentsu, IPG, Omnicom, Publicis و WPP ادامه به مهم میلیارد دلار شرط در اطلاعات و عملکرد بازاریابی است.

“[بزرگ شرکت های هلدینگ] گرفته اند و نه چشمان خود کردن توپ وقتی که می آید به اطلاعات و تجزیه و تحلیل ترافیک” گفت: 4A مدیر عامل شرکت مارلا Kaplowitz.

بخشی از دلیل آن این است که داده ها و عملکرد مهم سرمایه گذاری است که جبران مدل در حال تغییر است. روز از آژانس رکورد (AOR) روابط هستند و چند دور بین. تغییر به یک پروژه مبتنی بر مدل بسیار شایع تر است و گاهی اوقات جبران می آید از یک آژانس اثبات عملکرد.

“ما بسیار به راحتی ساخته شده است در مدل های قدیمی که فقط کار نمی کند دیگر” اشاره کرد نانسی تپه بنیانگذار رسانه شرپاها مشاوره. “مشتریان در حال حاضر پرداخت بر اساس یک پروژه و برخی از کسانی که برای سال گذشته.”

به این منظور راجع فن آوری و اطلاعات با تمرکز بر استعداد ممکن است نشان دهنده مهم ترین فرصت ها برای سازمان به رشد است.

پیدا کردن استعداد برای رسیدن به موفقیت

برخی از سازمان ها در حال نشانه گرفتن از شرکت های هلدینگ و ساختمان داده های خود را به شیوه های. Indie آژانس کشتی سازی به عنوان مثال ساخته شده است یک پلت فرم اختصاصی به نام راس است که همواره برنامه ریزی رسانه ها و اجازه می دهد تا مشتریان به کشف زمان واقعی بینش عملکرد.

با کل سرمایه گذاری بیش از $1 میلیون دلار به این سازمان مدیر عامل ریک Milenthal گفت: این رویکرد طراحی شده است برای کمک به CMOs که به او اشاره کرد: “دائما در حال فشار به اثبات ROI و از بین بردن ناکارآمدی.”

به طور مشابه کار & Co. شرط بندی است که مشتریان دنبال خواهد شد و حتی بیشتر در عمق تخصص از سازمان. چنین دیجیتال فروشگاه است که سرمایه گذاری قابل توجهی در داده ها تجزیه و تحلیل و هوش کسب و کار.

“ما می توانیم اندازه گیری موفقیت در راه های جدید و سپس تکرار برای حفظ مشتریان کسب و کار به جلو” اشاره کرد راشل Bogan, شریک, محصول, مدیریت در محل کار و شرکت.

A sidebar with the title "3 Tried-and-True Methods for Growth"

اما حتی با سرمایه گذاری به یک سازمان کلی محصول جان دورهام مدیر عامل شرکت سان فرانسیسکو با نام تجاری مشاوره کاتالیست SF گفت: استعداد یکی از مهمترین مولفه های موفقیت است.

“تکنولوژی مهم است اما آن را برای رفتن به بحرانی به شکل استعداد است که می تواند مشکلات را حل کند” او گفت:.

Indie آژانس Stoltz گروه بازاریابی در بویزی آیداهو می بیند فرصت با سرمایه گذاری بیشتر در سطح ارشد استعداد است که می تواند اضافه کردن ارزش برای مشتری و به طور خاص CMOs.

“بزرگتر نیاز مشتریان زیرک و کارآمد و nonsiloed سازمان برای تبدیل شدن به پسوند های بازاریابی خود را به تیم گفت:” جیمی اکمن رئیس جمهور Stoltz بازاریابی ،

جان کین مدیر عامل انگلستان-فروشگاه مبتنی آردمر تبلیغات برای مثال به دنبال طیف وسیعی از مفهومی متفکران فیلمسازان برای پخش و محتوای اجتماعی و نویسندگان خلاق. اما یکی از مهم, مکان سازمان ها نیاز به نگاه برای بهترین استعداد لزوما در داده ها یا خلاق اما با توجه به هیل در عملیاتی رهبری به اطمینان حاصل شود که تمام سرمایه گذاری های جدید در حال متمرکز شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de