چه چیز باعث اسکیزوفرنی?

شکرگزاری سال 1972 بود که یک بد برای میمی گالوین. هنگامی که او و شوهرش به بیرون رفت و به شام با نیروی هوایی همکاران و همسران خود را, او دوست داشت به پروژه تصویر یک مادر افتخار همه آمریکایی نوزادان. اما میمی بود در آستانه از دست دادن کنترل. دو فرزند ارشد از 12 کودکان مبارزه شد و او تنها می تواند به عنوان دیده بان خود را و جدال ریخته به اتاق ناهار خوری و طرح میتوانست او را کامل جدول تعطیلات. او راه می رفت به آشپزخانه و شکست او شکرگزاری ویژه شیرینی زنجفیلی خانه به بیت.

میمی قلب او تصویر و خانه شیرینی زنجفیلی در میان بسیاری از چیزهایی که شکسته در, رابرت Kolker کتاب جدید مخفی در دره جاده. نام خیابان Galvins زندگی در کلرادو اسپرینگز Kolker کتاب تکه تاریخچه خانواده خود را با یک حساب کاربری از افزایش تدریجی از تحقیقات ژنتیکی در مطالعه و درمان بیماری های روانی. این Galvins در حال حاضر فوق العاده مورد: شش میمی و دان ده پسر توسعه اسکیزوفرنی قابل توجه در قلب بحث بر سر اینکه آیا طبیعت یا پرورش تعیین می کند که ما که هستیم.

تشخیصی و آماری اختلالات روانی, 5th Edition (DSM-5) آمده است که یک فرد مبتلا به اسکیزوفرنی باید تجربه حداقل دو نفر از پنج مقدماتی علائم: هذیان و توهم آشفته سخنرانی به شدت آشفته و یا catatonic رفتار و علائم منفی مانند بی تفاوتی و یا فقدان لذت. که سست تعریف این است که نتیجه یک قرن از استدلال و از دست دادن.

در سال 1903 یک قاضی به نام Daniel Paul Schreber منتشر خاطرات یک بیماری عصبیحساب خود را روانی استراحت و درمان های بعدی در پناه است. او معتقد بود او در برقراری ارتباط با مردم همراه “الهی اشعه.” روانپزشک سوئیسی Eugen Bleuler ابداع اصطلاح “اسکیزوفرنی” در حدود همان زمان. (Schizo است, لاتین برای “تقسیم” اما Bleuler آن را به معنای اشاره به تقسیم بین درونی و بیرونی زندگی بیمار نیست بگید—یک محزون می خوانی دیرینه سوء تعبیر که Kolker تصحیح می کند.)

فروید بر این باور بود که Schreber تربیت است که باعث اختلال خود; او شاگرد کارل یونگ برگزار می شود باید وجود داشته باشد برخی از ارثی جزء به تفکیک. در اواسط قرن بیستم زمانی که میمی بود که افزایش بسیاری از کودکان پرورش شد منظور از روز است. روانپزشکان مانند Frieda فروم-رایشمن, مشتاق بودند به ویژگی های آرایه ای از عصبی و بیماری های روانی به پدر و مادر بد خصوص “سلطه گر مادر” که در فروم-رایشمن کلمات ناشی از “شدید اوایل تار و رد” از اسکیزوفرنی و ذهن است.

زمانی که گالوین خانواده شروع به سقوط از هم جدا آنها کاهش یافت و به آغوش یک حرفه پزشکی آماده به سرزنش خود ، هنگامی که پسر ارشد دونالد شروع به باور او فرزند یک هشت پا با نگاه او را گرفت و به دکتر. آنچه او شنیده بود که در آن همه چیز تقصیر او است. او راه حل بود که به دنبال پس از او پسر خودش را با شدت-دارو جادوها در محلی بیمارستان روانی پاشیده در زمانی که یکی از آنها خشونت آمیز.

پنهان دره جاده توسط رابرت Kolker.Doubleday, $29.95, 400pp.

در هر راه گالوین پسران دوره درمان منعکس کننده تفکر متعارف قرن گذشته اغلب بسیار به ضرر خود. اسکیزوفرنی مواد مخدر را تنها از طریق سه دور از توسعه با نسل اول داروهای آنتی سایکوتیک اختراع در 1940s و نسل دوم “غیر معمولی” ضدسایکوزها در 1960s و 70s. این می تواند بسیار موثر در درمان اسکیزوفرنی علائم اما در حال حاضر به خوبی شناخته شده است به علت tardive دیسکینزی (تشنجی تیک و سفتی یکی از همکاران با یک بد تصور کلیشه ای از یک “فرد دیوانه”) و طیف وسیعی از دیگر اثرات زیان بار. وجود دارد تنها یک سوم نسل مخدر, Abilify و آن را عاری از عوارض جانبی است یا نه.

اسکیزوفرنی غارت شش گالوین پسران ذهن: خود را در توهم تبدیل به پر وهم و برخی از پسران خشم تبدیل به خشونت خشم و پارانویا است. در ضمن درمان آنها دریافت آسیب دیده سلامت خود را به شدت. دو نفر از مشکلات قلبی است. به عنوان مردان آنها همه خوش تیپ; در سن متوسط بازمانده اسکیزوفرنی برادران در حال محدود و تحرک بدنی به دلیل مواد مخدر ساخته شده بود آنها چاق هستند. میمی احساسی بود زخمی توسط سرزنش گذاشته در پای او توسط روان حرفه ای. از همه بدتر او را ناخوش کودکان پریشان او بد است که او از دست رفته این واقعیت است که بیش از یکی از فرزندان او بود و سوء استفاده جنسی دو دختر او. (روشن و Kolker است به اندازه کافی روشن نیست که در این کتاب جنسی شکار است و نه اجتناب ناپذیر از ویژگی های اسکیزوفرنی.)

چند دانشمندان—که هنوز فاقد یک جامد علت برای اسکیزوفرنی—پیشرفت در تلاش برای شناسایی نشانگرهای ژنتیکی از بیماری است. اما در سال 2000 به مواد مخدر titan Pfizer مطلع تحقیقات دانشمند به نام دکتر لین DeLisi که آنها کشیدن او بودجه. با این نقطه او تا به حال تحقیق کرده بالقوه منشاء ژنتیکی اسکیزوفرنی بیش از سه دهه. او تا به حال مونتاژ یک مجموعه ای از نمونه های از خانواده ها با بیش از یک اسکیزوفرنی عضو از جمله Galvins’ عامل در نظریه که مواد مخدر می تواند توسعه یافته به هدف قرار دادن ژن که ایجاد مشابه بیماری در خواهر و برادر.

پس چرا او بودجه کشیده? به دلیل موجود دارو هر چند ناقص به طور موثر کاهش خارش و بیماران را به خوبی که وجود دارد هیچ انگیزه های مالی برای Pfizer به جای آن به سرعت.

دیگر دانشمندان را بازیابی DeLisi نمونه در مورد ده سال بعد تحقق پتانسیل است که تا به حال نقض شده است. اما Pfizer و پنی-جوانه آهسته تحقیقات در یک ظالمانه مد, رسوایی تاکید در اینجا با حجم خالص گالوین خانواده رنج می برند. بارها و بارها مبارزه با پسران, شکستن, وارد محلی بیمارستان روانی به خانه رفتن meds خود را—پس از آن چرخه شروع همه را دوباره و دوباره. بدن خود را بدتر. مردم می میرند.

در ضمن بحث قدیمی است و هیچ قطعنامه. پس از ژنوم انسان بود به طور کامل توالی در سال 2003 محققان در ژنتیک بیماری های روانی می شود “سیگار کشیدن اسلحه” است که باعث اسکیزوفرنی در برخی از افراد و نه در دیگران. اسکیزوفرنی است که احتمالا ناشی از ترکیبی از طبیعت و پرورش با بسیاری از ژن ها و عوامل محیطی (مانند سوء استفاده در دوران کودکی) همکاری برای تولید این بیماری است. به عنوان ژنتیکی علم و توسعه آن ارائه می شود تا کنون بیشتر داده های پیچیده. به عنوان Kolker آن قرار می دهد “که این گفتگو یک بار بود در مورد فروید در حال حاضر آن را در مورد epigenetics—نهفته ژن فعال توسط محرک های محیطی.”

تعجب آور درس پنهان دره جاده است که اسکیزوفرنی شده است ادبی با موضوع. آن را وارد آگاهی عمومی از طریق خاطرات و هنوز هم در Kolker کار بهترین بررسی در طول, در نوشتن. در روایت تاریخ از یک خانواده که بسیاری از ناخوشی اعضای اند تبیین خود را تجربه Kolker کار می کند نسبت به یک زبان مشترک از ذهن است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>