خطوط هوایی ایالات متحده به دنبال نجات به عنوان اخراج آمار اروپایی حامل

بینش کلیدی:

  • یک صنعت هوا می گوید: اکثر خطوط هوایی بین المللی خواهد بود ورشکسته در پایان ممکن است.
  • ایالات متحده حامل طرح به درخواست دولت برای 50 میلیارد دلار در فدرال کمک.

با کروناویروس در ادامه به نابودی صنعت سفر نروژی و شرکت هواپیمایی اسکاندیناوی (SAS) شرکت های هواپیمایی اعلام کرد امروز آنها بود اما بس عملیات هر “به طور موقت” تخمگذار کردن حدود 90 درصد از نیروی کار خود را از جمله خلبانان کابین خدمه و تیم های تعمیر و نگهداری.

“این است که در واقع با قلب سنگین ما به طور موقت اخراج بیش از 7,300 از همکاران ما, اما ما متاسفانه هیچ چاره ای گفت:” نروژی مدیر عامل شرکت یعقوب Schram در بیانیه ای. “هنگامی که جهان را برمی گرداند به حالت عادی هدف من این است برای نگه داشتن به عنوان بسیاری از ما با همکاران اختصاص داده شده به عنوان امکان پذیر است.”

این حرکت به نظر می رسد نشانه ای از بیشتر بحران هنوز به آمده است: با توجه به مرکز حمل و نقل هوایی (CAPA) و سفر, بازاریابی, تحقیقات و هوش شرکت بین المللی ترین شرکت های هواپیمایی در جهان خواهد بود ورشکسته تا پایان مارس به دلیل COVID-19.

صنعت مسافرت از کشتی به هتل شده است نابود گسترش coronavirus اما شرکت های هواپیمایی شده است به ضربه بسیار سخت است چرا که حمل و نقل هوایی است که در حال حاضر ثابت-هزینه میباشد.

“به جلو رزرو به مراتب هرحال لغو و در هر زمان وجود دارد این است که یک دولت جدید توصیه این است که برای تضعیف پرواز” گفت: CAPA, در بیانیه ای. “تقاضا خشک در راه است که کاملا بی سابقه است. نرمال است هنوز رتبهدهی نشده است در افق.”

هر دو Ryanair و لوفت هانزا دو تا از بزرگترین شرکت های هواپیمایی در اروپا ساخته شده اند اطلاعیه های مربوط به کاهش عملیات خود را. لوفت هانزا را در مقیاس پایین خود مسافت های طولانی پرواز با 90 درصد و همچنین 80 درصد از آن در داخل اروپا راه. شرکت هواپیمایی رایان ایر قصد دارد به منظور کاهش صندلی ظرفیت 80 درصد و نکرد کامل پایه از ناوگان خود را.

ویرجین آتلانتیک تا حدی متعلق به ریچارد برانسون میلیاردر شده خواسته کارکنان خود را به انتظار هشت هفته از مرخصی بدون حقوق به عنوان آن را کاهش پروازهای 80 درصد است. این شرکت در حال حاضر به تعویق انداختن راه اندازی کروز جدید خط باکره Voyages.

“این یک بحران مستعد صنعت; آن را در خط مقدم از آنچه اتفاق می افتد در جهان گفت:” کارشناس حمل و نقل هوایی ست کاپلان در مورد تاثیر بر شرکت های هواپیمایی. “آن بالا ثابت-هزینه صنعت است که کار فشرده است. تو بزرگ و گران قیمت هواپیما است که شما برای پرداخت حتی زمانی که آنها در حال پرواز است.”

با ممنوعیت سفر بین ایالات متحده و اروپا عمده ترین خطوط هوایی ایالات متحده در حال حاضر ساخته شده عمیق کاهش به خود راه ها و ظرفیت. در حالی که آنها هنوز رتبهدهی نشده است دیده می شود به همان تعداد از اخراج به عنوان در اروپا از آن می تواند همه اما اجتناب ناپذیر و بدون اطمینان از یک کمک مالی از دولت فدرال است. اقدامات شدید گرفته برای جلوگیری از اخراج: مدیر عامل شرکت دلتا اد Bastian اعلام کرد که او را چشم پوشی حقوق و دستمزد خود را برای شش ماه به سعی کنید برای جلوگیری از گذاشتن مردم.

یک گزارش جدید از وال استریت ژورنال نشان می دهد که ایالات متحده هواپیمایی اجرائی به دنبال 50 میلیارد دلار در کمک های مالی سه برابر بزرگتر از مقدار داده شده پس از سپتامبر. 11 حملات تروریستی که هزینه این صنعت حدود 34 میلیارد دلار تنظیم شده برای تورم است.

در طول یک کنفرانس خبری بعد از ظهر امروز رئیس دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن بود پذیرای نجات صنعت هواپیمایی. “ما در حال رفتن به پشت خطوط هوایی 100%” او گفت:. “ما گفت: شرکت های هواپیمایی ما قصد داریم به آنها کمک کند.”

خطوط هوایی خود گروه تجارت بین المللی حمل و نقل هوایی پیش بینی زیان های مرتبط با کروناویروس به بیش از $63 میلیارد دلار و 113 میلیارد دلار است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im