توییتر هدف برای زنان به نیمی از نیروی کار خود را تا سال 2025

توییتر منتشر گنجاندن آن & تنوع در گزارش ماه مارس سال 2020 شنبه به همراه برخی از تجدید نظر در اهداف.

معاون رئیس جمهور از مردم تجربه و سر از شمول و تنوع Dalana نام تجاری گفت: در یک پست وبلاگ که توییتر را به نمایندگی از زنان و Latinx همه کارکنان در افزایش 2019.

زنان ساخته شده 47.1 درصد از استخدام های جدید در شبکه های اجتماعی در سال 2019 تا 1.4 درصد از سال 2018 است.

و 15.7 درصد از استخدام های جدید در ایالات متحده آمریکا شد و سیاه و سفید و یا Latinx تا 3.4 درصد از سال قبل است.

علاوه بر این نام تجاری گفت: یکی از هر سه توییتر کارکنان شرکت در حداقل یکی از منابع کسب و کار ،

او همچنین تنظیم صحنه برای سال 2020 و فراتر از آن نوشته “ما در یک سفر به جهان متنوع ترین و فراگیر فن آوری شرکت است. ما با استفاده از یک دهه جدید به غیر روحانی کردن یک نقشه راه از آنچه که آن را به گرفتن وجود دارد. تلاش های ما مطلع شدند با قدردانی دارد که هیچ شرکت دیگری که محصول نقش در جهان است که ما می کند. این بدان معناست که ریسک فوق العاده بالا است و ما لازم نیست که زمان و یا incrementalism. ما منحصر به فرد مسئولیت پررنگ و حرکت سریع–و این درست است.”

نام تجاری گفت: توییتر آغاز شده و با دو سوال: چه آن را برای تحقق این چشم انداز? و چه مدت طول خواهد آن را برای دریافت وجود دارد ؟ او سپس به اشتراک گذاشته شده برخی از این شرکت به روز رسانی اهداف است.

زنان در حال حاضر را تشکیل می دهند 42.5 درصد از توییتر کل نیروی کار این شرکت است و این شرکت متعهد است که حداقل نیمی از آن نیروی کار جهانی که ساخته شده تا از زنان تا سال 2025.

جدید اهداف شامل 42% نمایندگی برای زنان در ویژگی های نقش و 41% در نقش رهبری.

در ایالات متحده در توییتر هدف این است که کمتر اقلیت—سیاه Latinx, بومیان آمریکا, آلاسکا, هاوایی/جزایر اقیانوس آرام یا چند نژادی—حساب برای حداقل یک چهارم از نیروی کار خود را تا سال 2020. بخش جاری است 14.8%.

نام تجاری نیز گفت: توییتر آغاز خواهد شد و گزارش پیشرفت آن در نیروی کار نمایندگی نظامی جانبازان, LGBTQ مردم و افراد معلول بعد از این سال.

او نوشت که نمایندگی اهداف ثابت شده است به کار در توییتر اضافه “معرفی نیروی کار نمایندگی اهداف یک کاتالیزور برای افزایش سرمایه گذاری سازمانی تراز شفافیت و پاسخگویی است. مهم ترین آنها کمک درایو پیشرفت: از آنجا که نیروی کار نمایندگی اهداف معرفی شدند در سال 2018 ما جهانی زنان افزایش یافته است و 4.1 درصد و در ایالات متحده به نمایندگی از سیاه و Latinx Tweeps افزایش یافته است و 2.4 درصد و 1.5 درصد بود. در همان زمان در توییتر بود که به سرعت در حال گسترش ساخت این رشد به خصوص معنی دار است.”

نام تجاری گفت که بیش از سه چهارم توییتر خود ادامه خواهد داد به ارائه سه ماهه به روز رسانی و همچنین به اشتراک گذاری بینش و جزئیات طرح های خاص.

او به این نتیجه رسیدند “مسیر رو به جلو شامل همه است. به همین دلیل ما دو برابر را در سرمایه گذاری است که رسیدن به Tweeps در سراسر جهان است. ما در حال راه اندازی یک فراگیر, استخدام برنامه برای درایو جهانی پیشرفت در نیروی کار نمایندگی. ما در حال اعمال نفوذ حرکت از سرمایه گذاری در کسب و کار جهانی منابع گروه را به شما معرفی یک allyship برنامه با هدف آوردن ما BRGs نزدیک به کسب و کار و رانندگی متعلق. و ما تامین کننده گنجاندن برنامه در حال گسترش است تمرکز خود را شامل بیشتر جوامع و مناطق … ما نگاه رو به جلو برای مکالمه مداوم زیرا ما همه در این با هم #UntilWeAllBelong.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de