به رویای یک یهودی رئیس جمهور

من از نوشتن این مقاله از آنجا که من یک یهودی. از من خواسته شد برای نوشتن در مورد آنچه که داشتن یک یهودی رئیس جمهور ایالات متحده ممکن است به من معنی و در این دوره از هر دو نوشتن و تحقیق در مورد قطعه من یادآوری شد که چگونه اجداد من خراب متون آنها عاشق چگونه آنها sifted از طریق نامه برای معنی. به نوشتن در مورد برنی ساندرز من تا به حال برای رفتن به چهارم و سیزدهم قرن ها قبل از رسیدن به بیست و یکم. من آن را غیر ممکن است به درک چیزی بسیار بزرگ و عجیب به فکر یک یهودی جمهور—بسیار کمتر معنای یک مرد خود را در حال حاضر قابل توجهی از زندگی خود را قوی جاه طلبی و تمام است که ممکن است به این نتیجه برسد اگر او در انتخابات ریاست جمهوری رخ می دهد—بدون تبدیل به ابزار.

وجود دارد چهار روش اصلی که توسط دانشمندان یهودی parse ما متون مقدس. خاخام همیشه دوست داشتم علامت های اختصاری و در مجموع این چهار نوع اصلی از تفسیر شناخته شده به عنوان פרדס, Pardes. Pardes یک کلمه عبری در حق خود—آن را به معنی “باغ”—اما به عنوان مخفف آن شامل چهار روش برای تفسیر: Peshat, آشکار, سطح, سطح معنی یک آیه یا بخشی از متن مقدس; های, مطالعه نکات و تمثیل به دنبال نماد در زیر سطح; Drash, یک شکل از تفسیر است که با استفاده از intertextual اتصالات و Sód, خواندن راز چیزهایی, پیدا کردن, در قرآن, حروف, طنین های عرفانی و ذرات الهی است.

این باغ به عنوان یک استعاره تاریخ به مثل در تلمود تشکیل شده در اطراف قرن چهارم از چهار حکیم که وارد Pardesهای باغ دانش از تورات است. یکی را دیدم از خدا و درگذشت صالح ، یکی را دیدم از خدا و دیوانه شد; یکی از معروف مرتد از تلمود شروع به قطع نهال و خردمندترین و قویترین آمد دور و بدون آسیب است. از این داستان اخطار خاخام های عارفانه گرا kabbalistically تمایل سنت سیزدهم-قرن اسپانیا ایجاد یک سیستم کامل مطالعه است. آنها عاشق ترین و بهترین از همه خطر ناک بازی از راز دانش است.

وجود یک شوخی است که می آید از این وقت: بدون Sód, Pardes می شود صرفا Pered, این کلمه عبری برای قاطر. به عبارت دیگر بدون اسرار زندگی است بار کار و, کسب و کار, شیار, yoke, شخم—استریل و بی ثمر. بنابراین به طور کامل تجزیه و تحلیل متن زندگی یک مرد است که باید آن را انجام چهار راه. توسط Peshat, های, Drash, و در نهایت توسط Sód—با آن راز و قلب باطنی است که به نظر می رسد در جهان چه می یاد و بود. اگر این بدعت پروژه, خوب, من, موضوع آشنا است با کفر. گاهی اوقات برای ساخت, شما باید قطع آنچه رشد و شروع دوباره آن را از سر زمین.

قسمت اول: Peshat—سطح

برنی ساندرز به رسمیت می شناسد خود را در چهار کتاب است که او تمایل به تکراری باشد. در اولین زندگینامه خارجی در خانه منتشر شده در سال 1997 و هفت سال پس از انتخابات خود را به مجلس نمایندگان او می نویسد که مخالفان سیاسی خود را در ورمونت “متهم من از بودن خسته کننده چکش دور در همان تم. آنها احتمالا درست است.” در مقدمه این سخنرانی یک کتاب در طول رونویسی از هشت و نیم ساعت سخنرانی او به قبل از کنگره در اعتراض به باراک اوباما فرمت بوش در دوران کاهش مالیات برای شرکت های او اشاره می کند “اجازه دهید من نیز هشدار می دهند خوب خوانندگان از این کتاب است که آن را شامل برخی از تکرار. که یک تصادف نیست.” تا سال 2018 با انتشار که در آن ما را از اینجا: دو سال در مقاومت ساندرز متوقف به اطلاع مخاطبان خود را که او در نظر دارد به تکراری باشد و به سادگی این است که تکراری است—آن است که یک کمپین جلد گالینگور نرم در تکان دهنده و نثر سنگین در نمایشگر آمار برنی ساندرز livestreams.

این تم که در آن ما را از اینجا اکو کسانی که از Outsider در خانه—و به طور گسترده تر از ساندرز کل فعالیت های سیاسی. اصل استدلال در آخرین کتاب خود با زور و اجبار—و بله مکرر—مطرح کردن همان نقطه او مطرح در سال 1997 خاطرات. “این هرگز حس به من پس از آن و یا در حال حاضر که یک دسته از مردم باید باور نکردنی ثروت و قدرت در حالی که اکثر مردم هیچ” او نوشت: 23 سال پیش. این ترجیع بند صحبت با صدای بلند و اغلب به اندازه کافی به اندازه کافی برای شکستن از طریق گریم دمه آمریکا سیاست های ملی در گذشته شروع و در سال 2016 دموکراتیک مقدماتی. فوق العاده این عدم تعادل قدرت با استفاده از دولتی و مداخله در منافع چه او تماس ساده “ایده عدالت” به عنوان رکن اصلی ساندرز افزایش به شهرت ملی رسید; عواقب چنین پیاده سازی و پیچیدگی چگونه برای رفتن در مورد آن باید به نوبه خود او را عمیقا پلاریزه شکل است.

میل شدید او برای تکرار روایت خود را برای این کشور تنها تقویت سکوت خود را در مورد داستان های دیگر او می تواند بگوید. او به طور معمول با احتیاط و دقیق در تهیه اطلاعات در مورد تربیت او. حتی در دوران اولیه خاطرات او ارائه می دهد بیشتر در مورد بیزانس ماشینی از شهر های کوچک, ورمونت, سیاست بیش از هر اشاره از یک bildungsroman. چه دیدی نسبت به او ارائه می دهد به شکل گیری به عنوان یک انسان است که معمولا پرتاب به یک کنار او طول می کشد یک کل بزرگ از سه پاراگراف به توصیف دخالت خود را در “سیاست رادیکال و افراطی در دانشگاه شیکاگو” در 1960s. Eugene V. Debs های آتشین سازمان کار و چندساله سوسیالیستی نامزد انتخابات ریاست جمهوری ذکر شده است بیشتر از ساندرز ، کلمه “یهودی” ذکر شده است تنها یک بار در این زمینه از پدر و مادر خود رای گیری دموکراتیک “مانند تقریبا هر خانواده دیگر در ما یهودی محله” اما “اساسا غیرسیاسی.” پدرش توضیح داده شده است به عنوان یک رنگ فروشنده یک مهاجر قرار داده-بر نان آور رقیب با کمبود را به عنوان بهترین او می تواند که او فرار کرد لهستان پوگروم در سراسر کل دریا به بروکلین است که ذکر نشده.همه در همه ،

تا سال 2016 انتخاباتی خاطرات ما انقلاب, ساندرز Jewishness merited دو پاراگراف از جمله یک اشاره از هولوکاست. اما او در طول فعالیت های سیاسی بسیار از جمله سال های خود را در دو بخش ملی و ویژه نامزد اتحاد آگاهانه تبدیل توجه به دور از روایت شخصی و با فرمت های سیاسی حاضر است که نامزد خود را یک محصول به فروش می رسد تولید در لحظه تولد خود را. این بود که نشان داده شده تقریبا comically توسط یک 2019 یاهو! اخبار بخش است که در آن خبرنگار شکارچی واکر ارائه ساندرز با پرونده مهاجرت خود و خانواده—1921 مسافر آشکار از کشتی خود را از پدر گرفت و به آمریکا; مادر بزرگ مادری خود را به تابعیت از درخواست و ساندرز واکنش نشان داد و با یک حرکت تند و سریع سر یک “مرسی.” آن را مانند به نظر می رسید اولین بار او را دیده بود اسناد و مدارک; تحقیقات خود را به شجره نامه در صورت عدم وجود هر گونه پرسش و نصب شده توسط نامزد خود شده بود سپاری به مطبوعات است.

روایت ساندرز علاقه مند است در گفتن به مراتب بیشتر از داستان زندگی خود را در این کشور شکسته شده توسط حرص و طمع و بی مبالاتی و چگونه می توان آن را ترمیم متمرکز خواهد تودهها. حتی در خدمت این تفسیر به عنوان یک منافذ بیش از کلمات خود را برای تعیین مسیر خود را به عنوان یک مرد آن را دشوار است به لرزش تصویر موجود از ساندرز است که با ملت بود برای اولین بار مواجه: florid; سفید; bespectacled; و بالا بردن انگشت خود را به بالا و به داخل شکم یک بحث مرحله klieg نور خود را به نقاط مورد میلیاردرهای هنوز دوباره.

هنوز peshat—سطح—از برنی ساندرز است که نه تنها در سخنرانی های خود و آنچه که او می نویسد در مورد خود. همچنین نوشته شده در شلوغ امکانات بالا و رنگ آوازی شدت خشم خود تمایل خود را نسبت به gesticulation از ضلالت دسته هایی از مو سفید. سخنرانی خود را خالص است بروکلین اسلحه خود را jerkily تاکید قطع شده از او در خشم است. همه این است که به سادگی یهودی که در یک یهودی قلب این اعتصاب وتر از عمیق ترین شناخت. چه آشنا است و نه لزوما محبوب; چه چیزی است که شناخته شده است و نه لزوما می خواستم; اما به یک آمریکایی یهودی و گوش دادن به سخنرانی برنی ساندرز و تماشای حرکت دست خود را به می دانم که او یکی از ما—یک کپی از یک عمو یا یک عضو از یک کنیسه. دست خود محوری در هوا در حال ماست; او هم می تواند در نشان دادن خط پانچ از شوخی قدیمی “چگونه می توانم شما را به یک یهودی خفه شو ؟ کراوات دست خود را پشت سر خود را.” خشن cantorial ظهور و سقوط از صدای او می گوید یهودی و یهودی و یهودی در حالی که آن را می گوید عدالت و میلیاردرهای و مراقبت های بهداشتی.

اگر او انتخاب کرده است و نه آن را به مرکزی برای درخواست تجدید نظر او خواهد بود اولین یهودی رئیس جمهور ایالات متحده است. و حتی در سطحی که فوق العاده جهان-تاریخی چیزی.

بخش 2: های—نکات و تمثیل

چه آن معنا به یک یهودی جمهور ؟

شکل یهودی در ضد سامی تخیل به طور معمول ارائه به عنوان éminence grise—سایه در پشت تاج و تخت خیمه شب پشت پرده. مانند هر تئوری توطئه یهودی ستیزی مبتنی بر دانش پنهان در این مورد راز است که هر اجتماعی بیمار ممکن است نسبت به بدخواه یهودی کنترل. این نظریه اغلب بیزانس. به استناد معروف ترین و خشونت آمیز اخیر تکرار ستیزی از supremacists باور “و جایگزینی”: به رادیکال حاشیه آن است که یک یهودی-مهندسی طرح به رقیق نژاد سفید با استفاده از تشویق overbroad سیاست های مهاجرتی و تفکیک مرز. این اقدامات آنها بر این باورند که در حال انجام به منظور تاکتیکی نژاد یک کشور از نژاد مخلوط شهروندان که موجب از خود nonwhite خون هستند duller و بیشتر مطیع به درنده دسیسه یهودی خواهد شد. آن است که این نظریه است که الهام گرفته از رابرت قهقهه به اسلحه را 11 یهودیان در درخت زندگی کنیسه در پیتسبورگ در سال 2019 در میان حوادث دیگر است که تشکیل یک تاریخی افزایش یهودی ستیزی تحت دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

کلید جایگزین عالی و متنوع آن قوم و خویش است و این تصور که یهودی مهندسی یک جذب به سفیدی به منظور مخفیانه نابود کردن آن از درون. در هسته ur-یهودی ضد سامی تخیل است که قدرت واقعی در پشت آنچه ارائه خود را به عنوان قدرت سامی مشت در برف-دستکش سفید.

به یک یهودی در دفتر بیضی شکل خواهد حداقل پیچیده این نظریه. آن را دشوار است به یک کشور مخفیانه تحت کنترل یهودیان آن است که اگر آشکارا به رهبری یکی است. این امر به معنی کاهش ستیزی لزوما اما یکی از شگفتی چگونه چنین نظریه را وفق دهند که آیا این تضاد را برجسته تر شدن و یا حجاب خود را هنوز هم بیشتر.

بخشی از آنچه در آن ممکن است به معنای به این خاص یهودی رئیس جمهور این است که یهودی ستیزی خواهد commingle با ضد دولت افراط گرایی است. رئیس جمهور ساندرز را subtext مختلف شبه نظامیان در سراسر کشور—که دولت باید مخالف دلیل آن است که کنترل بی خدا سوسیالیست که “نه مثل ما”—و ارائه آن متن است. یکی لرزد کمی در فکر, چرا یهودی ستیزی است که از یک گور موجودی است که جان سالم به در بسیاری از دوره ها و انگلی سودمندی در هر. سنت ضد چپ ستیزی است نه جدید در امریکا و midcentury قرمز-طعمه همیشه یک ضد سامی استعداد. در نظر Rosenbergs سرخ کردن در صندلی الکتریکی که در شرجی تابستان سال 1953 زمانی که برنی ساندرز بود و فقط یک سال و خجالتی از نوار حکم کتاب مقدس. ده سال بعد او خواهد بود راهپیمایی در خیابان های شیکاگو برای یکپارچه سازی و خواندن مارکس در دانشگاه شیکاگو کتابخانه.

ساندرز انجام داده بیشتر به بازسازی و جوانی از سر گرفتن اصطلاح سوسیالیسم بیش از هر کس دیگری در این کشور است. که آنچه که او ارائه خود را به عنوان پلت فرم خواهد بود به ویژه رادیکال در بسیاری از کشورهای دیگر—یک سیستم مراقبت های بهداشتی است که ترک نیست که بیماران مبتلا به سرطان خرد بدهی می گویند و یا کالج عمومی ارائه شده به عنوان یک سکس خوب—کمی به تار شجاعانه خود را. شاید شما باید به این پسر یک یهودی که از فرار در سراسر دریا یک یهودی که یک تماس در صفحه اصلی زمانی که یکی از پدر و بستگان داشت زنده در یک آواره-فرد کمپ در 1940s و بقیه مرده بودند حتی از آن فکر می کنم. ایستاده و بهم زدن انگشت خود را در klieg نور چشم و تقاضای آن است. شاید شما باید به یک یهودی تاریخ خروج و مغایرت و یک یهودی را با جسارت انجام این کار است.

چرا ساندرز شده است و تمایلی به ایجاد چنین ارتباط خود را—حداقل برای بیشتر کشش های عمومی زندگی ؟ (در نادر چنین لحظه او گفت: تاون هال در نیوهمپشایر در ماه فوریه که هولوکاست را به او تعلیم ارزش برابری و egalitarianism: “آنچه در مورد آن این است که ما انسان هستند. ما به اشتراک گذاری رویاهای مشترک و آرمان.”) با توجه به ارزش است فقط برای یک لحظه چگونه نسبتا اخیر فرهنگی کهن الگوی آمریکایی یهودی است. آمریکا یهودیت به عنوان اختلاف آماری قابل توجه بخشی از مردم حتی اگر فقط 2 درصد قدمت بیش از یک صد سال به این امواج که در پاسخ به کشتار و پس از کشتار در 1890s و بعد به قرن بیستم است. ساندرز متولد شد و چندی پس از وجود یهودیان در امریکا در هر تعداد قابل توجهی. فرهنگی در ’40s و 50s ما زندگی می کردند و با صدای بلند در میان خودمان و بی سر و صدا که در آن ما می تواند دیده می شود. ساندرز بود 28 هنگامی که Khazaal شکایت بیرون آمد—با منی رمان فیلیپ راث است که برای اولین بار معرفی امریکا به مفهوم تان یهودی مادر اخته پدر libidinal ، ساندرز شد 36 و در حال حاضر از دست داده و دو وابسته به دان کیشوت مبارزات برای فرماندار ورمونت زمانی که آنی هال بیرون آمد شد شهردار برلینگتون زمان Zelig ضربه روی صفحه نمایش بزرگ. مثالی یهودی در آمریکا زندگی—عصبی و بیش از حد هوشمند به صورت خود به خود خوب و به احساسات خود را شاید اما یک یهودی و اعلانی و inescapably پس—تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است آمده تا به ساندرز فعالیت های سیاسی. او را یک سر و صدا در مورد اینکه یک یهودی; شما می توانید بحث در مورد عدالت در همگن سفید روستایی کشور در هر وزن شما لطفا به خصوص زمانی که ورمونت چند تا یهودیان در وهله اول.

با اینحال تا سال 2020 او به نوشتن در جریان یهودی—مورد علاقه انتشار یهودی قوس-چپ—”I am a proud یهودی آمریکایی است.” و: “من همیشه از تماس ستیزی زمانی که من آن را ببینید. اجداد من انتظار می رود کمتر از من است.” شاید آن زمان که طولانی قادر به آن را می گویند با صدای بلند در حالی که در حال اجرا برای رئیس جمهور—بیشتر از یک قرن یک قرن است که در آن یهودی گوشت سوخته در تربلینکا و بدن ما به زمین افتاد در پیتسبورگ و سن دیگو و یک مرد یهودی است که در حال اجرا برای رئیس جمهور و خدا به ما کمک خدا حفظ ما این احتمال وجود دارد او در واقع ممکن است برنده شوید.

بخش 3: Drash—تفسیر تطبیقی

که آیا ما مقایسه برنی ساندرز ؟

اگر ما تصور کنیم او را به عنوان رئیس جمهور وجود دارد این است که تنها یک یهودی رهبر عمده قدرت های غربی به دنبال به است Benjamin Disraeli بود که نخست وزیر بریتانیا از سال 1874 به سال 1880. پدر و مادر خود را به نام اسحاق و میریام و در سال 1879 او ساخته شده یک ارل توسط یک ملکه. او یک برادر به نام نفتالی; او یک حزب محافظه کار و رای قاطع در برابر مخالفان برای اصلاح سوگند پارلمانی دفتر پس از آن ممکن است گرفته شده توسط یک وفادار یهودی که نمیخواستند به سوگند به نام مسیح. او یک رمان نویس پرکار و مهیب, وحشیانه, استعمار و به خاک سپرده شده است در یک امرانه آرامگاه در Buckinghamshire. شده اند وجود دارد چند جهان-پوشا امپراتوری را در دستور کار ایالات متحده و کمتر یهودیان در هلمز: Disraeli است که شاید نزدیک ترین آنالوگ به یک یهودی-آمریکایی رئیس جمهور. اما آن را دشوار است به تصور برنی ساندرز تا به حال تبدیل شدن به یک ارل و یا فرمانده فتح اتیوپی.

رهبر مخالفان در مجلس سنا است که چاک شومر و او یک یهودی است. رئیس جمهور نام مستعار برای او “Cryin’ چاک” می آید از یک سخنرانی عمومی که در آن شومر فشرد تا در فکر از بستگان خود را که مرده بود در هولوکاست. شومر معروف پایگاه های خود را در تصمیم گیری های سیاست در مدتی طولانی جزیره خانواده به نام Baileys که نه یهودی و کسی که در میانه های ناب; او با استفاده از این آرکه تایپ که او اختراع خود را به عنوان یک بارومتر برای سیاست های او پشتیبانی می کند که شامل جنگ عراق.

ساندرز و شومر رفت و به همان مکان دبیرستان در بروکلین اما آنها بسیار از انواع عمومی یهودی. شومر است stridently pro-اسرائیل—او یک بار دچار مشکل شدم برای دفاع اقتصادی stranglehold در غزه در حالی که صحبت کردن در یک ارتدوکس رویداد—و توصیف خود را به عنوان یک “فرد با ایمان است.” برنی ساندرز است که یک فرد با ایمان و صحبت کردن برای حقوق فلسطینی ها است. شومر ازدواج یک زن یهودی به نام عنبیه و زندگی در بروکلین و ساندرز ازدواج یک غیر یهودی به نام جین o’meara و در جنگل زندگی می کردند.

ممکن است آن را غیر منصفانه به مقایسه شومر به سپاه مسیحی متعصب در کنگره ایالات متحده, اما این مهم است که به در نظر گرفتن ساخت از “ایمان” را به عنوان آن را در عمل در سیاست آمریکا است. در فرمولاسیون مانند شومر را به تماس خود “فرد ایمان” مقاله ای است از اطمینان به مسیحیان که گوینده این است که فقط دوست دارید با وجود اینکه بخشی از یک اقلیت مذهبی که می پوشد کلاه های خنده دار گاهی اوقات. شومر حرفه ای از ایمان و اطمینان مسیحیان که وجود اشتراکات بعد از همه که سلطنت الهیات مسیحی در آمریکا (persian) هرگز به طور جدی به چالش کشیده است. خودداری از بسیاری از یهودیان به پیروی از همین منطق اساسی: من یک فرد از ایمان من ایمان دارم خدا به چه کسی من سجده خودم درست مانند Baileys. وحشت زده نمی شود از من.

ساندرز, دوباره, است که یک فرد با ایمان و یا حداقل نمی کند و عمل یکی است. شاید تصادفی نیست که او نیز تا حد زیادی حاضر به شرکت در سیاست خارجی در اطراف اسرائیل است که predicates خود را در معادشناسی مسیحی. مسیحی صهیونیسم—اعتقاد به این که یک یهودی اسرائیل یک نبوی پیشرو به بازگشت مسیح در پایان روز—بیش از stridently بخشی از سیاست آمریکا نسبت به خاورمیانه و قطعا متحرک دیپلماتیک کارگر از مایک Pompeo ما متعصب وزیر امور خارجه. Pompeo یک بار در مقایسه با دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به استر در کتاب مقدس کتاب استر قهرمانانه شکل که آمده است برای نجات یهودیان از ایران و تهدید. مسیحی صهیونیسم است ذاتا تلاش erasure, برای یهودیان است. در نبوت یهودیان ترمیم به میهن خود سجده قبل از صعودی پادشاه یهودیان را به بازگشت مسیح و آنها را پس از رد و یهودیت است پاک شده از روی زمین برای همیشه لطفا برای.

وجود دارد تعداد زیادی از یهودیان که تصمیم گرفته اند به بازی با توپ مسیحی صهیونیست ها در ضامن که تا پایان روز خود را انجیلی متحدان طولانی برای نمی خواهد آمد به تصویب; که یهودیت رو نخواهد بود پاک شده از زمین و قدرتمند حامیان مهم تر از انگیزه های خود را. در نتیجه تا حدودی حقیقی وضعیت که در آن یک یهودی نامزد برای رئیس جمهور مواجه شده است و کشت و باطل مخالفت آگهی های اجرا شده توسط یک Astroturfed PAC به نام “دموکراتیک اکثریت برای اسرائیل است.” دلیل این است که برنی ساندرز که ازدواج از ایمان و فرار به جنگل ورمونت و به یاد بازی stickball در جنوب بروکلین به تمسخر این تلاش و bucked سیاسی عرف صرفا با این ادعا که فلسطینی ها باید حقوق بشر و این که باید nonnegotiable به عنوان یک موقعیت شروع.

ساندرز حاضر به اطمینان وفادار که او فقط آنها را دوست دارد اما در بسیاری از آمریکایی ها با ایمان در همه کسانی که به نظر نمی رسد به ذهن است. وجود دارد بعد از همه طولانی و شکوفایی سنت یهودیان سکولار—و به ویژه سکولار یهودی چپ—که یهودی بودند در هر ذره از خود بودن و کسی که تکبر خدا را به عنوان اگر او بودند بد عاشق. یک clamorous دسته تند در محاصره-دیوار تاریخ است. و گاهی اوقات شکستن آنها را تا زمانی که نور کمی ریخته است.

بخش 4: Sód—راز دانش

در اینجا راز:

من می خواهم یک یهودی رئیس جمهور.

من وحشت زده به یک یهودی رئیس جمهور.

من می خواهم یک زن رئیس جمهور بیش از حد — من نیز یک زن—و گاهی اوقات دو امیدوار به نظر می رسد غیر ممکن است برای آشتی در آینده به عنوان آنها را در این اولیه فصل و در آخر به طور مستقیم در مخالفت با یکی دیگر. اما من می خواهم یک یهودی رئیس جمهور آنقدر I can feel it in my bones: امید برای پایان دادن به deracination یک امید برای برخی از تصویب نهایی, اثبات این که ما متعلق در این کشور است و همیشه خواهد شد. خود من پدربزرگ نگاه کرد هیچ چیز مانند ساندرز و در عمل هیچ چیز مانند او آرام بود و نه مقدس مرد با ریش سفید یک خاخام و یک بازمانده هولوکاست که دچار شب ترور و فرار یک جماعت کوچک در قصبه پارک برای بسیاری از زندگی خود را. با این وجود کیفیت در ساندرز است که یک پدر بزرگ یا پدر بزرگ و یا یک gramps اما Zaydie, که Yiddish word برای پدربزرگ. در انتخابات از یک Zaydie ممکن است برخی از آرامش در دانش است که پدربزرگ و مادربزرگ من مانند ساندرز پدر گریخت و در اینجا در کنار دریا در حالی که خانواده های آنها سوخته است. که فرار آنها به جای حق. وجود دارد خواهد بود امیدوارم که هرگز مجبور به دوباره اجرا کنید. به تعلق دارند. من وحشت زده آن را نافرجام و امید خود را ثابت خواهد کرد خود را به آتش کشیدند. من همچنین می خواهم به قادر به رفتن به دکتر, بدون سه گانه-چک کردن حساب بانکی من و بدانید که من دیابتی دوستان شما می توانید استطاعت و انسولين به متوقف بودن خجالت و ترس و برگشت کمی هر روز توسط stranglehold فاسد فاشیسم بیش از دولت ما. من می خواهم به رایگان راه شما هنگامی که شما کمتر احتمال دارد به ورشکسته رایگان زمانی که شما از ترس و شرم آور است. من می خواهم به می دانم که یک یهودی بود که. که راز. در حال حاضر شما می دانید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nethec.su

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>