حرکت صعودی از قرنطینه? یک در یک شبکه و Mentorships پر رونق هستند

بینش کلیدی:

در حالی که این بیماری همه گیر کوروناویروس به وضوح تا به حال به تاخیر انداختن یک اثر در صنعت بازاریابی جهانی مستند از خانه قرنطینه تا به حال یک سود غیر منتظره برای افزایش استعداد در زمینه های: صعودی علاقه one-on-one آموزشی و شبکه.

سوخت هر دو با رشد نمایی در استفاده روزانه از چت تصویری سیستم عامل مانند زوم و اقتصادی عدم اطمینان از تبلیغات را در سراسر جهان کاهش سرعت شبکه های مجازی به سرعت تبدیل به یکی از منابع تعداد کمی از خوشبینی برای کارگران به عنوان آنها به صورت بی سابقه ای لحظه ای در حرفه خود. در کوتاه مدت کارکنان و کسانی که در حال حاضر به دنبال فرصت های شغلی—به طور ناگهانی خود را با ترکیبی از حرفه ای اضطراب و نسبی حریم خصوصی به پرده مکالمات با صدای بلند. شبکه و آموزشی ارائه بسیار مورد نیاز راه را قرار داده است که ترکیب به خوبی استفاده کنید.

“ما به طور ناگهانی بسیاری از ساعت برای پر کردن در طول روز. غریزه ما ممکن است به صرف تمام که خرابی طراوت توییتر و یا خواندن COVID-19 روز رسانی اما نه سالم و نه استفاده مناسب از زمان” گفت: Sai او آزاد خلاق است. “شبکه و نظارت راه های به commiserate با آگهی های دیگر افرادی که واقعا آن را دریافت کنید و می تواند به ارائه یک دیدگاه متفاوت تر از خانواده های ما و nonindustry دوستان است.”

Sidebar that says, '4 Tips to Making the Most of a Mentorship Opportunity'

در سال های اخیر, او ساخته شده است یک شبکه بزرگ در حال ظهور استعداد خود را از طریق دونگ دراپر شخصیت در Twitter و Instagram و او را اغلب با استفاده از پلت فرم خود را برای کمک به تقویت کار و درخواست برای کمک از پیروان خود را. به عنوان COVID-19 قرنطینه اقدامات او راه اندازی یک ظاهر ساده پروژه به نام “(Net)کار از خانه” که از طریق آن او ارائه شده به بازی دلال یا دلاله ازدواج حرفه ای, اتصال غریبه ها در سراسر, آگهی میباشد. پاسخ کاملا به معنای واقعی کلمه خسته کننده باشد.

“من فکر کردم من می خواهم جفت شدن چند صد نفر در اکثر,” او گفت:. “در کمتر از یک روز بیش از 1300 نفر از بیش از 50 کشور امضا قبل از من تا به حال به نزدیک ارسالی. حتی من هنوز دریافت روزانه DM درخواست, درخواست برای پیوستن به.”

مشابه تلاش با برنامه های شبکه های همکار که متصل زنان در تبلیغات برای مربیگری فرصت هم دیدم فوق العاده ای تقاضا است. برنامه خالق عایشه Hakim مدیر ارشد هنر در آژانس Venables بل و همکاران ایجاد یک صفحه گسترده برای معماران و طراحان به اشتراک گذاری پرتفوی خود را به طوری که جانبازان صنعت می تواند آنها را بررسی تقریبا.

“ما تا به حال بیش از 350 ارسالی” حکیم گفت. “من می دانستم که این موضوع بود اما این تعداد به من منفجر دور.”

حکیم گفت: این نوع از پروژه ها به احتمال زیاد محبوب زیرا آنها ارائه راه هایی برای احساس حرفه ای تولیدی در لحظه ای فرهنگی است که در غیر این صورت احساس می کند disorienting و دلهره آور است.

“من فکر می کنم مردم فقط احساس اضافی جدا شده در تمام این عدم قطعیت” او گفت:. “ناگهان ما باید برخی از زمان اضافی در روز اما کمتر تعامل انسان و من فکر می کنم این نرم همه است.”

Adweek خود تلاش کرده است برای کمک به ایجاد فرصت های بیشتر برای کارگران از راه دور برای ارتباط با مربیان یا mentees. در علاوه بر این به Adweek اجرایی مربی برنامه در حال حاضر در سال دوم این مجله همچنین در پاسخ به COVID-19 قرنطینه با ارائه 15 دقیقه mentorships که متصل صنعت جانبازان و ظهور استعدادها به صورت یک ویدئو چت. بیش از 200 شرکت کننده امضا در یک روز.

در ازای یک روز احمق آوریل شوخی Adweek تعجب چند ورود به سطح آگهی استعداد و با اتصال آنها را برای نشاط بخشی, ویدئو گفتگو با افراد برجسته صنعت از جمله DDB Worldwide مدیر عامل وندی, Clark, VaynerMedia مدیر عامل گری Vaynerchuk, Burger King جهانی CMO فرناندو ماچادو, برابری, مدافع, مدل لباس تازد و “ادویه قدیمی مرد” بازیگر اشعیا مصطفی.

همواره مدیران شرکت کننده در این شبکه و راهبری طرح گفته اند که آنها پیدا کردن جلسات فقط به عنوان با ارزش به عنوان افزایش استعداد بودن مربی.

جان ژانویه شرکت, مدیر عامل شرکت شهر کانزاس آژانس سیگنال نظریه در یکی از Adweek 15 دقیقه Mentorships و گفت: تجربه از صحبت کردن با یکی از با استعداد بود فوق العاده مثبت است.

“یک زمان مثل این فراهم می کند یک مشتاق چشم انداز یکی از اولویت های واقعی,” ژانویه گفت. “من فکر می کنم مشاوره اتصال و بازگشت دادن همه بسیار بالا در بسیاری از افراد لیست.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>