این مضطرب وعده زندگی در دره سیلیکون

از چند دهه پیش از آن بود آسان به رسمیت شناختن “فروش” روایت: یک هنرمند یا گروه کارگر در گمنامی انجام کار خوب تا زمانی که یک شرکت به آنها نقاط ارائه می دهد و پول و شهرت در ازای کنترل خلاق. این “suits” فایل لبه ها را به محصول قابل عرضه در بازار ناامید کننده اصلی طرفداران. هر گونه نقد اجتماعی از بین می رود تعویض با پیام که unobjectionable هنگامی که قرار داده در نزدیکی کالا برای فروش. هنر می شود تبلیغات.

UNCANNY VALLEY توسط آنا وینر MCD, 288,,, صفحات, $27.00

این بازی در فاوست بود مرکزی معضل برای Gen X هنرمندان, گیر افتاد, بین ارث برده تبادل نظر اخلاق پانک و هیپ هاپ و یک بالن صنعت فرهنگ گرسنه برای استعداد. 1994 دانلود فیلم Reality Bites—کارگردان بن استیلر که خود ترک زنده شنبه شب پس از چهار قسمت زمانی که آنها به او گفت که برای جلوگیری از ساخت مستقل فیلم کوتاه—اسیر زمانه. هنگامی که جوانه زدن مستندساز Lelaina (وینونا رایدر) teases slacker تروی (Ethan Hawke) در مورد یکی از بسیاری از سابق کارفرمایان او باعث می شود یک نرم افزار در مورد اخراج برای پرسیدن “آیا کارمند تنقلات یارانه?”

آن را سخت تر برای دریافت شوخی در حال حاضر. شرکت در تلاش برای فریب استخدام جوان باید میان وعده pantries که یک ’90s ادم بکشد تا خود را تضعیف شلوار و سفت خود را به طور کامل قابل تنظیم کمربند. نه این که آنها می خواهم که به: Yuppie اتاق لباس رفته از کت و شلوار و کراوات به رایگان تی شرت و هدفون. Indie در, مدیران شرکت های داوطلب به كشور حق رای دادن فیلم های پرفروش. هنرمندان خوب آشکارا تهیه ثروتمند و قدرتمند است. تصور کنید که یک رمان نویس spurning اپرا باشگاه کتاب راه Jonathan Franzen را در پاییز سال 2001 است. هر کمدین می خواهد یک Netflix ویژه و عادی بچه ها می خواهم به ویروسی در رسانه های اجتماعی ستاره های برخی از رفتن تا آنجا که به تظاهر به پرداخت سخنگویان.

به عنوان آنا وینر آن را در کتاب جدید خود Uncanny Valley, فروش خارج است “ما نسل برتر آرمان, بهترین راه برای دریافت پرداخت می شود.” آن را نه فروش آن را “تجاری” و چه کسی می تواند کسی را برای که ؟


Uncanny Valley است وینر حساب های کوتاه مدت خود را حرفه ای در تکنولوژی. زمانی که این کتاب آغاز می شود او یک نوکر در ادبی نیویورک یکی از “مصرفی,” “عصبی” و “شکست” دستیاران گیر در رقابت با کارورزان که به معنای واقعی کلمه ارزان تر از یک سکه یک دوجین از آنها پرداخت نمی در همه. به دنبال چیزی بیشتر در اوایل سال 2013 او پیوست کوچک کارکنان (یک به علاوه سه بنیانگذاران) از نیویورک–بر اساس کتاب های الکترونیکی راه اندازی برای 20 دلار در ساعت—زیرزمین معامله دستمزد برای فن آوری, جمع آوری برای وینر. همانطور که معلوم شد کار خود را عمدتا به منظور تنقلات برای چهار مردان. “من با دقت اشاره تنظیمات خود را و تلاش برای نگه داشتن چیزهای جالب,” او می نویسد: “یک جعبه clementines یک هفته کیف پنیر چدار پاپ کورن بعدی.” بعد وینر شگفتی اگر آنها می خواستند او را بیشتر برای جنسیت خود از برای او انسان چشم انداز.

قبل از اینکه طولانی آنها متوجه وینر انجام نمی دهد که مقدار و آنها آتش او را. عدم تمایل به بازگشت به انتشارات با دم خود را بین پاهای او طول می کشد او کارفرمایان در پیشنهاد خود را به جای او در یکی دیگر از تکنولوژی ، وینر مگس به سان فرانسیسکو و مصاحبه در یک تجزیه و تحلیل داده های راه اندازی که در آن آنها بخواهید او را به یک بخش از آخر. پس از acing آزمون او می شود او پیشنهاد: پشتیبانی مشتری و کار در $65,000 یک سال با مزایای کامل به علاوه یک $4,000 جابجایی دستمزد. او می گوید او تلاش ادبی دوستان است که او را در حال حرکت به سعی کنید چیزی جدید. “این آسان تر بود در هر صورت برای ساخت یک عاشقانه روایت از اعتراف کنم که بلند پروازانه” نویسنده می نویسد. “من می خواستم زندگی من را انتخاب کنید تا حرکت سریعتر.” نه همه.

تا حدودی به او متناسب. وینر واقعا درک پیچیدگیهای او شرکت فن آوری اما پشتیبانی از مشتری کار تنها نیاز به او را برای کمک به کاربر در کشف کردن که چگونه آنها استفاده می شود این محصول به اشتباه و سپس به عذر خواهی برای خود اشتباه است. نمی خواست به ورزش بسیار شخصی قضاوت او یابد و خودش را عطف (و نه unpleasantly) به یک ماشین. “برخی از روزها کمک به مردان برای حل مشکلات آنها ایجاد کرده بود برای خود من احساس مانند یک قطعه از نرم افزار خودم به یک ربات است: به جای اینکه یک هوش مصنوعی من هوشمند تنظیم یک همدلانه متن قطعه و یا گرم, صدای, دادن, دستورالعمل, گوش دادن comfortingly.” هنگامی که یک مشتری می گوید او به اتمام پوچ وبلاگ او در واقع می کند. پس از سه ماه او اعطا $10,000 افزایش دهد. در این زمان آنها می خواهند به نگه داشتن او.

برای twentysomething خاطرات Uncanny Valley قابل ملاحظه ای پاکدامن. اگرچه نکات سان فرانسیسکو افسانه ای انحرافات ما در غیر این صورت کنجکاو راوی هرگز dabbles. به جای نرم-صحبت های گوگل roboticist به آرامی طول می کشد وینر را در یک حزب و یک euphemistic شکستن بند بعد آنها را دوست پسر-دوست دختر رفتن برای زوج دوچرخه سواری و نورد چشمان خود را در مجالس. یک, هوای آزاد, دیوانه, او می نویسد: “گاهی اوقات آن را احساس به عنوان اگر هر کس تا به حال به تماشای یک حلقه برجسته از مردم وضع آزادی در دهه شصت و هفتاد—بازی گاه به گاه عمومی خوشدل قاعدگی های جمعی زندگی می کنند…. آن را به من زده به عنوان یک عملکرد از ناقص گذشته یک اجرا یا نمایش مجدد.”

اما نه همه از محاسبه افراط مالش او راه اشتباه است. زمانی که شرکت اجاره یک Michelin رستوران برای یک حزب تعطیلات—کامل با گوشت گاو Wagyu خرچنگ پای گلدان و کوکائین—او نمی افتد از “smug احساس تعلق” تا زمانی که او متوقف می شود ، یک شرکت اسکی عقب نشینی به تاهو کمتر هیجان انگیز است اما هنوز هم برای تلفن های موبایل خوب هرگز به ذهن ارتقاء و اضافی $15,000 بالا بردن او را بدست آورده و در پایان سال اول خود را. به عنوان تجزیه و تحلیل داده های start-up گسترش با فروشندگان در نظر گرفتن افزایش فیزیکی و فضای فرهنگی وینر به نظر می رسد به یک حرکت. هنگامی که شما در داخل tech پیدا کردن شغل جدید برای تلفن های موبایل آسان و اراضی در اولین انتخاب است.


وینر نیست نام او را ثالث, کارفرما, اما این شرکت است که به راحتی قابل شناسایی به عنوان GitHub تنها کد منبع باز مخزن در دره با یک هشت پا-cat ترکیبی برای یک طلسم. در سراسر کتاب او کاهش می یابد به استفاده از نام مناسب شرکت ها و برندها. این آثار به defamiliarize tech انحصارات است که ما را برای مسلم (گوگل “جستجو-موتور غول پیکر را در Mountain View,” Facebook “شبکه اجتماعی همه منفور”) اما گاهی اوقات بیش از حد می رود. من افتاد بیش از “یک فیلم علمی تخیلی در مورد هکرها که کشف کنند که جامعه یک شبیه سازی واقعیت است.” ماتریس?

در گیتهاب وینر جلب “اوج سرمایه.” این شرکت به تازگی مطرح شده 100 میلیون دلار بود و هزینه آن غیر قابل اغماض بخشی در مسخره و مجلل اتاق دکور. “انحطاط هیجان زده من,” او می نویسد. “چه چیز دیگری اتفاق افتاده است در اینجا من تعجب—چه چیز دیگری ممکن است کارکنان دور؟” با آن از راه دور-دوستانه قوانین جدید اجازه می دهد تا وینر شروع به قطع از او کار عاطفی است. او تا 100.000 دلار در سال حقوق و دستمزد با بسیار کمی مورد نیاز خود را فراتر از ارسال ایمیل و ماندن آنلاین.

هر چند او نمی بحث در مورد آن بسیار در کتاب وینر نبود فقط مصرف محتوای اینترنت در طی این مدت او همچنین کمک به نشریات در نیویورک—از جمله این مجله که در آن او برای اولین بار در مورد او نوشت: tech محل کار و تجربه در یک ماه اوت 2015 نقد و بررسی از هلن فیلیپس رمان زیبا بوروکرات. در آن سال او منتشر شده بیش از یک دوجین بررسی و مقالات کافی نیست برای ایجاد یک ریالی زندگی می کنند اما در مورد به عنوان بسیاری که هر کسی با دیگری کار تمام وقت می تواند امید برای تکمیل. در بهار سال 2016 از او به چاپ مقاله در نفوذ نیویورک مجله ادبی n+1 در مورد زمان او در فن آوری. مقاله “Uncanny Valley” ملال انگیز بود گاز گرفتن و الهامی. آن ویروسی رفت و بلافاصله ساخت وینر یکی از فناوری چند روشن فکر منتقدان. تا سال 2018 زمانی که او آماده بود برای ترک tech او به فروش کتاب و فیلم در یک بروید.

به جای آن از لنگش بازگشت به دنیای ادبی تمام وقت پس از میان وعده چیزی وینر بازگشت و به عنوان یک نویسنده و یک West Coast کمک نویسنده نیویورکر, کارتون, headshot طرح و تمام. او واقعی پول در بانک و با توجه به گواهينامه او هنوز آرام roboticist پسر, بیش از حد. این اطلاعات متعلق به یک داستان است که Uncanny Valley کاملا نمی خواهید بگویید. اگر فروش این است که “ما نسل برتر آرمان” چرا او را به موفقیت خود را?

Sellout نیست یک استثمارگر. آنها درامر که می شود یک کار واقعی نه رئیس که به ارث برده این شرکت است. در ’90s چیزی وجود دارد در معرض خطر در مبارزه برای شل کردن: نشان می دهد که به طور ناگهانی unopposed سرمایه داری نمی تواند لزوما هر کس به کار سخت تر است. اما تنبلها از دست داد و این مختصات که محور مشت خود را تکان دادن در داخل و عقب مانده است. صنعت فرهنگ است که در حال حاضر بیشتر علاقه مند به مهار تفاوت از سنباده آن را. تکنولوژی جمع آوری شده یک توده مهم از هر خرده فرهنگ در آن شرکت, سیستم عامل, قالب, ما تعاملات اجتماعی به سود شکل. خواب یوگا و حتی “شل” هستند ابزار بهره وری. کار دیگر کاهش به زمان میان وعده.

چه کسی اهمیت میدهد اگر وینر sellout? او نمی او را رها انتقادی نوشتن. این سخت است برای رسم یک خط راست بین پاسخ دادن به GitHub پشتیبانی از مشتری ایمیل و هر گونه قابل توجهی آسیب حداقل یک خط مستقیم است که نمی خواهد بیشتر از ما در زانو بیش از حد. اما بدون frisson از شرم Uncanny Valley خواهد بود کاملا متفاوت کتاب و نزدیک به نه به عنوان خوب. این داستان نیست در مورد تاریخ منطقه و یا کار در صنعت فن آوری; این یک خودآگاه حساب چگونه آن را احساس می کند به صعود تا نزدیکی بالای هر بشکه رسید که در آن شما گاهی اوقات از دست دادن بینایی از آنچه آن را مانند خرچنگ پایین.

“آیا شما فکر می کنم شما نفرت خود را ؟” یک درمانگر می پرسد وینر در مصرف نمایید. ما نمی تواند پاسخ و معلوم نیست که آیا یک بله یا نه خیانت عمیق تر از خود نفرت. بهتر است به نفرت خود را “Allbirds هرگز فرسوده” زندگی نسبت به فراموش کردن که چرا شما باید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>