رادیکال آینده خود موفق سقط جنین است که در حال حاضر در اینجا

Lizy و زنی که به او کمک کرد تا پایان بارداری او ملاقات در یک استارباکس در لئون بزرگترین شهرستان در بخش مرکزی و مکزیک, Guanajuato. سپس a 20-year-old اجتماعی-کار با موهای فرفری و یک قلب به شکل چهره Lizy است که یک نام مستعار ما استفاده می شود برای کمک به محافظت از هویت او احساس عصبی در مورد بحث در مورد بارداری خود را در یک محل عمومی. او بود که ترس او می تواند از تجمع حتی با توجه به سقط جنین است که جرم در اکثر موارد در به شدت کاتولیک و محافظه کار دولت است. ثبت نام در یک برنامه تبادل در یک شهرستان که در آن او می دانست که چند نفر او تا به حال به هیچ وجه به ساعت سفر به مکزیکو سیتی, تنها جایی که در آن سقط جنین قانونی بود در آن زمان. او و شریک زندگی خود احساس نا امید کننده است. “ما در حال مرگ بودند از ترس واقعا ما دو وحشت زده کودکان,” او گفت: بعد نشسته در یک پارک در شهر گوادالاخارا. در نهایت او در جلب اعتماد یک استاد که به او گفت در مورد رسلیا.

رسلیا کروز سانچز به حال انتخاب محل برای جلسه. او سازمان لاس لیبرس نفع در جلسات حضوری در تنظیمات عمومی به عنوان یک راه را به مردم نشان می دهد که سقط جنین طبیعی است و باید مورد بحث در باز است. Lizy سپاسگزار بود که رسلیا نیست از او بخواهید توضیح دهد که چرا او می خواست سقط جنین; او فقط پرسید که آیا او تا به حال ساخته شده تصمیم او. سپس در آرام اما صدای روشن او توضیح داد که چگونه به گرفتن یک رژیم ميزوپروستول یک زخم دارو در دسترس بیش از شمارنده در مکزیک است که بخشی از FDA تایید پروتکل دارو برای سقط جنین استفاده می شود در ایالات متحده است. “او به من گفت: در اینجا این است که چگونه به آن را انجام دهد و در اینجا من تعدادی; شما می توانید با من تماس بگیرید در یکی در صبح و یا دو در صبح و من قصد دارم به گوش دادن به شما” Lizy یاد می شود.

پس از خرید قرص در خارج Lizy قرار می گیرد چهار گچی قرص زیر زبان او و شروع به خونریزی. او به نام رسلیا به او یک به روز رسانی. پس از دوز دوم نشانه های او افزایش یافته است: یک تب و لرز و استفراغ و اسهال. رسلیا به او اطمینان که این طبیعی بود. در نهایت Lizy به حمام رفت و دیدم کمی توده خاکستری بر روی پد. او آن را لمس و احساس موج امداد.

Lizy خود موفق خود را سقط با کمک گروه فعال لاس لیبرس. امی Littlefield و لورا Gottesdiener

لاس لیبرس یکی از ده ها تن از گروه های در سراسر مکزیک است که کمک به مردم القاء خود به خود سقط جنین. برخی از جمله لاس لیبرس ارائه قرص به طور مستقیم در زمانی که آنها می توانند. دیگران ارائه دستورالعمل و در حدود ساعت مشاوره فیلدینگ سوال در مورد چه مقدار خونریزی امن است, چگونه به دور از بارداری بافت و در موارد نادر از عوارض چگونه به صحبت می کنند به کارکنان بیمارستان بدون خطر حبس. در زندگی عمومی این فعالان در حال دانشجویان و روزنامه سردبیران دبیران و معلمان و کارمندان و پزشکان. مردم آنها همراه هستند و نوجوانان و دانشجویان مادران و مادربزرگ های مردم بومی و مسئولان است. فعالان با استفاده از کلمه “همراهی” برای توصیف کار بودن با مردم در طول سقط جنین—که آیا آنها در حال کمک به کسی که سفر به مکزیکو سیتی و یا ارسال پیامک با کسی مثل Lizy در وسط شب. این آرام و اغلب مخفی کار نه تنها کمک به مردم بی شماری برای زنده ماندن در یک چشم انداز دسترسی محدود. همچنین سوخت تاریخی بسیج خواستار قانونی کردن سقط جنین در یکی از جهان ترین کشور های کاتولیک. در یک سری از نقطه عطفی برای پیروزی این “موج سبز” جنبش ایالت اوآخاکا قانونی سقط جنین در ماه سپتامبر سال 2019 و مجلس کنگره اخیرا به تصویب قوانین فدرال است که می تواند اعطای عفو به زنان در زندان برای سقط جنین.

در همین حال ایالات متحده نقل مکان کرد تا به سرعت در جهت مخالف است. به عنوان متحده جسارت توسط دو نامزد مغلوب ساختن پیشی جستن در دیوان عالی کشور گذرانده اند به طور فزاینده ای شدید محدودیت علاقه خود موفق سقط رسید. حتی قبل از اینکه رئیس جمهور مغلوب ساختن پیشی جستن انتخابات مردمی گروه در آمریکا بی سر و صدا منتشر دستورالعمل ها و قرص در کشورهای که در آن قوانین را توقیف درمانگاه و ارائه سقط جنین غیر قابل دسترس برای بسیاری از مردم است. که در مکزیک کار از نظر قانونی مخاطره آمیز در ایالات متحده, که در آن سقط جنین القا داروها به شدت تنظیم شده و طرفداران می گویند حداقل 21 نفر دستگیر شده اند برای خود ناشی از سقط جنین از سال 1973. این گروه دسترسی به کمک های بشردوستانه که می گوید آن را تجویز دارو سقط جنین از طریق اینترنت به بیش از 7000 زنان در آمریکا بین ماه های مارس 2018 و اوت 2019 شکایت غذا و دارو در سال گذشته برای تصرف برخی از آن حمل و نقل و مسدود کردن پرداخت. در یک مورد دیگر یک شهر نیویورک که به فروش می رسد سقط جنین قرص مجرم شناخته شد در فدرال توطئه و اتهام مواد مخدر در سال گذشته است. به عنوان رو به رشد خود موفق سقط جنین حرکت در اینجا پرانتز برای یک تصمیم دیوان عالی کشور است که می تواند حتی بیشتر کلینیک های ایالات متحده فعالان در حال یادگیری از همتایان خود در مکزیک و از تاریخ طولانی خود موفق سقط جنین در امریکا لاتین.


بسیاری از منابع ردیابی تاریخ خود مدیریت دارو سقط جنین به سال 1980 در برزیل هنگامی که داروخانه ها شروع به فروش دارو با هشدار داد که این می تواند باعث سقط جنین شود. آن را نمیگیرد طولانی برای زنان به شکل آنها می تواند استفاده از قرص را وادار به سقط جنین. مطالعات تخمین زده است که صدها هزار نفر با استفاده از قرص برای دور زدن کشور ممنوعیت سقط جنین قبل از, برزیل, فروش محدود در سال 1991. هنوز زیرزمینی با استفاده از ميزوپروستول به خود القاء سقط جنین در سراسر امریکا لاتین و کارائیب که در آن بیش از 97 درصد از باروری-سن زنان زندگی می کنند در کشورهای با محدودیت سقط جنین ،

در مکزیک, Guanajuato, Las لیبرس هرگز در نظر گرفته شده برای تبدیل شدن به مکزیک بسیاری از مشخصات بالا و بی پروایی نشان دادن همراهی گروه. در سال 2000 the vamps کروز بنیانگذار لاس لیبرس و یک تعداد انگشت شماری از دوستان او شروع به صحبت کردن در مورد ایجاد یک سازمان فمینیستی است که ارائه آموزش های جنسی. “ما می خواستیم برای ایجاد یک سازمان کوچک هیچ چیز رسوا” کروز گفت. او و دیگر اعضای اولیه از لاس لیبرس بود و همه درگیر در فعالیت های فمینیست و کار برای سال بوده است. کروز, پر انرژی با یک لبخند گرم و یک فرمانده, حضور, شروع سیاسی خود را سازماندهی در مدرسه ابتدایی هنگامی که او بسیج همکلاسی های خود را به مرحله پخش به جمع آوری پول برای کودکان فقیر.

اما برنامه های خود را تغییر زمانی که Guanajuato قانونگذاران ایالتی در تلاش برای لغو بازماندگان تجاوز ” حق سقط جنین—که تنها استثنا برای ممنوعیت سقط به رسمیت شناخته شده توسط تمام ایالت مکزیک. “ما گفت:” آنها دیوانه هستند! ما در حال رفتن به اجازه می دهد, این,'” کروز توضیح داد. ایده های کوچک و کم مشخصات سازمان نقش برآب شد; لاس لیبرس به سرعت در حال بسیج تظاهرات گسترده که جلب توجه رسانه های بین المللی و کمک به نیروی فرماندار به حق وتو ضد قانون سقط جنین.

اما در مکزیک—به عنوان در ایالات متحده آمریکا—اغلب وجود دارد یک شکاف گسترده ای بین حقوق باروری تحت قانون و واقعی دسترسی به سقط جنین به خصوص در بسیار محافظه کار متحده مانند گوآناخوآتو. بنابراین لاس لیبرس’ عضو شروع به ضربه زدن بر روی درب دفاتر پزشکی برای پیدا کردن پزشکان حاضر به انجام این روش است. هدف خود را به اطمینان حاصل شود که هر فرد در دولت که به دنبال سقط جنین تحت تجاوز استثنا می تواند, در واقع, به دست آوردن یک. یکی از پزشکان آنها ملاقات یک متخصص بیماریهای زنان, که گفت که او نمی خواهد تنها انجام سقط جنین خودش اما که او را نیز نشان می دهد لاس لیبرس اعضای چگونه برای القاء سقط جنین با میزوپروستول خود را.

به عنوان اخبار از فعالیت های این گروه گسترش زنان flocked به لاس لیبرس’ دفتر درخواست کمک برای دسترسی به سقط جنین. “من به یاد داشته باشید یک زن که وارد شد و پرسید:” آیا این درمانگاه?’ و ما مثل, چه, کلینیک?'” گفت: رسلیا کروز سانچز.

برخی از این زنان که به لاس لیبرس تجاوز شده اما بسیاری می خواستم برای پایان دادن به حاملگی به دلایل دیگر. “گفت: ما به خودمان” این منطقی است که اگر پزشکی برای قربانیان تجاوز به عنف را نیز باید برای زنانی که قربانی تجاوز به عنف, راست?'” بازگو کروز. که زمانی که آنها شروع به ارائه سقط جنین همراهی برای همه.

پس از لاس لیبرس برآورد آن کمک کرده است 10,000 زنان که شماره های ذخیره شده در رسلیا کروز سانچز تلفن همراه تحت نام مانند “Acompañamiento 567,” کلمه اسپانیایی برای همراهی. این گروه همچنان به کار در مکان های عمومی و حتی به عنوان بسیاری از ایالت مکزیک به دنبال بیشتر به محدود کردن دسترسی به سقط جنین را به عنوان بخشی از یک واکنش است که به دنبال شهر مکزیک تصمیم گیری برای قانونی کردن سقط جنین در سال 2007. “مردم همیشه از من می پرسند, ‘آیا شما نگران این هستید که تلفن خود را شنود گذاشته است?’ و من می گویم: “البته گوشی من شنود گذاشته—و آیا آن را نمی بزرگ است که هر کسی که گوش دادن و یادگیری در مورد پزشکی سقط جنین؟'” شوخی the vamps کروز.

با وجود آن مشخصات عمومی و یا شاید به دلیل حمایت فراهم شده توسط آن لاس لیبرس هرگز هدف اجرای قانون است. این استدلال می کند که ارائه اطلاعات در دسترس عموم در مورد این دارو برای افرادی که مدیریت خود را سقط جنین غیر قانونی نیست. اما لاس لیبرس است که به خوبی با آشنا مکزیکی سیستم عدالت. در طول سال این کمک رایگان چندگانه زنان بودند که آمریکا به ظن داشتن سقط جنین. “ما در سازمان است که بهترین می داند که چگونه به دفاع از زنان که به جرم” گفت: کروز. “و به همین دلیل ما می دانیم که چگونه به ضرب و شتم سیستم.” در واقع کروز گفت: خوش آمدید یک پرونده حقوقی علیه این دلیل که اجازه می دهد آن را به کوه یک استدلال است که می تواند منجر به جرم زدایی از سقط جنین در سراسر مکزیک است. “ما باید قانونی استراتژی آماده به رفتن تمام راه را به دادگاه عالی” او گفت:.

بسیاری از مکزیک همراهی گروه این کار در سایه. (به همین دلیل ما نکردن گذشته نام و یا استفاده از نام مستعار در صورت درخواست.) Sofía فلسفه و دانش آموز در اوایل بیست سالگی در, Aguascalientes, بخشی از یک ناشناس آنلاین تیم است که پشتیبانی از چهار یا پنج زنان از طریق سقط جنین هر روز در سراسر مکزیک و سایر نقاط آمریکای لاتین است. او پیوست و پس از این گروه موسس—که آغاز شده بود به سادگی با ارائه مشاوره به دوستان نزدیک او در بر داشت خودش را پس هولناک با درخواست که او نیاز به کمک. Sofía می گوید هدف این است که به ارائه پشتیبانی به کم درآمد زنان که نمی توانیم به سفر به مکزیک برای سقط جنین و ممکن است مجبور به توسل به اقدامات ناامن. “خودداری که اغلب تکرار در مکزیک است که غنی دختران, سقط جنین و دختران فقیر می میرند” او گفت:. اعضای این تیم دریافت کرده اند و تجاوز به عنف و تهدید به مرگ و مراقبت برای پنهان کردن هویت خود است. “ما می دانیم که آنچه ما انجام می دهیم باعث می شود بسیاری از مردم ناراحت کننده است و این ما را در معرض خطر,” او گفت:.

Fernanda یک وزیر که اجرا می شود یک وب سایت که مبادرت به سقط جنین قرص نیز نگه می دارد هویت خود را مخفی او به عنوان وکلای مردم از طریق خود را در خانه سقط جنین و کشتی قرص ميزوپروستول در سراسر کشور پنهان در داخل مجلات و روزنامه ها به عنوان اگر آنها سند عادی. بیش از یک دهه پیش او تا به حال یک بارداری ناخواسته در دوران کالج و تلاش برای پیدا کردن یک منبع برای قرص است که او احساس اعتماد به نفس در امان بود. چند ماه پس از خود او ناشی از سقط جنین, یک دوست مورد نیاز یکی بیش از حد. “من به او گفتم چه تجربه من بود و جایی که من دارو” Fernanda به یاد می آورد. “و از آنجا گسترش این کلمه برای اولین بار به یکی دیگر از دوستان و سپس به دوست از یک دوست و سپس به پسر عموی و همسایه. اخبار سفر بسیار سریع است.”


این دارو به طور گسترده ای در دسترس بیش از شمارنده در مکزیک است. آن را معمولا به فروش می رسد در 28-قرص بسته است که به طور معمول به اندازه کافی برای پایان دادن به حاملگی. “این است که چگونه برخی از اولین همراهی شبکه تشکیل شد: زنان تصویب این قرص ها بین یکدیگر گفت:” the vamps کروز. در عین حال با متوسط یک شخص گزارش به مقامات هر روز به جرم سقط جنین در مکزیک بسیاری از مردم چرخید داروخانه ها و انتخاب بازارهای خیابانی و یا وب سایت ها به جای. در گوادالاخارا برای مثال سابق فروشنده خودرو به نام Lalo شاهین exorbitantly قیمت ميزوپروستول در یک منطقه به خوبی شناخته شده برای مخفی فروش مواد مخدر. برخی از دستفروشان شارژ حتی بیشتر از او می افزاید: از آنجا که آنها می دانند که زنان خواهد پرداخت. مشکل با بازار سیاه این است که شما هرگز کاملا می دانم آنچه شما می خواهید. یک آژانس تبلیغاتی دستیار به نام لورنا می گوید او یک بار پرداخت می شود یک وب سایت 70 دلار برای هشت قرص که به پایان رسید تا بودن confectioners’ شکر. بازار سیاه برای فولاد سقط جنین در ضمن می تواند خطرناک تر است. زن دیگری به نام ماگدا می گوید او پس از فرار غیر قانونی درمانگاه پس از دکتر به او گفت پسر که ماگدا ممکن است خونریزی به مرگ در این روش: “من احساس می کردم که دکتر گفته بود او می میرند, اما هیچ چیز اتفاق می افتد به من.'”

مددکار اجتماعی آنا مادیان تجربه با خود ناشی از سقط جنین الهام بخش او را به مبارزه برای دیگر زنان نسبت به حقوق باروری.Meghan Dhaliwal

با پشتیبانی مناسب و اطلاعات کارشناسان می گویند که خود مدیریت دارو سقط جنین بسیار امن است. و برای برخی از زنان که تحت آنها این فرایند را می توان یک تحول تجربه است که آنها را تحریک به فعالیت. آنا مادیان 27-year-old مددکار اجتماعی مطرح شد یک catechist و مادر بزرگ شده و اعتقاد داشتند که سقط شد و بدتر از همه گناهان. اما زمانی که مادیان باردار شد به عنوان یک دانشگاه, دانش آموز, او می دانست که او آماده نیست به یک کودک است. او جستجو آنلاین برای کمک به, اما در عوض به پایان رسید تا در دفاتر ضد انتخاب گروه که اعضای آن حاضر به او اجازه ساختمان را ترک کنند تا زمانی که او را تهدید به پلیس تماس بگیرید. او بعد از خریداری سقط جنین قرص در یک خیابان بازار است. “به جای سرزنش خودم و احساس یک قربانی را,” او گفت: “من متوجه شدم که این نوع از چیزهایی که اتفاق می افتد و ادامه خواهد داد اتفاق می افتد دقیقا به این خاطر که زنان شهروندان درجه دوم چون آنها کنترل بدن ما و از آنجا که دین در است مکزیک و فرهنگ ما را به ما میشود.” مادیان پیوست یک سازمان فمینیستی و فارغ التحصیل در رشته مددکاری اجتماعی. او در حال حاضر کار می کند با همراهی گروه به پیشنهاد روانی و عاطفی و حمایت از مردم در طول اضافی خود را قانونی سقط جنین.

این نوع از سیاسی تغییر است که لاس لیبرس به دنبال الهام بخش در طول accompaniments. فعالان همیشه زنان دو سوال: آیا آنها مطمئن شوید که آنها می خواهند سقط جنین و آنچه آنها فکر می کنم از سقط جنین. دومی ارائه می دهد لاس لیبرس اعضای یک فرصت برای سعی کنید برای برطرف کردن این روش را عمیقا ریشه دوانده مذهبی و انگ اجتماعی. “ما می خواهیم هر کاری ما همراه بسیج برای جرم زدایی از سقط جنین برای همه گفت:” the vamps کروز. که به دلیل سقط جنین همراهی گروه مهم نیست که چقدر موفق هستند و نه جایگزینی برای قانونی کردن سقط جنین در سراسر مکزیک و آمریکای لاتین است. “ما می توانیم همراه پنج یا ده هزار زنان است. اما در هر کشور وجود دارد که حداقل چهار صد یا پانصد یا نه صد هزار سقط جنین در هر سال,” او گفت:. “ما در حال رفتن هرگز برای رسیدن به آن است.”

صدها نفر از زنان با پوشیدن لباس سبز و دستمال و تی شرت پر کردن خیابان ها از گوادالاخارا بین المللی سقط جنین بعد در 28 سپتامبر سال 2018 است. امی Littlefield و لورا Gottesdiener

ماه بعد از سقط, شدید, پیرسینگ پیوست یک گروه از صدها نفر از زنان با پوشیدن لباس سبز و دستمال و تی شرت که پر از خیابان های گوادالاخارا به تقاضای قانونی کردن سقط جنین. او گریبانگیر یک بنر که خواندن “خواهر عصبانی!” عنوان آنها به راهپیمایی پرداختند. “من نمی خواهم دیگر به رفتن را از طریق آنچه که من را از طریق رفت,” او گفت:. حتی اگر او را سقط خود موفق بود, پس از آن او تا به حال خونریزی و گرفتگی برای هفته بود اما خیلی می ترسم برای رفتن به یک دکتر است. حتی با رسلیا حمایت ترس هنوز وجود دارد. “من می خواهم وجود دارد به جامع مراقبت های پزشکی; من می خواهم آن را به صورت قانونی و برای ما به جرم بنابراین ما نمی ترسم برای رفتن به یک متخصص زنان و نگرانی ما می تواند در نهایت در زندان است.”

چند هفته پس از مارس فمینیستی جمعی Lizy بود پیوست قرار دادن یک تماس برای کمک غیر منتظره درخواست برای همراهی. یک بیمه زندگی در تگزاس مورد نیاز سقط جنین و او با داشتن مشکل در دسترسی به یک. Lizy شد تعجب به یاد بگیرند که در تگزاس که در آن یک داروی سقط جنین, هزینه صدها دلار, دولت, قانون, مورد نیاز بسیاری از بیماران به یک سونوگرافی 24 ساعت قبل از عمل در طی آن ارائه کرده بود را به هر گونه فعالیت قلبی جنین قابل شنیدن و نمایش و توصیف تصویر. “من به عنوان خوانده شده است که سقط جنین قانونی در ایالات متحده, اما من نمی دانم که وجود دارد این نوع از محدودیت” Lizy گفت. “آن را مانند آن را در واقع نه قانونی در همه.”

این گزارش با حمایت بین المللی زنان در رسانه های پایه به عنوان بخشی از Adelante آمریکای لاتین گزارش ابتکار.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de