وعده فمینیستی میانسالی بحران

چندی پیش آمریکا, فرهنگ, فراهم تحریم زندگی دوره: یک بیکار دوران کودکی و نوجوانی و بزرگسالی یک از بچهداری (برای زنان) و مولد کار (برای مردان) یک leisured بازنشستگی. حتی اگر بسیاری از می تواند رسیدن به چنین زندگی آن را حداقل به عنوان یک ایده آل است. وجود دارد یک راه برای دانستن زمانی که شما تا به حال “آن” و یک استاندارد برای شورش در برابر شما خیلی تمایل. برای تمام انواع دلایل بسیاری از آنها خوب آنهایی که این اتحاد از هم جدا افتاده در دهه های اخیر. ما افسوس پایان دوران کودکی و تاسف است که این بار halcyon شده و غرق دیکته از تست استاندارد; ما پشیمان بیش از حد از دست دادن ثبات و اتحادیه مشاغل است که یک بار آویز به بزرگسالی است.

میانسالی بحران: فمینیستی ریشه های یک شوونیستی کلیشه توسط سوزان اشمیت University of Chicago Press, 282,,, صفحات, $22.50

فعلی کمبود فرهنگی تحریم زندگی دوره ایجاد یک معامله بزرگ از اضطراب. چه مراحل مختلف زندگی به معنای نشان دهنده? چگونه ما می دانیم که ما باید به سمت چپ جوانان و می توانید شروع #adulting? این پرسش به نظر می رسد غیر ممکن است برای پاسخ به چرا که آنها به ندرت به طور جدی مطرح شده. ما به نظر می رسد بیشتر علاقه مند به wringing دست ما بیش از این سقوط از ما در فریم یک جایگزین بهتر است.

در جذاب کتاب جدید مورخ سوزان اشمیت به ما یادآوری می کند که چندی پیش ما مهم بحث در مورد تغییر زندگی ، در سال 1970 فقط به عنوان ما اقتصادی و جنسیتی سفارشات شروع به شکل کنونی خود صاحب نظران و محققان به طور یکسان و به طور جدی صحبت در مورد “بحران میانسالی” به عنوان یک شناسایی لحظه ای در زندگی مدرن است. ایده اولیه این بود که ما تجربه یک فرصت برای بازسازی و تجدید حیات که ما تصویب قوز وسط سن و فرزندان ما را ترک آشیانه. این ایده تا به حال بالقوه: از آن ساخته شده حس پیری جامعه و برای نسل جوان که به تازگی متعهد به آرمان و اصالت و استقلال است. از آن ساخته شده حس به خصوص برای افزایش نسل از زنان مطرح در دهه 1960 که امیدوار به اتهام میانسالی فقط به عنوان آنها تا به حال یک بار از جوانان خود را.

اما سقوط آن را به عنوان سریع به عنوان آن افزایش یابد. بحث در حال حاضر به عنوان در ادا Calhoun است چرا ما نمی توانیم خواب: زنان میانسالی بحران (2020) تا حد زیادی در مورد بحران بدهی و مراقبت است که قریب به اتفاق نسل X—قطعا مورد میانسالی به عنوان یک سایت معنوی و حرفه ای تمدید. چه اتفاقی افتاده است ؟ بخشی از پاسخ این است که البته ساختاری. امروز میانسال مردم شده اند برخورد بد دست های تاریخ است. و در عین حال بخشی از پاسخ مشخص تر است و نگرانی به طور خاص فمینیستی ریشه های این ایده. این بحران میانسالی بود به ارائه یک راه برای تجدید نظر جنسیتی سلسله مراتب از دوران قبل: آن طراحی شده بود به خصوص به زنان اجازه می دهد یک فرصت برای تنظیم مجدد زندگی خود را در میانسالی و پس از آن که بار فوق العاده ای از کودک-پرورش گذشته بود. و در عین حال طوری که آنها اغلب فراموش مردان با عجله در و خراب آن است. یک نسل از دانشمندان و نویسندگان زحمت کشیده برای تبدیل بحران میانسالی به یک زن ستیز ایده آل برای مردان خسته با اتومبیل های خود و همسران خود را. این بخشی از یک جامعه گسترده حمله در چشم انداز از زنان و به خصوص زنان میانسال. و آن موفقیت آمیز بود.


داستان بحران میانسالی آغاز می شود با گیل Sheehy یکی از پیشگام روزنامه نگاران از موج دوم فمینیسم. متولد در سال 1937 او یک دانش آموز از انسان شناس مارگارت مید قبل از آغاز پر زرق و برق حرفه ای در روزنامه نگاری در جهان وطنی و زنان بخش از نیویورک هرالد تریبون. New York magazine آمده از این تریبون و Sheehy بود در میان آن اولین سردبیران. این بود شاد موقعیت در: مجله بود یک انکوباتور برای سبک جدیدی از روزنامه نگاری و فمینیسم به طور یکسان (گلوریا استاینم, اچ و نویسندگان, راه اندازی Ms. مجله به عنوان یک مکمل به نیویورک). Sheehy بود در ضخامت از آن پر کردن کپی در مورد سقط جنین, حقوق مدنی ضد جنگ در اعتراض و کار جنسی (او الهام بخش برای خبرنگار شخصیت در دولو).

شاید او را بیشتر تحریک آمیز, انتخاب, اگر, بود به کشتی سوار در یک مطالعه از سن متوسط است. از دهه 1960 تا به حال شده است یک جوانان-وسواس دهه با روزنامه نگاران و روانکاوان به طور یکسان به مراتب بیشتر علاقه مند به جنس و فرهنگی زندگی جوان از کسانی که خود را ثابت پدر و مادر است. اما حتی این جشن از تابستان عشق می تواند برای همیشه لطفا برای جوان ماندن. شاید Sheehy فکر نسل او ممکن است در آستانه بازسازی سن متوسط فقط به عنوان آنها انجام داده بود با جوانان است.

نظریه غالب در آن زمان بود که زندگی به دنبال هشت مرحله از توسعه است. Erik Erikson احتمالا معروف ترین روانشناس از روز فرض یک دوره “بحران هویت” در جوانی به دنبال تحکیم بلوغ و بازتابی از بزرگسالی است. وجود دارد به اعتقاد او هیچ وقت برای دراماتیک زندگی شیفت در وسط سن. از Sheehy دیدگاه مشکل این بود آشکار است: مانند بسیاری از روانی و مدل آن طراحی شده است برای توضیح مردان است. Erikson بود جای تعجب زن ستیز خود را در حساب از زنان که به اعتقاد او متصل به پرورش و تولید مثل. این مشکل البته برای خانم های مسن: آنچه که هدف خود را به ؟ مانند اکثر قبلی تحلیلگران اریکسون واقعا نمی توانست تصور کنید یک. او را دیدم یائسگی به عنوان یک “دائم اسکار” در یک زن و روان. این نمونه. روانکاوان مانند هلن دویچ بازدید یائسگی به عنوان یک “مرگ دائمی است.” این خاص شعله های آتش به ارتفاع به عنوان اواخر به عنوان سال 1969 در پرفروشترین همه چیز شما همیشه می خواستم به دانستن در مورد رابطه جنسی (اما ترس به درخواست). “داشتن خود را احترام تخمدان,” خوانندگان آموخته زنان “باید احترام سودمندی خود را به عنوان انسان است. سال باقی مانده فقط ممکن است مارک تا زمانی که آنها به دنبال غدد خود را به فراموشی سپرده است.”

در تحقیقات خود Sheehy مصاحبه با ده ها تن از زوج و او را پیدا کنید, در آستانه spinsterish فراموشی. آنچه که او در بر داشت عوض شد وضعیت فرار است که در آن نقش های جنسیتی تغییر بودند, بی قرار بودند به دنبال فرصت های جدید و شوهران شد و ستد با وجودی درام. او در بر داشت نقطه عطفی سرنوشت ساز و لحظه ای که روابط ریخته شد به تحول و شک. او در بر داشت به عبارت دیگر یک بحران است.

Sheehy را درک میانسالی بحران تا به حال هیچ چیزی برای انجام با ماشین های ورزشی. او علاقه مند بود در عوض در تغییرات چشمگیر در جنسيت منظور صورت گرفت که هنگامی که کودکان به رشد زنان با نزدیک شدن به یائسگی و مردان مشاغل شروع به فلات. برای Sheehy این تغییرات ساختاری در وضعیت خانواده منجر به تاری از مرزهای جنسیتی. مردان خود را تجربه چه Sheehy به نام “یائسگی مردانه” زمانی که دوره جنسی و حرفه ای فتح به نظر می رسید به پایان رسیده است. زنان از سوی دیگر تجربه کرده میانسالی به عنوان یک زمان از پتانسیل عظیم. با بچه ها بیرون از خانه و یا حداقل رشد زنان می تواند در صورت تمایل به وارد کردن نیروی کار و تبدیل شدن به نان آور. Sheehy از او خواست خوانندگان به ریختن تعصب داشت اریکسون و فرهنگ پاپ به طور یکسان که جوانان آن زمان بود از بحران هویت و نقش سازند. آن را بیش از حد در اواخر میانسالی ارائه شده پر زرق و فرصت های خاص خود را دارد و برای آن ارائه شده حتی بهتر.

او منتشر یافته در کتاب معابر به فروش می رسد که صدها هزار نسخه و ترجمه شد و به 28 زبان. آن را کاملا به پایان رسیده و به عنوان یک نسل از زنان (مانند Sheehy خودش) درخواست شد آنچه در موج دوم فمینیسم ممکن است به معنای برای خانم های مسن. زنان بودند که 35 در سال 1976 متولد شده بودند در طول جنگ جهانی دوم و تا به حال تجربه کرده زمین بسیار مخربی تغییرات در پتانسیل خود را به کار و عشق خارج از مردسالاری. Roe v. Wade وعده داده که زنان کنترل تولید مثل خود را زندگی کرده بود گذشت تنها سه سال پیش از آن. معابر ارائه آنها را به کنترل خود را پس از باروری زندگی بیش از حد. “جهان به ارمغان می آورد شما را از طریق سال آخر کالج” یک خواننده گزارش “و سپس شما می انداختند.” Sheehy ارائه یک نقشه راه برای کسانی که به دنبال انتخاب کنید تا قطعات و ایجاد یک بعد از زندگی است که می تواند به عنوان پرماجرا و انجام به عنوان اگر نه بیشتر از جوانان خود را.

در نگاهی به گذشته معابر را می توان به عنوان خوانده شده به عنوان cresting از موج دوم فمینیسم. از یک طرف محدودیت های آن بودند کسانی که از جریان اصلی فمینیسم از آن روز: Sheehy علاقه مند بود تقریبا به طور انحصاری در, تحصیل زنان, زندگی در سواحل. جنوبی, سیاه, زنان, برخورد با شروع جرم حبس را پیدا خواهد زندگی خود را در دوره نمایندگی در معابر و نه خواهد زنان طبقه کارگر که هرگز تا به حال امتیاز از تجربه حومه قصیده کوتاه. و از سوی دیگر جزر و مد شد تغییر در برابر فمینیسم در دسترس نباشد. به عنوان گیل Sheehy بود در مورد تجربه خودش از مردسالاری را نمی دهد تا به راحتی. و هیچ رقم بیشتر تهدید به مردسالاری نسبت به زن با یک ماموریت.


در سال های پس از معابر ساخته شده Sheehy نام خانواده, یک گروه از مردان راه اندازی یک کمپین در برابر این کتاب که برای همیشه لطفا برای تغییر معنای میانسالی بحران است. این کمپین تا به حال دو گل. اولین هدف این بود که محروم Sheehy اعتبار برای ایده خود را. اشمیت است که خودش معتقد است که “بحران میانسالی” را به عنوان ما آن را می دانم به طور کامل و به طور کامل Sheehy ایده خود و که در آن پدید آمده ارگانیک از محافل فمینیستی. Sheehy خودش ادعا می کند نیست به اندازه حداقل در معابر. شاید در اعتقاد به این که یک nonaccredited زن هرگز جدی گرفته شود او اختراع پیشرو: کانادا روانکاو به نام الیوت ژاک. ژاک آیا استفاده از واژه “بحران میانسالی” در یک مقاله که predated معابر توسط 10 سال است. و در عین حال اشمیت متقاعد کننده ای استدلال می کند که ژاک ایده به طور کامل جدا از Sheehy است. ژاک علاقه مند بود در مردم عادی چه رسد به زنان: او علاقه مند بود در جهش از نبوغ خلاق است که گاهی اوقات همراه میانسالی در هنرمندان بزرگ است. ژاک بود که نوشتن در مورد دانته آلیگیری نه خانه دار.

Sheehy تصمیم به اعتبار ژاک بد بود حرکت به دو دلیل. برای یک چیز, آن را تا به حال به مدت طولانی عواقب. هر کس امروز اعتبارات ژاک با ایده ها و دیدگاه Sheehy به عنوان یک popularizer: یک دوگانگی جنسیتی اگر تا کنون وجود داشت. و دیگر آن کار نمی کند. متعدد دیگر دانشمندان علوم اجتماعی بر این باور بودند که او تا به حال plagiarized کار خود را در نتیجه یک رسوایی است که قیر اندود کتاب شهرت. هزینه رفت و هرگز در هر نقطه و اشمیت متقاعد کننده ای نشان می دهد که آنها ریشه بیشتر در حسادت و gatekeeping از نگرانی واقعی برای علمی یکپارچگی است.

برخی از کسانی که تحقیر شده میبیند دانشمندان توطئه برای راه اندازی حمله دوم در معابر: تلاش برای تبدیل یک فمینیست ایده آل به یک زن ستیز یکی. دانیل لوینسون از Erik Erikson بود مهم ترین شکل در اینجا. لوینسون در حال کار برای سال در یک مطالعه از میانسالی و برخی از آثار او استفاده شده بود (و بموقع اذعان کرد) در معابر. در یک جا از مردسالار با تکبر راه رفتن, اما, لوینسون هر دو نادیده گرفته Sheehy در خود متن در حالی که trumpeting در این کتاب بسیار پوشش است که کار خود را به حال شده است که پایه و اساس او. خود را از مطالعه این فصل از زندگی یک مرد (1977) رفت و حتی بیشتر از این بیت معمولی پهلوانان: او تبدیل Sheehy آرمان به طور کامل تبدیل فمینیستی پاره ای به توجیهی برای زن ستیزی.

اگر Sheehy کار پدید آمده ارگانیک از یک نسل فمینیستی تحقیقات لوینسون آمد از جریان اصلی آمریکایی علوم اجتماعی. او و بتی فریدن تا به حال در واقع تحت مطالعه قرار اریکسون در همان زمان, اما خود را در مسیر همگرایی به زودی پس از آن. او در پژوهش افکار عمومی در برکلی بود و درگیر با طراحی مطالعه که منجر به معروف استبدادی شخصیت (1950). او سپس اقدام مانند بسیاری از متفکران نسل خود را به نگرانی خود را با خطرات انطباق در دنیای جدید مدیریتی سرمایه داری. نسخه خود را از میانسالی بحران پدید آمده به طور مستقیم از این نگرانی ها در میانسالی او توضیح داد: مردان بزرگ خسته از خود نقش نان آور و به دنبال مسیرهای جدید برای اکتشاف و تحقق است.

این ایده نه چندان متفاوت از Sheehy اما لوینسون کار به اطمینان حاصل شود که مانند بسیاری از اجتماعی-ایده های علمی این امر حاشیه راندن زنان است. برای یک چیز, لوینسون را خسته نکنید به تحصیل زنان در همه به جز آنجا که آنها ممکن است روشن شوهران خود. حتی بدتر لوینسون اعطا زنگار علمی مشروعیت به بد ترین مرد عادات. او آموخته است که مردان جوان نیاز به آنچه که او به نام “زن” برای حمایت از آنها در محل کار و بالا بردن فرزندان خود را. هنگامی که کودکان بزرگتر بودند و خود را حرفه ای تاسیس شده که “زن” شد یک بار و چیزی به دور انداخته شود در نام و جنسی وجودی اکتشاف. لوینسون همیشه یکی می گویند آرام بخش با صدای بلند و صریح و روشن بود که در ماجراجویی با زنان جوانتر بود سالم بخشی از بلوغ است.

زمانی که لوینسون نوشت که بسیاری از مردان میانسال بازدید همسران خود را به عنوان یک “مخرب جادوگر یا خودخواه عوضی” او وانمود به انجام بیش از گزارش یافته های خود را. و بدون شک بسیاری از مردان بود و فراموش مشاهده و همسران خود را در این راه. خطر در این گزارش اما در بومی آن: با توجه به لوینسون این احساس کاملا عادی و طبیعی است. چه چیزی بیشتر همسران در اشتباه بودند. در ضمنی و ملامت از معابر لوینسون توضیح داد که چگونه یک زن “رو به رشد ابراز وجود و آزادی” در سن متوسط بودند تا حدی مسئول برای مرد میانسالی بحران است. زن در فصول زندگی بود, از این رو با ارائه یک آشنا اتصال دو: او می تواند را رد کرد و برای اینکه بیش از حد “مادری” و تان و یا اینکه بیش از حد “قاطعانه” و تهدید.

لوینسون نه Sheehy شد موج آینده است. در دهه پس از کتاب خود را به نظر می رسد این واکنش در برابر فمینیسم جفت و جور میشد با لوینسون را زن ستیز حساب میانسالی بحران است. آن دانش مشترک است که به عنوان یکی 1980 مک کال مقاله قرار داده و آن را “مردان دیوانه در چهل سالگی.” مستند محبوب غیرداستانی و فرهنگ عامه تبانی در یک روایت از بحران میانسالی است که می تواند نه شده اند بیشتر از Sheehy خود. او تصور می کرد که میانسالی بود زمان تحقق و اکتشاف برای زنان و یک در که مردان را مجبور به رفتن را از طریق خود یائسگی و صلح با کاهش امیدها برای خود. در go-go 1980s, اما, میانسالی بود reimagined به عنوان یک زمان بد اخلاق مصرف و نارضایتی های جنسی برای مردان—هنگامی که زنان متهم شدند بالاتر از همه با نگه داشتن شوهر خود را خوشحال و به رسمیت شناختن است که در پایان پسران پسران.


این ایده هم تا به حال روز خود را. من نزدیک 40 خودم و احساس نمی کنند که فرهنگ گذاشته است یک اسکریپت از مصرف بیش از حد برای آینده ای نزدیک است. چند نفر از همسالان من ادعا می کنند به تجربه یک “بحران میانسالی” و انواع مردانه بیش از حد در محل کار لوینسون در متون هستند و خوشبختانه در بی احترامی در حال حاضر. با تشکر از فمینیسم و جنبش حقوق همجنس ما کمتر مایل به نگه دارید تا باروری هسته خانواده به عنوان تنها جلوه ای از زندگی خوب است. علاوه بر این با توجه به کلی precarity ما دنیای جدید آن را تقریبا به نظر می رسد عجیب و جالب برای ترجمه و بومی سازی بحران در یک نقطه خاص در ما نامنظم زندگی ، در واقع اخیر زندگی درس مطالعات رفتگان از “مرحله” مدل در دسترس نباشد. به نظر می رسد به جای آن که ما در سفر خود را تحت تاثیر قرار است بیشتر غیر قابل پیش بینی وقایع زندگی مانند بیماری یا بیکاری از آنهایی که قابل پیش بینی مانند ازدواج و یا بازنشستگی.

و در عین حال برای همه است که به نظر می رسد مهم به بازسازی نوعی از مسیر از گهواره تا گور است. پس از همه, آن را به نظر می رسد احتمال وجود دارد که نوعی از زندگی هنجاری دوره را دفاع از خود و در نهایت: این یکی از linchpins از هر گونه پایدار اجتماعی شود. سوال این است که آیا ما تولید خواهد شد که به عنوان انحصاری به عنوان سلف خود, و یا اینکه آیا ما قادر خواهد بود برای پیدا کردن یکی که جامع تر و بیشتر در تماس با جان واقعیت های زمان ما. در این دوره از پارک و گرتا Thunberg به عنوان مثال به نظر می رسد که “دوران کودکی” ممکن است به معنی چیزی جدید; در عصر Bernie Sanders, سن ممکن است تجدید نظر شود و همچنین.

به عنوان ما سعی می کنیم برای بازسازی یک زندگی جدید البته برای یک دنیای جدید وجود دارد چیزی جذاب در مورد مفهوم میانسالی بحران است. حتی در حال حاضر, ما تمایل به تصور کنید که جوانان است, زمان مناسب برای این نوع از بحران larding که در حال حاضر overstuffed دوره از زندگی با بیشتر از آن را می تواند تحمل کند. بزرگسالی می شود و سپس هر یک از تلاش برای ادامه جوانان یا یک دوره رکود. Sheehy ارائه چیزی متفاوت: یک میانسالی که در آن ما اساسا تجدید نظر ما عمیقا برگزار آرمان در مورد جنسيت و خانواده اتخاذ جدید و عادلانه تر راه زندگی. کسانی که به طور خاص آرمان اغلب عمیقا برگزار شد و پس از بررسی نشده است که آنها می تواند به نظر می رسد مانند عملكرد اجزای ما بودن. آنها نیست هر چند. ما می توانید تغییر دهید و حتی پس از درخشش جوانی از دست رفته است. این است که در مورد “تولد” و یا تجربه دوران کودکی دوم. این است که در مورد درمان میانسالی به عنوان یک زمان برای خلاقیت و قاطع تحول—به عبارت دیگر به عنوان یک زمان برای بحران است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de