آموزش و پرورش از گرتا Thunberg

یکی کریسمس, من پدر و مادر کم حجم-لامپ کم مصرف و یک کپی از گرمایش جهانی:: صلح سبز راهنمای. آن 1990: من افتخار می کنم از کار من در صلح سبز انگلیس در آب و هوای تیم و وظیفه توضیح به من متعجب و متحیر که این سیاره در بحران بود به نظر می رسید به عنوان فوری به عنوان یکی ما رو در محل کار هر روز در تلاش برای متقاعد کردن انگلیسی عمومی. این پرسش که چگونه برای مقابله با تغییر آب و هوا—زنجیره ای خودمان را برای استخراج لودر? ضربه شروع خورشیدی انقلاب ؟ —یکی بود که پاره صلح سبز از هم جدا داخلی. در نهایت من نقل مکان کرد به یک زندگی متفاوت به شهر نیویورک و مادری funneling سبز من سیاست به خرید یک تویوتا Prius و کلر-رایگان کاغذ توالت.

اولین بار من شنیده گرتا Thunberg صدای سپتامبر گذشته تاثیر بر روی من بود احشایی. او می میره اقیانوس اطلس به سرزنش کنگره برای آن انفعال در تغییر آب و هوا فرود, فقط متری از جایی که من در آن مشغول به کار در یک مجله در باتری پارک. من 11 ساله پدر کارولین به گوش او صحبت می کنند. “خانه ما در آتش است” گرتا گفت: او را بالا پی پی جوراب بلند تن با کمال تعجب روشن و با اعتماد به نفس در نیروبخش بندر هوا.

خانه ما این است که در آتش توسط گرتا Thunberg Svante Thunberg Malena Ernman و بیتا Ernmanپنگوئن, کتاب, 288,,, صفحات, $17.00

او انجام آنچه که ما می خواهم موفق به انجام 30 سال پیش. او می یافت و عمل او عمل ساده از مدرسه پرش به نشستن در خارج از پارلمان سوئد و یک زبان به گوش دادن به مردم. ما می خواهم تمام شده است dozing و او با تکان دادن ما بیدار است.

خانه ما این است که در آتش: صحنه ای از یک خانواده و یک سیاره در بحران می گوید داستان از سال منجر به گرتا مدرسه اعتصاب. آن را “ابراز” توسط مادرش, Malena Ernman اما نوشته شده توسط کل خانواده: گرتا; خواهر کوچکتر او بیتا; پدر خود Svante; و Malena. در نتیجه احساس می کند مانند یک شکل جدید از غیرداستانی صمیمی و نزدیک به عنوان یک آلبوم عکس: یک خانواده خاطرات.

Malena نویسندهی خواننده اپرا قبل از او کاهش یافته و همه چیز را به تمرکز بر بحران عنوان کتاب است. یک زبان موسیقی و stagecraft حاکم کل کتاب که آشکار در یک سری از “صحنه”—مختصر و مفید قسمت از زندگی خانواده متراکم با استعاره از آهنگ.

وقتی که او 11 ساله بود گرتا خوردن را متوقف. او نیز متوقف خندیدن یا صحبت کردن با هر کسی به جز خانواده. حساب Malena و Svante مبارزه برای پیدا کردن کمک کند و به او غذا یک لقمه کوچک از برنج یا آووکادو در یک زمان است که بشدت دردناک به عنوان خوانده شده. هیچ چیز کار می کند. یک روز به عنوان گرتا نزدیک نقطه نیاز به بستری شدن در بیمارستان خانواده در یک پیشنهاد از جان گذشته برای داخلی jollity یک قهوه, دارچین نان با هم. آنها رقص و آواز خواندن به عنوان آنها قرار داده و آنها را در فر, اما پس از آن گرتا قادر به خوردن یک نیش می زنند. پدر و مادر او فریاد: “خوردن! شما را مجبور به غذا خوردن نکنید شما را در درک؟! شما باید برای غذا خوردن در حال حاضر در غیر این صورت شما می میرند!”

از چپ: Malena دید از بالا, گرتا و Svante در استکهلم سوئد ژوئن 2007 IBL/شاتر

در نهایت گرتا تشخیص داده با Aspergers و وسواس است. آن را ظهور او شده است اذیت بیرحمانه در مدرسه برای سال های سال است که دیگر بچه ها را تمسخر و حمله به او را برای اجتماعی oddity (او نمی خواهم بگویم “سلام”). تماشای یک فیلم در مدرسه در مورد اقیانوس آلودگی بیش از حد باعث شده است که او عمیق تروما و او را قادر به تکان دادن آن را به عنوان بچه های دیگر انجام دهید. “او متعلق به اقلیت کوچک” می نویسد: Malena “چه کسی می تواند ما را ببینید CO2 تولید گازهای گلخانه ای خود را با چشم غیر مسلح. نه به معنای واقعی کلمه البته, اما هنوز هم. او را دیدم نامرئی و بی رنگ بو بی صدا پرتگاه که نسل ما انتخاب کرده است را نادیده گرفت; گازهای گلخانه ای جریان از ما دودکش ها.”

گرتا نمی تواند انجام دهد و خود محافظ ترفند بقیه از ما انجام—یک ناهماهنگی شناختی است که اجازه می دهد تا ما را به یخچال های طبیعی در حال ذوب شدن و حمل به عنوان اینکه ما نیست. او انسانهایی نگاه مرا به یاد فیلسوف فرانسوی سیمون ویل که همچنین گرسنگی خودش. برای گرتا هر چند فعالیت یک مسیر بهبودی. Alighting در این ایده از آب و هوا اعتصاب او به تدریج شروع به خوردن دوباره و عازم فوق العاده رانندگی به آموزش خودش. در دیدار با دانشمندان آب و هوا, او شگفت زده به پدر او با صحبت کردن با صدای بلند.

یکی از چیزهایی که او می آموزد این است که ثروتمند جهان 10 درصد حساب برای نیمی از گازهای گلخانه ای است. “مردم” به عبارت دیگر مشکل نیست: افرادی مانند Malena و Svante—و بسیاری از ما در کشورهای توسعه یافته هستند. به آنها بسیار زیاد اعتبار گرتا پدر و مادر پیوستن به او در این زیارت ارتکاب به کم کربن شیوه زندگی و انکار مسافرت هوایی. این یک تغییر بزرگ برای Malena که زندگی حرفه ای درگیر زیپ از وین به پاریس به برلین. یک Wagnerian توجه داشته باشید وارد توضیحات او خود آخرین پرواز: “موتورهای جت خواند یکنواخت آهنگ است که نقش منحصر به فرد نقش جزئی در آزادسازی تندرا گازهای گلخانه ای خود را از 100,000-سال پرمافراست خواب. بیداری توانا متان اژدها.”

کتاب intertwines مسائل زنان جوان با سلامت سیاره: در غرب Malena می نویسد: با ترد قدرت تغییر آب و هوا است که بیان خود را در ظهور “اختلال استرس انزوا و لیست انتظار رشد در اطفال و نوجوانان روانپزشکی.” در عین حال او اصرار دارد بازپس خود را تشخيص ADHD—که او در می یابد پس از تقریبا سقوط تحت وزن از استرس خانواده—به عنوان یک “ابرقدرت” حل نشدنی از موسیقی خود هدیه.

بیتا سهام که هدیه و تشخیص است. به عنوان پدر و مادر خود را تمرکز بر روی گرتا غفلت عمومی خارج و سپس به عنوان Malena توصیف با rueful انتظاری یک روز فوران. “‘شما در حال بدترین خونین مادر در کل جهان شما خونین گاییدن, سگ ماده,’ او فریاد می زند که جاسپر پنگوئن بازدید من در پیشانی.”

بیتا است که با وسواس انگلیسی, گروه دختر کوچک مخلوط و یکی از تلخ ترین قسمت های این کتاب است که Svante مصمم به نگه داشتن وعده های او ساخته شده است با وجود این خانواده ممنوعیت سفر هوایی عازم پنج روز رانندگی با او در ماشین های الکتریکی برای دیدن این گروه در لندن است. بیتا blares موسیقی پاپ تمام راه وجود دارد و باقی می ماند در اتاق هتل خود را هنگامی که Svante می رود گشت و گذار در راه بازگشت در خط در مک دونالد خارج هامبورگ Svante می شکند و می ریزد. “احاطه 50 میلیارد کامیون بزرگراه ها و BMWs او متوجه می شود که مهم نیست که چگونه بسیاری از اتومبیل های برقی ما به دست آوردن” Malena به ما می گوید. اما غم و اندوه خود را به نظر می رسد شخصی است. برای او و Malena مبارزه کرده اند—برای دسترسی به مراقبت های پزشکی برای دختران خود را برای گرفتن هر دختر به عنوان او می افتد—و در این توقف در کنار بزرگراه hugeness از وظیفه خود را تحت الشعاع او.

در عین حال این هم یک داستان قابل توجهی از هم: یک خانواده مدرن تغییر و چرخشی به نگه داشتن هر فرد شناور. در اوایل Svante تصمیم به “دار” از دست دادن امیدوار کننده تلویزیون حرفه ای به ماندن در خانه با بچه ها. زمانی که Greta مجموعه را در او آب و هوا جنگهای صلیبی او موفق با آرام فضل تعادل و پشتیبانی از راه دور است که یک چالش برای همه پدر و مادر. او کسی است که طول می کشد گرتا به فروشگاه سخت افزار به خرید تخته سه لا و رنگ برای مدرسه اعتصاب ثبت نام. اعتراض این است که ایده خود را و او می داند که آن را تنها کار می کنند اگر او آن را به تنهایی. که برای اولین بار بعد, او, چرخه, پشت, حمل علامت و سپس قفل کردن دوچرخه و تماشای او به عنوان پیاده روی دور به شب زنده داری.

یکی یکی بچه های دیگر و پیوستن به او و به زودی دو نفر از فعالان صلح سبز به نوبه خود. آنها را به یک وعده غذایی و ارائه آن به گرتا فکر او ممکن است گرسنه شود. در این مرحله گرتا است که هنوز مدیریت تنها مقدار کمی از او چند انتخاب مواد غذایی; به Svante را حیرت او را می کشد وگان ویتنامی, رشته فرنگی, بوییدن آنها سپس کمرویی می خورد راه خود را از طریق کل کارتن. به عنوان اعتصاب پیشرفت او غلبه او mutism و ترس او را از کودکان بیش از حد. پس از سال ها از دست زدن به خشن توسط همکلاسی زمانی که یک کل ابتدایی کلاس می رسد او به گام پشت یک ستون و جمع آوری اعصاب خود را قبل از برقراری ارتباط با آنها.


هنگامی که کارولین و من دیدم گرتا که در روز در ماه سپتامبر یکی از چیزهایی که به من زده بود که چگونه نوجوانان و فعالان که به اشتراک گذاشته شده خود را مرحله به نظر می رسد به حرمت و او را دوست دارم. او آمده است یک راه طولانی است. به عنوان شهرت او رشد می کند وجود دارد شده ام تهدید به مرگ در رسانه های اجتماعی شکایت به کودک خدمات حتی گه قرار داده و از طریق پست الکترونیکی شکاف در خانواده ، اما صدای او فقط می شود قوی تر است.

هفته گذشته در خواب کارولین به من گفت که دوستان او را بگو “که” آنها می گویند “اگر من رشد است.” او به تماشای ساعت از یوتیوب فیلم استرالیا آتش سوزی که خروشان در ماه دسامبر و گریه بر مرده کانگوروها. او یک عاشق حیوانات و گیاهخواری: آن است که بسیار سخت به می دانم که چگونه به صحبت کردن با او در مورد این چیزها.

سی سال پیش از بزرگسالان در جهان می تواند ثابت تغییر آب و هوا با سهولت نسبی. به عنوان گرتا می گوید: ما شنیده حریق و رفت به رختخواب. آن را به خوبی خواهد بود برای گفتن کارولین که نسل او خواهد پیدا کردن یک راه حل که من تصویر ذهنی از این دختر شجاع به من امید میده. اما آن همچنین می تواند یک cop-out. یک چیز می توانم بگویم: رشد یو پی اس باید این کتاب را بخوانید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im