چالش پایدار شکلات

بلند سیاه و سفید هرس قطب نگاه دست و پا گیر. اما کشاورزان منتقل سرعت ماشین بیش از این قطعه زمین کوچک و بالابر قطب تا به تکه طریق کاکائو شاخه ها را با سهولت. در پایان پایین قطب بود و یک موتور بنزینی; در بالا اره های زنجیره ای. وز برای تلفن های موبایل مخلوط با زمزمه از حشرات انعکاس از طریق این گوشه ای از آمازون اکوادور. هر چند آن را از اوایل بهار اکتبر گرما در حال حاضر احساس جامد و سرکوبگر به عنوان کارگران در شلوار جین, آستین, نارنجی, تاپ, کلاه های سخت و پلاستیک صورت سپر strode از طریق جنگل, جوجه, تقلا برای خارج شدن از راه خود را.

کشاورزان در این جامعه بودند در ابتدا شک و تردید اما هرس شاخه در شروع فصل افزایش می دهد کاکائو عملکرد—گاهی اوقات به طور چشمگیری. درخت تولید بیشتر میوه بر روی شاخه های آن باقی می ماند. “همچنین با در نظر گرفتن بی فایده شاخه های ما را محدود و یا از بین بردن آفت و یا بیماری” ریکاردو زاپاتا یک هماهنگ کننده برای کاکائو-هرس ابتکار در اکوادور به من گفت. این یکی از چندین خلاقیت و نوآوری کارشناسان می گویند می تواند یک infamously سازگار با محیط زیست مخرب محصول بیشتر پایدار.

شکلات بدست رپ بد برای آن اثرات زیست محیطی—جنگل زدایی به ویژه به کشاورزان قطع درختان مسن به منظور روشن اتاق برای کاکائو گیاهان. ساحل عاج که بزرگترین صادر کننده کاکائو در 2.2 میلیون تن در هر سال از دست داده است 80 درصد آن را جنگل ها در پنج دهه گذشته. و جنگل ها در حال پاک برای کاکائو کشاورزی دقیقا آنهایی که تمایل به بهترین غرق کربن و منابع تنوع زیستی: کاکائو درختان رشد در جنگل های بارانی که در آن وجود دارد مقدار زیادی از رطوبت و باران پایدار و دمای خاک غنی و حفاظت از بادهای قوی. همه از این ترکیب به شکلات یکی از بدترین مواد غذایی می تواند یکی از غذا خوردن از نظر انتشار گازهای گلخانه ای توسط برخی از محاسبات تک بدترین nonmeat مواد غذایی است.

مشکل ثابت کرده است دشوار برای حل در مقیاس. در ماه اکتبر در واشنگتن پست منتشر شده از ویژگی های کاوش چرا 10 سال پس از حمایت یک سوئیچ به 100 درصد پایدار کاکائو و آب نبات های غول پیکر مریخ, Inc., که منابع عمدتا از غرب آفریقا است که به دور از تحقق این رویا. طرح صدور گواهینامه غیر قابل اعتماد هستند در یک صنعت تحت سلطه توسط هزاران نفر از کشاورزان خرده پا که اغلب در کشورهای با ناهموار مقررات دولتی و یا زیرساخت ها است.

اما کارشناسان همچنین می گویند که کوچک و شگفت انگیزی مرحله ساده می تواند به شدت افزایش پایداری. اکوادور تمرکز بر هرس درختان کاکائو که من دیدم در سال 2015 با هدف کمک به کشاورزان را بیشتر از آنچه که آنها در حال حاضر — به طوری که آنها نمی خواهد نیاز به فشار بیشتر به آمازون. در میان دیگر پایدار تکنیک های سایه-رشد و multicropping و همچنین استفاده صحیح از کود شیمیایی و آفت کش ها—از جمله طبیعی کنترل آفات و کمپوست.

امیلیو ریورا سه برابر خود کاکائو عملکرد—200-600 پوند—بعد از هرس درختان در مزرعه اش در اکوادور.ملودی شرایبر

سایه رو به رشد مطالعات نشان می دهد می تواند به خصوص موثر است. کاکائو بر خلاف محصولات کشاورزی مانند لاستیک یا روغن نخل رشد می کند و در سایه درختان دیگر است که کمک می کند تا جلوگیری از فرسایش خاک جلوگیری باد, ثبات دما و محافظت از کاکائو از برخی از آفات به طور طبیعی. در واقع این است که چگونه کاکائو رشد می کند در جنگل های سایه دار توسط یک برگ تاج پوشش درختان گرمسیری. در سال 2014 یک تجزیه و تحلیل از 16 مطالعات در آفریقا و آمریکا یافت می شود که رشد کاکائو در سایه کمک به بهبود تنوع زیستی ترسیب کربن و مواد مغذی در خاک است. به عنوان اکوادور کشاورزان یافت, از شیوه های مانند این همچنین می تواند به بهبود عملکرد از درختان موجود. یکی 2016 مطالعه در برزیل یافت می شود که کشاورزان می تواند از خود در حالی که بازده استفاده از آب و هوا-دوستانه شیوه های مانند سایه در حال رشد است. سایه گونه مانند آووکادو و یا چوب درختان می تواند یک منبع درآمد اضافی.

کشاورزان نیز ممکن است چمن بوته یا درختچه برای کمک به نگه داشتن خاک سالم و حفظ آفات در خلیج. “با استفاده از آن گیاهان طبیعی و یا کاشت همراه شما می تواند به افزایش نیتروژن و یا تامین مواد مغذی خود را به درختان به طور طبیعی, بنابراین شما آنها را قوی تر و بیشتر انعطاف پذیر به چیزهایی مانند آفات و بیماری و اثرات آب و هوا” دیو Reay یک استاد مدیریت کربن در دانشگاه ادینبورگ و نویسنده از آب و هوا-هوشمند مواد غذایی, به من گفت. “اما شما در حال گرفتن رایگان بار ازت را نیز به خاک خود را که درختان خود را می توانید استفاده کنید.”

شکلات سرچشمه در جنوب امریکا و اکوادور به خود می بالد در حال مهد کاکائو تمدن خانه به برخی از بهترین شکلات در این سیاره است. اما غرب آفریقا است که در آن مصرف کنندگان بیشتر از کاکائو است که به نظر می رسد در محصولات شکلات. چهار کشور در آفریقا—ساحل عاج غنا نیجریه و کامرون—تولید سه چهارم از جهان کاکائو عرضه اکثریت قریب به اتفاق که از کشاورزان خرده پا. در ساحل عاج ذخایر گسترده ای از زمین محافظت شده اند خاک یکسان برای کاکائو تولید می باشد. دولت در حال توسعه یک طرح برای بازگرداندن این جنگل ها و ایجاد یک مدل پایدار کاکائو تولید در کنار (و در میان) درختان دیگر. اما آن را به زمان و شیوه های کشاورزی پایدار را می توان گران قیمت را به شما معرفی در یک گسترده بر اساس.

این cacoa کشاورزی–تغییرات آب و هوایی ارتباط می رود هر دو روش: در علاوه بر این به cacoa مرتبط با جنگل زدایی افزایش انتشار گازهای گلخانه ای کشور که در کاکائو تولید می شود در حال حاضر شاهد اثرات تغییر آب و هوا و این تغییرات تاثیر کاکائو تولید می باشد. در غنا دماهای بالاتر و پایین تر آسمانی در حال تغییر مکان های که در آن کاکائو تولید می شود. این روند بدتر خواهد شد مگر اینکه اقدام قاطع گرفته شده است به منظور محدود کردن تغییر آب و هوا. در برزیل, با افزایش دما و خشکسالی مدل تحت آب و هوا سناریو به احتمال زیاد نابود عصری کاکائو درختان و به طور قابل توجهی کاهش عملکرد. Reay بر اهمیت استفاده از مقاوم در برابر خشکسالی دانه زمانی که کشاورزان به کاشت درختان جدید در علاوه بر این به پایدار تکنیک را بیشتر از درختان موجود.

در حالی که کاکائو کشاورزی ممکن است سخت به تنظیم در یکی دیگر از حس Reay گفت: آن را “یکی از داستان های موفقیت از مصرف کننده فشار.” مشتریان علاقه پایدار شکلات در سال های اخیر محور بسیاری از شرکت ها به دنبال گزینه های دوستدار محیط زیست.

از لایه بندی محصولات به هرس شاخه های این راه حل نسبتا ساده و کم تکنولوژی است که کمک می کند تا در مزارع کوچک با منابع محدود. و آنها نه تنها به درخواست cacoa: بسیاری از تکنیک های که کمک به بهبود کاکائو عملکرد و اثرات زیست محیطی نیز می توان به کار بر روی دیگر محصولات تا زمانی که وجود دارد مواد غذایی عاشقان مایل به سرمایه گذاری بیشتر در شیوه های پایدار.

“ما نیاز به یک متخصص در کاکائو” زاپاتا گفت. “ما نیاز به آموزش مردم در بخش کشاورزی در تکنیک های نوآورانه آنها می توانند درخواست خود را در مزارع و مزارع و خانواده و دوستان و جوامع است.”

او دیده می شود تغییر در عمل است. در ابتدا کشاورزان مقاومت است. “ما افراد مسن که به ما بگویید که آنها ترجیح می دهند سلاح های خود را قطع از شاخه قطع شود. چون آنها فکر می کنم که شاخه ای است که برای تولید تعداد زیادی از کاکائو برای آنها” زاپاتا گفت. در عین حال پس از دیدن نتایج حاصل از هرس, که تغییر کرده است. “دوستان و همسایگان می تواند تجسم نتایج. ما می توانیم آنها را متقاعد کند و خودمان.”

در این میان مصرف کنندگان و آب نبات شرکت های مشتاق را به خود شکلات عادات پایدار را یکی دیگر از گزینه — یک بسیار آسان تر برای آنها را به کنترل: کاهش ضایعات آیا در کارخانه و یا در رستوران ها و خانه های. یک مطالعه نشان داد که در آن طول می کشد حدود 1200 گالن آب برای تولید یک پوند از شکلات. شکلات بسته بندی نیز می تواند ساخته شده سازگار با محیط زیست دوستانه. و در انگلستان به تنهایی که در آن شکلات-دوستداران خوردن حدود 500.000 تن شکلات در سال در حدود 18000 تن شیرینی به هدر. “به طور سنتی این بوده است بسیار بالا-کربن لوکس برای همه ما است. اما آن را ندارد به” Reay گفت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>