سوء استفاده از عینیت

در ژانویه سال 2017 کلیان کانوی که در آن زمان رئیس جمهور تهمت مطبوعاتی وزیر ابداع اصطلاح “جایگزین حقایق” در دیدار با مطبوعات است. این اصطلاح بخشی از یک حرکت گسترده تر توسط رئیس جمهور تهمت و دیگران در سمت راست برای بی اعتبار ساختن روزنامه نگاران زن سروری تحریک کردن از آنها به عنوان “دشمنان مردم” و purveyors از “خبر جعلی.” در این محیط جریان اصلی مطبوعات دو برابر کردن بر تعهدات خود برای گفتن حقیقت و عینیت. واشنگتن پست معرفی جدید شعار “دموکراسی” در تاریکی.” The New York Times پخش یک پرشکوه آگهی در اسکار امسال با عنوان “حقیقت سخت است.” غیر انتفاعی Marketplace استفاده از شعار “دفاع از حقایق” را در آن جمع آوری کمک های مالی. اتاق های خبر بودند دفاع از قرن بیستم ایده آل از طرف روزنامه نگاری تکیه سخت در آن هنجارها و نام تجاری.

نمایش از جایی: لغو اسطوره روزنامه نگاری عینیت توسط لوئیس کلاغ WallaceUniversity of Chicago Press, 240, pp., $25.00

چه تعهد به بی طرفی به معنای این بود که اغلب ظاهر انصاف. بی طرفی به معنای نشان دادن دو طرف به هر داستان و حتی در مواردی که یک طرف استدلال بسیار ضعیف تر از دیگر. در طول تابستان به نیویورک تایمز نگاه به شرایط در یک جزیره استاتن آمازون انبار و گفت: داستان در راه است که بیش از سخاوتمندانه به مدیریت. اخیرا مقاله انتقاد قرار گرفته بود توسط این مجله برای گرفتن آن هر دو-طرف-سبک گزارش استیضاح تا آنجا که برای جناح راست تئوری های توطئه در ارزش اسمی. “عینیت” نیز به معنای veering از توصیف چهره ها در سمت راست در unflattering شرایط—اجتناب از کلمه “دروغ” و یا “نژاد پرستی”—زیرا این توصیف دیده می شود می تواند به عنوان شواهد از جناح چپ تعصب. بالاتر از همه این بدان معنی است که خبرنگاران خود را نمی تواند دیده می شود به هر گونه نظرات سیاسی ، زیرا پس از آن آنها خواهد بود در معرض اتهام بی مناسبتی صرف نظر از صحت آنچه که آنها در واقع نوشت.

تنها چند روز پس از رئیس جمهور جدید گرفت, NPR, معاون ارشد رئیس جمهور از, اخبار مایکل Oreskes دفاع سازمان خود را انتخاب نکنید برای تماس با رئیس جمهور منتخب را ساختگی “نهفته است.” در همان روز 25 ژانویه 2017, محبوب, عمومی, رادیو, نشان می دهد بازار اخراج برنده جایزه روزنامه نگار نما, Lewis کلاغ والاس پس از او نوشت: یک پست وبلاگ بازجویی روزنامه نگاری عینیت. در یک پست پیگیری توصیف شلیک والاس اشاره می کند که اخلاق در کد وی متهم به داشتن نقض نمی کند حاوی کلمات “عینیت” و یا “بی طرفی.” این نشان را دریافت نکرده مقاومت برای این گناه (و یا هر یک از والاس کار) و نه تا به حال او حمایت برای هر خاص و موقعیت سیاسی. او صرفا ارائه شده شک و تردید در مورد قاب نشان می دهد که به عنوان یک ترانس روزنامه نگار او نمی تواند بی طرفانه در مورد حمله به انسانیت خود. در طول شلیک بازار معاون رئیس جمهور دبورا کلارک گفته والاس در مورد ترک ضد آپارتاید مبارزه—انتخاب روزنامه نگاری بیش از فعالیت به عنوان یک دانشجو: مفهوم ضمنی این بود که والاس بود در خط. او نبود و پرداخت قیمت ،

والاس به شرح زیر در یک خط طولانی از روزنامه نگاران که سوال مقدس حکمت عینیت. کتاب جدید خود را مشاهده و از جایی: لغو اسطوره روزنامه نگاری بی طرفی هدف جای خود را در این زمینه سابقه ای طولانی در تبادل و آشوبگران که در برابر این فرض اساسی است که رسانه باید بی طرف باشد. ایده آل از بی طرفی او را نشان می دهد استفاده شده است هر دو توسط مرکز به حاشیه راندن رادیکال صداها و راست به عنوان یک چماق زدن به آرام و بی اعتبار ساختن منتقدان آن است. در ضمن جناح راست سازمان های رسانه ها را ندارند خود را به همان استاندارد—فاکس نیوز را بدنام شعار “منصفانه و متعادل” آمد در هزینه لیبرال ها که در زمان آن را در ارزش اسمی. یک هفته استاندارد نویسنده توصیف کرده است حق استراتژی با عنوان: “انتقاد دیگر مردم برای نه هدف. توان ذهنی به عنوان به عنوان شما می خواهید. این یک کمی سر و صدا.” تا زمانی که چپ تلاش می کند به صورت عادلانه و به حق است اما حق ندارد سعی کنید به صورت عادلانه به چپ طرفی همیشه فشار گفتمان به سمت راست.


ایده آل از طرفی نسبتا اخیر است. قبل از 1830s روزنامه ها و جزوات بودند تولید شده یا توسط احزاب سیاسی (جذاب برای مردان که می تواند رای) یا منافع کسب و کار که به ایجاد تجارت مجلات; و قبل از تبلیغات در زمان برگزاری اوایل روزنامه آمریکایی بودند و در برخی موارد یارانه توسط دولت است. آن را با بسیاری از حساب ظهور پنی مطبوعات—روزنامه ها با درخواست تجدید نظر توده—که پیشگام تبلیغات مدل کسب و کار و رهبری بیشتر به طور مستقیم به مقالات ما امروز می دانیم.

ردیابی این تغییرات روزنامه نگاری محقق دیوید Mindich شناسایی کرده است یک تغییر در اواسط قرن نوزدهم از حزبی سیاسی نوشتن به بیشتر جدا مشاهدهای نوشتن که حاکی مدرن روزنامه نگاری کنوانسیون. این شامل فرمت های که از هم جدا مبتنی بر حقیقت نوشتن از سرمقاله, مقالات و تولد حرفه ای خبرنگار که بیرون رفت و به جمع آوری اخبار را نه به عنوان یک سیاسی شرکت کننده بلکه به عنوان یک ناظر بی طرف.

بین اواخر 1880 و جنگ جهانی اول روزنامه کسب و کار بود “مطمئن نیستید از آن محل” و رفت و از طریق بسیاری از تغییرات ایجاد هنجارهای روزنامه های استخدام در حال حاضر. در بود و در این سال که برای اولین بار از حرفه ای روزنامه نگاری مدارس باز شده و استانداردهای اخلاقی برای حرفه ای شروع به تاسیس شود. Mindich استدلال می کند که عینیت حداقل به عنوان یک ایده آل شروع به شکل در 1890s به طور مستقیم در کنار حرفه ای از تجارت تغییر از یک “طبقه پایین اشغال” به یک تخصصی.

توسط 1924 یک کتاب به نام اخلاق روزنامه نگاری توسط نلسون متحده, Antrim, Crawford, املای این استانداردها: یک دیوار بین تبلیغات و سرمقاله; یک مهلت قانونی برای رشوه; واقعیت-چک کردن و دقیق منابع و اتکای بیشتر “کارشناسان.” این لحظه تاریخی که در آن این رخ داده بود که در پی جنگ جهانی اول زمانی که ملت یک طعم و مزه از انبوه تبلیغات ایجاد شده توسط دولت ایالات متحده برای حمایت از تلاش های جنگی. در کتاب خود افکار عمومی از جمهوری جدید‘s تاسیس شرکت-ویرایشگر والتر Lippman تاسف نقش برهنه تحریف در شکل دادن به برداشت عمومی. کرافورد می گوید که در عرض دو سال از این کتاب انتشار در سال 1922 استانداردهای دقیق شروع به شکل گرفتن کرد. برخی از آنها شک و تردید—”من یک مرد که فکر می کند او را هدف, و من به شما نشان می دهد یک مرد که فریب خود” Henry Luce بنیانگذار زمانگفت: در سال 1923—اما یک اتفاق نظر سخت شدن.

اگر چه والاس می گوید که عینیت “پدید آمده برای بسیاری از دلایل حق” او استدلال می کند که آن را فقط به عنوان به سرعت به “weaponized” را به عنوان آن را ایدئولوژیک استفاده می شود به پلیس روزنامه نگاری نشیب. با افزایش بی طرفی و اخلاق حرفه ای, Wallace می نویسد که “دروازه رفت تا” ترک بسیاری خارج است. اولین روزنامه نگار به اخراج می شود برای نقض بی طرفی (نه بر خلاف Wallace) بود موریس واتسون یک خبرنگار از آسوشیتد پرس در سال 1935. آنچه که او را “مغرضانه” با توجه به کارفرمایان خود را تلاش برای سازماندهی یک اتحادیه با روزنامه صنفی. او شکایت کرد و تازه شکل گرفته ملی روابط کار هیئت مدیره خود را در زمان مورد آورده و آن را به دیوان عالی کشور که حکم به نفع او. AP پیدا کرده بود و هر واقعی تعصب در گزارش دادگاه شد اما بانکی در “بالقوه تعصب” برای خنثی کردن خود را سازماندهی.

واتسون یک قربانی از چه والاس dubs “روزنامه نگاری خلوص آیین” است که می تواند به عنوان استفاده از عینیت به عنوان یک بهانه به آتش کسی برای خود سیاست است. به خصوص یکی از فاحش مثال والاس آمد در سراسر یک سال 1996 در تیتر نیویورک تایمز: “گی خبرنگار می خواهد به فعال.” به عنوان کاغذ رکورد گزارش داد:

به رهبران کارگری … Sandy Nelson یک قهرمان بعید است—یک سوسیالیست روزنامه نگار. اما به بالا سردبیران در این [تاکوما] اخبار تریبونکه در آن خانم نلسون آثار او یک پیاده روی تضاد منافع که خارج از وظیفه فعالیت های تهدید اعتبار روزنامه نگاری.

در طول 1980s, Nelson درگیر شد در یک محلی در تلاش برای تصویب حقوق بشر فرمان که کار منع تبعیض علیه همجنس کارگران است. اگر چه بیان سیاسی اجازه داده شد توسط اتحادیه نلسون سپرده شد به کپی کردن میز توسط سردبیر یک پست که از او واصل طرح دعوی در دادگاه. بر خلاف واتسون در مورد دولت واشنگتن و دیوان عالی کشور در برابر حکومت او تصمیم گیری است که روزنامه نگاران بودند معاف از دولت قانون حفاظت کارکنان از اقدامات تلافی جویانه برای بیان سیاسی است. زمانی که والاس مصاحبه نلسون برای کتاب او به او گفت, “آنها نمی پس از افرادی که درگیر با خود کلیساها و یا افرادی که در پیشاهنگی پسر. می توان آنها را سیاسی نمی تواند آنها؟” او بر این باور او کارفرمایان در نظر گرفته شده را به عنوان مثال از او اضافه میکند: “در طول دوران مک کارتی آنها رفت و بعد از مردم در همان راه است.”

تمایل به حذف گی, روزنامه نگاران بر اساس “عینیت” از گفتگو در مورد مسائل است که تحت تاثیر گی جامعه منجر به مشکلات جدی در پوشش رسانه ای. در سال 1982 به عنوان ایدز و مرگ و میر همچنان افزایش به حدود 400, نیویورک تایمز زد تنها پنج داستان; هیچ کدام بودند در صفحه اول. برای مقایسه روی کاغذ زد چهار صفحه و 50 تعداد کل مقالات در تیلنول ترساندن آن سال که به کشته شدن هفت نفر. در عین حال مدیران وجود دارد حاضر اجازه می دهد تا کسانی که نزدیک به بحران نفوذ به کاغذ گزارش. به عنوان یک منتقد متهم در سال 1981 “افراد همجنسگرا در بار اجازه داده شد کمی—اگر هر—تاثیر مثبت بیش از این مقاله پوشش, گی مردم است.” به عنوان والاس را نشان می دهد زمان مورد انتقاد قرار گرفت بارها و بارها برای آن ضد همجنس داستان, اغلب مقدماتی جرایم با کلمه “همجنسگرا” (به عنوان در “همجنسگرا قتل”) باعث نگاران و فعالان به فشار این مقاله برای جلوگیری از استفاده از این اصطلاح. این بار هرگز گزارش در مورد خشونت علیه دگرباشان جنسی افراد, اما بیرون رفتن از راه خود را به می گویند اگر مجرم به جرم همجنسگرا بود.

ایده آل از طرفی منجر به افزایش “هر دو-طرف-ism”—اغلب استادانه درست شده و تلاش برای جلوگیری از نشان دادن حمایت برای هر فرد در یک داستان. یکی از گویاترین نمونه از این بود که نیویورک تایمز‘s پوشش از قتل مایکل براون توسط یک افسر پلیس در فرگوسن میسوری در سال 2014. در پوشش بار بیرون رفت از راه خود را برای به تصویر کشیدن “تعادل است.” در یک داستان در مورد براون یادبود این مقاله اظهار داشت که او “نه فرشته” و بیرون رفت و در یک اندام به ذکر است که او گفته به سرقت برده یک آی پاد زمانی که او در کلاس نهم یک واقعیت است که تا به حال هیچ چیزی برای انجام با مرگ او. یادبود قطعه نگران خود را با قاچاق سنگین دست اخلاقی obfuscations. در یک نقطه آن را به نقل از یک خشونت lyric (“بخش مورد علاقه من است در زمانی که بدن به زمین برخورد”) در یک آهنگ رپ قهوه ای بود و “همکاری” را به عنوان اگر که می تواند به نحوی بود از نظر اخلاقی قابل مقایسه با خشونت پلیس که دیدم بدن خود سقوط در همان شیوه ای.


به جای عینیت یا بی طرفی این نمایش از جایی طرفداران مختلف تمایز: بین صادقانه در جستجوی حقیقت و واسطه تحریف و دروغ. برای والاس آن را OK برای روزنامه نگاران به اعتراف جایی که آنها می آیند در حالی که هنوز “حلق آویز در به برخی از اصول اساسی سنتی اخلاق روزنامه نگاری: تایید و واقعیت-بررسی سرمقاله استقلال از احزاب سیاسی و شرکت های بزرگ و وضوح و شفافیت در مورد مالی و درگیری های سیاسی از منافع و عمیق و دقیق منابع.” در والاس پارادایم “کنجکاوی” است و “پادزهر به اطلاعات غلط و گمراه کننده است.”

والاس خواستار همکاری روزنامه نگاری مانند شهر شیکاگو اداره یا بومی رسانه ها رو به افزایش که در آن اعضای جوامع کار با روزنامه نگاران به تغییر چه نوع داستانهایی را تحت پوشش دارد و چگونه است. هنوز در عمق کنجکاو روزنامه نگاری است که دشوار و گران قیمت برای تولید و بسیاری از اتاق های خبر هستند کمبود منابع اگر آنها حتی در همه وجود دارد. امروز برخی از 1,400 جوامع از دست داده اند مقالات در 15 سال گذشته (از آن است که در این خلاء که مغلوب ساختن پیشی جستن سرآمد) بیشتر مقالات متعلق به بی تفاوت صندوق های تامینی و حتی مدنی-فکر انسان دوستی به نظر می رسد به چشم پوشی محلی اخبار. اقتصادی precariousness از اخبار کسب و کار باقی مانده در خارج از والاس اجراء. دموکراسی شده است در حال مرگ در تاریکی برای مدتی. آنچه در این نمایش از جایی باعث می شود خیره کننده ای روشن است که صرفه جویی در روزنامه نگاری به معنای صرفه جویی در آن را از یک مفهوم نادرست از طرفی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>