اجتماعی فاصله ثابت می کند به چالش کشیدن در منطقه لاس وگاس, اتوبوس

آن را فقط بعد از نیمه شب روز شنبه و یک زن پرتاب های تازه استفاده می شود و بافت را بر روی کف اتوبوس. به حق او می ایستد تا از صندلی خود و با اشاره به بافت پایین راهرو را پشت درب 113-شمال است.

او نشسته به پایین به طور مستقیم در کنار این زن در یک صندلی مشخص شده با یک پیام از منطقه ای حمل و نقل کمیسیون به نشستن در کنار دیگر مسافران و اتوبوس درب نزدیک است.

هزاران نفر از مردم هنوز هم سوار اتوبوس در دره لاس وگاس. افرادی که از خانه کار می کند و ضروری کارکنان مانند پرستاران و فروشگاه مواد غذایی کارمندان و همچنین بسیاری از افراد بی خانمان هنوز تکیه بر آنها به حرکت در اطراف.

در حالی که هیچ مقامات بهداشت عمومی در ارتباط اند هر COVID-19 موارد به RTC, اتوبوس, مسافران, آژانس گزارش کرده است که دو راننده را آزمایش مثبت برای این بیماری است.

برخی از مسافران از ترس آنها خواهد شد و یا در حال حاضر قرارداد این ویروس از یکی دیگر از مسافر اما دیگران نمی در همه نگران است که به جای آن به دنبال فیزیکی خود ایمنی در اتوبوس متوقف می شود به عنوان مردم رشد بیشتر از جان گذشته در مواجهه با کاهش شغل.

“صبر کنید تا زمانی که مردم در حال اجرا از پول و آنها ain’t got چیزی برای خوردن” گفت: Ricky سنت پاتریک بود که منتظر 105-شمال یک شب در اوایل ماه آوریل.

او گفت: او به تماشای پشت خود را کمی نزدیک تر در بین اتوبوس متوقف می شود و فکر می کند در مورد چگونه همه گیر است و همه چیز بدتر برای کسانی که در حال حاضر در حال مبارزه.

سنت پاتریک 29 ساله که در زمان اتوبوس قبل از بحران بهداشت و درمان گفت: اقتصادی shutdown در سطح خیابان بود “قرار دادن مردم در یک موقعیت است که آنها در حال حمایت به گوشه ای و این بسیار خطرناک است.”

هر چند نوادا رژیم صهیونیستی است. استیو Sisolak دستور داد هزاران نفر از کسب و کار و سازمان های بسته در اواسط ماه مارس به کاهش گسترش coronavirus او منظور نیست و اتوبوس برای جلوگیری از نورد.

به طور کلی این راه با برخی از بالاترین سوار شمارش قبل از خاموش کردن باقی می ماند شلوغ ترین. با توجه به Las Vegas Review-Journal تحلیل ridership اطلاعات راه است که هنوز هم بیش از نیمی از مسافران خود را در پایان ماه مارس نیز در خدمت برخی از مناطق فقیر در دره لاس وگاس. هیچ ridership داده آوریل در دسترس بود.

یکی از کسانی که راه را 113 اجرا می شود که از مرکز شهر لاس وگاس به Nellis Air Force Base و برگشت باقی مانده است یکی از RTC پرجمعیت ترین خدمت COVID-19 پناهگاه در Cashman زمینه ضروری مواد غذایی و فروشگاه های راحتی, رستوران ها خدمت گرفتن خودکار و مغازه ها هنوز تنظیم کردن ماشین ها, همراه با هزاران نفر از خانه ها و آپارتمان ها.

تشویق اجتماعی فاصله

Renee Smith, 38, گفت: یک روز او را دیدم راننده در 113 پرش سه راست متوقف می شود که در آن مردم در تلاش بودند تا در دریافت.

حمل و نقل مقامات می گویند که بر روی هدف است. رانندگان ممکن است offload مسافران اما نمی انتخاب کنید تا امکانات جدید هنگامی که یک اتوبوس در حال رسیدن به ظرفیت. رانندگان خواهد تلنگر در خودرو “در خدمات” ثبت نام در جلوی اتوبوس و رانندگی نگه دارید.

RTC معاون مدیر عامل شرکت فرانسیس Julien در مصاحبه ای گفت: سه شنبه این کمیسیون و پیمانکاران آن کار کرده اند به اندازه کافی برای نگه داشتن اتوبوس و رانندگان در دسترس جلوتر از زمان در شلوغ ترین مسیرهای تا اتوبوس پر نیست ، این بخشی از تلاش برای ترویج اجتماعی فاصله.

یعقوب سیمونز کمیسیون اصلی حمل و نقل عملیات برنامه ریز گفت: شلوغ ترین مسیرهای از طریق این بیماری همه گیر در حال 109 و 113 و 202 و 206 و تخته سنگ بزرگراه اکسپرس. کسانی که از جمله پر استفاده ترین مسیرهای قبل از خاموش کردن.

“مردمی هنوز هم باید برای رفتن به فروشگاه مواد غذایی گهگاه. شما هنوز هم باید برای رسیدن به محل کار ضروری مشاغل” سیمونز گفت. “پس از آن می ایستد به همین دلیل است که مکان های که در آن است که اتفاق می افتد بیشتر قبل از مکان که در آن است که اتفاق می افتد (در حال حاضر).”

اما چه شد شلوغ ترین مسیر به طور کلی شیطان, این برنامه شامل یک اتوبوس دو طبقه اجرا می شود که بالا و پایین نوار را دیده است آن ridership سقوط به خوبی در زیر سطح در تمام پنج تن از شلوغ ترین مسیرهای ترتيب با توجه به بررسی-مجله تجزیه و تحلیل.

اسمیت گفت: او را متوجه رانندگان اتوبوس’ تلاش ها را به مردم به اندازه کافی فضا از یک دیگر از جمله اجتماعی فاصله علائم در برخی از صندلی. او گفت که او و شریک زندگی خود را که همراه او در مرکز شهر هنوز هم نشستن ،

“ما مانند ما احتمالا آن را به هر یک از دیگر به هر حال” او گفت: ویروس.

جنوب نوادا سلامت منطقه سخنگوی جنیفر Sizemore گفت: این سازمان آگاه است از هر COVID-19 موارد مربوط به افرادی که با استفاده از حمل و نقل عمومی.

آمریکا حمل و نقل عمومی انجمن توصیه می کند مسافران و سواران به استفاده از اتوبوس و یا دیگر شیوه های حمل و نقل عمومی در طول همه گیر مگر اینکه لازم است برای بازدید از دیگر خدمات ضروری مانند بیمارستان ها و فروشگاه ها.

“سوار اتوبوس همان ذاتی مسائل به عنوان راه رفتن در راهرو از یک فروشگاه مواد غذایی یا داروسازی” این انجمن در بیانیه ای گفت.

کمی قبل از 1:30 صبح روز یکشنبه عید پاک یک زن 60 ساله زن گفت: او ترجیح داده نام خانم Opaneye که او گفت: او را ازدواج نام “اما شما می توانید با من تماس هر آنچه شما می خواهید” راه بر روی 113 از واشنگتن خیابان توقف در شمال لاس وگاس بلوار به عنوان اتوبوس ساخته شده راه خود را به عقب به سمت Bonneville مرکز ترانزیت.

سیاه و خانمان Opaneye است که در میان جمعیت است که مقامات و طرفداران هشدار داده اند که بیشتر به شدت تحت تاثیر قرار.

در Clark County داده ها نشان داده است که مردم سیاه و سفید با آلوده شده اند و مرده اند از COVID-19 در یک نامتناسب هستند.

اگر آنها را تا حدود 11 درصد از جمعیت در لاس وگاس مردم سیاه و سفید نشان دهنده حدود 37 درصد از RTC اتوبوس سواران با توجه به آخرین اطلاعات از کمیسیون.

Opaneye گفت: سوار اتوبوس ها در طول شب به او فرصت بهتر از پس او خود انزوا سفارشات از خواب در پناهگاه بی خانمان.

با منطقه ای حمل و نقل کمیسیون هدایت مردم به هیئت مدیره تنها از پشت درهای اتوبوس وجود دارد هیچ راه عملی برای رانندگان به قبول پرداخت از پول نقد فقط به مشتریان بدون آینده در تماس نزدیک با آنها که بدان معنی است که مسافران را سوار شده اند به صورت رایگان.

مردم باید به مکان’

طرفداران و مقامات دولتی گفته اند افراد بی خانمان با توجه به شرایط خود را تحمل فشار از این بیماری همه گیر. کلارک کانتی و شهر لاس وگاس در دوشنبه افتتاح شد $8 میلیون قرنطینه پناهگاه در Cashman زمینه است.

اما قبل از آن باز Opaneye بود و از او را ترجیح داده اورژانس به دلیل او تا به حال آنچه که او گفت احساس مانند ذات الریه. در آوریل 8, او راه می رفت خاموش 109-south, اتوبوس اجرا می شود که بالا و پایین مریلند پارک وی.

آن شب او خندید و عذرخواهی برای خنده او به عنوان توضیح داده شده در نوار جنوبی انتقال ترمینال چگونه او نمی دانم چه چیز دیگری را انجام دهد.

“من 60. آن قرار است به باران امشب” Opaneye گفت: در زمان لمس کردن های فرسوده فولاد ، “این بهتر است از بودن در باران.”

او تنها برنامه است که او گفته بود برای رفتن به اتاق اورژانس را امتحان کنید و پیدا کردن نتایج خود را. او گفت که او تا به حال شده است به نمایش در آمد برای COVID-19.

در عید پاک یکشنبه هنگامی که او خاموش کردم 113 در شهر لاس وگاس, او گفت که او آموخته است که نتایج منفی بودند.

“اما این که بر اساس زمانی که من تست شده,” او گفت:.

او صرف چند روز بیشتر سوارکاری همراه با هزاران نفر از مسافران در مسیرهای مانند 113 109 دو از راه هایی که باقی مانده اند ،

بررسی-مجله تجزیه و تحلیل داده های سرشماری نشان داد که این مسیر در حال خدمت در درجه اول و اسپانیایی محله. این مسیر همچنین خدمت در مناطق فقیر در دره, با توجه به داده ها.

ایالات متحده جراح عمومی هشدار داده است که coronavirus را تحت تاثیر قرار مردم رنگ بیشتر به شدت به دلیل برخی از اجتماعی و اقتصادی و عوامل بهداشتی که در حال حاضر قبل از همه گیر.

در سال 2016 بررسی مرکز تحقیقات پیو مشخص شد که سیاه و هیسپانیک مردم در مترو مناطق به خصوص به احتمال زیاد به نیاز حمل و نقل عمومی به دلیل عوامل که شامل حال کمتر از سفید مردم را به خود خودرو و احتمال بیشتری برای زنده دورتر از محل کار خود را از مردم سفید.

به صورت مکرر 109 مسافر مانند Fabian Rosas, 23, گرفتن, اتوبوس, بین خانه و محل کار خود را تنها گزینه در حال حاضر به عنوان آن بود زمانی که او پریدند در یک تازی اتوبوس از ایروینگ تگزاس نقل مکان کرد و به لاس وگاس فقط هفته قبل از همه چیز تاریک است.

“هست که فقط شما می توانید انجام دهید” Rosas گفت: در جنوب نوار انتقال ترمینال شب 4 آوریل. “مردم باید بروید و مکان است.”

تماس با دالتون LaFerney در [email protected] یا در 702-383-0288. Follow @daltonlaferney در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>