بالا رفتن سرسام آور قیمت گوشت قرار داده لاس وگاس صاحبان رستوران در جم

چهار دلار به اضافه کردن به پپرونی پیتزا خود را? 50 درصد افزایش در قیمت کباب مورد علاقه خود را? این نوع از حالات محلی restauranteurs در حال تقلا برای جلوگیری از حتی به عنوان چهره آنها میزبان از دیگر چالش های مرتبط با بازگشایی خود را به اتاق ناهار خوری.

ترکیبی از افزایش تقاضا که بیشتر در رستوران ها از سر عملیات و اختلال در سنتی زنجیره تامین ناشی از COVID-19 منجر به بالا رفتن سرسام آور قیمت گوشت در رستوران تامین کنندگان. و همه چیز در حال بدتر شدن است.

“ما شدن سینه در $2.89 (هر پوند) می گوید:” Rollin’ دود کباب را جان هلند. “این در حال حاضر در $3.79. و آنها می گویند هفته آینده آن را به $4.20 و پس از آن برای رفتن به شش دلار به علاوه.”

در تلاش برای اطمینان از او نمی خواهد که به افزایش قیمت گوشت سینه به زودی هلند قفل شده است در 180 موارد برای سه مکان در $3.79. اما او نگران چه اتفاقی خواهد افتاد وقتی که اجرا می شود.

“در حال حاضر مردم کار نمی کند و آنها بستگی دارد با کیفیت خوب غذا در یک قیمت خوب,” او می گوید. “هنگامی که من اجرا از این سینه من نمی دانم آنچه که ما در حال رفتن به انجام.”

تصمیم گیری های دشوار

برای بدترین سناریو یکی نیست که به دنبال دور. در شهر بولدر فاکس دودخانه کباب آماده شده بود به محل فعلی خود را به عموم پس از باز کردن یک فضای جدید در تابستان امسال است. بعد از دیدن قیمت گوشت سینه افزایش 239 درصد صاحبان چهارشنبه اعلام کرد که ممکن است 17 خواهد بود آخرین روز از عملیات در زمان نقطه.

“ما فقط نمی تواند درخواست مشتریان به پرداخت آن نوع از قیمت و ما نمی توانیم به جذب آن را” صاحب کلی فاکس می گوید. “بنابراین در حال حاضر ما واقعا یک انتخاب نیست بلکه حرکت به محل جدید و امید برای بهترین در شش هفته.”

در ب تگزاس, BBQ, صاحب برایان Buechner صرف بیشتر از صبح در تلاش برای پیگیری کردن با قیمت مناسب سینه و همچنین کودک و گوشت گاو و گوشت خوک دنده به طوری که او نمی خواهد که به تصمیم مشابه.

“من هر روز دریافت کنید تا حدود 5:30 و اولین توقف من است (عمده فروش) رستوران انبار,” او توضیح می دهد. “من تماس دوم این است که به تامین کنندگان برای دیدن اگر هر گونه گوشت در آمد که من می توانم (خرید). و سپس من صرف صبح رانندگی در سراسر چیدن گوشت برای هر دو فروشگاه.”

رستوران کباب دور از آنهایی که تنها تحت تاثیر قرار. در خوب پای پیتزا فروشی در پیاده پلازا صاحب وینسنت Rotolo مواجه است خود به خود قیمت مشکلات.

“تنها دو پروتئین من در منو (در حال حاضر) هستند کوفته و پپرونی و هر دو آنها را می رویم تا 30 درصد” او می گوید.

همانطور که بیشتر رستوران های آماده سازی برای بازگشایی اتاق ناهار خوری, اتاق کمبود گوشت و افزایش قیمت آنها را مجبور به فکر می کنم روی پای خود بایستند. اجاق گاز صبحانه و ناهار نقطه در Henderson ارائه خواهد شد محدود منو و زمانی که آن را بازگشایی در روز جمعه.

“ما زمان زیادی از گوشت آیتم های خاموش, دیگر از چیزهای که من هستم مطمئن باشید به قیمت به طور منظم,” سرآشپز و مالک آنتونیو Nunez می گوید. این بدان معناست که به راحتی-منجمد موارد مانند سوسیس خواهد ماند در حالی که گوشتهای تازه مانند استیک را به صبر برای بازار به ثبات.

به عنوان برایان هاوارد آماده بازگشایی خود برنده جایزه Sparrow + Wolf در اوایل ماه ژوئن او را در مقابله با قیمت است که تقریبا دو برابر برای برخی از گوشت.

“از نظر منو و توسعه آن را فقط در مورد در حال زیرک” هوارد می گوید. “من فکر می کنم ما منو را تغییر نسبتا اغلب بر اساس آنچه که ما قادر به دریافت خواهید کرد.”

که کمی ساده تر به صورت یک آشپز مانند هوارد که ماهر در چرخش کمتر محبوب گوشت را به نشان می دهد توقف ظروف (مانند امضای خود را گردن بره با کاری قرمز کرپ و ترشی سبزیجات). یک pizzaiolo مانند Rotolo دارای گزینه های کمتر.

“من نمی توانم نیست پپرونی,” Rotolo یادداشت ها. “این بهترین من-فروش محصول است.”

با این وجود افزایش در هزینه به معنی افزایش قیمت با شکوه از $2.50 به 4 دلار در هر پای به حفظ سود. این چیزی است که او مایل به انجام حداقل هنوز رتبهدهی نشده است.

“در حال حاضر من قصد دارم به این آمار چون من به امید آن موقت است. و من قصد دارم به همه چیز نگاه کنید در پایان ماه.”

در ب بزرگ را Buechner می گوید اگر همه چیز نمی تثبیت او می خواهم که به افزایش قیمت گوشت سینه و دیگر آیتم 50 درصد فقط برای سودآور باقی می ماند. این چیزی است که او آماده نیست برای انجام حتی اگر جایگزین هستند به همان اندازه شدید.

“ما در حال حاضر مورد بحث است که ما ممکن است مجبور به تعطیل برای یک هفته. من نمی خواهم برای بالا بردن قیمت های من و ترساندن یک تن از ما به طور منظم مهمانان دور فقط برای ما به باک. آن را به ارزش آن را برای عمر رستوران و تجاری است.”

بهبود در بینایی

این وضعیت انتظار می رود برای شروع بهبود در حدود یک ماه. پل وحشی, معاون رئیس جمهور از پروتئین و توسعه استراتژیک برای رستوران تامین کننده آشپز انبار انتظار دارد که همه چیز برای شروع کاهش در ماه آینده به عنوان بسته بندی گوشت می آمد گیاهان تحت تاثیر COVID-19 دوباره به سرعت.

“اواسط ماه ژوئن همه چیز شروع خواهد شد بازگشت به آرامی به حالت عادی بازگشت” او پیش بینی کرد. “اما تا آن زمان ما حدود یک ماه دیگر برای دریافت از طریق.”

در یک سال گرفتار قطعیت Rotolo می گوید: این نوع تصمیم گیری او هرگز انتظار می رود به صورت.

“من فکر کردم من آماده شد اما این من گرفتار کردن گارد. هر روز یک دنیای جدید و ما فقط باید برای تنظیم و انجام آنچه را عادلانه و انجام آنچه درست کنید و سعی کنید برای کمک به مشتریان من.”

تماس Al مانچینی در [email protected] Follow @AlManciniVegas در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de