RTC خم در فدرال کمک به ادامه عملیات در میان همه گیر

در حال حاضر رو فشار مالی پیش از بیماری همه گیر کوروناویروس منطقه ای کمیسیون حمل و نقل جنوب نوادا بوده است و آمار به خصوص سخت توسط ایالت خاموش شدن غیر ضروری از کسب و کار.

از RTC است به از دست دادن حدود 5 میلیون دلار در هر ماه درآمد پس از وضع عقب-درب شبانه روزی به حفاظت از رانندگان که مورد نیاز آژانس برای جلوگیری از اجرای کرایه مجموعه است.

حمل و نقل سازمان اختصاص داده شد 112 میلیون دلار از طریق مراقبت در عمل است که اجازه می دهد تا RTC به بازپرداخت هزینه های عملیاتی است که استفاده شده است برای حفظ خدمات حمل و نقل در طول این بیماری همه گیر.

از RTC را هزینه های عملیاتی عمدتا شامل خدمات ارائه شده توسط شخص ثالث پیمانکاران و سوخت اما این درآمد از دست رفته به علت عقب-درب شبانه روزی است reimbursable از طریق coronavirus تسکین عمل می کنند. شخص ثالث پیمانکاران مانند MV حمل و نقل و Keolis ارائه خدمات اتوبوس, ADA مورد نیاز paratransit خدمات و سرویس های امنیتی و اتوبوس متوقف کردن تمیز کردن خدمات.

در همه RTC در حال گذراندن حدود 10.1 میلیون دلار بیشتر در هر ماه برای حفظ خدمات در طول این همه گیر به گفته محمدجواد مینارد RTC مدیر عامل شرکت.

“این مبلغ شامل هزینه برای ارائه تجهیزات حفاظت شخصی (PPE), خدمات اضافی برای تشویق اجتماعی فاصله حق بیمه پرداخت و از دست دادن کرایه درآمد برای عقب-درب شبانه روزی” مینارد گفت.

از RTC را درخواست بازپرداخت هزینه های عملیاتی به صورت ماهانه از دولت فدرال حمل و نقل تا تمام بودجه شده اند استفاده مینارد گفت.

“مراقبت قانون بودجه به ما اجازه خواهد داد برای حفظ عملیات ما از طریق مالی سال 2021,” مینارد گفت. “اما ما در حال حاضر رو قابل توجهی محدودیت های مالی قبل به این بیماری همه گیر است که تنها تشدید فشار بر RTC ترانزیت صندوق. بدون مراقبت در قانون بودجه ما نیاز به ایجاد اطمینان بیشتر کاهش شدید به ما خدمات حمل و نقل.”

هر چند ridership سطح در حدود 50 درصد از حد معمول سطح RTC در نظر گرفتن یک رویکرد متعادل به حفظ خدمات و عامل 90 درصد از خدمات خود را سنتی سطح اجازه می دهد تا برای بیشتر اجتماعی فاصله در وسایل نقلیه مینارد گفت.

“به عنوان یک نتیجه, حدود 1,800 قرارداد رانندگان مکانیک و حمایت از کارکنان باقی مانده هزینه درآمد کافی شاغل به ارائه حمل و نقل به ده ها هزار نفر از افرادی که نیاز به خدمات ضروری به جایی که آنها نیاز به رفتن” مینارد گفت.

Ridership در رفت و آمد مکرر راهرو پایین است با 88 درصد مسکونی ridership کاهش 53 درصد و paratransit تقاضا کاهش یافته است 70 درصد از اواسط ماه مارس زمانی که دولت به کارگردانی بستن تفریحی و غیر ضروری کسب و کار رخ داده است.

از RTC ارائه 5 درصد حق بیمه پرداخت برای اپراتورها در طول رژیم صهیونیستی است. استیو Sisolak اقامت-در-خانه سفارش به درخواست MV حمل و نقل و Keolis. که پرداخت دست انداز برابر است با اضافی $150,000 هر ماه در قرارداد هزینه خواهد شد که به ارائه FTA برای بازپرداخت.

از RTC نیز reimbursing هر دو پیمانکاران برای همه هزینه برای تجهیزات حفاظت شخصی مانند سپر چهره و ماسک و دستکش و محصولات به صورت دقیق روش های تمیز کردن است که به منظور افزایش ایمنی اتوبوس اپراتورهای.

از RTC دارای حدود 90000 دلار در تجهیزات حفاظتی و انتظار می رود این تعداد به طور قابل توجهی افزایش دهد به عنوان پیمانکاران ارسال فاکتورها خود را برای بازپرداخت. هزینه های آن به نوبه خود در حال ارسال به FTA برای بازپرداخت.

“ما امیدواریم که PPE کمک خواهد کرد که نگه داشتن راننده ما ایمن در علاوه بر این به موجود ایمنی راننده محوطه در اتوبوس” مینارد گفت.

با وجود اقدامات ایمنی قرار داده و به جای چهار نفر از کارکنان RTC پیمانکاران باید آزمایش مثبت برای coronavirus — سه با Keolis و یکی با MV حمل و نقل. یک RTC کارمند که با این نسخهها کار در یکی از سازمان اتوبوس متری نیز آزمایش مثبت است.

از RTC مطلع شد در مورد آخرین تست مثبت, اتوبوس حیاط کارمند در آوریل 21.

کارمند مشغول به کار در داخل اتوبوس تعمیر و نگهداری تاسیسات و نه تعامل با مردم است. اگر چه کارمند نشان نداد علائم در حالی که در محل کار با RTC شناسایی دیگران بود که تماس نزدیک با فرد قبلی 14 روز و خواسته آنها را به قرنطینه برای 14 روز از آخرین روز آلوده کارمند کار کرده است.

تماس با میک Akers در [email protected] یا 702-387-2920. Follow @mickakers در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>