Q&A: Ex-آمازون کارمند کریس Smalls در مورد آنچه واقعا اتفاق می افتد در داخل آن انبارها

بینش کلیدی:

کریس Smalls که شاید بهترین و شناخته شده به عنوان پسر آمازون اخراج پس از سازماندهی یک اعتصاب—یا بدتر کارمند آمازون مشاور عمومی David Zapolsky به نام “هوشمند نیست و یا بیان” در یک درز memo—مسلما در حال حاضر دارای یک شغل جدید به عنوان صدای انبار آمازون کارگران است.

Smalls قطعا به ارمغان آورد بسیاری از توجه به نگرانی های آمازون کارکنان: نیویورک دادستان کل Letitia جیمز با صدور بیانیه ای که به نام او شلیک “غیر اخلاقی و غیر انسانی” در حالی که پنج سناتور ایالات متحده آمریکا به دنبال آن با نامه ای به مدیر عامل شرکت جف بزوس به بیان نگرانی های خود را بیش از نه تنها شرایط کار اما آمازون اقدامات که شامل آن گزارش شده است برنامه ای برای یک کمپین اسمیر در برابر Smalls.

در حال حاضر واشنگتن پست و نیویورک تایمز گزارش آمازون را اخراج دو کارکنان اضافی—و یکی دیگر از خواسته نه به بازگشت پس از او به او توجه کنید و بعد آنها صحبت کرد در حمایت از.

Adweek عملا نشستم با Smalls به بحث در مورد تجربه خود را در داخل انبار آمازون چرا او سازماندهی یک اعتصاب آنچه که او باعث می شود این شرکت با اظهارات و چه می آید بعدی برای او.

این مصاحبه بود ویرایش شده برای طول و وضوح.

Adweek: برای شروع اجازه دهید به برخی از زمینه شما و نقش شما در آمازون.
کریس Smalls: من با آمازون برای تقریبا پنج سال. من آغاز شده در سال 2015. اساسا من استخدام شد و به عنوان یک انبار دیپلم ساخت $12.75 یک ساعت و سخت کار می کرد برای هفت یا هشت ماه و پس از آن من ترویج کردم تا به یک فرایند دستیار بود که موقعیت من تا به حال قبل از من خاتمه یافته است. من یکی تا به حال پس از بیش از چهار سال است. من مسئول عملیات برای بخش معدن شد منظور چیدن. وانت در حال همکاران که با انتخاب مشتری از روبات ها که درایو هر سفارش مشتریان به ایستگاه های کاری قبل از سفارشات بسته بندی شده.

مسئولیت من بود برای نظارت بر عملیات ساخت مطمئن شوید که آن را زد و هموار است که همکاران قادر به کار بدون مسائل مربوط به ساخت مطمئن شوید که آنها گرفتند ميماند و چیزهایی که از طبیعت.

می تواند شما را توصیف آنچه در آن مانند به کار برای آمازون ؟
این سوال مشکل است. این بستگی دارد که شما را با کار به من. من تا به حال سرگرم کننده در ابتدا. من ملاقات بسیاری از مردم خوب من هنوز هم با دوستان. آنها مانند خانواده من است.

کار خود را بسیار تهاجمی است. که چه چیزی باعث آمازون آمازون و آن را جدا از رقابت است. آن را تهاجمی شرکت تولید شده است. استفاده می شود به من بگویید استخدام های جدید اگر شما یک جای بدنسازی, عضویت, لغو آن است. این کار 10 ساعت از ورزشهای سبک بدون وسیله.

“من قصد ندارم به عقب بنشینید و ببینید [کارکنان] بازگرداندن ویروس به خانواده خود را, بنابراین من تصمیم به بسیج.”
کریس Smalls

ما خواسته آمازون در مورد معاون داستان و آنها پاسخ نمی. اما گزارش شده است که در آمازون می گوید شما از کار اخراج شدند برای نقض اجتماعی فاصله دستورالعمل اما به شما می گویند که درست نیست. پس چه اتفاقی افتاد ؟
شماره 1 دستورالعمل وجود نداشت در ماه مارس. اساسا ما [کار کردن در کنار یکدیگر به طور معمول] در اواسط ماه مارس به دلیل جداول است خیلی نزدیک به هم با وجود این دستورالعمل آنها ادعا کرد من نقض شده است. من هرگز هشدار داد چند بار.

من قرار بود در قرنطینه اما آنها نمی قرنطینه هر یک از کارکنان که من تا به حال شده است در حدود 10 ساعت است. چرا ؟ من فکر می کنم آنها این کار را به سکوت من. آنها نمی قرنطینه شخص من درایو به کار هر روز. آنها می خواستند به قطع سر مار و سکوت من. آنها به طور خاص به من و سعی در ایجاد یک نمونه از من. این یک تلافی تاکتیک یا ارعاب یا ترکیبی از این دو.

چرا شما سازماندهی این اعتراضات?
من آن را به صرفه جویی در کارکنان من زندگی می کند. این شرکت کاهش یافته است توپ در شفافیت. این شرکت کاهش یافته است توپ تا آنجا که حفاظت از کارکنان من. چند نفر در حال سقوط بیمار است. یک همکار آزمایش مثبت و به من گفت: به اندازه کافی به اندازه کافی بود. من در زمان عمل است. من سعی کردم به مذاکره و التماس و خواهش تمام هفته. من به کار می رفت در مارس 24 و بعد از ما یاد گرفته در مورد اولین مورد تایید شده و آنها به من گفت نه به کارکنان من در هیئت مدیره است. من قصد ندارم به عقب بنشینید و ببینید که آنها را به عقب ویروس به خانواده خود را, بنابراین من تصمیم به بسیج.

به عنوان یک سرویس به جامعه ما خیلی از ما coronavirus مربوط به پوشش برای همه در دسترس است با رایگان Adweek عضویت. هرگز از دست یک کلید داستان با ثبت نام به صورت روزانه ما اولین چیزهایی که اول عضویت در خبرنامه و نظر به دست آوردن دسترسی کامل و حمایت از ما روزنامه نگاری با Adweek نرم افزار اشتراک.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>