Q&A: پشت علامت گذاری خوانده شده است برنامه ای برای محافظت از WPP مردم و مشتریان و آینده

نزدیک به دو سال به فرفره به عنوان WPP مدیر عامل شرکت, علامت گذاری به عنوان خوانده شده در حال حاضر با چالش مواجه هدایت عظیم شرکت از طریق برگزاری یک همه گیر جهانی.

از همه مهم شرکت های برگزاری WPP را شاید بتوان مهمترین و شفاف در مورد مراحل آن را به مصرف داخلی برای کاهش هزینه ها. هفته گذشته WPP ” است که در آن انجماد استخدام های جدید, بررسی آزاد صرف و توقف “اختیاری” هزینه ها که شامل سفر و هتل ها و جوایز نشان می دهد پرداخت.

این شرکت که تعداد امثال Wunderman Thompson, Ogilvy, خاکستری, GroupM و Mindshare تحت آن حوزه است و همچنین به تعویق انداختن برنامه ریزی شده افزایش حقوق و دستمزد برای سال 2020 است.

صحبت کردن با Adweek ادامه گفت که او امیدوار است که WPP را سازمان های مختلف خواهد پیدا کردن یک راه را از طریق این.

“ما هنوز هم از دیدن کسب و کار ادامه دهد که من فکر می کنم این است که اطمینان,” او گفت:. “بسیاری از مشتریان ما به عنوان آنجا که ممکن است در ادامه به طرح خود را صرف.”

جزئیات بیشتر از آنچه که او تا به حال به می گویند زیر.

این مصاحبه شده است به آرامی ویرایش شده برای وضوح.

آنچه که در مقیاس اخراج و furloughs در WPP?
علامت گذاری به عنوان خوانده شده: من فکر نمی کنم که ما می توانیم از دست دادن شغل به عنوان ما را از طریق این وضعیت اما ما می رویم به انجام همه چیز ما می توانیم برای محافظت از مردم به عنوان بسیاری از ما می توانید در WPP. یکی از این مراحل است که ما رهبری تیم گرفته شده است داوطلبانه 20% کاهش پرداخت برای سه ماهه دوم. ما نگاه کنید که در پایان سه ماهه دوم و ببینید چه چیزی مناسب است.

من فکر می کنم ما در حال رفتن به مجبور به کار راه خود را از طریق بودجه در چند ماه آینده. شده است وجود دارد هرگز یک زمان نامشخص به عنوان محیط فعلی است. ما در حال کار راه خود را از طریق این مراحل است که ما باید به عنوان یک سازمان.

چگونه آیا شما شده است به برقراری ارتباط با WPP را سازمان های مختلف در سراسر همه از این و فرو نشاندن اضطراب?
شده است وجود دارد مقدار زیادی از ارتباطات است. رهبران ما شرکت های برگزاری شده است به طور منظم تماس با هر یک از شرکت های خود را. من برگزار مجازی سالن شهر; من یکی با هند بود ، ما تا به حال 1500 نفر در تماس است. من انجام داده ام آنها را با برزیل و ایتالیا و اسپانیا و فرانسه و انگلستان و تیم ما در نیویورک است. ما تا به حال از 1500 تا 2000 نفر در هر یک از این تماس. که واقعا یک راه موثر برای برقراری ارتباط با تعداد زیادی از مردم و به آنها این فرصت را به من پرسیدن سوال به طور مستقیم در مورد چگونه ما همه چیز را ببینید, آنچه مشتریان ما به ما گفتن و ما چگونه دیدن چشم انداز برای کسب و کار.

چه هستند برخی از بزرگترین نگرانی های شما شنیده ام از آژانس رهبران و کارکنان خود را?
آن را سخت بر مردم. آن را سخت بر مردم است که خانواده ها و افرادی که زندگی می کنند فقط با یک شریک و افرادی که به تنهایی زندگی می کنند. آن را آسان برای هر کسی. من فکر می کنم آن را حتی سخت تر بر ما کاربر بیشتر کارکنان که ممکن است به اشتراک گذاری آپارتمان زندگی می کنند در کوچکتر خواص نیست که مزایای باغ و که زندگی اجتماعی است که اغلب از طریق دفتر. من آگاه از این واقعیت است که آن را سخت تر برای کاربر بیشتر مردم در سازمان ما.

مردم بسیار شلوغ با وجود مستند. تعادل همه از رقابت خواسته های خود را در زمان سخت شده است در تعداد زیادی از مردم به ویژه با مدارس در بسته.

آیا شما احساس به عنوان اینکه WPP است و در حالت زنده ماندن در حال حاضر ؟
من احساس می کنم در هر راه که ما یا مشتریان هستند در حالت زنده ماندن. وجود دارد یک ضرورت مورد اقدام, اما آنچه من می بینم مردم ما انجام می دهند این است که کمک به مشتریان خود را در یک وضعیت دشوار. ما برخی از تحقیقات نشان داد که 84 درصد از مصرف کنندگان را قضاوت خواهد کرد شرکت بر اساس آنچه انجام می دهند در این زمان و 50 درصد از مصرف کنندگان بر این باورند این مهم برای شرکت ها به استفاده از صدای خود را در این وضعیت. ما شاهد بسیاری از شرکت ها واقعا گام به گام و نقش رهبری در شرایط کمک به جوامع است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>