بیمار روانی ملت

اگر اخبار ساعت پس از مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ترور ایران رهبر نظامی قاسم سلیمانی احساس مانند شش ماه منتهی به جنگ عراق فشرده را به یک شب و سپس هفته بعد از قتل شبیه با غیر طبیعی پوچی آن وقایع بازی عقب مانده است. ما به تماشای مایک پنس در تلاش برای لینک سلیمانی به 11 سپتامبر و مایک Pompeo توصیف ایرانیان رقص در خیابان—حتی به عنوان تصویری نشان داد که بسیاری از آنها عزاداری—و ما گوش به دولت همیشه در حال تغییر توضیحات برای اعتصاب. آن را به عنوان اگر به جای ماه هزینه های ساخت یک مورد برای جنگ دولت بوش به طور ناگهانی اعلام کرد که آنها در حال حاضر دستگیر و اعدام صدام حسین و تنها پس از آن به اطراف کردم تغذیه پخته, اطلاعات به نیویورک تایمز.

مغلوب ساختن پیشی جستن slapdash روش ممکن است به عنوان موثر به عنوان بوش را به دقت هماهنگ عراق, اجرای, در بخشی به دلیل سیاسی آمریکا فشار لازم نیست خیلی تلنگر برای پاکسازی deranged ما سیاست خارجی است. روزنامه نگاران به ندرت سوال ملی ما حق را به ما لطفا در هر نقطه بر روی زمین صرفا آنچه که ما را انتخاب کنید. و یا به عنوان نیویورک تایمز‘s هیئت تحریریه قرار داده و آن را: “واقعی سوال در مورد هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا حمله که به کشته شدن مسلح ، ژنرال قاسم سلیمانی بود که آیا این توجیه بود اما آیا این عاقلانه بود.”

کدام حزب را اشغال کاخ سفید و یا رهبر اکثریت سنا صندلی سیاست خارجی آمریکا همیشه به نظر می رسد باقی می ماند عمیقا محافظه کار حداقل با توجه به کوری رابین فرمول محافظه کاری را هدایت ضربه ای به عنوان “آزادی برای سفارشات بالاتر و محدودیت برای سفارشات کمتر است.” در صحنه بین المللی که نکته بدان معنی است که ایالات متحده مجاز است به عمل lawlessly و کشورهای دیگر احساس خشم ما زمانی که آنها در مخالفت با ما. “وقتی که می آید به طرح ریزی قدرت های نظامی مورخ Andrew J. Bacevich نوشته شده است: “ایالات متحده خود را معاف از هنجارها که با آن انتظار دارد که دیگران به آن عمل کند.”

تا چه حد از ما نفاق بوده است به ویژه آشکار در سال های اخیر, اما ریشه های آن را اجرا کنید. در سال 1952 Reinhold Niebuhr گفت که تنها روسیه می تواند رقیب ایالات متحده در تفکر خود را “بی گناه ترین ملت روی زمین است.” ما او نوشت ناتوان از باور “است که هر کسی می تواند فکر می کنم بد ما است.” سال آینده سازمان سیا سرنگون منتخب دموکراتیک دولت ایران در حمایت از دیکتاتوری شاه—شروع یک جهانی داد و بیداد از covert دخالت انجام شده با بی اعتنا نسبت به واکنش احتمالی.

در میان است که داد و بیداد آمد یکی از نادر پس از جنگ و پیروزی در صحنه جهانی: حل بحران موشکی کوبا است. جانبازان از کندی دولت باید صرف دهه ستایش خود را برای جلوگیری از جنگ هسته ای. اما حتی ساده خواندن از زنجیره ای از حوادث منجر به بحران نشان می دهد که چگونه فریب خورده که روایت رسمی است.

ایالات متحده تا به حال فقط به صرف تقریبا یک سال تمام در تلاش برای ترور فیدل کاسترو از طریق عملیات مخفی. سال قبل که آن را فرستاده بود پروکسی نیروهای نظامی در یک بد بخت تهاجم تلاش. کوبا به حق بر این باور بود که در مواجهه با وجودی خارجی تهدید پس از آن به دنبال کمک از یک قوی تر و متحد. شما لازم نیست که به یک کاسترو هواداران و یا حتی اعتقاد به مشروعیت دولت کوبا به درک چرا آنها تبدیل به اتحاد جماهیر شوروی. شما فقط باید به این باور است که همه درگیر است و اساسا معقول.

کندی رئیس جمهور Bacevich نوشت: در نهایت به رسمیت شناخته شده است که “کاسترو و خروشچف بودند اقدام در راه است که کندی خود را عمل کرده بود شرایط معکوس شده است.” به عنوان صدای در دولت او که درک نمی کنند نقش خود را در تشدید پرخاشگری در مقایسه با وضعیت به مونیخ و خواستار سریع و وحشیانه, پاسخ, کندی را نادیده گرفته و مشاوره و مذاکره با همتای خود و سازش است. درمان دشمن به عنوان اگر آن را یک منطقی دولت کمک به دفع روز قیامت.

تقریبا در هر نقطه دیگر در دوران پس از جنگ با این استدلال که ایالات متحده باید با پرخاشگری با قاطع نیروی احتمال انجام داده اند در روز است. حتی امروز—در زمانی که ایالات متحده در برابر هیچ, واقعی, خارجی, وجودی تهدید به امنیت ملی (ایران بر خلاف کوبا در سال 1962 بود را هدف سلاح های هسته ای در ایالات متحده در هر زمان به زودی)—تجار ما از جنگ هنوز هم توجیه خود را bellicosity گفت که اقدامات آنها در “دفاع ملی.” آنها آن را تروریسم زمانی که ما حرفه ای جنگ-جنگجویان کشته شده در خارج از کشور و توجیه ترور هدفمند از یک رقیب رسمی دولت به عنوان یک ضربه در برابر همین معضل است. (این لفظی ژیمناستیک را به ذهن چامسکی پیشنهاد که محققان آمریکایی در تلاش برای تعریف تروریسم عمدتا به دلیل وجود دارد تا چند تعاریف که نمی دلالت ایالات متحده است.)

متوسط دانشمند امتناع اجازه می دهد تا این تاریخ از ما در جنگ با ایران به دخالت در توضیحات خود را از ما کینه توز و دشمن رفتار احتمالا می تواند chalked به naïveté و جهل. اخبار کابل قرارداد به ظاهر تنها نیاز به یک مدرسه ابتدایی در سطح درک از تاریخ جهان و فیلم های خبری در حال اجرا بی وقفه در سر ما مجریان شامل بحران گروگانگیری اما حذف حوادث مانند سقوط پرواز 655 ایران ایر. ایران به آمریکا بیشتر صاحب نظران است و کمتر کشوری است که دارای یک تاریخ پیچیده با ایالات متحده از یک محل بر روی نقشه مشخص شده یکی از آنهایی که بد.

اما چیزی گریمر به توضیح اقدامات افراد مسئول تدوین و اجرای سیاست خارجی ما در کنگره در برانگیزی بودجه فکر می کنم تانک در پنتاگون و شورای امنیت ملی. آن است که ساده نیست نفاق به بحث صلح و دموکراسی در حالی که بیش منتخب دولت و propping تا دوستانه استبدادی متحده است. آن است که عمیق تر عدم توانایی در باردار شدن از مردم در کشورهای دیگر به طور کامل واقعی است. بدون رقیب ابرقدرت به ما کمک می کند توجیه اعمال ما راه ما انجام کسب و کار در خارج از کشور رفته است از “مضحک” برای استفاده از Niebuhr تشخیص به کرال. امریکا شاید اولین بیمار روانی ملت: آن را به عنوان اگر آن را در نظر گرفته است که کشورهای دیگر باید در داخل کشور زندگی می کند.

آن است که شاید برای یک امپریالیستی دولت به رفتار به عنوان اگر کشورهای دیگر حق نیست برای پاسخ به آن تحریکات اما ایالات متحده با این پوچ تصور یک قدم بیشتر: رهبران ما نه تنها موفق به در نظر گرفتن چگونه دولت دیگر بازیگران ممکن است پاسخ آنها به نظر می رسد قادر به پیش بینی دولت دیگر بازیگران ممکن است پاسخ.

بنابراین همان اسطوره ها در مورد رقبای خارجی ما هستند parroted بیش از چند دهه: آنها تنها به احترام قدرت; آن را در مونیخ دوباره به نفرت مردم از رژیم و خوش آمدید مداخله آمریکا. تاریخ بارها و بارها ثابت شده این shibboleths اشتباه و حتی مردم آمریکا دیگر به نظر می رسد به آنها را خرید اما به سختی مهم است. ایران هسته ای—یکی از تنها پیروزی در سیاست خارجی آمریکا در سال های اخیر, حافظه—از طریق دیپلماسی نمی صابر-تند. واشنگتن نمی تواند صبر کنید تا آن را پاره کردن و بازگشت به آرامش الگوی تحریم و تجاوز نظامی.

ما هیچ اگر سازگار نیست. حدود یک سال پس از کندی درس شی در اثر مماشات و با موشک با خیال راحت از کوبا و دولت او قادر به پیش بینی حرکت نزولی تصمیم به حرکت قاطعانه برای مهار یک کمونیست شورش و greenlit یک کودتا علیه رئیس جمهور ویتنام جنوبی Ngo Dinh Diem به پایان رسید که در ترور او. چه شد که جایگزین ؟

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>