فیلیس لیون, گی, حقوق پیشگام فعال می میرد در 95

سان فرانسیسکو — حقوق همجنسگرایان پیشگام فیلیس لیون که با او شریک دیرین در میان اولین زوج به ازدواج در کالیفرنیا هنگامی که آن را تبدیل به قانونی برای انجام این کار در سال 2008 درگذشت و او را در خانه در سان فرانسیسکو. او 95.

لیون زندگی می کردند زندگی خود را با “شادی و تعجب گفت:” کیت کندال یک دوست قدیمی و مدیر اجرایی سابق مرکز ملی برای حقوق. او گفت: لیون و همسر او دل Martin شد فعالان و مربیان مدتها قبل از وجود یک جنبش و یا جامعه است.

“قبل از تلفن های همراه آنها همیشه به حال شماره تلفن خود را در دفترچه تلفن ذکر شده در مورد هر جوان یا وحشت زده LGBTQ فرد نیاز به کمک و یا حمایت از” او گفت:. “و آنها سابقه ده ها تن از تماس های تلفنی در طول سال است.”

کندال گفت: لیون درگذشت دوشنبه علل طبیعی.

لیون شد یک روزنامه نگار که او را ملاقات مادام العمر عشق مارتین در حالی که کار در یک مجله در سیاتل. زن و شوهر نقل مکان کرد به سان فرانسیسکو در سال 1953.

آنها تاسیس با دیگر زوج لزبین دختران Bilitis سیاسی و اجتماعی سازمان ، آنها منتشر شده ملی ماهانه برای لزبین ها و در سال 1972 یک کتاب به نام های لزبین/زن.

کالیفرنیا رژیم صهیونیستی است. گاوین Newsom اشاره مرگ او در جلسه توجیهی روزانه در coronavirus همه گیر پنج شنبه در تماس تلفنی با او را یکی از قهرمانان خود را.

Newsom بود تازه انتخاب شهردار سان فرانسیسکو در سال 2004 زمانی که او تصمیم گرفت برای به چالش کشیدن کالیفرنیا قوانین ازدواج با صدور مجوز برای زوج. مشاوران او و طرفداران حقوق به حال زن و شوهر ایده آل در ذهن به صورت عمومی جنبش است.

لیون و مارتین که تا به حال در آن با هم بوده است بیش از 50 سال بودند مخفیانه جاروب به منشی. آنها رد و بدل پاکستان قبل از یک گروه کوچک از کارکنان شهرستان و دوستان با توجه به سال 2008 همراه با فشار داستان. پس از آن آنها رفت و برای ناهار فقط دو نفر از آنها.

“البته هیچ کس پایین وجود دارد می دانستم که ما مونده بودیم و به خودمان مانند ما می خواستیم گفت:” مارتین. “سپس ما به خانه آمد.”

“و به تماشای تلویزیون” اضافه لیون.

پرتره عروسی زن و شوهر cradling یکدیگر در نقاشی با مداد رنگی-رنگی pantsuits با پیشانی خود را لمس جلب توجه در سراسر جهان.

بعد از آن که دادگاه عالی ایالت باطل اتحادیه ها قبل از تغییر دولت ممنوعیت ازدواج همجنسگرایان را در سال 2008. آنها بحباله نکاح در اوردن, دوباره, در میان زوج ها برای انجام این کار در دولت است. دلم مارتین درگذشت هفته پس از دومین عروسی در سن 87.

“من را ویران کرد به از دست دادن دل اما من به برخی از آرامش در شناخت ما قادر به لذت بردن از نهایی مراسم از عشق و تعهد قبل از او گذشت” لیون گفت: در آن زمان.

در 2015, دیوان عالی ایالات متحده قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان هستند.

لیون متولد شد Nov. 10, سال 1924 در Tulsa, Oklahoma. او در ساکرامنتو کالیفرنیا و فارغ التحصیل از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی که در آن او سردبیر منادی روزانه کالیفرنیا روزنامه.

لیون یک خبرنگار پلیس در فرزنو و یک خبرنگار در چیکو شرکت-ثبت طول 1940s با توجه به کندال.

خانواده و دوستان در حال برنامه ریزی یک جشن زندگی خود را.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>