نوادا نمایش ها: چگونه, نوادا, معلمان می تواند در مقابله طول coronavirus بحران

من به تازگی به صرف زمان با گروهی از همکاران از سراسر نوادا شهری و روستایی مناطق آموزش و پرورش در کارگاه آموزشی “برقراری ارتباط در بحران” با استفاده از “ده درس از آقای راجرز در مورد نحوه شنیده می شود.” همه ما فوق العاده سپاسگزار از این موضوع و همچنین زمان بندی حرفه ای این فرصت یادگیری. ما می خواهم احساس جسمی و عاطفی جدا شده از رژیم صهیونیستی است. استیو Sisolak بسته مدارس سراسر کشور در 15 مارس. آنچه تعجب آور بود به شدت احساس حتی در فضای مجازی امداد و متعلق به ما متصل بیش از این موضوع است. ما تمام تلاش خود را برای مقابله با تاثیر و اثرات COVID-19 استرس و این بحث شخصی بود برای همه ما.

معلمان ذاتا مایل به ادامه حرفه ای خود را آموزش. فقط به عنوان با دانش آموزان ما با این حال استرس می تواند بلوک که قابلیت رشد و تقویت سیناپس در مغز ما. اگر ما گیر ما احساسات منفی آن داراي شناختی ما انرژی ما را با تکانشگری و رفتارهای ارتجاعی.

من کشف که اجتماعی عاطفی یادگیری تا به حال نشده است به اندازه کافی از اولویت قبل از این بیماری همه گیر کوروناویروس — معلمان و دانش آموزان را نداشته باشند آماده toolbox استرس-استراتژی های مقابله ای برای استفاده در طول این مهم بحران است. در حالی که آن را هرگز خیلی دیر شده برای ایجاد عادات جدید برای مبارزه با استرس, ما ممکن است در یک فضا در حال حاضر به یاد بگیرند که یک نام تجاری-مهارت های جدید به دلیل شناختی ما انرژی ممکن است کم است. من به عنوان منعکس کننده در چگونه من مقابله به من پیشنهاد سه مرحله برای معلمان برای مقابله با COVID-19 استرس که نیاز به فشرده شناختی تقاضا:

■ شناسایی احساسات خود را و آنها را به نام. نامگذاری چیزی باعث ایجاد یک قدرت تغییر دادن قدرت به شما به جای دادن قدرت به احساس یا وضعیت. به عنوان آقای راجرز می گوید: “هر چیزی محفل کنترل است.’ همکار معدن اشاره کرد که “ما کار کرده اند در شناسایی آنچه احساس است که در پشت این ترس است. این کمک کرده است دانش آموزان شناسایی احساسات پشت خشم و منجر به انتشار بسیاری از موارد نیز منجر به خود آگاهی. در سطح شخصی پیدا کنم من با استفاده از این تقریبا روزانه به عنوان من سعی می کنم به شناسایی ‘ترس’ زیر ‘احساس’ به منظور کار در یک مطلب خود آگاه شد.”

■ ایجاد روال است که بر اساس اولویت های خود را. برخی تاکید بر اولویت های خود را اعلام حضورها با دانش آموزان و خانواده ها و همکاران و خود را با تمرکز بر اجتماعی احساسی خوب بودن. پرسیدن سوالاتی مانند “چه میکنی ؟” یا “چه چیزی خوب است که اتفاق افتاده است به تازگی?” تمرکز بر وظایف است که چین با ماموریت اصلی که چرا شما به یک معلم در وهله اول و در اولویت هستند که بیشتر معنی دار به شما متوجه است که آن را خوب است برای گفتن “نه” به منظور کاهش برخی از تنش هایی که شما را تحت تاثیر قرار.

■ پیدا کردن شادی در, روزانه, لحظات. ما نیاز به یک 5 به 1 نسبت تعاملات مثبت به منفی در جهت مبارزه با منفی تعصب در مغز ما. من می تواند به بهبود چگونه من احساس انجام کارها و رفتار دیگران توسط “مصرف در خوب است.” با اذعان به این لحظه از شادی و خوشبختی, مهم نیست چقدر کوچک یا زودگذر کمک خواهد کرد که برای ساخت یک تمرین قدردانی است.

به عنوان یک معلم رهبر متعهد به حمایت از همکاران من من تمرکز بر ارائه فضا برای آنها برای ارتباط با یکدیگر پیدا کردن زمینه های مشترک و به اشتراک گذاری در جمعی تجارب است. انجام بنابراین ما فراهم می کند یک احساس تازه ای از امید و انرژی, اعتبار, است که آنچه ما مهم است و به اندازه کافی. یک همکار انعکاس طنین انداز با همه ما به عنوان او به اشتراک گذاشته شده “خیلی خوب بود به احساس خویشاوندی با مربیان از سراسر کشور و متوجه است که در حالی که ما با چالش های ممکن است منحصر به فرد همه ما هنوز به اشتراک گذاری این نگرانی مشترک برای دانش آموزان ما: خواستن بهترین ها را برای آنها و کمک به آنها را به طور موثر است.”

جن kimmy witty یک منطقه ای ریاضی مربی با جنوب نوادا منطقه ای و توسعه حرفه ای برنامه.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im