دیدار با Summerlin مقیم که از مواد مخدر بازداشت به رهبری “Midnight Express’

علاقمندان به سینما در دهه 1970 بودند هاردی دسته.

آنها در حال حاضر می خواهم اب و هوای کابوس مربوط به کوسه, لیندا بلر در حال چرخش سر و Ned Beatty را misadventures در گرجستان جنگل.

Billy Hayes, the young American who escaped from a Turkish jail where he had spent five years f ...
بیلی هیز جوان آمریکایی که موفق به فرار از یک زندان که در آن او تا به حال صرف پنج سال برای حشیش قاچاق حالی که در سال 1978. (آسوشیتد پرس)

سپس در سال 1978 آمد “نیمه شب اکسپرس” یک فیلم بسیار دلخراش است که واژه “ترک زندان” هنوز هم این قدرت را مرعوب.

هیچ کس نمی داند آن وحشت هر چند بهتر از بیلی هیز.

در اکتبر. 6 دهه 1970 فعلی Summerlin مقیم سعی در هیئت مدیره پرواز از استانبول به بومی نیویورک با دو کیلو حشیش ضبط به نیم تنه خود را. او صرف پنج سال آینده در انواع زندانها در سراسر ترکیه قبل از فرار, پرواز, صفحه اصلی برای دیدن خانواده اش و chronicling خود مصیبت در این کتاب که الهام گرفته از برجسته فیلم است.

“اکثر بچه ها می خواهید برای فراموش کردن زندان” هیز, 72, می گوید: بیش از قهوه و بشقاب سفالی کوچک. “من هرگز تا به حال که فرصت و احتمالا خوشحالم من نیست. پس از آن بود درمانی شروع به صحبت کردم و وقتی از هواپیما و من هرگز متوقف شود.”

دور از عرق آشکار ظروف سرباز یا مسافر به تصویر کشیده شده در این فیلم توسط براد دیویس در زمان واقعی هیز نزدیک است که استانبول و رسوم عامل او در حال حاضر می خواهم سه موفق قاچاق کالا و ارز اجرا می شود.

“این هیجان انگیز بود. این چیزی است که من عاشق ترین” او می گوید: از کسانی که سفر.

“من می خواستم به انجام تمام این کار را بنابراین من می تواند در مورد آن بنویسید. من فکر کردم به خودم به این ماجراجو. من چنین (expletive) ادم سفیه و احمق.”

هیز بود تحصیل در رشته روزنامه نگاری در دانشگاه در ویسکانسین در حالی که مشغول به کار در یک بیمارستان که یکی از دوستان از ترکیه با یک قطعه کوچک از هش. به زودی پس از سرگردان بیمارستان سالن در طول یک استراحت Hayes, دیدم, دکتر, استفاده از بازیگران و چیزی کلیک.

Hayes is sentenced Sept. 10, 1973, to 30 years in prison. (The Associated Press)
هیز محکوم سپتامبر. 10 سال 1973 به 30 سال در زندان است. (آسوشیتد پرس)

“من فکر می کردم ‘هش. بازیگران. استانبول. چه یک ایده عالی است!’ “

دو هفته بعد در مارس 1969 او در شهر شده بنا توسط چند تن از دوستان خود مداخله دو کیلو به پای او و بسته بندی که زائده در گچ قبل از clomping بازگشت به ایالات متحده

هایس تا به حال خود را پر از دارو و سوراخ در حدود 5000 $ — بیش از $35,000 امروز ، او رفت و برگشت هر شش ماه یا بیشتر و رشد اعتماد به نفس بیشتر و بیشتر بی دقتی — با هر موفقیت عبور.

“من به طور جدی فکر می کردم راه بیش از حد هوشمند و خوب به دنبال به تا کنون در بازداشت” او اذعان می کند.

قبل از چهارم خانه پرواز هیز تماشا مسافر از طریق گمرک به عنوان او همیشه…. او می خواهم برنامه ریزی برای رفتن به عرشه مشاهده به شهادت آنها را در هیئت مدیره هواپیما اما او پریشان یک زن — یک رقصنده شکم کمتر.

حال او به دنبال از طریق او دیده اند سربازان جستجو مسافران در جاده اسفالته دارای سنگفرش.

“اولین واکنش من این بود” این نمی تواند اتفاق می افتد,’ ” هیز می گوید از دستگیری او. “من انکار واقعیت است. “این نمی تواند اتفاق می افتد به من” — در حالی که آن اتفاق می افتد. که چقدر احمق بودم.”

یک بار هیز تکمیل خاطرات خود را نیز با عنوان “نیمه شب اکسپرس” با نویسنده ویلیام هافر او حدود یک هفته پر از سوراخ در نیویورک Mayfair Hotel بحث های مختلف خود صدمات با نوپای فیلمنامه به نام Oliver Stone.

میان آزادی های سنگ گرفت و با اسکریپت هیز هرگز به کشته شدن یک نگهبان. خود واقعی فرار — مربوط به سرقت رفته قایق, مایل, قایقرانی, فرار, مین های زمینی و شنا در سراسر Maritsa رودخانه به یونان — به مراتب بیشتر پرماجرا. آن را نیز می شده اند به مراتب گران تر و وقت گیر به فیلم.

from left: John Hurt, Brad Davis, Billy Hayes and “Midnight Express” director Alan Parker a ...
از سمت چپ: John Hurt, Brad Davis, Billy هیز و “نیمه شب اکسپرس” به کارگردانی آلن پارکر شرکت در سال 1978 جشنواره فیلم کن. (آسوشیتد پرس)

هیز ترین خشمگین صحنه که در آن او در حال resentenced برای جرم و جنایت است. او هفته دور از اتمام 50-ماه روی لئامت دادن برای در اختیار داشتن زمانی که او محکوم به زندگی بعد از کاهش به 30 سال — به صورت قاچاق. در این فیلم هایس منفجر جیغ در قاضی که ترکیه یک کشور از خوک ها.

این واژه می توانست پیامدهای برای چند دهه.

“هیچ کس نمی خواهد می گویند که” هیز منافذ در حال حاضر. “که خیلی احمقانه است. این غیر منطقی است که عصبانی من.”

British actor John Hurt, American Author Billy Hayes, American actor Brad Davis and British Dir ...
بازیگر بریتانیایی John Hurt, نویسنده آمریکایی, بیلی هیز بازیگر آمریکایی براد دیویس و مدیر آلن پارکر ترک کاخ جشنواره فیلم پس از نمایش فیلم “نیمه شب اکسپرس” در جشنواره کن در سال 1978. (آسوشیتد پرس)

“نیمه شب اکسپرس” را برای تبدیل شدن به یک پدیده است.

هایس و داستان خود را در میان toasts از سال 1978 جشنواره فیلم کن که در آن او ملاقات وندی غرب, همسر خود را از 39 سال.

هنگامی که در سال 1979 جایزه اسکار نورد در سراسر فیلم به دست آورد شش اسکار از جمله بهترین تصویر. آن را از دست داد جایزه بزرگ به “شکارچی گوزن” اما در زمان خانه غنائم برای سنگ فیلمنامه و Giorgio Moroder را مصنوعی-سنگین نمره.

آن را نمیگیرد طولانی برای “نیمه شب اکسپرس” برای تبدیل شدن به یک عامل اصلی از فرهنگ عامه است.

در سال 2000 او داستان طراحی شده به عنوان یک باله که دوباره زنده شد 13 سال بعد از آن در لندن است.

فیلم شده است به شوخی اشاره شده در همه چیز از “همراهان” “سیمپسون ها” و “Gilmore Girls” به جیم کری به جنون, نوک پستان-عریان عملکرد “گای کابل.”

در میان بسیاری از سوالات “هواپیما!” ستاره پیتر گور خود می پرسد جوان کابین خلبان بازدید کننده: “جوی شما تا کنون در یک زندان؟”

“من دوست دارم که!” هیز می گوید که از سال 1980 کمدی با وجود این خاطرات دردناک. “این خنده دار است برای من.”

نه هر کس شد یک فن از “نیمه شب بیان.”

Midnight Express' real-life hero Billy Hayes talks during a press conference in Istanbul, Turke ...
نیمه شب اکسپرس’ در زندگی واقعی قهرمان بیلی هیز مذاکرات در یک کنفرانس مطبوعاتی در استانبول ترکیه, جمعه, ژوئن 15, 2007. بیلی هیز, زندگی واقعی قهرمان سال 1978 برنده جایزه آکادمی فیلم “نیمه شب اکسپرس” روز جمعه گفت او می خواست به “جبران” برای این فیلم آسیب ناشی از ترکیه است. برای تلفن های موبایل درام در مورد یک آمریکایی زندانی و سرکوب در ترکیه پس از گرفتار شدن به صورت قاچاق مواد مخدر به مدت طولانی مخدوش تصویر ترکیه در خارج از کشور. این فیلم اقتباس شده از هیز’ کتاب به همین نام است. هیز بود در استانبول به حضور بین المللی کنفرانس امنیتی. (Murad Sezer / آسوشیتد پرس)

در همراهی با هیز’ خاطرات اصلی گارد Hamidou (Paul L. Smith) بود به تصویر کشیده شده به عنوان یک سادیست است. اما نبود یک بازخرید Turk — حتی هیز’ وکیل — به توان در هر نقطه در این فیلم است.

این گریه به دور از تجربه های واقعی از مردی که عاشق استانبول بود و چند تن از دوستان حتی یک دختر وجود دارد. برای خود حمایت قانونی اگر چه او قادر به صحبت در مورد دیگر بازدیدکننده داشته است به ترکیه برای سال. هر زمان که از او پرسیده شد که چگونه بسیاری از سفرهای او به استانبول و او پاسخ داد: “یک سفر بیش از حد بسیاری از.”

یک بار این فیلم وارد وجدان عمومی این ایده از فرود در ترکیه, زندان, شد, پس, ترسناک, بسیاری از مسافران در نظر گرفته شده بهترین راه برای اقامت در خارج از یکی بود به ماندن در خارج از ترکیه در دسترس نباشد.

“ترکیه گردشگری 95 درصد کاهش یافته است که این فیلم بیرون آمد” هیز می گوید. “در این روز, تا زمانی که من به آنجا رفتم و به نوعی متعادل مقیاس آنها فکر من کشته شدن یک نگهبان و نفرین کردن ملت است.”

در سال 2005 هیز شروع به تلاش برای دوباره ترکیه به جبران این آسیب ناخواسته او تحمیل. خود ویزا بود که بارها و بارها رد شده تا در سال 2007 در ترکیه پلیس ملی او را دعوت به صحبت می کنند در یک کنفرانس در استانبول. که سفر وقایع در سال 2016 مستند “نیمه شب بازگشت: داستان بیلی هیز و ترکیه” است که نه تنها به دست آورده هیز حس بسته شدن آن به ارمغان آورد او را به جشنواره کن.

Billy Hayes with his books at his Summerlin home. He's been telling his story of being in Turki ...
بیلی هایس با کتاب خود در Summerlin صفحه اصلی. او شده است در گفتن داستان خود را از بودن در زندان پس از تلاش برای قاچاق مواد مخدر به خارج از ترکیه در لاس وگاس و در سراسر جهان است. Bizuayehu Tesfaye/Las Vegas Review-Journal) @bizutesfaye

این سقوط به مناسبت سالگرد 50 از هیز’ بازداشت و نزدیک ترین چیزی که برای ثابت حرفه ای او در سال متعاقب آن است که بیلی هیز از “نیمه شب بیان.”

“من سعی کردم به دور از آن” او اذعان می کند. “من صفحه اول انجمن بازیگران کارت بود ‘ویلیام هیز.’ من نیاز به دور از همه که بیلی Hayes ‘Midnight Express’ (expletive) و فقط به گرفتن پذیرش برای من که هستم و آنچه من انجام می دهند. من به سرعت متوجه شدم هیچ کس نمی داند که (expletive) ویلیام هیز است. بیلی هیز? که شما به من در هر درب در هالیوود است.”

در علاوه بر این به “نیمه شب اکسپرس” او نویسنده کتاب “نیمه شب بازگشت: فرار نیمه شب اکسپرس” و “نیمه شب اکسپرس نامه: از یک زندان 1970-1975.”

او همچنین جهش در Roger Corman 1980 sci-fi عینک “نبرد فراتر از ستاره” شد و ماشین به ضرب گلوله کشته به مرگ توسط چارلز برانسون در سال 1987 را “ترور.”

هیز شده است که در یک زن و شوهر از ده ها پروژه های تئاتر به عنوان بازیگر و کارگردان است. معنی دار ترین از کسانی که خود را یک مرد نشان می دهد, “the Midnight Express با بیلی هیز.”

پس از راه اندازی آن در سال 2013 Edinburgh Festival Fringe, هیز انجام شده است آن را خارج از برادوی و لندن. او را گرفته و از آن به استرالیا و بیروت. در حال حاضر پس از یک نمایش در اینجا در ماه اوت او را به امید پیدا کردن یک خانه برای آن در لاس وگاس.

Hayes enjoys doing yoga at Red Rock Canyon, which is not far from his Summerlin home. (Benjamin ...
هیز لذت می برد انجام یوگا در Red Rock Canyon است که نه چندان دور از خود Summerlin صفحه اصلی. (بنیامین Hager/Las Vegas Review-Journal) @benjaminhphoto

هایس و غرب نقل مکان به لاس وگاس در سال 2014 درست در قلب از تور جهانی خود را نشان می دهد. برخی از دوستان تا به حال در اینجا نقل مکان کرد و آن را دوست داشت. پس از چند دهه هیز نیاز به دور از استرس از لس آنجلس و ترافیک خود را. “من تا به حال به دود لوله و انجام برخی از یوگا,” او می گوید: “فقط به درایو به فروشگاه.”

Hayes and his father, William Joseph Hayes, speak at a news conference on Oct. 24, 1975, after ...
هایس و پدرش ویلیام جوزف هیز صحبت می کنند در یک کنفرانس خبری در Oct. 24, سال 1975 پس از بازگشت به آمریکا است. (آسوشیتد پرس/سوزان Vlamis)

مصمم با دستگیری او هیز باقی مانده شاهدانه مدافع. تنها چیزی که تعجب آور در مورد آینده خود خط CBD قبل از رول تحت نام Midnight Express: پیدا کردن خود آزادی است که آن را در زمان او در این مدت طولانی.

“کاش بابا اینجا بود” او می گوید: از اواخر ویلیام هیز Sr. “چهره اش خواهد بود, فقط, ‘شما در حال انجام چه ؟ آیا شما یاد گرفتم هر چیزی؟’ بله. من آموخته ام: آیا آن زمانی که آن را قانونی.’ “

هیز به دست آورده برخی از پول های بسیار خوبی از “نیمه شب اکسپرس” در روزهای اولیه آن, و او هنوز هم می شود یک بررسی در پایین پنج چهره از تصاویر کلمبیا هر سال است. او دارای امید بالا برای CBD خط.

“من پول را در توده و خوشه. من می دانم که هرگز (پس از) آخرین انبوه زمانی که بعد از دسته در حال رفتن به می آیند در” او اذعان می کند. “من می خواهم به جهنم همسر من کمی امنیت بیشتر به می دانم که ما یک درآمد ثابت است.”

در طول نزدیک به دو ساعت گفتگو هیز می شود از دست رفته در داستان های خود را چند بار.

Dr. Scott Jacobson, left, and Billy Hayes answer questions during a talk on Cannabis 101 at the ...
دکتر اسکات جاکوبسن چپ و بیلی هیز پاسخ به سوالات در طول بحث در شاهدانه 101 در غرب چارلستون کتابخانه در یکشنبه Jan. 11, 2020, در لاس وگاس. هیز سوء قاچاق هش در 1970s فرود آمد و او را در یک زندان و الهام 1978 فیلم “نیمه شب بیان.” (L. E. Baskow)

برای اینکه عادلانه او را تبدیل 73 در مارس و او پنج سال در unspeakable شرایط برخی از آن در ابتدایی Bakirkoy بیمارستان روانی در ترکیه است.

“من تا به حال دستبند زدن ، دستبند تند و زننده است,” او می گوید در یک نقطه با هیچ تلنگر. “زنجیر? وجود دارد کاملا متفاوت احساس زمانی که آنها زنجیره ای شما. که به ارمغان می آورد برخی از عمیق, I dunno آنچه, اما من نمی خواهم زنجیر در همه. من نمی خواهم گرفتن گره خورده و مورد ضرب و شتم یا نه.”

او تحمل بسیار در طول حبس خود را — از جمله چوب و فلک مراسم یک نگهبان با استفاده از یک چوب به ناله در کف یک زندانی را — که چیزی که بیلی هیز می گوید او را می ترساند ترین می آید به عنوان یک شگفتی است.

“بزرگترین ترس من این است که بی ربط. که هیچ کس می دهد (expletive) که هیچ کس به یاد هیچ کس مراقبت. که بزرگترین ترس من.

“اما من کشف کرد که آنها را مراقبت. در واقع آنها عشق این داستان. و آن را بسیار خوب برای من گفتن این داستان است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de