لاس وگاس رستوران’ ناگهانی چراغ سبز به بازگشایی جلب بسیاری از تعجب

در حالی که تعدادی از جنوب نوادا صاحبان رستوران ها بیان کمک — حتی شادی — در رژیم صهیونیستی است. استیو Sisolak را عصر روز پنج شنبه اعلام پاکسازی راه را برای فاز اول بازگشایی در روز شنبه مختصر هم منجر شود آنها را شگفت زده.

“من بسیار هیجان زده گفت:” مارچلو مائورو مدیر کل نورا این غذاهای ایتالیایی در 5780 W. فلامینگو جاده ها است. “ما هیجان زده می شود باز برای روز مادر. ما باید برخی از اتاق های خصوصی باز گسترش جداول. ما بسیار قوی خدمه. نیمی از کارکنان خود درخواست شده است هنگامی که ما می آمد ؟ هنگامی که ما می آمد؟’ ما شده ایم باز برای takeout بنابراین ما باید مقدار زیادی از مواد غذایی است.”

روز مادر است که به طور سنتی شلوغ ترین روز سال برای صنعت اما چرخش سریع لازم توسط روز و نیم بین اعلام و راه اندازی فاز اول مطرح شده برخی از چالش است.

“ما برخی از ساخت و ساز انجام می شود در هفته آینده, از آنجا که ما فکر می کنیم خواهد بود بسته را از طریق 15” مائورو گفت.

“ما تو را امتحان کنید” برای باز کردن در روز شنبه گفت: املت خانه شریک زندگی فرد Ostertag با اشاره به محل در 316 N. بولدر بزرگراه در هندرسون. “این همه من می توانید انجام دهید. وجود خواهد داشت یک کمبود مواد غذایی و کمبود انواع لوازم, اما ما به شما فشار برای آن است.”

این رستوران محل جاده در 6520 بولدر بزرگراه ممکن است آماده برای باز کردن چهار شنبه, Ostertag گفت و توضیح داد که مدیریت منتقل شده بود به منابع به هندرسون رستوران که ارائه شده است takeout.

اما همه چیز متفاوت هستند در املت خانه در 2160 W. چارلستون بلوار.

“ما حتی نزدیک به باز بودن شنبه” شریک کوین میلز گفت. “ما 10 روز است. من پیش بینی نیست در آینده این خط به سرعت. که خبر خوبی برای افرادی است که می توانید آن را انجام دهد; من فقط در وسط قرار دادن جدید کفپوش و تا پایان عوض کردن در دستشویی و حمام. ما فشار برای گرفتن گرد و غبار تمیز کردن. من فکر می کنم 15 خوبی باز تاریخ برای من است.”

در Summerlin محل لولا: آشپزخانه لوئیزیانا در 1220 N. مرکز شهر رانندگی صاحب لولا Pokorny گفت: اخبار Sisolak اعلام کرده بود او را “هیجان زده و عصبی.”

“فقط در مورد مطمئن شوید که همه چیز در جای خود قرار داده,” Pokorny گفت. “ما در حال حاضر مشغول به کار در (استاندارد روش های عملیاتی) و روش از نوع دیگر و علامت نحوه برقراری ارتباط با مشتری می باشد. این چیزها را باید به سمت راست. آنها را نمی توان با عجله.”

به این منظور رستوران باز خواهد شد برای منظقه خدمات از 3 تا 9 بعد از ظهر جمعه و شنبه و یکشنبه و بسته خواهد شد دوشنبه.

“روز سه شنبه در 3 p. m. ما باز خواهد شد ما درب به رزرو در 50 درصد” ظرفیت, او گفت:. چرا که او فقط شروع منظقه خدمات سهشنبه, او گفت که او تا به آنچه که او نیاز دارد که نمی توانست مورد چند هفته پیش. Pokorny گفت: او کمی صبر کنید قبل از بازگشایی رستوران او در 241 W. چارلستون بلوار.

“ما نیاز به دیدن آنچه که کسب و کار در حال افتتاح مرکز شهر,” او گفت:. “ما باز کردن درب به آرامی به پایین وجود دارد. کارکنان از مرکز شهر را با کار ما تا اینجا.”

لیام دوایر آشپز/مالک در 7 & کارسون مرکز شهر گفت: او را نیز تا حدودی از یک مزیت به خاطر او انجام شده است takeout.

“ما در حال رفتن به ماشه و ما در حال رفتن به نوبه خود این کشتی در اطراف” دوایر گفت: با یک بیت از وجد و سرور. “من قصد دارم به صحبت کردن با تیم من امشب. این واقعیت است که ما خارج پتیس ما را در یک مزیت است. ما فقط با قرار دادن در برخی از باتلاق کولر. ما در حال رفتن به تمرکز در روز مادر برای روز شنبه و یکشنبه صبحانه و شام یکشنبه.”

ژوئن وازکوئز صاحب خوان را شعله ور Fajitas در 9640 W. Tropicana Ave. و 16 S. آب سنت در هندرسون گفت که او فکر نمی کنم او می خواهم بازگشایی اتاق ناهارخوری خود را تا دوشنبه.

“این فقط می تواند یک ظرف غذا تبدیل اتاق ناهار خوری را به 50 درصد ظرفیت” او گفت:. او اضافه کرد که او کمی نگران در مورد زنجیره تامین اشاره کرد که گوشت گاو که بود $5.85 یک پوند فروشی در روز دوشنبه تا به حال شروع به پریدن کرد به $7.12 در روز پنج شنبه. همانطور که برای کارکنان او گفت که او فکر می کند او قادر خواهید بود برای پیدا کردن به اندازه کافی.

“ما قصد داریم برای کمک به آنهایی که به ما کمک کرد که ما واقعا به آن نیاز است,” او گفت:. “ما قصد داریم قطعا قرار داده و آنها را در جلو رفت.”

مانند Ostertag او گفت که او خوشحال بود که حد ظرفیت تعیین شده بود در 50 درصد به جای 20 تا 25 درصد بود که bandied اما هنوز مطمئن نیست که به اندازه کافی.

“آن چیزی که در آن حداقل ما می توانید شروع به ساخت و از وجود” Vazquez گفت.

اما در Pamplemousse در 400 E. صحرا Ave. که وب سایت bannered “برای اولین بار در 44 سال ما به طور موقت بسته” صاحب دیانا Maisondieu-<url> شکست را به خنده دلچسب وقتی پرسیده شد که او را بازگشایی شده است.

“من درک خوبی از حس شوخ طبعی,” او گفت:. “شما باید به.”

با ملاحظات اضافی ضروری, یک رستوران خوب ناهار خوری, او گفت که او می خواهم نیاز به حداقل یک ماه به بازگشایی — “شما نمی فقط تلنگر سوئیچ در روز شنبه یا یکشنبه و رفتن full steam ahead.”

“کارکنان خود را tuxedos خدمت شراب و شامپاین با پوشیدن ماسک? در برخی از راه آن احساس می کند مانند یک کمدی سیاه و سفید.”

او گفت که او می خواهد برای بازگشایی به زودی به خاطر از کارکنان خود را, اما همچنین نیاز به عملی شود. با سنگین اتکا به بازدید کننده و کنوانسیون تجارت او شگفتی اگر او باید به اندازه کافی مشتریان برای توجیه باز در طول تابستان است.

“بدون بازدید کنندگان از آمدن آن خیلی دشوار است,” او گفت:. “شما نمی تعطیل جهان اقتصاد و انتظار مردم به موسیقی پاپ به بالا و در یک لحظه متوجه. همه ما در حال رفتن به مواجهه با چالش های فوق العاده.”

تماس هایدی نزدیک Rinella در [email protected] یا 702-383-0474. Follow @HKRinella در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net