لائوس فراموش شده جنگ

هر چند من از آنها بدم میاید به اعتراف به جهل خود من من: من فقط در مورد آموخته دشت از کوزه یک سری از بیش از 90 سایت های باستان شناسی در لائوس حاوی صدها سنگ عروق دوستیابی از قرن پنجم پیش از میلاد. من یاد گرفتم در مورد استون هنج به عنوان یک دانشآموز شاید به خاطر این سایت بزرگتر است; شاید به این دلیل که وجود آن burnishes اسطوره اروپایی مرکزیت به تاریخ بشر; یا شاید به این دلیل که ایالات متحده بمباران جهنم از لائوس و نه سال تبدیل دشت از کوزه به دام مرگ. ضبط این در تاریخ ما کتاب خواهد بود به سادگی بیش از حد شرم آور و خواستار این نوع از خود سؤال که این کشور هرگز سرآمد.

اجرای من به زمین توسط پل Yoon, Simon & Schuster, 272,,, صفحات, $26.00

اجرای من به زمینپل Yoon دوم رمان (او همچنین نویسنده از دو مجموعه داستان کوتاه) تنظیم شده است تا حدی در این چشم انداز است. آن است که در برخی از مد, عمل, باستان شناسی تلاش برای درک تاریخ اخیر است که با این وجود احساس می کند به عنوان دور به عنوان عصر آهن. در یک prefatory یادداشت نویسنده یون به خواننده می دهد زمینه ما آموزش ممکن است نادیده گرفته اند: بین سال 1964 و 1973 در ایالات متحده کاهش یافته است و بیش از 500,000 بمب در لائوس “معادل یک بمباران هر هشت دقیقه بیست و چهار ساعت در روز به مدت نه سال.”

یکی دیگر از دلایل من می شاید بخشیده شود جهل من از این سایت باستانی: کارشناسان به سختی می توانید آن را مطالعه دلیل ساده که خیلی از لائوس است پر از انفجار مهمات.

این کتاب باز می شود در سال 1969. سه نوجوانان Alisak, Prany و Noi پیدا کرده اند چیزی شبیه به پناهگاه امن در یک بداهه بیمارستان واقع در شکوه خانه های قدیمی هنگامی که ساکنان توسط یک فرانسوی تنها به عنوان شناخته شده توتون کاپیتان. آنها یتیم: Alisak پدر و مادر مرده از اعتياد به ترياک, در حالی که Prany و Noi, برادر و خواهر, خواهر و نمی تواند به یاد مادر خود را از دست داده و پدر خود را در جنگ. آنها با تدبیر و خانواده خود را با ونگ کار نظارت بر این تاسیسات در نزدیکی یک پدر.

سه نفر هستند و برخی از ترکیبی از پرستار و پیک, روش سوارکاری, موتور سیکلت از طریق مرگبار زمین مشخص شده و با سهام نشان می دهد که در آن بمب و دروغ به کشتی بیماران و یا امن منابع. Yoon می نویسد: با دقت و کتمان حقیقت شاید تنها راه شما می توانید ارائه یک جهان که در آن بمب برچسبها سربار بطور پنهانی و در خفا انجام دادن. زمانی که یکی از هموطنان خود می میرد, بچه ها پاسخ jaded: “آنها راه می رفت و با دقت به دود بود که misted در قرمز رنگ آنها رشد کرده بود تا به آن عادت کرده اند نمی ترساندن آنها دیگر—و سالم چه آنها می تواند: قطعات دوچرخه و لباس آنها می تواند پیدا کردن که هنوز پوشیدنی کوله پشتی.”

برای یک کتاب کمتر از 260 صفحات اجرا دشوار است به طور خلاصه. بخش دوم این مجموعه در سال 1974 هنگامی که یک روح مدبر شناخته شده به عنوان خاله می یابد که ونگ و Prany زندانی هستند در یک اردوگاه بازآموزی با هم. سپس آن را سال 1977 و آن دو منتشر شد و پس از مدت طولانی حبس. یکی دیگر از شخصیت طول می کشد بیش از این روایت در سال 1994 از دنیا دور در فرانسه و رمان آمده است در سال 2018 است. در سراسر Yoon این جملات یدکی شاید نه به راه داستان است که بسیار وجود دارد.

هنگامی که روایت باعث می شود آن شجاعانه حرکت از آسیای جنوب شرقی به فرانسه Yoon واقعی هدف واضح تر می شود. او نوشتن در مورد ویتنام ناکافی اسم ما برای استفاده از یک درگیری که ریخته بیش از چندین مرزهای; او را به نوشتن در مورد جنگ است ، حتی شخصیت نه به شکل بمباران لائوس هنوز هم زندگی در سایه جنگ جهانی دوم: شاید هر زندگی است در برخی از راه, رنگی توسط انسان جنگ است.

من توجه داشته باشید که این یک اسپویلر یک به نوبه خود در این کتاب من در بر داشت واقعا تکان دهنده است. پس از آزادی از اردوگاه Prany و ونگ دنبال انتقام در یکی از اسیرکنندگان خود را:

او برداشت بازپرس و تحت فشار قرار دادند و سر خود را پایین و شروع به چاقو او را در کنار او در بالای کمربند خود را. بازجو کمی پایین خیس در حوله و فریاد زد و چشمان خود را welled و قرمز. او شکست مواجه مانند یک ماهی از آب است. Prany هل حوله عمیق تر به بازجو دهان و وزن خود را از زانو به پایین در برابر او. او تماشا به عنوان ونگ نگهداری سلاح سرد او را سریع تر در سراسر کنار او فرش شروع به رشد تیره و ضخیم و مرطوب است. عینک خود سقوط کرد اما ونگ نادیده گرفت از این, نگهداری سلاح سرد. سپس او تکیه کردن و صحبت کرد و به بازپرس گوش بدن گاو. Prany را نمی شنوند چه ونگ گفت.

ونگ است یک پزشک تعهد خود را به صرفه جویی در آن تغییر شکل توسط آمریکا بمب های بی دریغ: برای دیدن او خیلی مصمم به یک زندگی شگفت انگیز است. این فوران خشونت نتیجه گیری بسیار طولانی که خسته کننده نیست هر چند روزمره: یک کاتالوگ از Prany و ونگ تلاش برای reacquaint خود را با جهان به عنوان مردان. Yoon کنترل قابل تحسین است—آهسته بازی توسط بازی راه قربانی این حمله است که تنها تا کنون به نام “بازجوی.”

در این لحظه نویسنده به ما می دهد که حساب ما به امید ساده تطهیر است. آن را نمی آخرین طولانی است. که Prany و ونگ را به سرنوشت غم انگیز احساس می کند اجتناب ناپذیر است اما هنوز هم نیش هنگامی که این کتاب نشان می دهد. این است چگونه جنگ کار می کند: ناراضی انتهای برای همه است.

من نمی دانم در مورد این دشت از کوزه و من هنوز نمی دانم زیادی در مورد امریکا اقدامات در آسیای جنوب شرقی آن سال ها قبل از من متولد شد. نویسنده به ما می گوید در گواهينامه که او را گرفته و آزادی با برخی از واقعیت اما این است که هنرمند حق. اجرای من به زمین نیست و تلاش برای آموزش یا انجام کار از دانشمندان و معلمان; این دستور کار خود را. هنر نمی تواند جایگزین تاریخچه, اما آن را می تواند به تقویت آن است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>