چگونه شرکت های رسانه ای در حال تصمیم گیری کارمند و سیاست در عصر Coronavirus

بینش کلیدی:

در اواسط ماه فوریه Vox Media رهبری تیم شروع به بحث در مورد چگونه آن را به کار گیرند باید coronavirus حرکت به ایالات متحده است. آن را 10 مارس زمانی که آنها ساخته شده خود را برای اولین بار تماس بگیرید—برای تشویق مردم به کار از خانه. روز بعد به عنوان آنها را تماشا مدارس در سراسر کشور شروع به بستن تیم در زمان خود به ابزارهای ارتباطی از انتخاب شل و زوم به حک کردن آنچه که می تواند این شرکت را سیاست رسمی در کار از خانه.

(ادویک به دست آمده است که یادداشت و انتشار کامل آن را در زیر.)

با توجه به افرادی که در اتاق های مجازی اصل هدایت ساده بود: به خاطر همه Vox Media را از 1200 نفر از کارکنان و خانواده خود را امن است. Vox Media کاهش یافته است به نظر رکورد برای این داستان.

به عنوان شرکت های رسانه ای همچنان به حرکت این بازی uncharted waters رهبری نیاز به خوبی منجر شود. Vox Media 10-شخص رهبری تیم متشکل از شرکت C-suite و یک زن و شوهر دیگر عالی رتبه مدیران می تواند در تصمیم گیری به سرعت گفت: یک فرد نزدیک به این گروه است. گاهی اوقات در ثانیه است.

برای مثال در جمعه شرکت گفت: همه کارکنان تمام وقت از جمله کارگران موقت می توانید فضای مجاز: نامحدود انجمن اولیا و مربیان “را برای مراقبت از اعضای خانواده خود را در طول COVID-19 بحران در حالی که بدون مراقبت از کودکان و یا در حال کمک به اعضای خانواده خود را.” که تصمیم یک منبع با دانش گفت: “ساخته شده بود در عرض چند ثانیه.”

“این آشکار است ساده ترین چیزی که به انجام است. … این حق تصمیم گیری اخلاقی و اخلاقی و همچنین حق تصمیم گیری کسب و کار” گفت: یک فرد با دانش Vox Media رهبری تصمیم گیری. “هر شرکت باید انجام دهند این است; هر شرکت است که به معنی ماندن در کسب و کار باید آن را انجام می دهند. ما بحث آن را بیش از و این تصمیم است.”

مدیران در سراسر چشم انداز رسانه در حال تلاش برای کشف کردن که چگونه به نگه داشتن کارمندان, امن, اما همچنین نگه داشتن کسب و کار خود را در حال اجرا است. اما این کار آسان است. مدیران عامل در شرکت های رسانه ای گفت: Adweek که یکی از مهم ترین چیزهایی است که آنها در برقراری ارتباط است که نقطه شروع هر مکالمه ایمنی است اما پس از آن مطمئن شوید که مردم را حل و فصل را به روال. مردم موجودات عادت و محیط فعلی است که مختل.

که اختلال پیدا کرده است راه خود را به دفاتر او رسانه ای که در عمل سایت های مانند آماتور ورزش ها و هالیوود زندگی که در آن 110 کارکنان در حال مرور چگونه به “تغییر روش” از اینکه همیشه با روشن شکستن در پایان روز و خروج از دفتر برای همیشه و هنوز از راه دور گفت: سامانتا Skey مدیر عامل شرکت او در رسانه های.

برای شروع روز, او, رسانه برگزاری امینی جلسات در 8:30 صبح ساعت 9 صبح و 11 صبح بسته که در آن واقع شده است. (دفتر مرکزی این شرکت در شهر نیویورک, اما, اما همچنین دارای دفاتر در اسکاتسدیل, Ariz., و لس آنجلس است.) “می شود که شما را به فضای خود را” Skey گفت.

این شرکت با استفاده از پلت فرم های ویدئویی HighFive برای این جلسات به عنوان به خوبی به عنوان برخی از مراقبه روزانه چیزی در این شرکت از امروز شروع. او رسانه های یک معلم آموزش دیده در مراقبه که دارای hourlong کلاس.

در علاوه بر این به امینی جلسات و مدیتیشن شرکت در حال انجام است مجازی یک ساعت یک مبارک در 6 p. m. برای اطمینان روز کاری پایان ندارد در 4:30 p. m., اما همچنین به عنوان یک راه برای پایان دادن به این بعد توجه داشته باشید در مثبت. و هیچ, ساعت خوش ندارد به مشروبات الکلی و Skey گفت و نه اجباری.

این شرکت که حاصل شد Penske Media در سال 2018 برای گزارش 40 میلیون دلار بوده است عامل تحت این کار از صفحه اصلی ساختار از روز پنج شنبه. اما آن را سریع تصمیم Skey گفت: پس از گوش دادن به این تیم است.

“این یک جمعی تصمیم گیری است. مردم عصبی برای رفتن به محل کار. و به جای آن فقط صوتی چه تصویری. ما مشترک ما و تیم های نسبی سطح از استرس است. من نگرانی های مختلف,” Skey گفت. “من فکر نمی کنم در مورد پدر و مادر سالمند و یا افرادی که در دارو است که سرکوب سیستم ایمنی بدن و آنچه در آن معنی به کار می کنند. به عنوان ما همه شنیده چالش های ما متوجه شد که سلامت روانی مهم خواهد بود.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de