چگونه اجرای یک جنسیتی متعادل محل کار را سوق مارک های رو به جلو

لباس مردانه برند بونوبوها اجرا توسط یک زن—من—و یک تیم اجرایی است که زنان تحت سلطه است. برای برخی ممکن است تعجب آور است. پس از همه, شما ممکن است تصور کنید که ما واقعا درک مخاطبان ما تهیه کردن به آنها و رانندگی نتایج کسب و کار ما باید زندگی در کفش خود را.

خواهش میکنم متفاوت است.

من باور دارم که برای هر کسب و کار موفقیت مبتنی بر توانایی خود را برای زندگی در افراد دیگر است. تلفیق دیدگاه های مختلف آنلاک خلاقیت و نوآوری و رشد.

مطالعه پس از مطالعه نشان می دهد که تیم ها و سازمان ها با جمعیت های گوناگون ارائه سرعت بالاتر و کیفیت و نوآوری و رانندگی در نوبت مالی بالاتر بازگشت. به قول فقط یکی از گروه مشاوره بوستون شرکت با متنوع تر تیم مدیریت باید 19 درصد بالاتر از درآمد به طور خاص با توجه به نوآوری است.

به عنوان زنان صدای خود را بلند و به آنها این فرصت را به استفاده از آن زمان را برای رهبران سوخت که شتاب.

بدیهی است که این اشاره به تنوع انواع—سن, نژاد, اجتماعی و اقتصادی, پس زمینه جنسیت و مذهب—اما آنچه جذاب است برای من است و آشنایی با قدرت های خاص است که می آید از گرد هم آوردن زنان و مردان برای حل مشکلات است.

بنابراین این است که چرا ؟ و چگونه می تواند ما را در پرورش آن ،

“مردان از مریخ و زنان از ونوس.” شاید نه یک بیانیه اصلی, اما یکی که من پیدا می شود startlingly دقیق است. در تجربه من وجود دارد فقط برخی از چیزهایی که رهبران زن بهتر از مرد هستند و بالعکس. زنان multitaskers; آنها تمایل به بیشتر همدلانه سوال بیشتر تمرکز بر چگونه به همان اندازه به عنوان آنچه که در حالی که مردان تمایل به تمرکز بیشتر تحلیلی و خطر تحمل. آنها را با هم و آنها را قادر به بازی به نقاط قوت خود و شما را به بهترین از هر دو جهان.

این است که یک ایده جدید است. به دنبال بازگشت در تاریخ وجود دارد در واقع برخی از بزرگ البته کمی شناخته شده است, نمونه هایی از مرد و زن در مشارکت رانندگی برخی از بزرگترین نوآوری های زمان ما است. Ada Lovelace و چارلز ببیج با پیدایش کامپیوتر و برنامه نویسی یا Lise Meitner و اتو هان تولد مفهوم شکافت هسته ای. این ذهن درخشان—یک زن و یک مرد—همکاری با هم برای ارائه به بشریت برخی از باور نکردنی ترین اختراعات و اکتشافات.

چگونه می تواند ما را در توسعه مشابه که مشارکت مردم را به عنوان مثال در آینده ؟

به وضوح این شروع می شود با اطمینان هر دو مردان و زنان در جدول برای شروع با. این مربوط به طور مستقیم به تعادل جنسیتی در استخدام که شروع می شود با متنوع تخته سنگ. پس از ایجاد یک نمایشگاه فرآیند استخدام اطمینان حاصل کرد که پیشرفت و تعامل و فرصت های در دسترس هستند در اندازه ضروری است برای نشان دادن تیم خود را در یک مسیر رو به جلو است.

اما سپس شما همچنین نیاز به مطمئن شوید که همه صداها شنیده می شود. این همه بیش از حد آسان برای غالب صدای به تعدیل و یا حتی سکوت نرمتر هستند. به عنوان یک مدیر عامل من شروع به آزمایش با چند راه مختلف برای تضمین این که تمام ایده ها شنیده می شود.

اول از همه در نظر گرفتن نوبت عمل ساده مطمئن شوید که هر کس صحبت در یک جلسه. آنچه که اغلب جالب تر است این است که معکوس نوبت به در نظر گرفتن که در آن جلسه برگزار می پرسد ساکت تر مردمی در اتاق نظرات خود را اول است. این ممکن است به نظر می رسد کمی تهدید آمیز به آنها اما در واقع تضمین می کند آنها شنیده می شود كلیك كنید.

یکی دیگر این است که برای شکستن مردم به کوچکتر جنسیتی متعادل گروه که در جلسه به بحث در مورد محتوا و جمعی بازخورد به بزرگتر فروم. و یا برای کسانی که مرعوب شده توسط یک چشم انداز در یک انجمن عمومی و یا دیگر به تدوین و فرموله کردن یک نظر به آنها یک کانال برای به اشتراک گذاشتن افکار خود را به عنوان یک پیگیری یا در شخص و یا در نوشتن. این به رسمیت می شناسد که هر کس متفاوت است و ایجاد یک فضای امن برای همه برای بیان نظر خود را.

به عنوان جزر و مد شروع می شود به نوبه خود برای برابری جنسیتی که زنان صدای خود را بلند و به آنها این فرصت را به استفاده از آن زمان را برای رهبران سوخت که شتاب.

در روح موضوع ماه تاریخ زنان من بپرسید از دیگر مدیران—مرد یا زن—است که آنها به ایجاد یک تیم و فرهنگ که در آن آنها را از این دیدگاه های مختلف با هم در اطراف میز و فعال قادر به گفت و گو است. نه تنها به دلیل آن را درست انجام دهد اما به دلیل آن باعث می شود حس خوب کسب و کار.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im