چگونه مدارس کسب و کار موفق تا

“بالاتر سیستم آموزشی از جامعه صنعتی” رئيس جمهور از دانشگاه کالیفرنیا کلارک کر نوشت: در سال 1960

تنش های علوم طبیعی و مهندسی و پزشکی و مدیریتی آموزش… وجود دارد نسبتا کوچکتر محل برای علوم انسانی و هنر و علوم اجتماعی به شدت مرتبط با آموزش مدیریتی گروه و تکنسین های برای سرمایه گذاری و دولت است. افزایش اوقات فراغت از صنعتی می تواند استطاعت افکار عمومی قدردانی از علوم انسانی و هنر.

هیچ چیز موفق خواهم شکست: غمگین تاریخ آمریکا مدارس کسب و کار توسط استیون Conn Cornell University Press, 288,,, صفحات, $32.95
ابزاری دانشگاه: آموزش و پرورش در خدمات ملی در دستور کار پس از جنگ جهانی دوم توسط Ethan Schrum Cornell University Press, 312,,, صفحات, $47.95

به جز طولانی فراموش شده امیدوارم که از این همه وقت آزاد برای لذت بردن از کتاب و هنر کر را تکنوکرات چشم انداز برای آنچه که او به نام “multiversity” می تواند از دهان تقریبا هر پژوهشی-دانشگاه رئیس جمهور امروز. رتبه بندی-گرسنه دانشگاه های سراسر کشور مشتری جلب کردن خود بنیادی برنامه ها و اتصالات آنها به کارآموزی و صنعت. کمک خود را به مد روز tech buzzwords آنها با نام تجاری خود را به عنوان مراکز نوآوری که درایو رشد اقتصادی و ارائه دانش آموزان نجات از ربات آخرالزمان. دانشگاهیان در علوم انسانی و علوم اجتماعی است که باید دیده فروپاشی بازار کار خود را با وجود تقاضای مداوم برای تدریس به طور کلی احساس مدرن دانشگاه در بحران اغلب در تلاش برای بیان آنچه دقیقا اتفاق افتاده به جای خود در جهان است.

دو کتاب جدید سعی کنید به توضیح دهید که چگونه ما در اینجا به پایان رسید. در چیزی موفق خواهم شکستاستیون Conn نشان می دهد که این افزایش از مدرسه کسب و کار و گسترش ارزش های خود را از طریق دانشگاه به طور گسترده تر آغاز شده است که این روند تغییر و تحول است. اتان Schrum را ابزاری دانشگاه طول می کشد یک دیدگاه گستردهتر توصیف یک جنبش در میان گذار دانشگاه رهبران پس از جنگ جهانی دوم به تحقیقات دانشگاه یک موتور از دانش برای توسعه اقتصادی و دیگر ابعاد “ملی هدف” شکستن با دانشگاه ارزش های سنتی جستجوی حقیقت.

هر دو کتاب در نظر گرفتن واقعیت های پشت سر به فلک کشیده آرمان است که در آن دانشگاهها با پارچه مزین کردن خود و از طریق آن آنها بیش از حد اغلب غیرانتقادی تصور توسط تحصیل کرده است. که دانشگاه ها شدیدا گرفتار در قدرت سیاسی تولید از نخبگان و اداره جامعه شده است یک واقعیت است برای قرن ها این که آیا برنامه درسی طراحی شده است برای تولید masters of classical لاتین یا ارزش سهام. اما آنچه اتفاق افتاده در قرن بیستم به رندر دانشگاه های آمریکا به ویژه در چنین مشتاق لوازم جانبی به سرمایه داری فن سالاری?


Conn مکان های کارت های خود را بر روی میز در آغاز کتاب خود. “بسیاری از ما,” او می نویسد: از خود انسان و همکاران “به سادگی نمی بر این باورند که آموزش تکنیک های کسب و کار به منزله واقعی کار دانشگاه باید انجام دهیم.” اما او اذعان دارد که نظر خود را که دانشگاه باید محور لیبرال آموزش و پرورش مناسب نیست با سابقه آموزش و پرورش در ایالات متحده است. برخی از اولین دانشکده های تاسیس شد به آموزش عددی کوچک, سفید, شرقی پروتستان نخبگان. هنگامی که نسبتا اعداد بزرگتر از آمریکایی ها شروع به دریافت عالی آموزش و پرورش در اواخر قرن نوزدهم این بود که نتیجه 1862 Morrill قانون امضا شده توسط رئیس جمهور آبراهام لینکلن تعیین 30,000 هکتار از زمین فدرال هر عضو کنگره ایالات متحده به کالج و یا دانشگاه. بسیاری از این “land-grant دانشگاه” مانند پن استیت و Texas A&M اصل متمرکز در آموزش و پرورش برای کشاورزی و مکانیک هر چند Morrill قانون نیز تصریح شده “دیگر علمی و مطالعات کلاسیک.”

امریکا اول مدارس کسب و کار شناخته شده در قرن نوزدهم به عنوان “تجاری کالج” ارائه شده به مردان جوان شاغل در صنعت مرتب کردن بر اساس شکل گیری است که بیشتر سنتی آموزش عالی بیشتر مناسب برای وکلا یا پزشکان نیست. به دلیل عملی و egalitarianism تجاری کالج ها اغلب به میزبانی روح شورش در برابر نخبه و گردن کلفت کلاسیکگرایی دانشگاه. صنعتگران خیط و پیت کردن با ثروت از اواخر قرن نوزدهم تحول از اقتصاد آمریکا بودند آگاه تجاری کالج ” فقدان سرمایه اجتماعی و آنها را تحت فشار قرار دادند به ایجاد کسب و کار در دانشگاه های نخبگان به منظور ایجاد یک تاجر اجتماعی محترم است. جوزف وارتون یک تیتان از فیلادلفیا معدن و صنایع فلزی به نام خود و ثروت خود را به اولین دانشگاه مدرسه کسب و کار در ایالات متحده دانشگاه پنسیلوانیا مدرسه وارتون که باز در سال 1881.

در 1910s زمانی که امواج از مدارس کسب و کار تاسیس شد و جامعه به طور گسترده ای تصور می شده اند پیچیده تر و علم بود و هر کس پاسخ به چگونه به کارشناسی کارشناسی ارشد آن مشکلات و چالش ها. مدارس کسب و کار منفجر شد و در همان زمان که تازه بدوران رسیده های علوم اجتماعی مانند روانشناسی و جامعه شناسی شد و به دنبال توضیح و گاهی اوقات شامل—اجتماعی درگیری roiling صنعتی جامعه سرمایه داری. مترقی اصلاح طلبان داشت و در تمام این جدید حرفه و برخی از آنها استقبال کسب و کار آموزش و پرورش به این دانشگاه امیدوار است که یک مطلب علمی روت تجاری جهان خواهد بود کمتر ژیان و ضد اجتماعی است. لوئیس براندیس اعلام کرد در سال 1912 که, با تشکر از آموزش عالی

“کسب و کار” به معنی professionalized کسب و کار به عنوان متمایز از اشغال خرده قاچاق و یا صرف پول ساخت. و به عنوان حرفه ای از کسب و کار و توسعه صنعتی و اجتماعی مشکلات بیان شده در حال حاضر ناآرامی های اجتماعی را یکی یکی پیدا کردن راه حل.

امید از ارقام مانند دانشکده Conn می نویسد: نمایشگاه “تقریبا تند و تلخ ایمان اجتماعی قدرت تحول آموزش و پرورش”—که زندگی در لیبرال ” ابدی رفت و آمد مکرر به آموزش و پرورش به عنوان یک پاسخ به تناقضات جامعه سرمایه داری.

مدارس کسب و کار, اما برای اثبات یک ناامیدی: تا اواسط قرن بیستم آنها کاهش یافت چرخه در داخل و خارج از نفع با دنیای کسب و کار خود شدند و به صورت دوره ای با انتقاد توسط بقیه آکادمی—و همچنین خارجی سازمان ها مانند بنیاد فورد—به عنوان کم استانداردهای فکری قرار داده است که در سوال خود از حضور در کنار “واقعی” تحصیل. اقتصاددانان تمسخر که مدارس کسب و کار بیشتر علاقه مند در به دست آوردن خصوصی از در درک چگونه اقتصاد کار کرده: در حالی که اقتصاددانان مورد مطالعه بزرگ بحران قرن بیستم Conn استدلال مدارس کسب و کار chugged همراه با کمی از خود بازتاب و یا احساس مسئولیت برای آسیب است که کسب و کار را به جامعه است.

این نقص را تشکیل می دهند “شکست” در Conn عنوان. اما شکست coexisted با موفقیت بزرگ: تعدادی از مدارس کسب و کار به رشد خود ادامه داد و به عنوان کسی که می آموزد در سطح دانشگاه امروز می داند که دانش آموزان هرگز بیشتر به شدت به دنبال کسب و کار رشته. تقریبا به عنوان به زودی به عنوان مدرسه کسب و کار روشنفکران شروع به ظهور در 1920s آنها بازیکنان در گسترده تر اجتماعی و بحث های علمی; آنها را دیدم خود را به عنوان چهره مانند Peter Thiel آیا امروز به عنوان فیلسوفان اجتماعی نظریه پردازان و “رهبران فکری” بودند و کاملا علاقه مند به پیشرفت در رشته های دیگر. در نیمه اول قرن بیستم ارقام مانند التون مایو چستر بارنارد و پیتر دراکر آورده فکری صدای هیس کردن به مدیریتی ایدئولوژی و مشروعیت آنها را در میان انواع دیگر از نخبگان اجتماعی از جمله دانشگاه رهبران.

ستاره ها در نهایت تراز وسط قرار دارد برای مدارس کسب و کار با مقررات زدایی از اقتصاد در سال 1980 که باز floodgates از سرمایه گذاری و ایجاد یک پیوند از مدارس کسب و کار وال استریت و شرکت های مشاوره ای مانند مک کینزی که صدای بوقلمون در اوردن تا هر دو از فارغ التحصیلان و ایده های تولید شده توسط مدارس کسب و کار. با توجه به Conn های نئولیبرالی اقتصاد میلتون فریدمن دفاع از ارزش سهام به عنوان مرکزی هدف از کسب و کار ارائه “ایده های بزرگ” که در نهایت به ارمغان آورد مدارس کسب و کار اقتصاددانان و شرکت های بزرگ جهان با هم.

“توسط نوبه خود از قرن بیست و یکم”, Conn می نویسد: “مدرسه کسب و کار آموزش و پرورش تا به حال هم تراز خود را با خواسته های کسب و کار بیش از در هر زمان پس از وارتون شروع کلاس ارائه شده در سال 1881.” مدارس کسب و کار در نهایت تلاش و کوشش برای اثبات آنها تا به حال دقیق استانداردهای فکری و اجتماعی خوب به این دلیل که پول آنها در آورده و دانشگاهها را افزایش اقتباس از ایده های مدیریتی در زمان خود از بحران نئولیبرالی صحبت برای خود. در حال اجرا در دانشگاه ها مانند شرکت های بزرگ مجبور بخش علمی برای توجیه وجود خود و اختصاص منابع بر اساس “بهره وری” و “ارزش افزوده” همه به ارمغان آورد علمی اداره و مدرسه کسب و کار ایده های نزدیک به همگام سازی.


اتان Schrum را ابزاری دانشگاه نیست وضع سرزنش در مدارس کسب و کار. او نشان می دهد که این دانشگاه در حال حاضر شروع به تغییر در اوایل قرن بیستم به عنوان مترقی جنبش با هدف به جهت این آکادمی نسبت به حل مشکلات اجتماعی است. در حالی که این دیدگاه به دست آوردن نفوذ در قبل از جنگ جهانی دوم, جنگ سرد ارائه مدل ها و پول برای پیاده سازی آن در یک مقیاس بسیار بزرگتر. در طول جنگ دولت تا به حال بسیج دانشگاه های آمریکا استقرار تحقیقات خود را بر روی بازوهای-پروژه های توسعه است. این کار Schrum استدلال متقاعد علمی مدیران که موسسات خود را تا به حال grand نقشی در شکل دهی مجدد جامعه آمریکا و جهان است. در 1950s و 1960s آنها غالبا نوشت: از تبدیل دانشگاه به یک “ابزار” تغییر اجتماعی از “استفاده” را فشار برای حل مشکلات. دانشگاهها را تولید دانش فنی برای توسعه اقتصادی, برنامه ریزی شهری و روابط صنعتی. Schrum خواستار این چشم انداز “instrumental دانشگاه.” ایده آل بود unapologetically فن اقتباس از اوایل مترقی ضربه: دانشگاه هدف این بود که به ارائه دانش و مردم است که می تواند در کلارک کر عبارت “اداره حاضر است.”

این متفکرین از کلام دانشگاه مشترک به یک شکل از آمریکا استثنایی است که مورخان تماس “آمریکا مدرنیته”—یک باور گسترده در میان آمریکایی نخبگان دانشجویی با پیروزی در جنگ جهانی دوم که علمی و فن آوری ممکن است از ایالات متحده ساخته شده و آن را نمونه ملت مدرن با یک ماموریت به عنوان یک مدل برای جهان است. نتیجه آمریکا مدرنیته در یک تلاش هماهنگ برای بازسازی تمام حوزه از دانش در قالب جنگ نظامی تحقیقات. به این منظور و تحقیقات دانشگاه تاسیس “سازمان تحقیقات واحد” برای تولید عملی پژوهش در شناسایی مشکلات توسط دولت, صنعت, صنعت و خصوصی خیر. این موسسات در کنار دانشگاه های گروه سازه و ایجاد روابط مستقیم با خارج “مشتریان” جذب بودجه است که گاهی اوقات به مراتب بیشتر از بخش سنتی.

پس از جنگ علمی کارآفرینان که دفاع و پشتیبانی جدید موسسات—کر در دانشگاه کالیفرنیا در سیستم پن رئیس جمهور Gaylord Harnwell و ساموئل هیز جونیور در دانشگاه میشیگان در میان بسیاری دیگر—را دیدم پژوهش دانشگاه به عنوان یک پتانسیل موتور توسعه اقتصادی; لیبرال آموزش و پرورش سنتی و علمی پژوهش از اهمیت ثانویه اگر نه کاملا منسوخ شده است. James G. مارس که در طراحی, علوم اجتماعی, برنامه جدید ارواین پردیس دانشگاه کالیفرنیا اعلام کرد که خواندن تنها یک مهارت ثانویه برای دانشمندان علوم اجتماعی که اصلی فعالیت انتزاع و مدل-ساختمان و او حذف شود خواندن مورد نیاز در حمایت از مجموعه مشکل است. مه دید را برای علوم اجتماعی به عنوان یک کل دنبال نزدیک با مدل سازی انتزاعی تبدیل شدن به محبوب در استراتژی نظامی مبتنی بر کمی و نظریه سیستم های. در پن Harnwell یک فیزیکدان بود که شرکت در سازمان تحقیقات نظامی در طول جنگ بود و با وسواس دانشگاه تولید “نیروی انسانی” به سوخت نیاز به دانش “علم و تکنولوژی و مدیریت کسب و کار و روابط انسانی است.”

کلارک کر دیدم خود را در زمینه های صنعتی روابط Schrum می نویسد: به عنوان تلاش برای “هدایت نیروی کار جنبشهای اعتراضی در توسعه نیافته جهان از کمونیسم” و برای ایجاد “یک استراتژی کلی برای اطلاع رسانی به تاکتیک های ایالات متحده در این منطقه است.” حضور ده ها تن از دانشگاه های آمریکا در دولت-بودجه اقتصادی پروژه های توسعه در جهان پسااستعماری نیز بخشی از یک تلاش گسترده تصور دفاع ملی در برابر کمونیسم. وقتی برکلی رایگان سخنرانی جنبش ساخته شده Kerr مرکزی آن تبه کار آن دقیقا به این خاطر که چشم انداز خود را از این دانشگاه شد تا به طور کامل مرتبط با مجتمع نظامی-صنعتی و وحشت از جنگ ویتنام.

کر دید به زودی جذب دیگر قدرتمند تر مجموعه ای از دشمنان. در سال 1970 درد دل جنوبی نئولیبرالی اقتصاد جیمز بوکانان با حمله به دانشگاه آزاد شهریه بر اساس آن تولید می شود “انقلابی تروریست ها” که تا به حال هیچ احترام به مالکیت خصوصی. با توجه به Buchanan, آموزش و پرورش باید کمیاب و گران قیمت به جای جهانی; او یکی از اولین پیشنهاد تنبیهی وام دانشجویی سیستم به یوغ دانش آموزان به نظم و انضباط در این بازار است. مشاوران به رونالد ریگان و سپس فرماندار کالیفرنیا متقاعد او را به آتش کر بر این اساس است که سیستم UC حال تبدیل شدن به یک چشمه از کمونیسم. Backlashes به سیاست عمومی از دهه 1960 از جمله در سراسر کشور “مالیات” شورش است که نوشت: محدودیت در هزینه های دولت به قانون مشخص شده یک تغییر سیاسی بادها.

در سراسر دهه است که به دنبال بودجه برای آموزش عالی کاهش یافت و ایده های نئولیبرالی اقتصاددانان نقل مکان کرد و به جریان اصلی. دانشگاه تکاپوی به جای خود را از دست داد بودجه عمومی مطرح شهریه. برای دانش آموزان, آموزش و پرورش شد یک فرد مصرف کننده خوب پرداخت می شود به طور فزاینده ای با وام و دیده می شود به عنوان یک “سرمایه گذاری” در آینده خود را بهره وری. دانشگاهها نیز به خود جلب کرد به نزدیک تر و آشکارا روابط تجاری با کسب و کار. کر را instrumental دانشگاه ارائه شده چیزی از یک طرح برای نئولیبرالی دانشگاه در حال حاضر از بین بردن و از آن روحیه و برابری طلب انگیزه. اما بر خلاف آن پس از جنگ سلف نئولیبرالی دانشگاه دارای دو نگرانی های اولیه: به دانش آموزان خود را یک بلیط به ردیف بالا از قطبی به بازار کار و به دنبال پروژه های ترجیح داده شده توسط آن شرکت و همکاران.

در حال تبدیل شدن به ابزاری Schrum می نویسد: پس از جنگ دانشگاه “از دست رفته برخی از آنچه که از آن ساخته شده ویژه. آن را بیشتر شبیه به دیگر موسسات در اقتصاد و سیاست روز به جای یک محل عمدا جدا از این جریان به طوری که محققان می تواند به دنبال حقیقت است.” در نتیجه Schrum می دهد صدای خود را به منتقدان محافظه کار مانند جامعه شناس رابرت Nisbet که با استفاده از اصطلاح “علمی سرمایهداری” مدتها قبل از آن را تبدیل به یک مشترک توصیف از نئولیبرالی دانشگاه. Schrum مانند Nisbet است دلتنگ برای یک دوره زمانی که دانشگاه کوچکتر بود بیشتر منزوی و communitarian و زمانی که علوم انسانی بود و محکم در محل مرکز آموزش و پرورش است.


بدون شک وجود دارد که مترقی instrumental دانشگاه به خصوص آن را به عنوان گرا خود را به سوی پیروزی در جنگ سرد گذاشته و برخی از زمینه های مناسب برای بعد از تبعیت از دانشگاهها به کسب و کار. اما نتیجه نهایی نمی شد به صورت خودکار نتیجه از دانشگاه گرفتن بیش از حد گرفتار در جهان خارج است. آن را غیر قابل تصور است که دانشگاه می تواند دست نخورده باقی مانده است با ویژگی های بسیار صنعتی اقتصاد است که پیروزی در اواخر قرن نوزدهم; سوال مهم بود که آنها تصور خود را به خدمت و چگونه آنها کردند. در حالی که برخی از مترقی اصلاح طلبان بودند نخبگان تکنوکرات دیگران دیدم دانشگاه به عنوان یک مکان گرا وزنه تعادل به قدرت بزرگ کسب و کار. ما مدیون برنامه ریزی شهرستانها بلند پروازانه و قادر به دولت آمریکا و دولت مدیریت اقتصادی در بخش مترقی دانشگاه’ تلاش برای استفاده از دانش به مشکلات اجتماعی است.

در اواخر قرن نوزدهم نسل جدیدی از اقتصاددانان که در حال بازگشت از آموزش در آلمان برای به چالش کشیدن بی بند و مداخله ارتدکسی آمریکا طلاکاری شده سن به تدریج شهرت در وارتون. آنها استدلال می کنند که دولت باید مداخله به نشانی گسترش نابرابری های صنعتی سرمایه داری. یکی از مدرسه مدیران, Simon Patten توصیف خود را به عنوان یک “revolutionist” در اقتصاد و به نام برای همکاران خود را به جای خود “در خط آتش از تمدن است.” Patten استخدام, سیاه, جامعه شناس W. E. B. Du Bois—منتشر شده که معروف خود مطالعه فیلادلفیا نگرو در حالی که در پن در سال 1899 و روت Rexford Tugwell یکی از اقتصادی معماران از معامله جدید است.

Wharton اقتصاددانان فکر آن مسئولیت خود را برای خدمت به جامعه نیاز دارد و بر خلاف هر دو کر نسل و امروز نئولیبرالی روسای دانشگاه ها با آنها برگزار مفهوم “خدمات” است که به چالش کشیده غالب اعتقادات و گرایش های آمریکایی نخبگان. چرا که آنها مورد سوال تنظیمات پن امنای آنها پرداخت قیمت: Patten شد و در نهایت مجبور به بازنشستگی زود هنگام به دلیل گوش خراش مخالفت با جنگ جهانی اول در حالی که یکی از استادان خود را استخدام اسکات نزدیک بود از کار اخراج شده توسط هیات امناء برای “دفاع از ظالم توزیع مجدد اموال.”

برای کسانی که نگران وضعیت امروز دانشگاه ها پاسخ نمی توان یک عقب نشینی از جهان خارج اما reassertion دانشگاه استقلال از نیروهایی که موفق به ربودن فعالیت خود را به صورت خصوصی به دست آورید. و آن را نمی تواند نادیده بگیرد اهمیت “instrumental” دانش: سازمان تحقیقات سیاستگذاری در زمینه توسعه اقتصادی و برنامه ریزی شهری واقعا می تواند در خدمت منافع مشترک (فقط به عنوان برعکس انسانی تحقیق می تواند تغذیه ارتجاعی نخبه گرایی). اگر دانشگاه ها به بیش از شرکت آزمایشگاه های تحقیقاتی و کارفرما برنامه های آموزشی آنها نیاز به یک چشم انداز تازه ای از آنچه در آن به معنی در خدمت واقعا جامعه دموکراتیک—و آنها نیاز به یک جامعه ای که خواسته های آنها را انجام دهید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im