امیلی سنت جان مندل را روح جهان

امیلی سنت جان مندل دارای یک استعداد برای دهانه های انفجاری. آخرین رمان ایستگاه یازده آغاز می شود در طول یک تولید King Lear, در لحظه ای طول می کشد سرب بازیگر به لکنت سقوط به عقب و رها کردن مرده. عضو و EMT-در-آموزشی است که در حال حاضر جهش راه خود را به مرحله لگد زدن به یک usher به عنوان او می رود.

مندل نیز با استفاده از یک دیوانه لحظه سقوط را آغاز شیشه ای,هتل, او پنجمین و آخرین رمان با یک زن “کاهش پایین سمت کشتی در طوفان وحشی تاریکی” و به آب زیر “نفس رفته با شوک است.” این اولیه پشت سر هم از انرژی مجموعه شیشه ای هتل در حال حرکت در حالی که باز کردن تصویر باقی می ماند ثابت مانند یک پرچم یا مذهبی آیکون—یک پرتره از یک زن در دائمی رایگان قرار می گیرند.

مندل شناخته شده است و مقالات و مانند 2016 را “Gone Girl با اژدها در قطار” او را معوج رسیدگی به قرن بیست و یکم را گسترش رمان با کلمه “girl” در عنوان خود و چهار رمان قبلی. سه—شب گذشته در مونترال خواننده تفنگ و لولا Quartet—همه محکم رسم قطعه ادبی, نوار, نوع کتاب که داستان همهمه دور مانند موتورهای.

ایستگاه یازده است شل تر و درخشان تر. این رمان نامزد دریافت جایزه ملی کتاب جایزه است و در حال حاضر به طور گسترده اذعان کرد به عنوان یک وهم آور اوراکل از coronavirus بحران است. از طریق یک سری از محکم در هم آمیخته جدول زمانی ایستگاه یازده به بررسی حوادث قبل و بعد از یک تمدن پایان همه گیری آنفولانزای است که جان میلیاردها بین می برد و زمین برق و ارتباطات از همه نوع. در طرف دیگر “آخرالزمان” مندل به ما نشان می دهد یک گروه از نوازندگان سفر انجام شکسپیر و سمفونی در سراسر زمین است. در ترکیب آن مندل آزمایش بیشتر با زمان بندی و ساختار از او در کتاب قبلی مخلوط کردن کندتر داستان در مورد روابط و هنر در میان زمان عمل است. آن را به عنوان اگر او منفجر زمان به نگاه در آن قطعات متحرک مانند یک clockmaker که می خواهد بدانید که چگونه همه چیز کار می کند.

شیشه ای هتل توسط امیلی سنت جان مندل.ناف, 320, pp., $26.95.

پس در آن اصل از بین بردن و چینش دوباره زمان واقعی قابل اجرا بر روی انواع سرعت های مختلف در شیشه ای هتل. یک زن به نام وینسنت است که قهرمان آن است. نه این که او هر چیزی به خصوص قهرمانانه: نام شاعر ادنا سنت وینسنت Millay که او نیز رفت و توسط “وینسنت” او یک startlingly شفاف و ظاهرا بسیار زیبا و جوان (چهره او هرگز توضیح داده شده تنها آن اثرات ضمنی) که مادر غرق زمانی که او 13 در قایقرانی مرموز حادثه است.

صدمه, مادرش, مرگ, Vincent آشفته است توسط “goddamn خالی از سکنه ورودی” آب مادرش غرق در. آب باقی می ماند قوی موضوع در سراسر شیشه ای هتل به همان اندازه نیروی چندان اشتیاقی هرج و مرج و زیبایی است. در اوقات فراغت, Vincent فیلم سطح اقیانوس برای ساعت.

کاهش یافته است با داشتن سن بالا, Vincent می شود یک کار به عنوان یک متصدی بار در این هتل از این رمان را به عنوان زرق و برق دار عینک از یک ساختمان در چوب و شیشه و دیوار به نام Caiette. وجود او جذب توجه بسیار ثروتمند پیرمرد به نام جاناتان Alkaitis که معلوم است خود را به این محل و در زمان می شود ، او را نگه می دارد در unspeakable لوکس و وینسنت فراتر به آنچه که او خواستار “پادشاهی ثروتمندان است.” او به اوج می رسد از پوچ خود بیگانگی برای خرید کفش های گران قیمت و از آن خسته شدم.

این پرتره از یک خلاق اما خالی از سکنه روح تبدیل به یک بانکی, درام, wمرغ وینسنت دوست پسر فورچون معلوم می شود این میوه از یک طرح پونزی. انفجار در شکل رو به عقب و جلو در سراسر این رمان را بسیاری از جدول زمانی مؤثر بر هر یک از شخصیت در طول مارپیچ موضوعات از اتصال.

هر چند وینسنت مرکز, داستان مارپیچی بیرون از طریق زندگی از آشنایان خود را. ما در دیدار با والتر مدیر Caiette که دوست دارد آن شیشه ای راه دیگر مردم عاشق خانواده خود را می رود اما پس از شکست یک کشنده جلسه با Alkaitis در آن نوار. ما در دیدار با فیصل, زرق و برق دار جوان میلیونر که خودکشی نیز پس از از دست دادن پول خود را. همان نیروی است که جاروب وینسنت تا به پادشاهی ثروتمند در حال حاضر اخراج دیگران از آن به عنوان یکی توسط یکی Alkaitis را خیانت خرد خود زندگی می کند.

Alkaitis نسبتا ساده آواتار Bernie Madoff. شیشه ای هتل می یابد اصالت خود را که در آن مندل او می آمیزد حکایت از فروپاشی مالی با داستان های ارواح. گاهی اوقات این ارواح هستند تحت اللفظی: یک شخصیت مرده از نیمه فراموش شده فصل به طور ناگهانی ظاهر می شود در یکی دیگر از شخصیت ، دیگر ارواح مجازی: هر چند Alkaitis می رود به زندان و نه از مرگ شبح جرم خود دنبال قربانیان خود را در هر کجا که بروید. آن را به عنوان اگر پول به خودی خود دارای یک روح در قالب لرز آن را در پشت برگ هنگامی که آن را رفته است.

برای مثال لئون Prevant یک شخصیت مندل طرفداران را به یاد داشته باشید از ایستگاه یازده دوباره در اینجا به عنوان یکی از بدشانس روح کسی که سرمایه گذاری کرده اند با Alkaitis. او به پایان می رسد تا زندگی اش R. V. حالا که او و همسرش را از دست داده اند پول خود را به آنها را تبدیل به “شهروندان یک کشور سایه که در زندگی قبلی خود را که او تنها dimly درک یک کشور واقع در لبه یک پرتگاه است.” آنها رشد می کنند نیمی نامرئی, نیمه, واقعی, در جایی در نزدیکی لبه تبدیل شدن به ارواح خود را.


مندل یک بار گفت که او تلاش کرده است به بحث در مورد نوع از کتاب او, دامن, sci-fi, و جرم و جنایت داستان اما نه متعلق به یا. من هم در تلاش برای توصیف چه نوع از داستان این است. وجود اندکی بی حالی به شیشه,هتل, که می آید از آن عجیب و غریب ریتم: که مواد منفجره برای اولین بار صحنه می دهد راه را برای یک قدم زدن که اببس و جریان. در حال حرکت به دور از توطئه های معمولی با ریتم سمت ضربان دار, push-pull شیفتگی با شرایط بحران و از هم پاشیده سیستم های مندل گرفته است او رمان-خواندن و نوشتن تمرین جایی هر دو سنتی (پلی فونیک روانی رمان) و کاملا تجربی (من تا به حال به عنوان خوانده شده شیشه ای هتل دو بار به کشف کردن که در آن دو شخصیت آمده بود—می توان آن را دشوار است به نگه دارید تا).

لئون Prevant است که نه تنها شخصیت به ظهور در شیشه ای هتل از ایستگاه یازده و مشتاق نقد و بررسی برای این اطلسروت فرانکلین استدلال کرد که این بررسی نشان می دهد که مندل است که به ساخت یک نوع از فرضیه چندجهانی است که نشان می دهد قدرت داستان به تصور همزمان واقعیت. با توجه مندل علاقه احتمالی و تصادفی شاید ما می تواند اضافه کردن بیشتر است که تمام رمان های در حال تحقق مجاور فقط در-خارج-از-رسیدن به واقعیت. تنها مردم را به سفر بین آنها ارواح هستند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im