سرمقاله: فنلاند UBI آزمایش نمی افزایش اشتغال به عنوان امیدوار

یک مطالعه بزرگ جهانی “درآمد عمومی” جزوه در فنلاند نشان داد که دقیقا آنچه شما می خواهم انتظار. به مردم “رایگان” پول باعث می شود آنها را حاشیه شادتر اما نه به طرز محسوسی سازنده تر است.

در سال 2017, فنلاند انتخاب شده 2,000 بیکار ساکنان برای دریافت 560 یورو در ماه — حدود 600 دلار برای دو سال. محققان می خواستم برای تست نتایج حاصل از یک سیاست در حال حاضر مشتاقانه دادند ترقی خواهان آمریکا که خواستار ارائه هر فرد بالغ تضمین حداقل درآمد حسن نیت ارائه میدهد از مالیات دهندگان. فنلاند آزمایش اول بود UBI مطالعه به سراسر کشور تصادفی و مجاز توسط قانون.

UBI طرفداران این نظریه را مطرح کرد که با داشتن یک تضمین جریان از درآمد تولید خواهد شد و یک میزبان از مزایای برای افراد و جامعه است. اندرو یانگ که بر اساس خود-شات دموکراتیک ریاست جمهوری پیشنهاد دادن آمریکایی ها $1000 در ماه معتقد است که سازماندهی سیاست خواهد افزایش اشتغال است. بسیاری از برنامه های رفاهی کاهش مزایای به عنوان شرکت کنندگان کسب پول بیشتر. این یک مشکل واقعی است. اگر یک برنامه رفاه ضعیف طراحی شده یک فرد می تواند از دست دادن بیشتر کار از رفتن در دل است. که باعث انگیزه ای برای بیکار ماندن.

یانگ همچنین ادعا کرد که UBI خواهد افزایش کارآفرینی است. نظریه این است که مردم را بیشتر ریسک کسب و کار اگر آنها می دانستند که آنها می خواهم که یک منبع درآمد برای پاییز پشت در اگر همه چیز رفت جنوب. این هم استدلال که پول رایگان خواهد بهبود خیر سلامت جسمی و روانی و افزایش کارگر قدرت چانه زنی.

این یک ایده است که جذب علاقه برای مردم اعم از بهداشت ، برنی ساندرز به مارک زوکربرگ به محافظه کار اقتصاددان چارلز موری.

اما در فنلاند پیش بینی افزایش در اشتغال هرگز آمد. UBI دریافت کنندگان مشغول به کار به طور متوسط تنها پنج روز بیشتر در یک سال است.

این نشان می دهد که برای برخی از افراد بیکار “مشکلات مربوط به پیدا کردن کار نیست مربوط به بوروکراسی و یا به انگیزه های مالی,” Kari Hämäläinen ارشد پژوهشگر در VATT موسسه تحقیقات اقتصادی گفت. این نشان می دهد که بهترین راه برای کمک به افراد سالم پیدا کردن کار این است که آنها را تشویق به تغییر شخصی خود رفتار نمی رفت و آمد آنها را با پول نقد.

مطالعه را پیدا کنید که شرکت کنندگان “تجربه کمتر فشار روانی نسبت به گروه کنترل ، آنها نیز تا به حال درک مثبت از خود و رفاه اقتصادی.” شما می کردم. اما گریه به دور از وعده مزایای اقتصادی است.

“این یک بزرگ هویج و ما می توانیم آن را به طور کامل نمی کار” آقای Hämäläinen گفت. گسترش این برنامه در سراسر کشور نیاز قابل توجهی افزایش مالیات بر آقای Hamalainen گفت: معنی آن “خواهد بود غیر قابل تحمل.”

جهانی درآمد اولیه یک نظریه است که نگه می دارد توفنده و بی پروا به دیوار آجری از واقعیت است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im