رانندگان اتومبیل های گران قیمت کمتر به احتمال زیاد به ترمز برای عبور و مرور

اگر شما درایو گران قیمت خودرو, شانس هستند شما در حال کمتر از ادب به عابران پیاده است.

که با توجه به UNLV مطالعه که رانندگان بالاتر قیمت خودرو کمتر به احتمال زیاد برای جلوگیری از یک عابر پیاده در اواسط بلوک عابر با چراغ چشمک زن و نسبت به یک راننده در خودرو کمتر از گران قیمت.

شانس که یک راننده متوقف خواهد شد برای یک پیاده روی 3 درصد کاهش یافته است برای هر 1000 $در سنبله در وسیله نقلیه خود را, pricetag, مطالعه کشف شده است.

“افرادی که تا به حال بیشتر ثروت بودند احتمال بیشتری برای نمایش رفتار غیر اخلاقی” گفت: Courtney Coughenour سرب نویسنده و UNLV بهداشت عمومی استاد.

اگر چه برخی از مارک های خودرو یکی فکر می کند از زمانی که آنها شنیدن “گران است” دیده می شد در مطالعه دیگر وسایل نقلیه که دارای ارزش بالا نیز شایع Coughenour گفت.

“آنها اتومبیل های گران قیمت, اما آنها مانند تویوتا تندرا یا چیزی شبیه به آن بیشتر در گران, پایان,” او گفت:. “وجود دارد برخی از Audis و Lexuses و کسانی که انواع اتومبیل داشتند ولی قطعا کمتر از آنها است.”

تیم تحقیقاتی بر اساس مطالعه کردن فیلمبرداری تحقیقات دستیاران عبور از جاده در مقابل 461 اتومبیل محققان با بررسی هزینه هر خودرو با استفاده از قیمت گذاری دسته از Kelley Blue Book.

اين مطالعه در دو unnamed اواسط بلوک عابر در نزدیکی مدارس در مناطق لاس وگاس با درآمد متوسط از $30,000 دلار 37,000. سفید جنس نر و ماده و یک آمریکایی آفریقایی تبار مرد و زن همه در 20s خود را به عنوان پیاده.

اگر چه کسانی که با گران تر وسایل نقلیه شد بدترین اکثر رانندگان نیست بسیار آگاه از عبور و مرور در این مطالعه کشف کردند.

تنها 28 درصد از رانندگان در طول آزمون متوقف انتظار پیاده چیزی Coughenour گفت: هر دو رانندگان و عابران می تواند کار را بهبود بخشد.

“خیلی کم بود که احتمالا بزرگترین خانه را در این” او گفت:. “بازده کلی بود پایین خیلی خوب است که برای ایمنی عابر پیاده به عنوان یک کل. من کمی شوکه شده و در پایین آن بود.”

این تیم تحقیقاتی گفت: یافته های مهم برای بهداشت عمومی با توجه به این که نرخ زنده ماندن برای عبور و مرور کم است حتی زمانی که آنها رخ داد توسط وسایل نقلیه در سرعت های پایین.

خطر آسیب های شدید برای یک عابر پیاده زده توسط یک وسیله نقلیه است که 10 درصد در 16 مایل در ساعت و 25 درصد در 23 مایل در ساعت 50 درصد در 31 مایل در ساعت و 75 درصد در 39 مایل در ساعت و 90 درصد در 46 mph با توجه به AAA پایه و اساس ایمنی ترافیک.

نوادا وزارت امنیت عمومی داده ها نشان می دهد که تا سال 2017 بود مرگبارترین سال برای عبور و مرور با 90 مرگ و میر. تعداد مرگ و میر کاهش یافت و به 82 در سال 2018 به مناسبت اولین ایالتی کاهش در نه سال. بود که پس از یکی دیگر از شیب در سال 2019 به 70 مرگ و میر.

برای کمک به حفظ این روند از bucked, Coughenour گفت: “رانندگان باید آگاه باشید که آنها از نظر قانونی برای عملکرد.

“این سخت است برای گفتن که آیا آنها نمی بازده چرا که آنها نمی دانند که قوانین و یا به دلیل آنها نمی خواهند به عملکرد” Coughenour گفت. “مطالعه بیشتر است نیاز به بررسی است. تا آن بزرگتر از چیزی است که راننده آموزش و پرورش است.”

دولت مسیر 159 کار

9-کشش مایل از مسیر دولت 159 منجر به Red Rock Canyon ملی منطقه حفاظت تحت crack آب بندی عملیات مؤثر بر ترافیک در طول مسیر برای چند ماه.

کار هفته گذشته آغاز شد و اجرا می شود از طریق May 14 با توجه به نوادا بخش حمل و نقل است.

“کرک و پر مانع از بیشتر جاده زوال برای نرم و صاف و امن تر تجربه رانندگی گفت: حمل و نقل سخنگوی وزارت تونی Illia. “آن را مقرون به صرفه راه حل تعمیر و نگهداری است که گسترش جاده چرخه زندگی.”

کار انجام خواهد شد در 1 مایل افزایش در بخشی از جاده کشش از الماس آبی جاده به Red Rock Canyon مرکز بازدید کنندگان با به کار گرفتن بین 6 صبح و 2:30 بعد از ظهر سه شنبه ها-پنج شنبه ها.

Flaggers و یک خلبان ماشین عملیات استفاده خواهد شد با خیال راحت به همراهی رانندگان از طریق فعال ساخت و ساز در مناطق.

Trailhead مناطق پارکینگ در مناطق کار بسته خواهد شد در حالی که معاون عملیات فعال هستند. دوچرخه سواران نیز باید دنبال همه قابل استفاده قوانین راهنمایی و رانندگی از جمله توقف برای flaggers.

ارسال سوالات و نظرات به [email protected] لطفا شماره تلفن خود را. Follow @mickakers در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im