اصلا برای بیمار صفر

در مارس 30, the New York Times گل سرسبد پادکست روزانه منتشر شد یک قسمت با عنوان “نیوجرسی بیمار صفر است.” آنچه به دنبال آن بود و غم انگیز و دلسوز داستان در مورد نیوجرسی برای اولین بار تایید کرد coronavirus بیمار شناسایی شد در داستان با نام. اوایل که صبح میزبان نشان می دهد مایکل Barbaro ترویج آن روز را قسمت به عنوان “داستان از چه یکی از بیمارستان در N. J. آموخته شده از خود بیمار صفر بازگشت در اوایل ماه مارس.” هنوز همه خوشحال بود توسط این فریم. روز بعد بیمار توییتی بازگشت, “سلام, مایکل. من واقعا قدردانی از کار سخت خود را. یکی از چیزهایی است که من یک بیمار صفر است.”

به عنوان موارد coronavirus باید نصب شده در طول ماه گذشته اصطلاح “بیمار صفر” آغاز شده است ظاهر با نظم حیرت انگیز. منابع از سی ان ان به بی بی سی واشنگتن پست به مردم, the New York Post به نیویورک فرماندار اندرو کومو گزارش داده اند که قرار است در “بیمار صفر” تقریبا تمام داستان های شناسایی این قرار است اول بیماران با نام. این الگو همچنین گسترش فراتر از منابع سنتی از رسانه ها. یک خبر جعلی سایت زد یک مقاله با عنوان “COVID-19: چینی بهداشتی مقامات تایید بیمار صفر ‘, سکس با خفاش ها,'” بود که به سرعت در رسانه های اجتماعی برخی از 30,000 بار. روزانه نشان می دهد به نام دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به “بیمار صفر” از بلندی “pandumbic.” چنین لفاظی می تواند خطرناک باشد: آنچه ممکن است اتفاق می افتد اگر یک خواننده یا شنونده تصمیم به تصویب نوعی انتقام در یکی از این “بیمار صفر” مفید شناسایی شده توسط نام? گزارش از کنیا نشان داد که با برچسبی که کشور را “بیمار صفر” قرار گرفته است به بی امان قلدری آنلاین.

فوری و استفاده گسترده از این عبارت باعث شده است تا برخی از انتقاد در رسانه های اجتماعی و گسترده تر از رسانه های حوزه. اندرو Lipman, محیط زیست مورخ توییتی در مایکل Barbaro, “شما می دانید که بیمار صفر” یک اسطوره است, راست? روزنامه نگاران واقعا نیاز به اجتناب از آن عبارت است.” هلن Jenkins, یک بیماری عفونی اپیدمیولوژی گفته این روزنامه نگار در منابع است که عبارت “بسیار stigmatizing و اغلب اشتباه است به هر حال.” و یک مورخ پزشکی به نام Richard A. McKay نوشت: یک مقاله برای گفتگو با این استدلال که “بیمار صفر” داستان اغلب به “بیان جمعی به نگرانی در مورد خطرناکی بی پروا رفتار. در سطح, این داستان به نظر می رسد انگیزه علم است. ابتدا کمی عمیق تر, اگر چه, و شما اغلب کشف تمایل به سرزنش.”

مک کی باید بدانید—او به معنای واقعی کلمه نوشت: این کتاب در تاریخ این اصطلاح و ایده “بیمار صفر است.” به احتمال زیاد در پاسخ به این مقاومت مواجه, روزانه تغییر عنوان “بیمار صفر” قسمت بر روی وب سایت خود را. اما آن است که بسیار آسان برای خنثیسازی آسیب است که می آید با برچسب “بیمار صفر است.” آشنایی با تاریخچه این عبارت و متن است که در آن به وجود آمد نشان می دهد که چقدر آسیب آن را انجام داده است زندگی را تحت تاثیر قرار داده است و همدستی بسیاری در مواضع قدرت که unthinkingly تداوم آن است.


مک کی کتاب بیمار صفر و ساخت ایدز, به نظر می رسد در سال 2017 30 سال پس از مفهوم “بیمار صفر” منفجر شد به جهان آگاهی است. در سال 1987 با تعداد بی شماری از مردم در سراسر جهان تسلیم شدن به یک بیماری وحشتناک و بدون درمان در نظر این روزنامه نگار آمریکایی سفت Shilts منتشر شده و باند بازی در: سیاست, مردم, و ایدز, بسیار زیاد کتاب غیرداستانی chronicling تاریخ اولیه HIV/AIDS. پرفروش ترین و فوری کلاسیک و باند بازی در معرفی جهان به Gaétan Dugas فرانسه-کانادا پرواز آنها Shilts به نام “بیمار صفر” از ایدز است.

با توجه به Shilts, Dugas تا به حال به تنهایی و گسترش HIV به صدها نفر از دیگر مردان همجنسگرا به عنوان او jetted در سراسر کشور; روزنامه نگار نوشت که پرواز بود و فرد مسئول برای معرفی به ایدز در آمریکای شمالی است که تا حد زیادی به او می خواهم انجام می شود بنابراین به عمد. Shilts تجسم شد فریبنده—Dugas زیبا بود با sociopath ادامه داد که داشتن رابطه جنسی محافظت نشده طولانی پس از دریافت خود را تشخیص. “او را با شما به نوبه خود چراغ در اطاقک و اشاره او به سارکوم کاپوزی ضایعات” Shilts نوشت. “‘من گی, سرطان,’ او می خواهم می گویند. “من قصد دارم به مرگ هستند و بنابراین شما خواهد شد.”

بیمار صفر و ساخت ایدز توسط Richard A. McKay University of Chicago Press, 400,,, صفحات, $35.00

در عین حال به عنوان McKay می نویسد: در impeccably تحقیق کتاب که مشخص نیست اگر Dugas تا کنون گفت: در واقع این. روشن است که Dugas—که در سال 1984 درگذشت—نبود مسئول معرفی ایدز به این قاره است. اما به دلیل و باند بازی در, او پس از مرگ pariah نمادی از سرایت و شر و خطرات ناشی از قاعدگی. روزنامه ها در سراسر جهان گزارش شده است که Dugas بود “بیمار صفر” که باعث آمریکایی بیماری همه گیر. برای اولین بار بود که نیویورک پست: “مردی که به ما ایدز است.” به زودی یکی دیگر از مقاله در نیویورک زد تیتر “هیولا که به ما ایدز” در حالی که ملی نقد و بررسی برچسب او را “کلمبوس از ایدز است.” چند سال بعد یک roguishly زیبا Jeffrey Nordling به تصویر کشیده Dugas در HBO انطباق و باند بازی در خنده haughtily در این ایده از آلوده “هزاران نفر از مردان در سراسر جهان که چهره من حتی نمی تواند به یاد داشته باشید.”

در واقع اصطلاح “بیمار صفر” بود که بر اساس تایپی. McKay نشان می دهد که آن را نشات گرفته از یک مطالعه اپیدمیولوژیک انجام شده توسط محققان برای مراکز کنترل بیماری و پیشگیری از اوایل موارد ایدز در جنوب کالیفرنیا. CDC محققان خواسته این بیماران گزارش خود را به تماس جنسی که می تواند به دانشمندان در “کشف منبع از شیوع فعلی.” دو سوم از مردان در این مطالعه گزارش شده بیش از یک هزار و عمر شرکای اما بیشتر تنها می تواند به یاد داشته باشید تعداد انگشت شماری. اما به محققان لذت یک مرد—مورد 57—تا به حال نگه داشته و یک کتاب آدرس که او در آن ثبت شده ده ها تن از تماس جنسی; او ارائه شده محققان با 72 نام. مورد 57 بود Gaétan Dugas و او تنها مرد در مطالعه بود که از کالیفرنیا به عنوان محققان آماده مطالعه خود برای انتشار آنها برچسب او را “بیمار O”—کوتاه “از[طرف]-از-کالیفرنیا.” در عین حال در برخی از نقطه, احتمالا به دلیل منشیگری خطا “بیمار O” شد “بیمار 0.” به زودی این امر تبدیل به “بیمار صفر است.” هنگامی که در سال 1984 این مطالعه منتشر شده محققان قرار می گیرد “بیمار 0” در مرکز یک خوشه نمودار با خطوط منشعب از او به تماس جنسی مانند یک خورشید; این بیشتر تثبیت این تصور نادرست است که این یکی از Dugas بود منبع از ایدز است.


قبل از ایدز واژه “بیمار صفر” وجود نداشت. اما مفهوم بود. به عنوان McKay توضیح می دهد که از زمان قرون وسطی chroniclers از طاعون و آبله را گاهی “تنها و نام” قرار است منبع چنین رنج می برند. بسیاری از این افراد متهم به عمد—حتی بدتر—گسترش بیماری است. معروف ترین مثال مریم Mallon یک.k.یک. “حصبه مریم” یک ایرلندی-آمریکایی کوک که معروف شد در اوایل قرن بیستم به صورت ظاهرا آگاهانه انتقال حصبه به ده ها تن از مردم است. چون Mallon حاضر به متوقف کردن کار به عنوان یک آشپز مقامات به زور جدا شده او برای نزدیک به سه دهه است. به همین ترتیب در اوایل سال 1982 یک مقام رسمی در CDC درخواست شد که آیا Dugas می تواند “قرار دارد.”

Dugas به احتمال زیاد هرگز به عنوان معروف به عنوان حصبه مریم بود سفت Shilts—پیشگام گی نگار—نه تصمیم به نوشتن در مورد او در و باند بازی در. از طریق زحمت کش تحقیقات در Shilts را آرشیوی مقالات McKay آهنگ نگار ساخت و ساز از حماسه کتاب. Shilts می خواستم خود را به “شخصیت” را به ایستادگی در موضوعات گسترده تر: یکی خواهد بود “تجسم گی Everyman” در حالی که دیگری خواهد نمونه “بهترین جنبه های بسیاری از چگونه گی مردم قهرمانانه در پاسخ به ایدز تشخیص است.” Dugas خواهد بود که تبه کار, شلخته, تجسم, گی, همدستی در این ویروس را گسترش; نماد نیاز به پوشیدن کاندوم تغییر شیوه زندگی خود را و بسته استخر شنای سرپوشیده. (قاعدگی یک وسواس خاص از Shilts است. تحقیقات خود من در Shilts مقالات نشان داده است که چگونه او به طور مشابه scapegoated کارگران جنسی.)

مک کی سوابق چگونه Shilts beseeched CDC مقامات برای نام واقعی “بیمار 0” در نهایت قبل از کشف آن در سال 1986. او سپس اقدام به یادگیری تا حد مورد Dugas به عنوان او احتمالا می تواند. در عین حال از طریق آرشیوی آیفون همراه با تاریخ شفاهی مصاحبه, McKay نشان می دهد که Shilts تصویر Dugas انتخابی بود; روزنامه نگار حذف انسانی و دلسوز اطلاعات مانند Dugas امتناع از رابطه جنسی با یک مرد ظاهرا به دلیل Dugas تشخیص که شک و تردید در Shilts را مطابق تصویر از پرواز به عنوان یک مخالف که لذت می برد به عمد گسترش عفونت است. به عنوان McKay می نویسد: Shilts “بازیافت طولانی-برگزار استعارههای مورد ظاهر جذاب است اما بیماری کشنده پخش در ‘othering’ از Dugas.” نیز وجود دارد که احتمالا چیزی دانستن در Shilts را تصویر: روزنامه نگار بعدها اعتراف “او کاملا زیبا. من می خواهم به رختخواب رفته و با او در یک دقیقه…. شاید به همین دلیل من خیلی وسواس با او.” در نهایت Shilts نیاز به نوشتن یک کتاب پرفروش رفتن از 30 ، 000 $در بدهی به امور مالی خود را در تحقیق و نوشتن به طوری که او مصمم به رنگ به عنوان فوتی و فوری—به عنوان پر شور—یک پرتره از Dugas به عنوان او می تواند. (در عمل شاید عمدی طنز بیمار صفر بود شارت برای چاپ و نشر مثلث سفت Shilts جایزه گی غیرداستانی.)

مک کی همچنین نشان می دهد که Shilts در ابتدا می خواستم و باند بازی در برجسته مرگبار انفعال دولت ریگان اما کتاب خود ویرایشگر مایکل Denneny نگران “رسانه ها که قرار بود به نقد و بررسی یک حمله در دولت ریگان.” به علاوه دولت انفعال “نبود سکسی داستان به آنها.” بنابراین Denneny (که گی) آمد تا با یک طرح برای تولید فشار دهید توجه: “این مردی که ایدز را آمریکا به خصوص به خاطر او جان کندن و خارجی? بود که یک داستان به آنها.” Shilts با اکراه موافقت کرد “بیمار صفر” شد بخش بزرگی از کتاب را برای ترویج و پوشش رسانه ای منفجر شد. سه سال پس از Dugas مرگ “بیمار صفر”—ایده و مرد—تا به حال تبدیل شدن به معروف.


قابل توجه ترین و بیشترین تاثیر—فصل بیمار صفر یکی از آخرین است که در آن مک کی تلاش برای بازسازی Dugas زندگی داستان و واقعی خود را نمایش. به عنوان McKay می نویسد: در سال 2008 او با ارسال نامه ای به Dugas خانواده درخواست اگر آنها مایل به شرکت در پروژه های تحقیقاتی; آنها مودبانه کاهش یافته است اما در سال 2013 پس از McKay به دنبال خانواده اجازه تکثیر نادر بازمانده نامه از Gaétan خانواده با احتیاط شروع یک رابطه با McKay. این دسترسی ها و همچنین به عنوان بسیاری از مصاحبه از Dugas دوستان و عاشقان اجازه می دهد تا مک کی به رنگ های قدرتمند تصویری از یک مبارز خنده دار و نوع گی مرد که مانند بسیاری دیگر از مردان همجنس گرا در تلاش برای ایجاد حس جدید و ترسناک بیماری عمیقا ضد همجنس جهان است.

Gaétan Dugas متولد شد و در سال 1952 به تصویب رسید به یک خانواده بزرگ در شهر های کوچک, Quebec. این آسان نیست برای یک جوان, گی پسر بچه به رشد بود اما در نزدیکی یک فرودگاه است که به احتمال زیاد مشتعل Dugas رویاهای یک روز پرواز و دیدن گسترده تر جهان است. پس از آموزش برای اولین بار به عنوان یک آرایشگر او یک پرواز با ایر کانادا در سال 1974 در مدت کوتاهی پس از شرکت هواپیمایی افتتاح شد “مهماندار هواپیما” موقعیت به نر متقاضیان است. برای دهه های آینده Dugas نقل مکان کرد و به طور مداوم تحت تاثیر قرار دادن همکاران خود را با خوش بینی و اخلاق کار خود را و پیدا کردن جدید عاشقان در همه جا او رفت.

در سال 1980 در سن 28, Dugas دریافت تشخيص سارکوم کاپوزی, نادر سرطان است. یکی از دوستان به یاد می آورد Dugas اعتراف است که او وحشت زده از مرگ. “او فقط شروع به زندگی می کنند.” او شروع شیمی درمانی برای “گی سرطان” پیشگیرانه خود را تراشیده و در سال 1982 به توجه CDC محققان. یکی از این محقق بعد به یاد می آورد که او توصیه Dugas در مورد استفاده از کاندوم. “من به او بگویید به تغییر شیوه زندگی خود رفتار … من گفت:” خود زندگی است که زندگی خصوصی خود را. ما نمی دانیم که به اندازه کافی در حال حاضر به می گویند که آن را مقاربتی.'” او به یاد می آورد که Dugas بود “زبانم بند آمده” حتی در این پیشنهاد که زندگی جنسی ممکن است ناشی از خود سرطان است. Dugas نیز در آنچه که او به عنوان “اخلاقی صدور در شیوه زندگی خود را.” پس از همه, خود را برای کل زندگی مردم در موضع قدرت بوده و محکوم کردن راه او رابطه جنسی داشته است.

مک کی قاطعانه می نویسد: “من در مخالفت با این ادعا که Dugas نادیده گرفته و بی چون و چرا اطلاعات در مورد ایدز و, قصد, پخش كردن, خود عفونت.” اطلاعات در دسترس به Dugas در طول دوره در “که با اقدامات خود مواجه شده اند بیشتر موشکافی” بود “به مراتب کمتر پایدار و منسجم و بدیهی تر از آن بود که اغلب بعد از آن به تصویر کشیده می شود.” بسیاری از دانشمندان در آن زمان شک است که ایدز شد انتقال جنسی HIV را حتی نمی توان کشف کرد و تا سال 1983 ماه قبل از Dugas مرگ است. بسیاری از سرزنش “poppers” (amyl نیتریت) و یا عود بیماری های مقاربتی. به عبارت دیگر Dugas شد مانند بسیاری دیگر از مردان همجنسگرا در زمان “که می خواست بیشتر اثبات انتقال قبل از ساخت دراماتیک تنظیمات به زندگی خود را.”

در سال 1983 Dugas به ونکوور نقل مکان کرد جایی که او تحمل “یک معامله بزرگ از ترس و خشم” به عنوان اولین فرد مبتلا به ایدز است که بسیاری از گی ساکنان مواجه می شوند. با اینحال او داوطلب محلی ایدز سازمان و صحبت کردن از طرف کسانی که زندگی با این بیماری است. در جلسه جامعه که ثبت شد برای تلویزیون ما شناخته شده تنها بازمانده فیلم از Dugas—او التماس کرد برای شرکت کنندگان نمی ترسند کسانی که با ایدز و پرسید: چه راهنمایی بود که در مورد افراد مبتلا به ایدز داشتن عاشقان. و به عنوان McKay می نویسد: “شواهد نشان می دهد که پرواز قابل ملاحظه ای محدود خود فعالیت جنسی در حالی که در ونکوور.” Dugas بود قطعا آلوده بسیاری از مردان احتمال دارد صدها نفر. اما این نه یک عمل از کینه توزی و یا سهل انگاری. و به عنوان یک گروه از محققان (از جمله مک کی) ثابت کرد در سال 2016 با استفاده از پیچیده ژنتیکی جدید تکنیک اچ آی وی حاضر شده بود در ایالات متحده برای سال قبل از Dugas آلوده شد. Gaétan Dugas درگذشت در تاریخ 30 مارس 1984, احاطه شده توسط خانواده است.

ایدز هنوز هم قابل ملاحظه ای ننگ. مک کی شروع کتاب با یک حساب مختصر از تجربه خود را دریافت HIV مثبت نتیجه آزمون در سن 22. او به یاد می آورد که ذهن خود را “مصرانه تر و انعطاف پذیر تر مفاهیم: ویروس HIV منجر به مرگ زودرس و عفونت با این ویروس به عنوان یک نتیجه از رابطه جنسی گی.” در عین حال پس از چند ماه دلخراش از پیش بینی طرد و مرگ جوان او تایید کرد که او دریافت کرده بود یک غلط-مثبت تشخیص است. این تجربه خود را آغاز کرد “به مراتب مهم تر تعامل با رسانه ها به نمایندگی از بیماری است.” چندی پس از آن او خواندن و باند بازی در. مک کی را صرف مقدار از بعد از 16 سال “دست و پنجه نرم کردن با چند وجهی داستان” بیمار صفر است.'” نتیجه این خواهد بود که یک کار قوی از تاریخ بازنگری درخواست خوانندگان به واردات سرزنش به خود درک از بیماری است. (مک کی همچنین مؤکدا از خوانندگان و رسانه ها به تماس Dugas خانواده و یا دوستداران سابق.)

بیمار صفر است نه یک کتاب ایده آل. آن را بیش از حد طولانی است و این می تواند عمیقا مورد بازجویی قرار Shilts را مبهم نمایش ها در رابطه جنسی, تمایلات جنسی, بیماری و قاعدگی. آن را می تواند به خود اختصاص فضای بیشتر به دیگر “بیمار صفر” از بیماری ایدز از جمله چندین زن رنگ شد که بدنام در اوایل 1980s. در عین حال در قطعی از بین بردن “بیمار صفر” اسطوره—آن را به عنوان اعمال Dugas و آن را به عنوان استفاده می شود به طور گسترده تر — از آن است که به سادگی غیر قابل تعویض.


Coronavirus اورژانس در هر رابطه است. بیش از 80 ، 000 نفر در سراسر جهان که در حال حاضر مرده و چند کشور تا کنون گذشت اوج خود است. این بیماری همه گیر است ویرانگر اقتصاد هزینه غیر قابل شمارش اعداد از مردم شغل خود را از سلامت خود مراقبت خود را avocations. دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن و دیگر سیاستمداران محافظه کار و صاحب نظران در حال حاضر با استفاده از coronavirus همه گیر به گسترش نژادپرستانه ترس در مورد آسیایی و آمریکایی های آسیایی تبار—یک تمرین با تاریخی طولانی شجره نامه است که در حال حاضر باعث موجی از نفرت جنایات. رهبران مستبد در سراسر جهان با استفاده از coronavirus نگرانی برای تحکیم قدرت. دررفتگی و انزوا در حال حاضر منجر به افزایش خشونت و شاید خودکشی.

این واقعیت است که وجود دارد در حال حاضر شده است به طوری که بسیاری از “بیمار صفر” داستان نشان می دهد که مردم به دنبال کسی که مقصر است. این ضربه باید متوقف شده است. تماس با ردیابی حیاتی بهداشت ابزار و مهم خواهد بود اگر ما برای کنترل این بیماری همه گیر کوروناویروس اما تماس با ردیابی است متمایز از جستجو برای “بیمار صفر”—به دنبال شناسایی افراد خود را از شخصیت و داستان زندگی و اهداف بر روی آن به پروژه سرزنش. با محبت و با دانش ما باید برای از بین بردن “بیمار صفر” ایده یک بار و برای همه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>