پزشکان تطهیر تهویه مطبوع در اثر گسترش COVID-19

یک مطالعه که لینک های تهویه مطبوع با شیوع کروناویروس در یک رستوران در چین است نه آنچه که غرب Nevadans می خواهید به شنیدن در مورد روز چهارشنبه است که پیش بینی می شود دره لاس وگاس اول سه رقمی بعد از سال 2020 است.

اما منطقه متخصصان پزشکی می گویند این بررسی غذای آماده نیست در مورد تهویه مطبوع — که خوشبختانه باقی مانده است کاملا OK استفاده کنید — اما نه در آنچه ممکن است coronavirus توانایی سوار شدن به جریان هوا برای فواصل دورتر از 6 فوت.

اوایل انتشار پژوهش نامه “COVID-19 شیوع بیماری های مرتبط با تهویه مطبوع در رستوران, گوانگژو, چین, 2020,” به نظر می رسد آنلاین هفته گذشته در مجله Emerging Infectious Diseases منتشر شده توسط مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری. در آن محققان به بررسی شیوع COVID-19 در یک رستوران مطبوع در چین در اواخر ماه ژانویه است که در آن یک بدون علامت کسی که شام میخورد آلوده نه نفر از سه خانواده بودند که ناهار را در همان زمان.

محققان به این نتیجه رسیدند که جهت جریان از رستوران تهویه مطبوع سیستم “سازگار با قطرات انتقال” ویروس و توصیه می شود که رستوران های جلوگیری از انتقال ویروس از طریق افزایش فاصله بین جداول و بهبود تهویه داخلی.

در حالی که کولر ایجاد جریان هوا که پراکنده عفونی قطرات در رستوران “من فکر می کنم مردم با تمرکز بیش از حد بر روی این واقعیت است, تهویه مطبوع,” گفت: دکتر برایان Labus استادیار در اپيدميولوژي در UNLV و عضو تیم پزشکی مشاوره نوادا رژیم صهیونیستی است. استیو Sisolak.

“من و بعد فورا رفت واز, ‘آیا این به این معنی من می توانم استفاده از تهویه مطبوع است؟’ نه در همه.”

“مسئله اصلی ما در حال صحبت کردن در مورد جریان هوا,” Labus گفت: “آنچه در این مطالعه به ما می گوید این است که جریان هوا می تواند حرکت ویروس در اطراف بیش از آن 6 پا در دایره” توصیه می شود اجتماعی فاصله حداقل.

مشابه حرکت coronavirus قطرات شده است می تواند ناشی از یک پنکه سقفی یا کوره بیرون ریختن. حتی در یک نسبتا هنوز اتاق جریان هوا “می تواند تا چه حد است که ویروس در سفر قبل از آن بازدید زمین” Labus گفت.

دکتر کریستینا, Madison, استادیار داروسازی عمل در Roseman دانشگاه علوم بهداشت گفت: واحد تهویه مطبوع در رستوران به احتمال زیاد شد نه هوایی مرکزی واحد. اضافه کردن در یک بدون علامت کسی که شام میخورد, یک اتاق با خارج و تهویه و زمان قرار گرفتن در معرض تا دقیقه 73 و او می گوید: “این تقریبا مانند یک طوفان کامل.”

مطالعه بر ارزش اجتماعی فاصله گفت: Madison ذکر است که این رستوران مشتریان بسته بندی شده بودند در محکم.

این مطالعه همچنین نشان می دهد که ارزش توجه به الگوهای جریان هوا داخل یک اتاق. Labus گفت: صاحبان کسب و کار ممکن است بخواهید به “فکر می کنم در مورد که در آن دریچه سرمایه گذاری” و پخش کردن یک اتاق در یک راه است که محافظت از کارکنان و مهمانان.

مدیسون گفت: این مطالعه همچنین نشان می دهد ارزش از “محدود کردن زمان خود را” در جمعیت. “ما در حال استفاده می شود به فراغت brunches,” او گفت: اما محدود کردن زمان صرف شده در یک مکان نیز محدودیت احتمال قرار گرفتن در معرض یک بدون علامت کسی که شام میخورد.

این مطالعه همچنین ممکن است بی درنگ در نظر گرفتن چند تغییر در شیوه زندگی از جمله اضافه کردن چند پا را به استاندارد 6-پا اجتماعی فاصله راهنما.

“به من نشان می دهد که این ویروس در واقع نه فقط در بزرگتر قطرات” گسترش عطسه و سرفه گفت: دکتر کارن Duus یک دانشیار میکروبیولوژی و ایمونولوژی در Touro دانشگاه نوادا College of Osteopathic پزشکی, اما همچنین می تواند در یک کوچکتر بیشتر aerosolized فرم.

در مواجهه با یک ویروس است که می تواند معطل در درجه برای 10 دقیقه یا بیشتر پس از یک عطسه یا سرفه “ما در حال رفتن به مجبور به پوشیدن ماسک تمام وقت در اطراف افراد دیگر,” او گفت:.

تماس جان Przybys در [email protected] Follow @JJPrzybys در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im