مصرف کنندگان بیشتری به خرج اما کمتر راحت وارد فروشگاه

کلید بینش:

  • حتی به عنوان فروشگاه بازگشایی مصرف کنندگان لزوما احساس می کنم آن را امن برای سرمایه گذاری به طوری که آنها می خواهم به خرید آنلاین.

شماره های جدید نشان می دهد که مصرف کنندگان احساس بهتر و بدتر در مورد دولت از خرید.

یک گزارش از خدمات مالی شرکت Cowen که نظرسنجی 2,500 U. S مصرف کنندگان در اواسط ماه مه نشان داد که 76% از پاسخ دهندگان انتظار می رود به صرف یا همان مقدار یا بیشتر در ماه های آینده است. که تا 10 امتیاز در مقایسه با اواسط ماه آوریل هنگامی که 66 درصد گفت: همان.

در میان شرکت کنندگان در نظرسنجی 65 درصد گفت: آنها دریافت یک محرک را بررسی کنید. اکثریت (63 درصد) از این زیرگروه طرح یا ذخیره درآمد اضافی با استفاده از آن برای پرداخت بدهی و یا قرار دادن آن نسبت به هزینه های مسکن. به عبارت دیگر آن را نمی توانید استفاده اختیاری کالا و خدمات است.

در حالی که صرف انتظارات بالا و راحتی در سطح بازگشت به اماکن عمومی پایین است. در یک مقیاس از 1 تا 10 با 1 نشان می دهد که کمترین حس ایمنی و 10 نشان می دهد بالاترین ضریب اطمینان مصرف کننده نسبت به اکثر موسسات کاهش یافته است به قلمرو منفی اگر نه در حال حاضر وجود دارد.

“مردم احساس امنیت کمتر مورد reentering تقریبا در هر رده که ما آهنگ” گفت: جان Blackledge, یک مدیر و تحلیلگر ارشد پژوهش در Cowen.

سالن های کنسرت به عنوان مثال باید از کاهش 4.5 در اواسط ماه مارس به 3.5 در اواسط ماه مه. رستوران ها و کافه ها کاهش یافته است از 5.4 به 4.6. ورزشگاه کاهش یافته و از 4.8 به 3.8. فروشگاه های خرده فروشی از آنها باقی مانده است نسبتا, تخت, ومیگوید پایین کمی از 5.8 به 5.2—معنی خریداران تقریبا به طور مساوی تقسیم بر اینکه آنها احساس امن در مورد بازگشت به مغازه ها هنگامی که آنها به طور رسمی بازگشایی شده است.

ترکیبی از بیشتر مصرف کنندگان مایل به باز کردن کیف پول خود را کمتر نشان دادن اعتماد به نفس در ورود آجر و ملات مکان به نظر می رسد به خوبی جواب برای شرکت هایی که ارائه خریداران توانایی خرید از طریق کانال های دیجیتال. در آب و هوای فعلی خارج شده و گزارش شده است که آن Q1 تجارت الکترونیک فروش رفت 74%. هدف آن دیدم منظقه خدمات وانت افزایش نزدیک به 1000 درصد در ماه آوریل است.

یک بررسی اخیر از مک کینزی در بر داشت که در طول بیماری همه گیر در حدود 1 در 5 خریداران را رها اولیه خود را بقال به نفع دیگری. یک دلیل برای ترک: فقیر تجارت الکترونیک.

“هر چیزی که caters به بودن در خانه انجام داده است به خوبی در این محیط” گفت: Blackledge که ذکر شده Peloton و Netflix به عنوان دو نمونه.

با توجه به Cowen حدود نیمی از مصرف کنندگان ایالات متحده انتظار Covid-19 شیوع را مختل کند و زندگی خود را برای شش ماه و یا بیشتر—تعدادی قابل توجهی بالاتر از 18 ٪ از پاسخ دهندگان که همان گفت در اواخر ماه مارس زمانی که مدارس و غیرضروری کسب و کار شروع به تعطیل. بیش از 1 به 5 (22%) فکر می کنم در حال حاضر اختلال در گذشته 12 ماه یا بیشتر در مقایسه با فقط 6 درصد در اواخر ماه مارس است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de