آشپز برگ باردو نگاهی به سکان مرکز شهر Summerlin را Andiron

آشپز جاش اسمیت خروج باردو Brasserie و پذیرفته شده و موقعیت به عنوان آشپز/شریک در مرکز شهر Summerlin را Andiron استیک و دریا.

اسمیت که گروگان آشپزخانه در مایکل مینا برنده جایزه آریا رستوران پس از افتتاح آن خواستار حرکت “یک فرصت بزرگ” و می گوید که او را هیجان زده برای سرمایه گذاری به ‘burbs.

“من بسیار هیجان زده هستم از این فرصت به کار در یک محل که در آن من می تواند متصل به مردم می گوید:” آشپز که متولد و بزرگ شده لاس وگاس است. “این سرگرم کننده را به تکامل آنچه که من می توانید ببینید که چه مردم واکنش نشان می دهند به ساخت اعتماد با مشتریان محلی و به طور منظم. من واقعا ارزش آن روابط است.”

اسمیت می گوید خیلی زود به بحث در مورد منو نسبت به آن می گویند به احتمال زیاد خواهد شد از ویژگی های “یک پیچ و تاب و خلاق در steakhouse کلاسیک.” او همچنین teases که او می تواند به معرفی بیشتر بین المللی از طعم باردو فرانسه هویت مجاز است.

“من قطعا نبود با استفاده از هر یک ژاپنی یا اسپانیایی را تحت تاثیر قرار و یا آسیایی, نفوذ (در باردو) که من احساس می کنم شما قادر خواهید بود به کمی خلاق تر در این خروجی.”

Andiron در حال حاضر بسته شده برای بازسازی و انتظار برای بازگشایی قبل از پایان سال است. آریا باقی می ماند بسته به علت COVID-19 با بازگشایی تاریخ اعلام کرد.

تماس Al مانچینی در [email protected] Follow @AlManciniVegas در Twitter و Instagram.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im