بوفه نمی بازگشایی, به زودی, اما آنها ممکن است در نهایت

کازینو شرکت شده اند مشخص cagey در مورد زمانی که — و اگر و در چه فرم — آنها ممکن است بازگشایی بوفه در پی coronavirus shutdown اما به نظر می رسد بسیاری را خاموش نگه دارید حداقل برای مدتی.

در روز سه شنبه درآمد تماس فرانک Fertitta III مدیر عامل از ایستگاه قمار شرکت مادر Red Rock استراحتگاه گفت: بوفه نمی تواند در میان امکانات موجود در مراحل اولیه تفریحی’ reopenings.

طی تماس Fertitta خطاب امکانات رفاهی است که نمی خواهد بازگشایی بلافاصله.

“برای یک, شما می دانید, ما باز خواهد شد هیچ یک از ما بوفه” Fertitta گفت. “بوفه ایجاد ترافیک اما آنها قطعا از دست دادن رهبران. آن را نمی خواهد عامل در فاز یک و همچنین برخی دیگر از تخصص و رستوران ها. بنابراین ما در حال رفتن به آن محدود کردن اساسا رستوران که محبوب ترین شد.”

ایستگاه تنها نیست. نمایندگان وین استراحتگاه MGM اقامتگاههای تفریحی بین المللی و پن ملی بازی که در لاس وگاس خواص Tropicana و M توچال ساخته شده اند اظهارات مشابه.

در درآمد این ماه, تام Reeg مدیر عامل شرکت Eldorado تفریحی است که در روند دستیابی به Caesars Entertainment Corp. (یک معامله است که انتظار می رود نزدیک به پایان ماه ژوئن) به نظر می رسید به بازیگران شک در این که آیا بوفه خواهد زنده ماندن در همه.

“اگر شما فکر می کنم در مورد مکان راه باز خواهد شد و قطعه ای از کسب و کار است که به احتمال زیاد به باز کردن بسیار به آرامی اگر در همه — و من فکر کردن در مورد بوفه — من فکر می کنم آن را برای رفتن به یک زمان طولانی قبل از مشتریان مایل به غذا خوردن در بوفه جایی که آنها در حال گرفتن غذا از تابه که افراد دیگر شده اند به گرفتن غذا از” Reeg گفت. “از نظر ما بوده ایم آوازی در گذشته که بوفه یک راه ناکارآمد به بازار به مشتریان. آنها بسیار پر هزینه است; شما از دست دادن مقدار زیادی از پول وجود دارد. به سادگی داشتن بوفه باز در خواص خود را در حال رفتن به به طور چشمگیری جبران هر گونه افزایش در هزینه های تمیز کردن.” Reeg کاهش یافته است یک درخواست برای نظر بیشتر.

رابرت Lang مدیر UNLV را بروکینگز کوه غرب موسسه تحقیقات نشان داد در مصاحبه ای در هفته گذشته که در لاس وگاس ممکن است بزرگتر شدن آن بوفه.

“من حدس می زنم آنها در انجام بوفه در حالی که” Lang گفت. “ما از دست دادن کسانی که به هر حال; کسانی که نه به یک جزء اصلی دیگر. لاس وگاس رفت و مجلل. آن را 1995.”

اما آنچه را نمی توان نادیده گرفت این است که چگونه بوفه محبوب با گردشگران و چگونه عمیقا ریشه دوانده آنها در هویت شهر.

آماندا Belarmino استادیار برای مدیریت استراتژیک در UNLV گفت: او کار خود را با سه دانش آموزانی که در حال نوشتن مقاله در جنبه های مختلف از بوفه. یک دانشجوی دکتری نوشتن پایان نامه خود را در انگیزه های پشت آنلاین بررسی و رتبه بندی با استفاده از بوفه به عنوان مثال.

“من فکر می کنم آنچه ما می بینیم هنگامی که ما در نقد و بررسی داده ها است که به وضوح بوفه یک جاذبه” Belarmino روز سه شنبه گفت. “این هنوز یاد شکل ناهار خوری در لاس وگاس. مدرن بوفه در واقع می توان به فلامینگو و لاس وگاس; همه مدرن بوفه آمده از لاس وگاس. آن را سخت به نگاهی که به دور از هویت این شهر است.”

مشکل این است که بوفه در حال microcosms از COVID-19 خطرات مشترک خود را با مواد غذایی خدمات و شلوغ اتاق ناهار خوری. که آنچه در این گزارش منجر به مرگ Souplantation/شیرین گوجه فرنگی و باعث شده است تا Golden Corral locations برای تغییر به کافه تریا و یا خانواده به سبک فرمت های.

“من فکر می کنم درک این است که بدون توجه به آنچه آنها انجام خواهد داد بوفه خواهد بود نا امن” Belarmino گفت. “این یکی از اولین چیزهایی است که بسته بر روی نوار. آنها بسته بوفه; آنها بسته کاباره ها.”

در مصاحبه هفته گذشته Lang گفت: همه چیز تغییر کرده بود پس از روز هنگامی که لاس وگاس بود “گزاره ارزش.”

“بازی های خود را پوشش خط پایین اما لاس وگاس است پس خود را متنوع هسته ای اقتصاد را شامل مواد غذایی, خرید سرگرمی و ورزشی” او گفت:. “آنچه اتفاق افتاده این است که برخی از این گزاره ارزش منتقل شده است. وگاس تبدیل به یک نوع فانتزی محل که در آن رستوران ها در حال حاضر در سطح کشور شناخته مجلل eateries.”

و در حال حاضر به نظر می رسد ممکن است وجود دارد یک تغییر جزئی برگشت.

“وجود دارد گام های کودک در حال حاضر” Lang روز سه شنبه گفت. “شما احتمالا رفتن به عقب به طور موقت مسن وگاس مدل تا زمانی که شما ببینید چه چیزی تقاضا است. شما ببینید آنها در حال حاضر انجام پارکینگ رایگان.”

“آن مقرون به صرفه نیست به فکر می کنم در مورد مدیریت بوفه در حال حاضر” Belarmino گفت. “آنها می خواهم که به کاهش ظرفیت پس چگونه آنها قادر به انجام این کار است و باید آنها سود است؟”

اما او پیش بینی کرد که naysayers وجود لاس وگاس بوفه در اینجا به ماندن بگیرید.

“هنگامی که شما نگاه کنید در نوار بوفه وجود سطح بالایی از مردم حاضر به پرداخت برای تجربه,” او گفت:. “این فقط مواد غذایی خود را, اما هاله ای از بودن در یکی از بهترین بوفه. که آنچه ما می بینیم هنگامی که ما به همه چیز نگاه مانند Caesars Palace.”

او بازگو حکایت از یک مدیر در سزار’ Bacchanal بوفه که گفت: گاهی اوقات مردم منتظر دو ساعت به در کنید.

“وجود دارد یک تقاضا وجود دارد” Belarmino گفت. “آنها می توانند قیمت آن را به عنوان چنین و پیدا کردن راه هایی به کار گیرند. اگر شما مایل به انجام است که شما می توانید پیدا کردن یک راه به آن را سودآور است.”

نقد و بررسی-مجله کسب و کار ویرایشگر نیکول Raz کمک به این داستان.

تماس هایدی نزدیک Rinella در [email protected] یا 702-383-0474. Follow @HKRinella در توییتر. تماس Al مانچینی در [email protected] Follow @AlManciniVegas در Twitter و Instagram.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net