شرکت های هواپیمایی درخواست میلیاردها دلار پول کمک مالی—و بنابراین هر کس دیگری است

بینش کلیدی:

  • شرکت های هواپیمایی برای امریکا خواسته است قانون گذاران برای کمک های مالی برای کمک به این صنعت اما کاخ سفید تنها پیشنهاد دادن وام.

به عنوان مذاکرات بین کاخ سفید و کنگره امریکا C-suite شدت با گسترش coronavirus ایالات متحده در صنعت هواپیمایی آماده است برای نجات آن امید بازگشت هواپیما به آسمان در هنگام بحران است.

در حالی که اندازه و مقیاس coronavirus اپیدمی بی سابقه این صنعت هیچ غریبه ای به قوه مقننه سالن واشنگتن پس از 9/11, صنعت هواپیمایی نابود شد از دیدن ضرر و زیان حدود 34 میلیارد دلار است.

بازگشت به شرکت های هواپیمایی داده شد حدود 15 میلیارد دلار: $5 میلیارد دلار در سال کمک و یکی دیگر از 10 میلیارد دلار در وام های پخش شده در سراسر شرکت بر اساس ظرفیت است. آن را تنها در زمان 12 روز برای رئیس جمهور جورج دبلیو بوش به ثبت نام در آن به قانون است.

در حال حاضر با کروناویروس انتظار می رود به هزینه های صنعت بین $63 میلیارد دلار و 113 میلیارد هواپیمایی رهبران و لابی قدرتمند خود در حال “خوش بینانه” است که صنعت دریافت خواهد شد کمک به یک بار دیگر در بعضی از فرم.

اما زمان است که از ذات. بازار در سقوط آزاد و هواپیمایی سهام چهار. دلتا سهام معامله شده در 60 دلار در ماه جولای بود اما در پایین $20s در زمان انتشار. در نامه ای به کارکنان خود مدیر عامل شرکت دلتا اد Bastian گفت: درآمد در ماه مارس پایین بود 2 میلیارد دلار در حال حاضر نسبت به سال گذشته و مارس می تواند حتی بدتر است.

“در حال حاضر بازار در حال تیر اندازی اولین سوال بعد. هیچ کس می خواهد به چوب در اطراف و منتظر اطلاعات” گفت: Stephen ترنت یک تحلیلگر که آهنگ های هواپیمایی برای سیتی پژوهش است. “شوک تقاضا ما شاهد آن هستیم به نظر می رسد عمیق تر از سپتامبر. 11 سارس و یا حتی سقوط اعتبار. این نوع از قلمرو ناشناخته است.”

در روز سه شنبه گروه تجارت شرکت های هواپیمایی امریکا (A4A) منتشر شد بیانیه ای نقشه برداری از درخواست خود به قانون گذاران که شامل بیش از 30 میلیارد دلار در فوری کمک های مالی 30 میلیارد دلار در وام و مالیات اضافی می شکند. یک روز بعد A4A منتشر شد یکی دیگر از بیانیه خواستار چیزی است که این صنعت با آن مواجه است “بدتر از مالی و عملیاتی تاثیر ناشی از 9/11.”

قبل از coronavirus بحران آغاز شد, شرکت های هواپیمایی در مسیر به یک سال سابقه. “اگر شما نگاه بزرگ هواپیمایی در ایالات متحده آنها تا به حال درآمد 10 میلیارد دلار در سال گذشته است. این نیست که شکست خورده گروه” ترنت گفت.

با توجه به A4A هواپیمایی نیز از حدود 750,000 مشاغل در آمریکا, و آن را سخت به تصور کنید که یک کشور به اندازه ایالات متحده به درستی و بدون حمل و نقل هوایی. همان را نمی توان گفت برای کشتی های کروز صرفا اوقات فراغت و تفریح و سرگرمی میباشد.

حتی پس از رئیس جمهور تهمت است گفت که او در نظر دارد برای کمک به هر کس هر چند او گل آلود آبهای اوایل امروز گفت: او می خواهم نظر دولت ایالات متحده در نظر گرفتن حقوق صاحبان سهام در برخی از شرکت هایی که به دنبال یک کمک مالی.

“ما خواهد شد کمک به صنعت هواپیمایی ما خواهد شد کمک به صنعت کروز ما احتمالا کمک به صنعت هتل” ترامپ گفت.

رهبران در صنعت هتل در حال حاضر خواسته برای حدود 250 میلیارد دلار در کمک های اولیه, با ماریوت در حال حاضر شروع به کردند ده ها هزار نفر از کارکنان.

حتی اگر تهمت بوده و مصمم است که شرکت های هواپیمایی می تواند مراقبت از وجود دارد در حال حاضر شکاف بین آنچه که شرکت های هواپیمایی می خواهند و آنچه را که به شما داده می شود. اکثریت مجلس پیشنهاد شد در وام کمک های مالی که ارائه پول نقد فوری, کمک, با توجه به سیاست. همچنین هیچ کمک مالی را از طریق کنگره بدون شرایط که ممکن است شامل کاهش در انتشار کربن و محدودیت های اجرایی ،

در ضمن فرودگاه در حال درخواست برای اضافی $10 میلیارد دلار در امداد و بوئینگ است که باعث می شود بسیاری از هواپیماها پرواز توسط خطوط هوایی ایالات متحده (از جمله مشکل 737 Max 8 که مبتنی شده برای بیش از یک سال) نیز خواسته اتحادیه اروپا ،

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im