توصیه های سازمان برای سال 2020 Grads; Hulu را دیزنی-fied کشیدن: سه شنبه اولین چیزهایی که اول

به انجمن خوش آمدید چیزهایی اول اول, Adweek روزانه منابع برای بازاریابان است. ما خواهید بود با انتشار این مطالب برای اولین چیزهایی که برای اولین بار در Adweek.com هر روز صبح (مثل این پست) اما اگر شما ترجیح می دهند که آن را مستقیما به صندوق پستی خود را, شما می توانید ثبت نام برای ایمیل اینجا.

آژانس جوانب مثبت سهم بسیار مهم مشاوره برای فارغ التحصیلان جدید ورود به صنعت

ما خواسته چندین آژانس حرفه ای افکار خود را در چه کلاس 2020 می توانید به حرکت بسیار تغییر, چگونه استعدادهای درخشان می توانند خود را رقابتی تر و با انگیزه ماندن و نقش که در این صنعت هستند در ابتدا برای رشد.

در میان پاسخ, وجود دارد برخی از املاک دوز از واقعیت است اما دلیلی برای خوشبینی بیش از حد. “باور کنید یا نه, این شما قوی تر خواهد شد” گفت: Lee Roth, شمال امریکا, مدیر در BeenThereDoneThat. “زمانی که شما از این طریق دریافت کنید—و شما را از این طریق دریافت کنید—شما احساس می کنید مانند هیچ چیز وجود دارد شما نمی تواند غلبه بر. آن را sucks در حال حاضر, اما متوقف نمی باور خودتان است.”

مشاوره: حتی اگر این نکات را هدف قرار داده و سمت جدید grads—هر کسی که به دنبال یک شروع تازه و یا رشد حرفه ای را در پیدا کردن خود را در ارشاد مفید است.

Hulu می شود دیزنی-fied رابط کاربری ارتقا

Hulu جدید رابط کاربر اجازه می دهد تا مشترکین به اسکرول عمودی در نگاه به مطالب مختلف گروه بندی و سپس کشف آن دسته از طریق یک ردیف افقی در مقایسه با آن زمان اسکرول کردن عمودی است که نشان می دهد یک ورودی در یک زمان. این خیلی بیشتر در خط با رقبا در فضا و باعث می شود کشف نشان می دهد به طور قابل توجهی آسان تر است. علاوه بر این پلت فرم در حال حاضر به نظر می رسد بیشتر شبیه به دیگر ارائه شده در دیزنی جریان, نمونه کارها یک حرکت است که همزمان با دیزنی برای اولین بار عمده بازاریابی و فشار در اطراف آن بسته بندی دیزنی+ ESPN+ و Hulu را ad-پشتیبانی از لایه ها با هم.

دیدن آن: سازمان دیده بان نسخه ی نمایشی از UI جدید.

مرتبط با: Disney بازده آگهی فروش بخش به شبکه های رسانه های گروهی زیر کوین مایر خروج

پس غیر منتظره خروج از کوین مایر رئیس سابق دیزنی مستقیم به مصرف کننده جریان تقسیم به Infinite دیزنی است که تغییر آن آگهی فروش و توزیع رسانه بخش. این سازماندهی مجدد بود و نه در آثار قبل از خروج خود را.

4 راه برای نگه داشتن روح خود را با کنترل از راه دور همکاران

چگونه می تواند کارگران و مدیران حمایت از یکدیگر و حفظ روحیه در زمانی که هر کس از راه دور? لورا آرامش از بنیانگذاران آژانس surefoot مشترک, چند نکته در فکر رهبری قطعه امروز:

  • “ما باید مراقبت از خود کانال در شرکت شل که در آن مردم پست و فعالیت های آنها شرکت در و وارد در یک تصادفی نقاشی ماهانه به پیروزی 50 دلار کارت هدیه.”
  • “ارسال پیام به هم تیمی یا از آنها بخواهید اگر آنها در دسترس برای پنج دقیقه تماس حتی زمانی که آن را در تقویم. هیچ دستور کار مورد نیاز است; به سادگی گفتن مردم شما در حال فکر کردن در مورد آنها و قدردانی از آنها را واقعا می تواند به روشن روز خود را.”
  • “ما همچنین به هم تیمی های خود را به اشتراک بگذارید آمازون لیست علاقه مندی های, لینک ها و اغلب به طور تصادفی ارسال آنها چیزی از آن کم یا به آنها بگویید که این شرکت به استفاده از کارت اعتباری برای خرید یک محصول از یکی از مشتریان ما در حالی که آنها در حال تست سایت می باشد.”

ادامه مطلب: یاد بگیرند که چگونه چند استراتژی ساده می تواند کمک به شما ارتباطی ابرقهرمان.

مصرف کنندگان می خواهند تبلیغات در Covid-19 امیدوار و حمایتی می گوید پپسی را CMO

یک نظرسنجی از شرکت پپسی در با بررسی مصرف کنندگان فقط قبل از این مستند آغاز شد و سپس در ماه مه در مورد آنچه آنها دنبال آن هستید در برند رفتار در طول بیماری همه گیر. این نشان داد که 94 درصد از آمریکایی ها پیدا همدلی مهم در جامعه امروز با 56 درصد گفت: برندها باید بیان آن با تمرکز بر پیام رسانی در بحران و انتقال یک امیدوار آرامش و حمایتی تن (در مقابل یک طنز یا عاطفی تن). “کلید قابل توجه است که تعادل تن و معتبر بودن به چه نام تجاری خود را مخفف می گوید:” پپسی CMO گرگ لیون.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de