Ad-Tech شرکت ها در حال پیدا کردن خود را جدید طبیعی ” در میان Coronavirus عدم قطعیت

بینش کلیدی:

  • فروش مردم نیاز به بستن معاملات با تمایلی بازاریابان در حالی که گرفتن استفاده می شود به تفاوت های ظریف در جلسات مجازی.
  • مارک های بزرگ در حال حاضر آغاز شده به جلو و صرف و به دنبال کانال های جدید.

هنگامی که تکان بیماری همه گیر کوروناویروس اولین ضربه آگهی world ad-tech شرکت گفت که آنها تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است احساس شدید ضربه به کسب و کار خود را.

اما بسیاری می توانید تغییر دهید فقط در دو هفته.

“ما قطعا در یک مایع وضعیت گفت:” آدم Lowy, مدیر ارشد تجاری افسر Telaria. “هر هفته در هر روز شده است متفاوت است.”

آن را در این نامشخص زمان Lowy گفت: زمانی که هنر فروش را به بازی می آید. به عنوان بازاریابان ارزیابی بودجه خود را و کار از خانه زندگی upends معمولی فروش پروتکل های ad-tech شرکت ها باید برای پیدا کردن راه های جدید برای دریافت معاملات انجام می شود.

پنسیلوانیا بر اساس Goodway گروه کارکنان اداره از راه دور برای بیش از 10 سال و در اوایل این هفته شرکت میزبانی یک وبینار برای به اشتراک گذاشتن برخی از بهترین شیوه های در حال کار از خانه.

Goodway گروه vp امی Sirlin که از او به خانه در گرجستان گفت که او به طور معمول videoconferences به بقدر یک اتاق پر از مشتریان هنگام رفتن بیش از برنامه با آنها. در حال حاضر تماس با “کمی بردی دسته جعبه های پنجره” به عنوان بیشتر و بیشتر مردم از خانه کار می کنند.

“در حالی است که ما در حالت عادی این است که بسیاری از مردم جدید عادی” Sirlin گفت.

Sirlin گفت که او شروع به دیدن بازاریابان جلو و عقب صرف و او انتظار دارد که برای ادامه.

ریک Cardenas svp و CFO از Darden رستوران گفت: درآمد تماس است که آن را “به طور چشمگیری کاهش می یابد” تبلیغ صرف و تمرکز بازاریابی خود را بر روی بروید ارائه شده به خصوص برای باغ زیتون و LongHorn Steakhouse در نور از coronavirus.

Sirlin گفت: ad دلار می توانید شروع به تغییر به تلویزیون متصل یا برنامه های صوتی به عنوان بازاریابان ارزیابی مجدد استراتژی های خود را در این زمان نامشخص است.

Lowy هم ادعا CTV می تواند یک تقویت همانطور که بیشتر مردم به دنبال راه هایی برای ماندن اشغال شده در صفحه اصلی. این ترفند را برای Telaria را تکرار فروش به شکل از چگونه برای خریداران و فروشندگان در هیئت مدیره که تقریبا در هر جلسه فروش تبدیل به یک ویدئو کنفرانس.

“آیا رفتن به کسب و کار حق دور” او گفت:, و اضافه کرد که او را تشویق تیم خود را به نگه داشتن در ذهن انسانی “سمت” از مشتریان خود را.

Telaria نیز برگزاری مجازی مبارک ساعت با مشتریان به روشن کردن خلق و خوی و پرورش اتصال در حالی که همه خود جدا.

پیتر Crofut مدیر روابط شریک در گوگل پلت فرم بازاریابی Adswerve گفت: چهره زمان در تبلیغات آنلاین جهان همواره مهم است اما روز برنده و ناهار خوری مشتریان آینده نگر شده اند سیم پیچ را در طول چند سال گذشته.

داشتن تنها یک پنجره اختصاصی برای کسب و کار انجام می شود می تواند ثابت مولد به ویژه هنگامی که توابع به اشتراک گذاری در این کنفرانس ابزار اجازه می دهد Crofut و همکاران خود را به ارائه یک نسخه ی نمایشی از Adswerve پلت فرم.

“ما شده اند قادر به کارآمد تر چرا که ما توانسته ایم به بیش جلسات” Crofut گفت:, و اضافه کرد که آن را هنوز هم مهم است که باید خودتان را در چه چیزی خواهد بود در غیر این صورت روباتیک تماس تصویری.

اسکات سالیوان مدیر ارشد فروش در Adswerve آیا توجه داشته باشید تغییر در تبلیغ صرف. او گفت که در حالی که هر یک نام تجاری عمودی عامل متفاوت وجود دارد هنوز هم قوی صرف کلی در گوگل جستجو ads. اما او را دیده است قابل توجه عقب نشینی از آن سمت تقاضا پلت فرم DV360.

“نگرانی های زیادی وجود دارد گفت:” سالیوان که اضافه شده است که او را دیده اند افزایش اخیر در CTV صرف از طریق DV360.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im