جهان را به نفع خود

J. Edgar Hoover و جوزف استالین به اشتراک گذاشته شده یکی از باور عاشقانه برگزار شد: که “سوسیالیسم” نشان داده می شود یک حزب دیکتاتوری در مسکو و ماهواره خود را. این واقعیت است که این دیکتاتوری شده اند قاطعانه رد شده توسط بسیاری از مردم با یک مقدار بهتر حق داوری استفاده از کلمه “سوسیالیسم”—مارکس انگلس ویلیام موریس, Karl Kautsky رزا لوکزامبورگ ژان ژورس, برتراند راسل, یوجین Debs, آنتونیو گرامشی, Ignazio Silone جورج اورول دوایت مک دونالد و C. L. R. James, در میان بسیاری دیگر—را ساخته اند هیچ تصور هوور یا استالین. این اصطلاحات وضع موجود بود بسیار مناسب برای هر دو آنها را. آن را اجازه هوور وانمود کند که سوسیالیسم استالینیستی استبداد مشتری جلب کردن دادگاه به جای جنبش دموکراتیک که به او کمک کرده بود از بین ببرد در ایالات متحده در اوایل قرن قبل از انقلاب بلشویکی ارائه شده حتی به بهانه هیستریک افراطی. و آن را اجازه استالین به ادعای اخلاقی و منزلت سنت سوسیالیستی ارشد مخزن از آرمان برابری و دموکراسی کامل حتی به عنوان او را به قتل هر سوسیالیستی او می تواند دست خود را بر روی. من تصور دو malefactors cackling هم اکنون در پایین ترین دایره جهنم مقایسه یادداشت خود به خشونت در برابر نجابت و انسانیت.

چرا شما باید یک سوسیالیست توسط Nathan J. رابینسون تمام نقاط کتاب, 336,,, صفحات, $27.99

آن است که مدت بسیار طولانی زمان گذشته آمریکایی ها دور انداخته جنگ سرد shibboleths و حس صحبت با یکدیگر در مورد برابری و دموکراسی و همکاری است. هنگامی که ما انجام می دهیم ما خواهد بود صحبت کردن در مورد سوسیالیسم هر چند مهم نیست که آنچه ما به آن تماس بگیرید. ما حتی ممکن است مجبور به رها کردن کلمه—depressingly بسیاری از آمریکایی ها هنوز بر این باورند آنچه J. Edgar Hoover اعتقاد و یا حتی بیشتر depressingly چه آین رند معتقد بودند: که همبستگی توهم و نوع دوستی یک آسیب شناسی. بسیاری از علاقه داشتن به پله ممکن است لازم باشد برای جلوگیری از باتلاق مرگبار از سوء تفاهم است که تقریبا بلافاصله سهامداران زمانی که یک جناح چپ آمریکایی درگیر در بحث سیاسی با جناح راست شهروند دیگر. اما هیچ اجتناب از آن است.

دو کتاب جدید را باید سمت چپ-وینگر کار بسیار ساده تر تهیه بسیاری از گفتن حقایق بسیار مرتبط و سابقه در این معنوی خشک بار خوش آمدید spritz تخیلی تخیل. هر دو در سن 30 ناتان رابینسون و Bhaskar Sunkara پیشرو چپ روشنفکران و کارآفرینان. در دومی ظرفیت, آغاز رادیکال مجله در چاپ فرم—رابینسون امور جاری و Sunkara را Jacobin—و در عرض چند سال ساخته شده است یک موفقیت مالی آن است. در مقایسه با شاهکار قابل توجهی سازماندهی انقلاب سوسیالیستی بدون شک در حال حاضر چند مشکلات است. جای تعجب نیست که این دو کتاب منعکس کننده شخصیت دو مجله. مانند امور جاری, چرا شما باید یک سوسیالیست است اول شخص و اهل تفریح و بازی, حدیثی و خشمگین است. مانند Jacobin, مانیفست سوسیالیستی است که به صورت جدی و تحلیلی هوشیار و استراتژیک است. دو راهنما با چیزی برای هر خلق و خوی.


ریشه سوسیالیسم رابینسون می نویسد: نفرت است. غیر ضروری رنج untasted شادی unexercised استعدادهای هدر رفته زندگی: این همه جا هستند, اگر شما چشمان خود را ببینید و اگر شما نیز یک قلب به احساس می کنید و سپس شما در آستانه سوسیالیسم. رابینسون با هدف به شما را بیش از. “در ایالات متحده در سال گذشته 41 درصد از کارگران ندارد و حتی یک روز از مرخصی” او می نویسد. “سی و شش درصد نه تنها یک بعد از پرداخت بیمار را ترک کنند.” نیمی از بخش خصوصی حقوق بازنشستگی ناپدید شده اند. یک پنجم خانوارهای دارای صفر یا منفی ارزش خالص. خالص ارزش بالای یک درصد بیشتر از ارزش خالص پایین 95 درصد است. خودکشی و افسردگی نرخ بالا; امید به زندگی در نیمه پایین توزیع درآمد پایین است; و بزرگسالان فقیر هستند و پنج بار به عنوان به احتمال زیاد به گزارش بودن در سلامت فقیر به غنی بزرگسالان است. صدها نمونه های بیشتر به دنبال در همان ورید. رابینسون موعظه این آشنا سوسیالیستی خطبه با شوخ طبعی و شور. مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد, اما من آن را هرگز قدیمی می شود.

سوسیالیستی MANIFESTO: در مورد سیاست رادیکال و افراطی در دوران افراطی نابرابری توسط Bhaskar Sunkara اساسی, کتاب, 288,,, صفحات, $28.00

یکی دیگر از صفت عاطفی: چرا شما باید یک سوسیالیست پر است از پاسخ به تصور اعتراض توسط nonsocialists. (وجود دارد 300 میلیون اسلحه در امریکا تعداد بسیار کمی از آنها متعلق به حزب سوسیالیست بنابراین ما باید برای به دست آوردن بسیار خوب در پاسخ به اعتراض.) رابینسون است به خصوص ماهر در مقابله با استاندارد آزادیخواه شکایت که غنی شایسته آنچه که باید. کاملا چند از آنها او را صرفا در زمان مشکل به دنیا آمد به دیگر افراد ثروتمند. و کسانی که “به دست آورده” پول خود را نمی خواهد در آخرین روز در, بازار, بدون, اجتماعی, حقوقی, و زیرساخت های فیزیکی ساخته شده و نگهداری شده توسط دولت: دادگاه, جاده, پلیس, مدارس, مواد غذایی و دارو بازرسی; محیط زیست, ایمنی و بهداشت حرفه ای و ایمنی حمل و نقل قوانین و مقررات; نه به ذکر است یک مقدار گسترده ای از تحقیقات پایه ساخته شده است که ممکن است بسیاری از محصولات تجاری برای کسب و کار که ادعا اعتباری (و سود).

در واقع آزادی است و حتی خالیتر از آن است. اگر ما می خواهیم به ultra-منطقی—خواهم, بگویم, ستاره بازحمت حرکت کردن Vulcans—سپس هیچ کس سزاوار هر چیزی. همه چیز ما هستند و فراموش نتایج از شخصیت ما استعدادها و تربیت است. و همه اینها که جان رالز به نام “از نظر اخلاقی خودسرانه”—همه چیز عطا بر ما است که ما نمی توانیم به اعتبار. فلسفی صحبت وجود دارد هیچ زمینه ای هر چه برای این ادعا مالکیت منابع به شدت مورد نیاز توسط دیگران است.

رابینسون قوی است در استراتژی. او با شوق و ذوق ميشمارد موارد برنی ساندرز دستور کار جدید آمریکا است. او توضیح می دهد و تأیید سبز معامله جدید است. او ارائه می دهد و نیمی از اصلاحات ساختاری به روند دموکراتیک همه آنها خیلی ضروری و لازم است و بدیهی است که عادلانه است که تنها یک جمهوری خواه می تواند موفق به حمایت از آنها. او به نقل از یک دوجین چپ سازمان توصیف فعالیت های خود و خوانندگان را تشویق می کند برای پیوستن یا حمایت از آنها. آن است که تا حدودی ناهمگون نه به می گویند قاعده نمای کلی از آنچه که باید انجام شود uninfluenced انتزاعی نظریه یا سازمانی و وفاداری. او به نظر می رسد به این باور است که هر بیت از درد و رنج رها هر شخص درمانده قدرت و هر پچ فکری تاریکی کنار و ایدئولوژیک obfuscation آشکار است که یک گام هر چند کوچک و توقف به سوی سوسیالیسم. برخی از جدی سوسیالیستی نظریه پردازان بدون شک مسخره در خود احساساتی نوعدوستی بود. من این را تحسین آن است. رابینسون به نقل از تری ایگلتون: “سوسیالیستی است و تنها کسی است که قادر به دریافت بیش از او و یا او را حیرت است که اکثر افرادی که زندگی و جان را صرف زندگی رنجور بی ثمر هنگام رنج.” دقیقا. آن است که در درجه اول عادات قلب (به قرض گرفتن Tocqueville عبارت) است که ما را به پرستاران یا خوکی سوسیالیست یا plutocrats. تئوری می آید از یک راه طولانی پس از.


Bhaskar Sunkara کمتر احساساتی قصد عوض در توطئه چپ مسیر به قدرت گیری تعادل نیروهای با توجه به اتحاد وزن در کوتاه مدت در مقابل بلند مدت سود. ارزش سوسیالیستی مانیفست نهفته است نه آنقدر در این استراتژیسازی اما همانطور که در “یک روز در زندگی از یک سوسیالیست شهروند” هوش فکر آزمایش که باز می شود کتاب است. Sunkara تصور زندگی در یک سس پاستا کارخانه در نیوجرسی به عنوان سوسیالیسم به تدریج می رسد در امریکا بیش از میانه دهه از قرن بیست و یکم. در ابتدا متعلق به یک تکنولوژی قدیمی, ایتالیایی, آمریکایی, این شرکت ضربه سخت ملی و بین المللی و فشارهای. صاحب صمیمانه متاسفم اما کارگران باید برای سفت کردن کمربند خود را. آنها تشکیل یک اتحادیه وجود دارد بنابراین مقدار از آن را می توانید انجام دهید: برخی از چیزهایی مانند جبران خسارت از صاحبان و مدیران مذاکره هستند.

به عنوان Boomers مرگ و وای جای خود را, اما سیاست های این کشور حرکت به سمت چپ. نیوجرسی مادری پسر بروس اسپرینگستین در سر یک چپ پوپولیستی حرکت است و رئیس جمهور منتخب. سوسیال دموکراسی به نظر می رسد: “بهداشت و درمان و آموزش و پرورش تبدیل به حقوق اجتماعی; مراقبت از کودک و مسکن ساخته شده مقرون به صرفه است.” سرمایه داری مخالف است متوسط اما ثابت موثر به اندازه کافی رادیکال کاملا چند مردم است. بحث چرخش در همه جا در مورد این که آیا به رفتن کامل سوسیالیستی و در نهایت اکثریت تصمیم می گیرد. تمام شرکت های فوق در یک اندازه خاص—از جمله سس پاستا کارخانه—ملی و تحویل به کارکنان خود را که پس از رای دادن در جبران خسارت و نظم و تقسیم کار که آیا به سرمایه گذاری مجدد سود ، با وجود خشمگین سرمایه داری مخالف نظم جدید زنده آن چنگال تولد.

این ممکن است به نوبه خود در بشریت و اقبال است روایت wryly و unportentously و (جدا از نقش بروس اسپرینگستین) آن را در واقع به نظر می رسد قابل قبول است. من هیچ نظری ندارم که آیا شکل نهایی (اگر وجود دارد شکل نهایی) از نمونه سوسیالیستی سازمانی را بسیار شبیه Sunkara را خیالی سس پاستا کارخانه. اما من مطمئن هستم که ما نمی خواهد در هر کجا که ما می رسند و بدون بسیاری از تحولات به دقت فکر کردن مدل بود.

بیشتر از بقیه کتاب شامل یک تور d’horizon از نوزدهم و قرن بیستم اروپایی و آمریکایی و آسیایی و آفریقایی افراط گرایی است. آن را به خوبی انجام می شود—سریع و undogmatic—و بدون شک خواهد بود مفید برای افراد جدید به این موضوع است. سوسیالیست معروف و متاسفانه ستیزه جو اما من نمی تواند کمک کند در نظر گرفتن استثنا به Sunkara این فصل در بلشویکها. آن است که دلسوز, اما نه بی چون و چرا. او را تحسین لنین با رزرو و معتقد است که این حزب به قدرت رسید در یک “اصل انقلاب مردمی” و “تلاش برای خوب خود را اعلام کرد هدف.” من استدلال می کنند و در شرایطی که انقلاب اکتبر بود یک کودتا که نتیجه اجتناب ناپذیر بود سخت یک حزب دیکتاتوری و لنین بود بی رحمانه و دوگانه متعصب که تکبر بسیار ایده آزادی و دموکراسی و هرگز به فکر به محبوب حاکمیت یا رفاه مردم روسیه یا در واقع به هر چیزی غیر از چگونه برای رسیدن به و تحکیم قدرت.

کند یک بحث بلشویسم حتی متعلق در قرن بیست و یکم مانیفست سوسیالیستی به جز شاید به عنوان یک کوتاه و ترسناک داستان احتیاطی? اگر سوسیالیسم محبوب دموکراتیک کنترل اقتصاد و جامعه واقعی و نه به عنوان در ایالات متحده صرفا رسمی—پس از آن نه تنها اتحاد جماهیر شوروی در هیچ نقطه ای در آن وجود تجسم حتی جزئی از هر چیزی که Sunkara (که به شدت ضد استبدادی) و یا با من تماس بگیرید سوسیالیسم; آن بود و نه حتی تلاش می شود. چه شد سوسیالیستی در مورد آن ؟ خوب در وهله اول آن را به نام خود سوسیالیستی و ادعا کرد به صحبت می کنند برای طبقه کارگر است. در وهله دوم…. وجود دارد هیچ چیز در جایگاه دوم یا سوم و یا هر جای دیگر. از یک روز پس از “واقعی محبوب انقلاب” همه مستقل کارگر و سرباز طرح خرد شد در حالی که غیر بلشویک سیاستمداران و روشنفکران گفته شد برای رفتن به پرش به “سطل زباله می تواند از تاریخ” در تروتسکی را بسیار تحسین و revoltingly thuggish عبارت است. محبوب خود دولت بود و نه حتی خواب. اینکه دقیقا چه چیزی هستند و قرن بیست و یکم آمریکایی قرار است برای یادگیری از این همه—به جز شاید نه به اعتماد مردم که تحسین بلشویکها?

به عنوان Sunkara اذعان, چینی, ویتنامی, کوبا و دیگر اتحاد جماهیر شوروی به سبک رژیم بودند چیزی جز “سوسیالیستی است.” آن را حس بیشتری به توصیف آنها به عنوان “مجبور نوسازی متحده” و یا “توسعه ملی متحده است.” چنین متحده به وجود آمده است که یک جنبش استقلال دعوا کردن قدرت های خارجی و یا داخلی نخبگان که مایل به ادغام این کشور در حال توسعه به اقتصاد جهانی در شرایط مطلوب به کشورهای سرمایه داری برای: باز بازارهای مالی و ارز حدس و گمان محدودیت در کار سازماندهی چند و یا هیچ مالیات بر کسب و کار نامحدود بازگشت سود حداقل زیست محیطی و ایمنی شغلی مقررات و تمام بقیه از آنچه برای یک “مطلوب سرمایه گذاری آب و هوا.” (که باید صدای آشنا: آن است که مسیر سیاسی آمریکا اقتصاد بیش از 40 سال گذشته به عنوان شرکت مالی و نخبگان باید برچیده معامله جدید است.) اگر ملی رژیم رسیدن به استقلال باید آن را به نحوی کشیدن کشور به جهان مدرن است. آن است که یک مدت طولانی و اغلب وحشیانه فرایند صنعتی شدن بدون دسترسی به سرمایه های خارجی—و البته کشورهای سرمایه داری به خصوص ایالات متحده نمی خواهد از خواب کمک به کشورهای فقیر توسعه بدون فرض موثر (و بسیار سودآور) کنترل اقتصاد خود را. از این رو سخت گیرانه اقتدارگرا شخصیت از جمله رژیم که هیچ ربطی به سوسیالیسم و همه چیز را با سیاست خارجی آمریکا.

وجود دارد برخی از مسائل مهم که نه کتاب می آید به مقابله با. آزادیخواه قهرمان فریدریش هایک ادعا را نشان داد که عملکرد خوب بازارهای منحصر به فرد قادر به مطابقت با عرضه و تقاضا برای عملکرد دقیق قیمت ها و برای جلوگیری از کمبود و یا بیش از حد; و در هر بعدی مکالمه بین یک محافظه کار و سوسیالیست محافظه کار است دست تکان داد هایک تظاهرات در سوسیالیستی ، چند سوسیالیستی نویسندگان پنجه هایک را “اطلاعات مشکل” اما هیچ توافق بر روی راه حل سوسیالیستی جدا از اصرار دارد که البته ما هیچ استفاده برای برنامه ریزی سانترال. با توجه به منابع معاصر, فناوری اطلاعات, آن را باید به عنوان ممکن است به عدم تمرکز فرایند برنامه ریزی و مدل اقتصاد—شاید به عنوان Sunkara نشان می دهد (بدون پیچیدگی افسوس) یکی از جمله بازار کالا و نه سرمایه و بازار کار—که تولید خواهد شد و آزادی و برابری و فراوانی است. اگر برخی از سوسیالیست و ترک خورده است و این مشکل خبری نیست رفت.

پس از آن وجود دارد به مراتب کمتر نظری مشکل از سرمایه اعتصاب (دوباره ذکر شده توسط Sunkara اما تنها در عبور). پس از برتون وودز چارچوب دور انداخته شد در سال 1970 سرمایه است به طور منظم گرفته شده پرواز از کشورهای در حال توسعه در اولین نشانه از نگرانی توسط یک دولت برای رفاه مردم خود را که معمولا شامل دفع ادرار خالی بررسی کنید که خواسته های کسب و کار و به طور کلی می شود قبل از سرمایه گذاری در کشورهای فقیر. کشورهای توسعه یافته هستند و نه معاف از این نظم و انضباط است. هنگامی که فرانسوا میتران سعی در معرفی جدی سوسیالیستی اصلاحات در سال 1981 فرانسه گذاران متوقف سرمایه گذاری و ارسال 5 میلیارد دلار به خارج از کشور (مقدار زیادی از پول در آن زمان ظاهرا) آورده که دولت او را به زانو در. آن را بیش از حد به زودی به فکر جدی برای نحوه ملاقات چه مطمئن است به یک وحشی سرمایهداری پاسخ به حتی اولین حرکت به سوی سوسیالیسم.

زمانی که سرمایهداران را شکست داد پایین-کلید جنگ علیه سوسیالیستی سیاستمداران و بوروکرات ها باید شروع. برای انقلاب خواهد شد و نه لغو طبیعت انسانی و سوسیالیستی مقامات را نگه داشته و پاسخگو باشد. پس یک چیز هر آمریکایی در حال حاضر این ادعا به دانستن در مورد سوسیالیسم است که دولت به اجرای همه زندگی سوسیالیستی نویسندگان باید یک استدلال قانع کننده—در قالب یک مدل دموکراتیک سیاست—چرا آن را نمی خواهد.

چه ممکن است یک postcapitalist سیاست نگاه مانند? بیش از هر چیز دیگری آن را شبیه یک societywide گفتگو متشکل از میلیون ها نفر از کوچکتر محلی آنهایی که برگزار شده توسط شهروندان عادی در اتاق نشیمن کلیساها و مدارس و محل های کار کتابخانه های شهری و ساختمان ها و مکانهای دیگر. بحث محلی گروه ارتباط برقرار خواهد شد به طور منظم با یکدیگر به اشتراک گذاشتن اطلاعات و نتیجه گیری و عضویت در تدوین سوالات و راهنمای محلی مقامات و قانونگذاران. آنها همچنین ارسال نمایندگان به دولت و شهروندان منطقه ای’ گروه های که انجام خواهد شد بحث و گفتگو با دیگر گروه ها و سپس به طور مشترک یا جداگانه با دولت و قانون گذاران ملی و سیاست گذاران است. اگر دومی مداوم چشم پوشی از شهروندان در گروه های سریع و ساده به یاد بیاورید روند توجه خود را دریافت کنید.

این صدا ممکن است مانند بسیاری از جلسات اما پس از آن همه ما باید یک معامله خوب بیشتر رایگان. (و به هر حال جلسات خواهد بود داوطلبانه است.) من تخمین می زنند اگر اقتصاد بهره وری طی 40 سالی که اعمال شده بود به کوتاه شدن ایام کار در هفته به جای غنی سازی سرمایه گذاران متوسط ایام کار در هفته خواهد بود در حال حاضر حدود 20 ساعت است. وجود دارد بسیاری از دلایل خوبی برای کوتاه شدن ایام کار در هفته. یکی از بهترین این است که دموکراسی طول می کشد زمان.

سرانجام فیل در اتاق است. هر دو رابینسون و Sunkara اذعان گرمایش جهانی, البته, و استدلال می کنند و نه غیرقابل توجیهی از رقم که تنها دولت سوسیالیستی می تواند به طور موثر مقابله با آن است. اما من می توانید تصور کنید یک جوان آرمانگرا—در واقع در حدود 10 میلیون نفر از آنها—درخواست ما نویسندگان: “که دارای بار سیاسی و اقتصادی اصلاحات ؟ چه خوب سیاسی و برابری اقتصادی در یک آب گرفتگی و سوزش قحطی زده جهان است ؟ هر مولکول کربن دی اکسید ما اضافه کردن به جو آوردن فاجعه نزدیک تر است. مطمئنا ما باید به تعویق انداختن سوسیالیسم برای یک یا دو نسل و تمرکز تمام انرژی ما در صرفه جویی در زمین است؟” من خیلی می خواهم به عنوان خوانده شده و در نظر گرفته پاسخ از رابینسون و Sunkara به این سوال است.


در کل سوسیالیسم خوش شانس است که در این دو کتاب است. آنها به موقع روشنفکر به خوبی استدلال به خوبی مستند شده است و به خوبی نوشته شده است (به جز شاید برای چند بیش از حد بسیاری از کج (ایتالیک) و علامت تعجب در رابینسون و Sunkara را علاقه برای “مبارزه” “ساختمان سوسیالیستی جنبش” و دیگر unlovely بیت از جناح چپ اصطلاحات). با وجود دومی بی ارزش نقص آن را نمی خواهد رابینسون یا Sunkara گسل اگر سوسیالیسم نمی رسند تا پایان قرن بیست و یکم.

در سال 1888 پرداختن به Fabian جامعه جورج برنارد شاو در زمان طولانی مشاهده:

اجازه دهید من در نتیجه انکار کردن همه تحسین برای این اجتناب ناپذیر است اما کثیف, آهسته, تمایلی, بزدلانه مسیر عدالت است. من سرمایه گذاری برای ادعای احترام خود را برای آن دسته از علاقه مندان که هنوز هم حاضر به این باور است که میلیون ها نفر از هموطنان خود موجودات باید از چپ به عرق و رنج می برند در نا امید کننده رنج و تخریب در حالی که مجلس و vestries فرمان درهم و برهم کردن و دستمالی به سمت محقر اقساط از بهبود. درست شده است و پس از این اشتباه خیلی غیر قابل تحمل انجیل آنقدر قانع کننده است که به نظر می رسد به آنها که باید آن را ممکن است برای طلب کردن کل بدن از کارگران و سربازان و پلیس و همه تحت پرچم برادری و برابری و در یک سکته مغزی به مجموعه ای از عدالت در حق تاج و تخت. متاسفانه مانند یک ارتش از نور بیشتر است برای جمع آوری شود از انسان محصول از قرن نوزدهم تمدن از انگور به دست آمده از thistles.

می تواند از آن باشد که انسان محصول از بیست قرن اول تمدن خیلی بهتر است وقف از آن در قرن نوزدهم سلف با سوسیالیستی فضائل: همبستگی عزت نفس (که احترام به مردم را تحمل میلیاردرهای?), و ظرفیت حیاتی ، ما قطعا کمتر نیز عطا با یک صفت است که فقط به تازگی تبدیل به یک فضیلت است اما ممکن است به نوبه خود مهم تر از همه: توجه span. انقلاب ممکن است Facebooked توییتی و Instagrammed اما پس از آن چه ؟ خواهد ما را دور تلفن های ما و جمع آوری و عمل می کنند ؟ خواهد شد و یا امواج بی پایان زني در برابر حواس ما—پیام, پست, توییت, لینک, تلفنی, و, بالاتر از همه, همیشه و در همه جا تبلیغات—در نهایت جمع ما ؟ خواهد ما بود ما گوشی های پس از آن ؟

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im