8 سرآشپزها به رقابت برای کار در به زودی به باز کردن لاس وگاس steakhouse

بعد از بزرگ لاس وگاس prizefight خواهد شد که محدوده و نورد پین به جای طناب و یک حلقه. و این جایزه خواهد بود نه یک کمربند اما یک کار به عنوان سر آشپز در یک نام تجاری جدید مبلغ 10 میلیون رستوران.

“وگاس آشپز Prizefight” را برای اولین بار در 10 p. m. روز شنبه در شبکه غذایی با ورود هشت سرآشپزها و آزمون اول: پخت و پز در BLT استیک در Bally. سرآشپز مشهور آن بارل میزبان نشان می دهد و به عنوان مربی. همکار قابل توجه آشپز اسکات Conant که رهبری آشپزخانه در جهانی لاس وگاس و سنگ قرمز متوسل خواهد شد در محدوده زمانی معین قاضی همراه با آیلین مور منطقه ای رئیس جمهور برای Caesars Entertainment. هر نشان می دهد همچنین دارای دو مهمان قضات با سه برای نهایی.

به عنوان شش قسمت سری پیشرفت از هفته به هفته رقابت سرآشپزها تور سزار رستوران از جمله El Burro Borracho در ریو آقای چو و پیچ در Caesars Palace و Giada در کرمولل. این سری برنده خواهد بود تصمیم گرفت در یک 90 دقیقه قسمت آوریل 9 و را در آشپزخانه در Bugsy & مایر, برنامه ریزی برای باز کردن مه 1 در فلامینگو.

مور گفت: طیف وسیعی از رستوران ها در سزار’ لاس وگاس نمونه کارها باعث می شود رقابت منحصر به فرد به این دلیل که شرکت کنندگان در آزمایش فوق العاده گاه به گاه El Burro Borracho فوق لوکس پسر پیچ و همه چیز را در میان.

“برای ما این بود که در مورد دیدن تطبیق پذیری از این سرآشپزها و کشف آنچه واقعا سطح خلاقیت و طبخ آنها می آیند تا با” او گفت:. “بر خلاف برخی دیگر را نشان می دهد که آنها فقط در یک آشپزخانه تست این مورد در واقع داشتن کامل شام خدمات prepped و آماده برای رفتن. فشار این مسابقه شد تحت واقعی بود و این هیجان انگیز بود.”

مور گفت: شرکت کنندگان شروع هر بخش با یک جلسه با بارل در آشپزخانه تست و پس از آن آنها انجام تصاحب در تعیین رستوران.

“او واقعا مربی آنها در آشپزخانه,” او گفت:. “به عنوان یک قاضی, ما قادر به دیدن آنها چگونه تعامل. وجود دارد بسیاری است که می رود در آشپزخانه. آن را واقعا مانند آنها می گویند دریافت مامان در آشپزخانه, هر دو در رقابت و فتنه است. که بیرون می آید در یکی از قسمت ها — چگونه آنها در حال بازدید توسط همسالان خود را و چگونه آنها گام تا به عنوان یک رهبر.”

انواع مهمان قضات او گفت: آورده دیدگاه های متفاوت به رقابت.

مور است که در عمل ده ها تن از رستوران ها در طول زندگی حرفه ای اش کردم یک چشم انداز جدید ،

“من تا به حال بهترین زمان,” او گفت:. “من چیزهای زیادی یاد گرفتم. آن را بسیار الهام بخش است.”

در Bugsy & مایر

این رستوران که نشان دهنده جایزه بزرگ شد و هنوز هم در مراحل ساخت و ساز در طول یک رسانه تور بعد از ظهر جمعه اما مصرف آن را رزرو از طریق OpenTable برای 1 ماه مه و پس از آن. مور گفت: آن را “شگفت انگیز خروجی. آن می رود به glitz و زرق و برق از 1940s — میراث ما است.”

این رستوران به نام برای بنیامین “Bugsy” Siegel و کسب و کار شریک مایر Lansky که باز فلامینگو اولین از نوع خود در نوپای نوار در سال 1946 و طراحی شده است تا منعکس کننده یک دوره زمانی که شام کاربران بیشتر احتمال دارد به پوشیدن خز و مروارید از شورت و فلیپ فلاپ.

این یک چشمک در تاریخ اوباش عصر. برای مثال مهمان را وارد کنید از طریق آنچه که به نظر می رسد به عابران به یک نانوایی کامل با اجناس در نمایش پنجره ها در دو طرف درب. سپس آنها را از طریق تصویب یک “راز” ورود به اتاق ناهار خوری.

“اگر شما در این خنک جمعیت شما هرگز در آمد از طریق درب جلو گفت:” جاناتان Pacheco, رستوران مدیر کل.

بلافاصله پس از ورود آنها به شما آمده است به عنوان نزدیک به راه رفتن را از طریق آشپزخانه به عنوان محلی بهداشت کدهای مجوز زیر یک دیوار از ویندوز برای زیرچشمی نگاه کردن در عمل و سپس عبور از یک کولر که در آن رستوران را خشک سالخورده meat خواهد بود به نمایش گذاشت. Pacheco گفت: برنامه ها برای فعال کردن یک مهمان خود را انتخاب کنید برش از صورت و اگر آنها تمایل.

ویلیام بکر معاون رئیس جمهور از مواد غذایی و آشامیدنی برای فلامینگو های Linq و کرامول گفت: این رستوران خواهد شد در حال حاضر شش جداگانه “تجربه است.” در میان آنها خواهد بود پاسیو یک فضای سرپوشیده است که ارائه نمایش از هتل زیستگاه های حیات وحش. یکی دیگر از سالن بزرگ بیضی شکل نوار خود را به عنوان محور احاطه شده توسط مطرح غرفه و شامل سرگرمی زندگی می کنند فراخوانی ’20s به ’50s در روزهای جمعه و شنبه.

تعداد اتاق مدل دهید به عنوان یک speakeasy خواهد صندلی 10 در آن بار خواهد شد و باز بعد از بقیه Bugsy & مایر. در حالی که این رستوران خواهد بود تزئین شده در نور سایه تعداد اتاق را تاریک جنگل سنتی steakhouse. خام بار خواهد بود یک منبع سرگرمی در قالب کارکنان تهیه غذاهای دریایی و یک نمای آشپزخانه و فراتر از آن.

Pacheco گفت: این رستوران خواهد بود “رم محور” اشاره به Lansky زمان در میامی و کوبا و کوبا لمس را نشان می دهد تا بر روی مواد غذایی و کوکتل منوها. یک سبد خرید را در خدمت رم مبتنی بر پیر Fashioneds و چرخ دستی های مواد غذایی برنامه ریزی شده است.

روشن است که سرگرمی مهم خواهد بود. بکر گفت: رستوران تصور می شد با یک چشم باز سزار همایش های مرکز در این نزدیکی هست.

“ما مرتب کردن بر اساس ساخته شده است این محل برای کنوانسیون مهمان,” او گفت:. “آنها باید کل داستان از این رستوران قبل از آنها بنشینید. زمانی که تجربه می شود چیزی بیشتر از مواد غذایی است که خوب بیش از حد.”

تماس هایدی نزدیک Rinella در [email protected] یا 702-383-0474. Follow @HKRinella در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de