5 چیزهایی که ما یاد گرفتیم در مورد آمازون در سن Coronavirus از آن Q1 درآمد تماس

در آن Q1 2019 درآمد تماس آمازون CFO برایان Olsavsky معمولی ذکر شده در این شرکت بود pivoting به روز حمل و نقل به طور موثر پرتاب یکی دیگر از دستکش بلند در صنعت تجارت الکترونیک.

سریع به جلو 12 ماه و یک روز حمل و نقل برنامه است بیشتر یا کمتر نگه دارید. محصول کمبود باقی می ماند و کارگران در حال اعتصاب بنابراین هیچ شگفتی در اینجا—آمازون Q1 سال 2020 تماس بود و همه در مورد آن پاسخ به کوروناویروس.

در اینجا پنج بینش که پدید آمده از تماس به معروف tightlipped شرکت در جهانی همه گیر:

آن کسی حدس می زنم که یک روز حمل و نقل خواهد بود

پس از جذب تغییرات غیر منتظره در تقاضا و ثبات عملیات با تمرکز بر روی اقلام ضروری و گسترش حمل و نقل بار از یک تا چهار روز Olsavsky گفت: “چیزهایی که هنوز در هوا” بنابراین او نمی تواند پیش بینی کند که آیا آمازون را به یک روز حمل و نقل “در Q2 یا Q3 یا فراتر از آن.”

سرمایه گذاری خود را به مقیاس به یک بعد از تحویل سال گذشته بود و در حال حرکت موجودی نزدیک تر به مشتریان و ساختمان آن تدارکات شبکه ها “در آینده بسیار مفید به ما برای کمک گرفتن از ظرفیت بیشتر از آنچه ما در حال حاضر,” Olsavsky گفت. “پس از آن واقعا یک ترکیب از چه مدت آن طول می کشد برای دریافت همه چیز در سهام, برداشت, بسته بندی و حمل می شود. … مصرف آن را طولانی تر برای دریافت همه چیز به انبار و خروج از انبار ما. به طوری که واقعا چالش در حال حاضر به سرعت که و که خواهد شد هنگامی که ما انجام این کار ما را ببینید سرگیری بیشتر از یک روز است.”

آمازون کاهش می یابد خود را صرف بازاریابی به دلیل کمبود محصول

در سخنان افتتاحیه خود, Olsavsky اشاره آمازون گرفته و مراحل را به “تعدیل تقاضا” برای غیرضروری محصولات ممکن است در حال حاضر در انبار—از جمله با کاهش خود را صرف بازاریابی.

“ما همچنان به وزش بازاریابی ما در مدت زمانی که … تقاضا ما در حال تلاش برای انجام وجود دارد و وجود دارد برخی از محصولات است که هنوز در خارج از بورس” او گفت:. “پس از آن را حس برای همیشه فراموش بازاریابی به خصوص متغیر بازاریابی در آن شرایط است.”

وقتی پرسیده شد که اگر همه چیز را به بازگشت به حالت عادی در سه ماهه دوم, Dave Fildes مدیر روابط سرمایه گذار گفت: این عجیب و غریب, چهارم, چون به طور کلی بزرگترین عدم قطعیت آمازون است به تقاضای مشتری اما در حال حاضر آن را بیشتر در مورد توانایی سرویس است که تقاضا.

“معمولا چیزهایی که شما می توانید تعداد در ساختار هزینه توانایی دریافت محصولات … ظرفیت خود را برای حمل و نقل و ارائه آن معمولا چیزهایی که شما می توانید برای اعطا شده و در این سه ماهه شما نمی توانید” او گفت:. “این واقعا که عدم اطمینان رانده است.”

فروشندگان شخص ثالث در حال حمل و نقل سفارشات خود را.

به عنوان آمازون آثار خود را تامین و تدارکات چالش های شخص ثالث فروشندگان در حال تبدیل شدن به طور مستقیم حمل و نقل به مشتریان یک عمل شناخته شده به عنوان تاجر برآورده شبکه (دولت برتر). که همچنین بدان معنی است که شده است وجود دارد کاهش سفارشات در آمازون انجام شده توسط آمازون (FBA) برنامه که در آن فروشندگان کشتی موجودی به انبار آمازون.

“دولت برتر است برداشتن مقدار زیادی از فرصت ها و فروشندگان با توجه به این فرصت را به کشتی مستقيم سپس از آنجا که آن را ندارد به انبار ما بدیهی است که” Olsavsky گفت. “ما در حال تلاش برای به حداقل رساندن تاثیر بر فروشنده FBA به عنوان باز کردن انبارهای ما به عنوان به خوبی.”

بر خلاف فصل تعطیلات و نخست روز که آمازون “به طور کلی به [صرف] ماه ramping تا” با تامین کنندگان و فروشندگان Olsavsky اشاره کرد: “این Covid بحران مجاز به هیچ گونه آماده سازی است.”

این افزایش تقاضا برای کالاهای اساسی خانوار و ملزومات و رها کردن در تقاضا به صورت اختیاری محصولات “ایجاد چالش های عمده ای در عملیات ما شبکه” Olsavsky گفت.

“من فکر می کنم ما یاد گرفته ایم که آن را آسان تر به آماده شدن برای تعطیلات و یا یک نخست روز و سپس آن را به آماده شدن برای چیزی شبیه به این که همه چیز از بازدید در یک بار” او اضافه شده است. “تقاضای بالا و همچنین نیاز به restock به صورت خودکار و برای آن آماده … ما در حال انجام بهترین های ما برای حفظ و ارائه خدمات و … و اقلام ضروری برای ما نخست مشتریان و همه ما مشتریان آمازون.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>