5 Takeaways در مورد خرده فروشی در طول یک بیماری همه گیر از Adweek بالا بردن: تجارت

بینش کلیدی:

این Covid-19 بحران به سرعت در حال تغییر خواسته های مشتری و تغییر ترجیحات مصرف کننده را وادار بازیکنان در تجارت فضا به تأمل در نحوه نه تنها حفاظت از مارک های خود را در طول این دوره حاضر بحران اقتصادی بلکه آینده اثبات مارک های خود را برای آنچه در پیش روست.

در طول Adweek بالا بردن: تجارت سردبیران ما صحبت کرد و با رهبران در بازاریابی, تبلیغات, رسانه ها و فن آوری بخش را به تمرکز برجسته موضوعات و روندهای در حال ظهور تکان دادن حوزه های تجاری امروز است. این شامل چگونه به طور موثر به پل کانال تقسیم چگونه به بهترین هدف گروه های خاص برای ایجاد هدفمند مبارزات چگونه به استفاده شخصی پیام های متنی, و چگونه به تسلط 2020 فصل تعطیلات.

بهینه سازی و ساخت در آنچه در حال حاضر وجود دارد

هلنا Hambrecht از بنیانگذاران و co-مدیر عامل شرکت DTC غذا نام تجاری Haus شد “آماده شدن برای بدترین” هنگامی که شیوع کروناویروس اولین ضربه, ایالات متحده است. “ما می خواستیم به عنوان زیرک به عنوان ممکن است به منظور زنده ماندن اگر اقتصاد کاملا فرو ریخت و اگر هیچ یک از خرید هر چیزی,” او گفت:.

این سونوما, کالیفرنیا.-بر اساس شرکت به پایان رسید تا غافلگیر نتیجه مالی در کسب و کار خود را: آن را رشد 500%. در حال حاضر Haus ادامه برای به روز رسانی و ارتقاء به نگه دارید تا با تقاضا است. هر Hambrecht محصول تمايز و تجربه مشتری (در مقابل تمرکز صرفا بر رشد درآمد) را تنظیم برندها جدا از دیگران در حال حاضر و در آینده است.

“مهم ترین چیز شما می توانید انجام دهید در حال حاضر است نگاهی به آنچه شما پیام قبل از Covid و سپس از خود بپرسید که آیا یا نه این پیام ها کار دیگر” Hambrecht ادامه داد. برخی از تغییرات ساخته شده به چگونه برند شد, موقعیت یابی محصولات خود را در سراسر اجتماعات اما مدل اشتراک است که کسب و کار ساخته شده بود بنا بود بدون نیاز به تغییر. الکل خدمات تحویل شده است بهره مندی از مستندات و قرنطينه.

در آغوش سیستم عامل جدید و تجربه مشتری استراتژی

زمانی که Walgreens متوجه شدم که ششمین سالانه سرخ بینی روز, منی کودکان رویداد خیریه با مشارکت امداد طنز ما را به محل مارس 21 می تواند به خطر افتاده است با این بیماری همه گیر داروخانه ها و فروشگاه های غول پیکر تا به حال برای تنظیم مجدد و خلاق.

“ما تا به حال یک ‘نه’ لحظه پشت در فوریه, که در آن ما تقریبا تا به حال تمام برنامه آماده برای رفتن و ناگهان ما متوجه ” یک دقیقه صبر کنید ما گفته بودن به چهره ما و در حال حاضر ما در حال رفتن به فروش یک بینی قرمز برای قرار دادن بر روی صورت خود را?'” گفت: الهام Raine گروه معاون بازاریابی نام تجاری و خلاق در Walgreens.

آن را نیز نمی خواهد که ساخته شده حس Raine ادامه داد: به دلیل ارتقاء وجود دارد نه تنها به درایو آگاهی برای شود بلکه به درایو ترافیک به فروشگاه.

جشن اطراف روز بینی قرمز است که تا کنون مطرح شده بیش از 200 میلیون دلار برای کودکان دچار فقر شد و سپس بر این اساس تنظیم. “ما می خواستیم تا مطمئن شوید که ما در حمایت از کودکان و نوجوانان که نیاز به آن بیشتر از همیشه قبل از در حال حاضر” رین گفت: “بنابراین ما به سرعت تصمیم به فروش نمی بینی قرمز.”

هر چند هزاران نفر از لوده وار بینی این شرکت در حال حاضر دستور داد در حال جمع آوری گرد و غبار در Walgreens’ انبارها بینی قرمز کردم digital درمان برای اولین بار. کسانی که اهدا به علت طریق Walgreens’ سایت دریافت خواهد کرد یک لینک به یک فیلتر سازگار با Snapchat, Instagram و Facebook داستان.

نگه داشتن زبانه ها در روند رفتاری

پزشکی از راه دور شرکت ح Inc. (که در عمل هر دو در ح و او مراقبت شخصی و بهداشتی مارک های) ندارد یک توپ کریستال زمانی که آن را راه اندازی سه سال پیش پیش بینی این prescient نیاز به دریافت مراقبت های بهداشتی در حالی که پناه در محل.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>