3% کنفرانس سران به آتلانتا در تلاش برای تحکیم تعهد به تقاطع

از زمان آغاز آن از نه سال پیش 3% جنبش کمک کرده است الهام بخش امواج فراگیر تغییر در سراسر صنعت تبلیغات. با پرداخت سهام تعهد برنامه در عمق آژانس صدور گواهینامه برای برابری جنسیتی و کنفرانس ها را که تنوع بحث به یک مرحله 3 درصد در حال تغییر است این بازی با تسطیح زمین بازی.

بنیانگذار کت Gordon گفت Adweek که پس از 25 رویدادهای سراسر جهان, ترین تبلیغات قابل مشاهده برابری جنسیتی سازمان عقب کشیدن از آن مکرر مینی کنفرانس. در عوض 3% جنبش خواهد شد که یکی از عمده سالانه جمع آوری و علاوه بر آن “seasonless” کار مشاوره با صنعت است.

در سال 2020 این کنفرانس خواهد حرکت به آتلانتا آوردن آن تاثیر به اکثریت جنوب شهر برای اولین بار. این حرکت نشان دهنده آتلانتا رشد به عنوان یک تبلیغات hub و 3% جنبش تعهد به نزدیک شدن به برابری جنسیتی از طریق یک لنز متنوع. این شهرستان دارای یکی از قابل رویت ترین LGBTQ جمعیت در کشور علاوه بر اینکه یک فرهنگ مکه.

“این بسیار یک جنگ صلیبی. و افرادی که می آیند تبدیل به سربازان در جنگهای صلیبی بنابراین ما می خواهم آن را می شود واقعا intersectional” گوردون گفت Adweek. “ما فقط می خواهیم زنان در اینجا ما فقط می خواهیم مردم سفید در اینجا. ما می خواهیم یک نمایندگی واقعی از صنعت و ما می خواهیم مرد بیشتر از شرکت کنندگان به عنوان به خوبی.”

گوردون راه اندازی 3% جنبش پس از یادگیری است که تنها 3 درصد از مدیران خلاق بودند تعدادی که از آنجا رفته تا 29% (با گوردون کار بازی هیچ بخش کوچکی.) اما او می خواهد برای دیدن یک صنعت که در آن زنان را تا حداقل نیمی از مدیران خلاق و که در آن مردم از رنگ ها نه تنها در بالاتر نقش اما می خواهم به ماندن در آن نقش.

با تمرکز بر برابری جنسیتی در تبلیغات به معنی به رسمیت شناختن است که برخی از گروه های زنان باید نیازهای منحصر به فرد و چالش است. دلیل این که این 3% جنبش سفارش پدر و مادر در Adland گزارش برای پیدا کردن که چرا مادران آنها تحت نمایه سازی در این صنعت است. و در سال 2019 کنفرانس 3 درصد شرکت کنندگان در نظر سنجی به جمع آوری جمعیت. در حالی که اکثر شرکت کنندگان خود را شناسایی به عنوان سفید زنان سنین 31-50 در رهبری ارشد مواضع 39 درصد از مردم در این کنفرانس گفت: نژاد یا قومیت سیاه, لاتین یا دیگر غیر سفید شدند. علاوه بر این مردان ساخته شده 21 درصد از شرکت کنندگان و تعداد کمی از شرکت کنندگان شناسایی خود را به عنوان همجنسگرا یا غیر دودویی. این بررسی شامل نمی شود یک سوال در مورد گرایش های جنسی.

“زنان ندارد یکپارچه گروه” گوردون گفت. “وجود دارد گروه از زنان که نیاز اضافی عضله از 3 درصد اعمال شده به مطمئن شوید که آنها شنیده و جشن و کشف برای استخدام.”

به عنوان یکی از عمده تبلیغات مراکز در جنوب همراه با میامی, آتلانتا, سازمان مبارزه با همان تنوع و گنجاندن مسائل مربوط به هر سازمان در نیویورک و یا لس آنجلس است. Celeste هوبارد معاون اجرایی رئیس جمهور در سازمان با سرویس کامل شیمی به آتلانتا نقل مکان کرد چهار سال پیش پس از روی لئامت دادن در 72andSunny را L. A. ، هوبارد گفت که در حالی که آتلانتا یک-اکثر شهرستان های نیروی انسانی در سازمان تا کنون برای رفتن به مطابقت این شهر ساکن آرایش, چیزی که او معتقد است که سازمان ها با در نظر گرفتن و کار بر روی.

“من فکر می کنم سازمان های در حال قرار دادن در تلاش برای جذب, شناسایی و حفظ استعداد است که می آید از چند فرهنگی و یا اقلیت زمینه گفت:” هوبارد اشاره کرد که آتلانتا است که بیش از فقط در صفحه اصلی به مشتریان شرکت های بزرگ مانند کوکا کولا و Home Depot. همچنین این خانه به ناگهانی از استعداد در موسیقی فیلم و تلویزیون و تاثیر گذار در فضاهای.

هوبارد گفت که در حالی که آژانس هنوز در حال کار بر روی اضافه کردن و حفظ کارکنان از رنگ در آتلانتا آن سازمان وجود دارد کار با “محلی کارآفرینی تولید و محتوای ویدئویی شرکت توسعه که اغلب منجر آفریقایی-آمریکایی در افراد جوان که در حال ساخت قابل هضم مطالب به صورت محلی سیستم عامل های دیجیتال.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>