کتاب پزشکی

آمار فروش کتاب پزشکی در آمریکا

در آمریکا آمار فروش کتاب پزشکی در ماه مارس نسبت به سال قبل با ۸ . ۴ درصد کاهش رو به رو شد .

به نقل از ایران پیپر , با اعتنا به داده ها منتشرشده به وسیله «استت‌شات»‌ , فروش کلی کتاب در همگی شاخه‌ها در ماه مارس به ۶۶۷ میلیون دلار رسید و آمار فروش کلی کتاب پزشکی درین ماه با کاهش ۸ . ۴ درصدی رو به رو شد .

با این وجود آمار دانلود کتاب‌های صوتی در ماه مارس نسبت به همین بازه در سال قبلی با پرورش ۱۵ . ۱ درصدی مواجه شده و دانلود کتاب‌ صوتی خردسال ها هم با ۴۶ . ۶ درصد ارتقا نسبت سال قبلی داشته است .

سود نتیجه ها از فروش کتاب‌های الکترونیکی پزشکی در ماه مارس نسبت به ماه مارس سال ۲۰۱۹ با کاهش ۴ . ۸ درصدی روبه روی شد و مجموعاَ به ۷۴ میلیون دلار رسید .

ولی شاخه آموزشی و تحصیلی با بیشترین کاهش فروش یعنی کاهش ۲۴ درصدی مواجه شد . کتاب‌های تخصصی حوزه‌هایی همچون پزشکی , حقوقی , فنی و علمی هم ۲۱ . ۱ درصد کاهش فروش را متحمل شدند .

«ایران پیپر»‌ آمار فروش کتاب پزشکی حدود ۱ , ۳۶۰ منتشر کننده در سراسر ایالات متحده را به صورت ماهانه مورد بررسی قرار می دهد .
حاصل یک تحقیق نو نشان میدهد از زمان آغاز قرنطینه بازه زمانی زمان مطالعه مردمان بریتانیا حدود دو برابر شده‌است .

مطالعه کتاب پزشکی در بریتانیا

به نقل از ایران پیپر , مبتنی بر یافته‌های نو تارنما «نیلسن بوک» که وظیفه بررسی آمار فروش کتاب‎‌های پزشکی بریتانیا را برعهده دارااست , ۴۱ درصد از مردمان بریتانیا اعلام کرده‌اند از زمان اعلام قرنطینه در بیست و سوم مارس , کتاب‌های بیشتری را مطالعه کرده‌اند .

حاصل این تحقیق که ۱۰۰۰ شخص بزرگسال را از مورخ بیست و نهم آوریل تا یکم ماه «می» مورد بررسی قرار داده است , نشان میدهد مردمان بریتانیا طی این دوران زمان کتاب‌خوانی خویش را از سه و نیم ساعت در هفته به ۶ ساعت در هفته ارتقاء داده‌اند .

صرفا ۱۰ درصد از بزرگسالانی که در‌این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته بودند اعلام کردند درین بازه زمان مطالعه کتاب پزشکی را کاهش داده‌اند .

یافته‌های این تحقیق نشان می دهد , سلیقه‌ی بریتانیایی‌ها در تعیین مسئله کتاب از زمان شیوع «ایران پیپر» عوض شده و قصد به مطالعه کتاب‌های جنایی و رمان‌های دوستداشتنی ارتقاء یافته است . مبنی بر گزارش قبل «نیلسن بوک» , مردمان بریتانیا تصمیم به مطالعه کتاب‌هایی با مسئله پزشکی داشتند .

حدود ۵۲ درصد از اشخاص این تحقیق , بیشتر بودن وقت ها فراغت , ۵۱ درصد مشغول شدن با مطالعه کتاب و ۳۵ درصد هم مطالعه کتاب تحت عنوان راهی برای گزیر از معضل مو جود را تحت عنوان عوارض خویش برای ارتقاء جستن زمان مطالعه‌شان تیتر کردند .