نصب کفپوش لمینت روی سیمان

نصب کفپوش لمینت از بهترین راه ها برای تغییر فضای منزل و محیط می باشد. نصب پارکت علاوه بر زیبایی، در احساس راحتی نیز تاثیر بسیاری دارد. شاید برای شما سوال باشد که آیا در اتاق یا محیطی با کف سیمانی امکان نصب کفپوش لمینت وجود دارد؟. در ادامه به نکات نصب کفپوش لمینت روی سیمان می پردازیم.

نصب کفپوش لمینت روی سیمان

در ابتدا باید به کف محیط مورد نظر خود دقت داشته باشید. در صورت وجود هر گونه ناهمواری، نصب کفپوش خوب صورت نمی گیرد. به همین دلیل باید قسمت های نا هموار را یکدست کنید. این کار علاوه بر جلوه زیبا، روی طول عمر مفید کفپوش لمینت نیز تاثیر بسیاری دارد. پس آن را جدی بگیرید. در ادامه توضیحاتی مختصر در مورد مراحل زیرسازی مورد نیاز جهت نصب کفپوش لمینت می دهیم.

نصب پارکت روی سیمان

مراحل زیرسازی

·       از بین بردن ناهمواری ها و ایجاد سطحی یکدست:

برای نصب کفپوش های لمینت، مهم نیست که کف محیط مورد نظر از چه جنسی است. برای از بین بردن ناهمواری ها، زیرسازی صورت بگیرد. در صورت وجود مواد چسبنده و یا گچ ها تکه ای، با استفاده از یک کاردک و یا لیسه آن ها را از روی زمین پاک کنید. به این ترتیب کف زمین تا حد زیادی مسطح می شود.

·       تمیز کردن کف:

پس از از بین بردن نا همواری ها و یکدست کردن سطح، محیط را از گرد و غبار و هر گونه آلودگی پاک کنید. نظافت محیط قبل از ریختن ملات زیرسازی از اهمیت بسیاری برخوردار است. همه قسمت های محیط را بررسی کنید تا شیء و یا آلودگی روی سطح جا نمانده باشد.

·       تهیه ملات زیرسازی:

اگر می خواهید کفپوش لمینت را روی سرامیک و یا کفپوش قبلی نصب کنید؛ در صورت وجود هرگونه شکستگی، تمام قسمت ها را قبل از نصب کفپوش باید ترمیم و یکدست کنید. زیرسازی سطح با مواد ترکیبی مانند: چسب، سیمان و پودر سنگ برای اتاق ها و محیط های در معرض رطوبت پیشنهاد می شود. این مواد را می توانید با آب رقیق کرده و توسط یک کاردک روی زمین پخش کنید تا ناهمواری های سطح از بین برود. برای راحتی کار می توانید ملات زیرسازی را به صورت آماده نیز تهیه و استفاده کنید.

نصب کفپوش روی سیمان

·       خشک شدن ملات زیرسازی:

پس از پوشاندن کف با ملات زیرسازی، باید منتظر خشک شدن تمام قسمت ها به صورت کامل باشید. ممکن است خشک شدن برخی از قسمت های ناهموار، زمان بیشتری نیاز داشته باشند. برای سرعت بخشیدن به کار می توانید تمام در ها و چنجره ها را باز کنید تا جریان هوا بیشتر شود. حتی استفاده از سشوار های صنعتی نیز می تواند برای تسریع این روند مفید باشند.

·       نصب کفپوش لمینت:

برای نصب کفپوش ها باید از خشک شدن مواد زیرسازی اطمینان حاصل کنید. اگر قسمتی نیاز به نظافت داشت، آن جا را تمیز کنید و سپس کف را با فوم مخصوص کفپوش های لمینت بپوشانید. پس از پهن کردن فوم روی کف می توانید عملیات نصب کفپوش های لمینت را شروع کنید.

کفپوش روی سیمان

نکات تکمیلی در مورد نصب کفپوش لمینت روی سیمان

کفپوش های لمینت در مقابل رطوبت و آب از مقاومت نسبتا خوبی برخوردار هستند، اما برای احتیاط بهتر است رطوبت سیمان را تست کنید. گاها رطوبت زیاد می تواند مشکلات جدی را ایجاد کند.

برای نصب کفپوش های لمینت روی سیمان حتما با تیم های حرفه ای و افراد متخصص مشورت و همکاری کنید. افراد حرفه ای می توانند کفپوش ها را به صورت اصولی و تمیز در محیط مورد نظر شما نصب کنند. برخی از افراد برای کاهش هزینه های خود، از تیم های تازه کار کمک می گیرند، به همین دلیل کار نهایی به صورت اصولی پیاده سازی نشده و از ظرافت لازم برخوردار نمی باشد. دقت داشته باشید که نصب و اجرای دقیق روی طول عمر کفپوش تاثیر زیادی دارد.

منبع نصب کفپوش روی سیمان:

https://sazeradis.com/نصب-پارکت-روی-سیمان/