نحوه برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ – حرف آخر

بهترین راهی که بیشتر مدارس و مشاوران آموزشی حرف آخر مرجع اصلی پیشنهاد می کنند این است که دانش آموزان دبیرستانی یکی از پایه های دهم یا یازدهم را در تابستان مرور کنند و برخی از مباحث را در نیمه اول سال دوازدهم یاد بگیرند و تست کنند. با توجه به اهمیت دروس دوازدهم در کنکور و حجم دروس پایه دوازدهم ، بهتر است برخی از مباحث دوازدهم را در تابستان آموزش دهید. براساس نظر مدرسه ، مشاور آموزشی و اساتید کنکور ، یکی از پایه های دهم یا یازدهم بررسی و تست حرف آخر می شود. استفاده از این روش شما را به موفقیت در کنکور 1400 نزدیک می کند.

استراتژی شماره 3: سومین روش و استراتژی پیشنهادی حرف آخر برخی از مشاوران تحصیلی یا استفاده خود دانش آموزان ، جمع بندی كلیه دروس دهم و یازدهم در تابستان برای مطالعه دروس دوازدهم در آغاز سال تحصیلی است. این روش مطالعه برای کنکور باعث می شود دوره های دوازدهم تا ماه اکتبر سالم بمانند. از طرف دیگر ، ما اشاره کردیم که دروس دوازدهم حرف آخر نسبت به دروس سالهای گذشته پرحجم تر و تا حدودی دشوارتر است. بنابراین استفاده از این روش زیاد توصیه نمی شود. از طرف دیگر ، برای شرکت در کنکور ، باید محتوای اصلی را در طول سال مرور کنید. حتی اگر آنها را در تابستان جمع کرده باشید.

بنابراین بهتر است از استراتژی شماره 2 استفاده کنید حرف آخر و در 3 ماه تابستان علاوه بر بررسی یکی از مبانی (معمولاً پایه دهم مرور می شود) برخی از مطالب دوازدهم را یاد بگیرید. این بهترین راهی است که می تواند شما را در کنکور 1400 موفق کند. البته اگر کنکور مدرسه یا کالج شما برای 3 ماه تابستان برنامه خاصی دارد ، حتماً همین برنامه را برای هماهنگی حرف آخر با مشاور کنکور و معلمان کنکور مدرسه اجرا کنید و در طول سال تحصیلی از معلمان عقب نمانید .
نحوه برگزاری کنکور 1400 برای همه فارغ التحصیلان سیستم های قدیمی و جدید یکسان شده و با روال سال های گذشته تغییر کرده است. اگرچه طبق آخرین اعلامیه ، حرف آخر این کنکور فقط بر اساس منابع داوطلبان سیستم جدید برگزار می شود ، اما داوطلبان نظام قدیم به دنبال راهی برای تمدید کنکور نظام قدیم هستند.

برای مشاوره در مورد نحوه برگزاری کنکور 1400

با شماره های زیر از طریق تلفن ثابت حرف آخر در سراسر کشور تماس بگیرید:

از سراسر کشور با شماره تماس بگیرید

از ساعت 8 صبح تا 1 بعد از ظهر پاسخ دهید ، حتی در روزهای تعطیل

اگر به تلفن ثابت دسترسی ندارید یا از کد تخفیف حرف آخر استفاده می کنید ، کلیک کنید.

کنکور سراسری هر ساله به موقع و با منابع مشخص برای داوطلبان برگزار می شود. اما با تغییر کتب درسی و تفکیک منابع داوطلبانه نظام قدیم و سیستم جدید ، روند برگزاری کنکور سراسری با سالهای گذشته متفاوت شد ، به طوری که در سال های 1998 و 1999 دو کنکور حرف آخر با دو آزمون برگزار شد. سوالات مختلفی برای سیستم های قدیمی و جدید وجود دارد. یک سری سوالات طراحی شده است.

دیگر چیزی برای کنکور 1400 باقی نمانده است حرف آخر و بیشتر داوطلبان ، به ویژه داوطلبان نظام قدیم ، سوالاتی در ذهن خود دارند ، از جمله: آیا کنکور سیستم قدیمی هنوز برگزار می شود؟ چگونه کنکور 1400 برگزار شود؟ تأثیر معدل در کنکور 1400 چیست؟ بنابراین ، اگر شما نیز اطلاعات مربوط به سرنوشت کنکور 1400 را دنبال می کنید ، این مقاله را با ما ادامه دهید ، زیرا ما نحوه برگزاری کنکور 1400 را توضیح دادیم.

صفر تا صد راه برای برگزاری کنکور 1400
کنکور سراسری سالی یکبار برای گروههای مختلف آزمایشی حرف آخر برگزار می شود. از آنجایی که کنکور دانشگاه های آزاد و سراسری به صورت یکپارچه است ، کلیه متقاضیان کنکور سراسری و آزاد فقط نیاز به ثبت نام و شرکت در کنکور دارند. ثبت نام در کنکور سراسری 1400 طبق روال هر ساله در نیمه دوم فوریه انجام می شود.

داوطلبانی که در کنکور سراسری ثبت نام کرده اند باید خود را تا زمان کنکور سراسری که معمولاً برای شرکت در ماراتن کنکور سراسری در دهه دوم تیرماه آماده می شود و با دریافت کارت ورود به جلسه کنکور آماده کنند. جلسه چند روز قبل از معاینه. حضور داشته باشید.

پس از شرکت در ماراتن کنکور سراسری ، باید منتظر اعلام نتایج کنکور باشیم. نتایج اولیه کنکور سراسری معمولاً در ماه آگوست اعلام می شود و داوطلبانی که مجاز حرف آخر به انتخاب دوره دانشگاه آزاد یا ملی شدن هستند ، در حساس ترین مرحله کنکور سراسری که انتخاب رشته کنکور است ، وارد می شوند.

از آنجا که پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری ، راه دانشگاه های آزاد و سراسری از هم جدا شده است ، برای دیدن نتایج نهایی انتخاب خود ، معمولاً باید برای دانشگاه های ملی به سایت sanjesh.org و برای دانشگاه ها azmoon.org مراجعه کنند. در نیمه دوم سپتامبر مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اعلام نتایج کنکور سراسری حرف آخر ، مطالعه مقاله زیر توصیه می شود.

بیشتر بخوانید: اعلام نتایج کنکور سراسری

اما آیا برگزاری کنکور سیستم قدیم در کنکور 1400 تمدید می شود؟
با نزدیک شدن به کنکور 1400 ، داوطلبان باید خود را برای حرف آخر یک برنامه ریزی دقیق با توجه به منابع کنکور سراسری آماده کنند و برنامه ریزی و مطالعه برای کنکور را شروع کنند. به دلیل تغییرات کتاب درسی و تفکیک منابع کنکور برای داوطلبان سیستم های قدیم و جدید ، سازمان سنجش آزمون های ورودی سال های 1998 و 1999 را با دو سری سوال مختلف برای هر یک از سیستم ها برگزار کرد.

اما طبق آخرین اطلاعیه سازمان سنجش ، کنکور سال گذشته آخرین کنکور بود که برای هر دو سیستم برگزار شد و روش طراحی 1400 سوال کنکور فقط بر اساس منابع 6-3- است 3 سیستم آموزشی یا سیستم جدید. انجام دادن.

از آنجا که روش طراحی سوالات کنکور 1400 فقط بر اساس منابع سیستم جدید است ، دانش آموختگان سیستم قدیمی که می خواهند در کنکور 1400 شرکت کنند حرف آخر نیز باید منابع مطالعه خود را تغییر داده و از منابع سیستم جدید استفاده کنند. برای شرکت در کنکور 1400. داوطلبان سیستم جدید سخت کار کرده اند و باعث اضطراب و استرس آنها شده اند.

برای اینکه آماده برنامه ریزی و مطالعه کنکور سراسری باشید ، پیشنهاد می شود مقاله زیر را بخوانید.

بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی برای کنکور
امسال به دلیل شرایط فعلی و به تعویق انداختن کنکور سراسری حرف آخر و استرس ناشی از استرس

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>