راهنمای نهایی صفحه کلیدهای بازی: چه چیزی صفحه کلید را عالی می کند؟

صفحه کلیدهای بازی بسیار محبوب و به دلایل خوبی هستند. ما آنها را در Digital Citizen هم برای کار و بازی استفاده می کنیم ، زیرا آنها همه چیز را که یک صفحه کلید عالی می کند ، جمع می کنند. با این وجود کیبوردهای بازی از نظر قیمت و کیفیت متفاوت است و برخی از آنها محصولاتی فرومایه هستند که همه باید از آن جلوگیری کنند. برای اینکه امور حتی بیشتر گیج کننده شود ، تولید کنندگان از ویژگی های کاملاً فنی که مردم آن را نمی فهمند ، و یا ویژگیهایی که هیچ تأثیر معنی داری در بهبود تجربه کاربر ندارند ، لاف می زنند. اگر می خواهید صفحه کلید های بازی را بشناسید و وقتی می خواهید یک صفحه کلید خوب بخرید مهم است ، این راهنما را بخوانید:

 1. کلیدهای استفاده شده در صفحه کلید: مکانیکی در مقابل غشاء و فرآیندهای غشایی لاستیک
  صفحه کلیدهای بازی می توانند از کلیدهای غشایی ، گنبدهای لاستیکی یا کلیدهای مکانیکی استفاده کنند. یک مشکل این است که سازندگان همیشه نسبت به نوع کلیدهایی که ارائه می دهند ، خصوصاً در صفحه کلیدهای بودجه صادق نیستند و از اصطلاحات گیج کننده در بازاریابی خود استفاده می کنند. به عنوان مثال ، Roccat برخی از کلیدهای خود را غشایی می نامد ، در حالی که سایر تولید کنندگان از اصطلاح “نیمه مکانیکی” استفاده می کنند.

صفحه کلید یا مکانیکی است ، یا اینگونه نیست. هیچ صفحه کلید “نیمه مکانیکی” واقعی وجود ندارد. وقتی با چنین شرایطی روبرو شدید ، تولید کنندگان به شما می گویند که آنها یک گنبد لاستیکی یا صفحه کلید غشایی را می فروشند که برخی از مشخصات صفحه کلیدهای مکانیکی را کپی می کند. غالباً آنها کیبورد های مورد استفاده صفحه کلیدهای مکانیکی را کپی می کنند تا بتوانید با سهولت آنها را تغییر دهید و هنگام فشار دادن آنها احساس مشابهی داشته باشید.

چنین صفحه کلیدها معمولاً دارای یک لایه لاستیکی در بالای صفحه مدار هستند. با فشار دادن یک کلید ، غشاء را فشرده می کند ، که مدار زیرین را می بندد و ضربه کلید را منتقل می کند. هنگام تایپ صفحه کلید گنبدی یا لاستیک گنبدی ، می توانید با چگونگی احساس “کلیدهای تند” و یا چقدر فشار دادن کلیدها در مقایسه با سوئیچ های مکانیکی ، آن را تشخیص دهید.

کلیدهای غشایی Roccat
کلیدهای غشایی Roccat
کیبوردهای غشایی و گنبدی لاستیکی ارزان تر از همتایان مکانیکی آنها هستند و تهیه مقاومت در برابر ریختن برای کل صفحه کلید ساده تر است زیرا بر خلاف صفحه کلیدهای مکانیکی که تمایل به استفاده از صفحات فلزی دارند ، از لاستیک و پلاستیک زیادی استفاده می کنند. این نوع صفحه کلیدها نمی توانند همانطور که کیبوردهای مکانیکی انجام می دهند ، سریع پاسخ دهند. همچنین برای ثبت آنها باید کلیدهای آنها را فشار دهید و از ماندگاری کمتری برخوردار باشند.

صفحه کلیدهای مکانیکی می توانند از انواع مختلف سوئیچ استفاده کنند: خطی با مقاومت ثابت (به عنوان مثال Cherry MX Red) ، لمسی با یک دست انداز غیر قابل شنیدن (به عنوان مثال Cherry MX Brown) و قابل کلیک (به عنوان مثال Cherry MX Blue) ، با یک کلیک شنیدنی.

سوئیچ های گیلاس MX: قرمز ، آبی و قهوه ای
سوئیچ های گیلاس MX: قرمز ، آبی و قهوه ای
سوئیچ های مکانیکی Clicky (Cherry MX Blue) برای افرادی که بازی می کنند بسیار مناسب است و همچنین در رایانه های خود مقدار زیادی تایپ می کنند و صدای بلندتر کلیدها را در نظر نگیرید. سوئیچ های مکانیکی خطی (Cherry MX Red) بازخورد لمسی را ارائه نمی دهند و برای بازی های شدید و سریع قدم می زنند ، اما برای تایپ کردن و کارهای تولیدی ایده آل هستند. سوئیچ های مکانیکی لمسی (Cherry MX Brown) از نظر بازخورد صوتی ارائه شده آنها و نیروی مورد نیاز برای ثبت پرس های کلیدی ، تعادل بین سوئیچ های خطی و کلیک هستند. بنابراین ، هنگامی که شما می خواهید یک صفحه کلید مکانیکی مناسب در هر دو جهان (بازی و بهره وری) و همچنین کمی ساکت تر از سایر کیبوردهای مکانیکی باشید ، باید سوئیچ های مکانیکی لمسی ، Cherry MX Brown یا گزینه های مشابه دیگر را انتخاب کنید.

اگر می خواهید مقدمه ای در مورد دنیای سوئیچ های مکانیکی باشید ، ما راهنمای مقایسه ای برای سوئیچ های مکانیکی را به شدت توصیه می کنیم .

 1. مواد مورد استفاده برای صفحه کلید و نصب کلیدها: پلاستیک ، فلز یا PCB
  در حالی که نوع کلیدهای به کار رفته در یک کیبورد بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد و گاهی اوقات استقامت آن ، دوام کیبورد بر اساس متریال های استفاده شده در ساخت آن متفاوت است. به عکس زیر نگاهی بیندازید ، جایی که یک کیت خودتان را برای ایجاد یک صفحه کلید مکانیکی مشاهده می کنید. شما یک قاب پشتی (معمولاً از پلاستیک ساخته شده) دارید که مانند یک پوشش پشتی عمل می کند ، صفحه مدار چاپی (PCB) که با کلیدها ارتباط برقرار می کند و صفحه کلیدهای خود را به رایانه ارسال می کند ، صفحه پشتی که روی آن سوئیچ ها / کلیدهای واقعی نصب شده است ، و یک پوشش بالا بعضی اوقات ، صفحه پشتی همان پوشش بالا است ، یا وجود ندارد و سوئیچ ها مستقیماً بر روی PCB سوار می شوند.

این کار را خودتان کیت صفحه کلید مکانیکی انجام دهید: اجزای یک صفحه کلید
این کار را خودتان کیت صفحه کلید مکانیکی انجام دهید: اجزای یک صفحه کلید
هنگامی که صفحه کلید بودجه خریداری می کنید که هزینه آن کمتر از 50 دلار باشد ، احتمالاً کلیدها یا کلیدها مستقیم بر روی صفحه مدار چاپی (PCB) نصب شده اند که شامل تمام الکترونیک های صفحه کلید است. این ارزان ترین گزینه برای تولید کنندگان صفحه کلید است و همچنین کمترین دوام است. چنین صفحه کلیدها در معرض بازدید و شوک قرار دارند. تصور کنید که یک گیمر ناامید بارها و بارها کیبورد خود را صدا می کند. فرقی نمی کند کیبورد دارای کلیدهای مکانیکی بادوام باشد که 50 میلیون صفحه کلید را تحمل می کند. اگر سوئیچ ها به طور مستقیم بر روی صفحه مدار چاپی (PCB) نصب شوند ، عمر آن در زمان برخورد کاهش می یابد و صفحه کلید طولانی نمی ماند. هنگامی که شرکت ها صفحه کلید ارزان قیمت تولید می کنند ، وقتی سوئیچ ها را مستقیماً روی PCB سوار می کنند ، به کاربران نمی گویند. با تلاش برای خم کردن صفحه کلید می توانید بگویید که آیا این مورد است. اگر صفحه کلید به راحتی خم شود ، و ضد آب نباشد ، احتمالاً صفحه کلید دارای صفحه پشتی نیست و کلیدها مستقیم بر روی PCB نصب می شوند.

صفحه کلیدهای غشایی و گنبدی لاستیک اغلب ضد آب هستند زیرا کلیدها روی صفحه پلاستیکی سوار شده اند. نصب صفحه پلاستیکی پشتی در صفحه کلیدهای مختلف بازی استفاده می شود. پایین آمدن اصلی این است که نسبت به فلز کمی استحکام کمتری دارد. با این حال ، این بسیار ارزان تر از فلز و با دوام تر از نصب مستقیم PCB است. همچنین ، در مورد کیبوردها با نور RGB ، پلاستیک از این مزیت برخوردار است که به پراکنده تر کردن نور پس زمینه به طور مساوی از فلز و PCB کمک می کند.

هنگام خرید یک صفحه کلید بازی مقرون به صرفه ، مطمئن شوید که دارای یک صفحه پلاستیکی پلاستیکی است و این کلیدها به طور مستقیم به PCB وصل نشده اند. این انتخاب به تنهایی باعث افزایش دوام صفحه کلید شما خواهد شد.

صفحه کلید RGB که هم از یک پوشش بالایی پلاستیکی و هم از یک صفحه پشت پلاستیکی برای کلیدها استفاده می کند
صفحه کلید RGB که هم از یک پوشش بالایی پلاستیکی و هم از یک صفحه پشت پلاستیکی برای کلیدها استفاده می کند
تخته های فلزی دوام ، استحکام و احساس جامد بالایی را ایجاد می کنند ، بلکه صفحه کلیدها را سنگین تر می کنند ، و در برابر لکه گیری مقاوم نیستند. اگر می خواهید بهترین دوام ممکن از صفحه کلید خود باشد ، باید یکی از سوئیچ های مکانیکی بادوام و همچنین صفحه پشت فلزی را انتخاب کنید.

ممکن است تصور کنید که تمام صفحه کلیدهای بازی گران قیمت از صفحه پشت فلزی استفاده می کنند ، اما اشتباه می کنید. به عنوان مثال ، مارک های پریمیوم از صفحات پلاستیکی حتی برای صفحه کلید استفاده می کنند که 70 دلار یا بیشتر هزینه دارند. به این جزئیات توجه کنید و مشخصات صفحه کلید مورد نظر خود را با دقت بخوانید.

صفحه فلزی مورد استفاده برای صفحه کلید مکانیکی CODE
صفحه فلزی مورد استفاده برای صفحه کلید مکانیکی CODE
در بعضی از صفحه کلیدها ، صفحه پشت فلزی همان قاب فریم بالا است. این امر به ویژه در مورد صفحه کلیدهای بازی با حق بیمه صادق است. برای افزایش دوام و همچنین بهبود ظاهر صفحه کلید ، تولید کنندگان سوئیچ های مکانیکی را مستقیماً روی قاب بالا می چسبانند ، که به عنوان یک بک گراند سنتی عمل می کند. قاب بالا بسته به صفحه کلید می تواند از آلومینیوم ، منیزیم یا استیل ساخته شود.

Roccat Vulcan 100: کلیدها در صفحه بالای آلومینیوم سوار شده اند
Roccat Vulcan 100: کلیدها در صفحه بالای آلومینیوم سوار شده اند

 1. نور پس زمینه: RGB در مقابل نور پس زمینه یک رنگ
  نور پس زمینه به کاربران کمک می کند تا در محیط های تاریک و کم نور نوع را تایپ کنند. داشتن آن بسیار مفید است ، به طوری که هنگام استفاده از صفحه کلید خود همیشه کارآمد باشید. همچنین ، گیمرها و سایر کاربران از طریق شخصی سازی از نور پس زمینه به عنوان شکلی از بیان بصری استفاده می کنند. وقتی صحبت از صفحه کلیدهای بازی است ، شما باید انتخاب مهمی در مورد نور پس زمینه داشته باشید: آیا شما برای استفاده از یک رنگ به طور یکنواخت روشن برای کیبورد خوب هستید ، یا آیا می خواهید نور RGB؟

متأسفانه ، روشنایی RGB هزینه صفحه کلید را بسیار زیاد می کند. بیایید به عنوان نمونه از یک صفحه کلید عالی استفاده کنیم: CORSAIR K68 . هنگامی که آن را با نور پس زمینه قرمز ساده خریداری می کنید ، حدود 74 دلار قیمت دارد. اگر همان صفحه کلید را با روشنایی RGB خریداری کنید ، حدود 113 دلار قیمت دارد. این 52٪ بیشتر است این که آیا اختلاف قیمت ارزش سرمایه گذاری دارد ، این بستگی به هر کاربر ، نیازهای آنها ، بودجه و ترجیحات دارد.

CORSAIR K68 – نور پس زمینه قرمز در مقابل روشنایی RGB
CORSAIR K68 – نور پس زمینه قرمز در مقابل روشنایی RGB
مهم نیست چه نوع نور پس زمینه را برای صفحه کلید خود انتخاب کنید ، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

صفحه کلیدهای ارزان تر تمایل به نورپردازی ناهموار دارند ، به خصوص کیبوردهای RGB. توجه می کنید که همه کلیدها با همان شدت روشن نمی شوند. اگر می خواهید نورپردازی با کیفیت بالا داشته باشید ، ممکن است آن را در کیبوردهای بودجه که کمتر از 50 دلار قیمت دارند پیدا نکنید.
روشنایی RGB در مناطق (سه تا شش منطقه روشنایی بسته به صفحه کلید) یا برای هر کلید اجرا می شود. برای درک بهتر مفهوم مناطق روشنایی ، به صفحه کلید زیر مراجعه کنید. می بینید که کلیدها بر اساس رنگ گروه بندی می شوند. هر رنگ یک منطقه روشنایی را نشان می دهد. برای استفاده از هر رنگی در طیف RGB می توانید چنین صفحه کلیدهایی را شخصی سازی کنید ، اما شما نمی توانید این کار را برای هر کلید ، فقط برای هر منطقه انجام دهید. اگر بهترین و شخصی ترین نورپردازی RGB را می خواهید ، باید صفحه کلیدهایی را انتخاب کنید که هر کلید دارای نورپردازی مستقلی باشد ، و این افزایش هزینه شما خواهد بود.

ASUS TUF Gaming K5
ASUS TUF Gaming K5

 1. ضد روح و کلید N Rollover (NKRO)
  بازی برگشت کلید N و ضد شبح اصطلاحاتی فنی است که در بازاریابی کیبوردهای بازی بعضاً مورد سوء استفاده قرار می گیرند و توسط کاربران نیز قابل فهم نیستند. برای درک کامل آنها و اهمیت آنها برای صفحه کلیدها ، بخوانید: فناوری NKRO برای کیبوردها چیست؟

به طور خلاصه: کلید برگشت N-کلید به این معنی است که چندین صفحه کلید به طور همزمان صفحه کلید خود را به درستی ثبت می کنند ، و ضد روح به معنای آن است که صفحه کلید شما کلیدهای فشرده سازی را که نمی کنید ثبت نمی کند. شما نمی توانید کلید بدون کلید N را داشته باشید ، زیرا صفحه کلید می تواند کلیدهای فشرده ای را ثبت کند ، و به طور صحیح فشارهای همزمان کلید را ثبت نمی کند. تمام صفحه کلیدهای بازی دارای ضد روح هستند و وقتی سازندگان از این ویژگی لاف می زنند ، نباید تحت تأثیر قرار گیرید ، زیرا این یک استاندارد اساسی برای کیبوردهای مدرن است. اگر تاکنون با صفحه کلید و بدون ضد روح مواجه شدید ، نباید آن را خریداری کنید.

صفحه کلید بازی
صفحه کلید بازی
فهمیدن کلید N از کلید مهم است: چند صفحه کلید همزمان به طور صحیح ثبت می کنند؟ این تعداد از صفحه کلید تا صفحه کلید متفاوت است و بعضی اوقات ، حتی برای برخی از صفحه کلیدهای گران قیمت نیز به طرز شگفت آور کم است. اگر می خواهید مطمئن شوید که یک تجربه تایپینگ عالی دارید ، باید از خود بپرسید که برای تایپ چند انگشت استفاده می کنید؟ اگر شما یک کاربر رایج رایانه هستید ، به احتمال زیاد از مکانی برای تایپ کردن در جایی بین 6 تا 10 انگشت استفاده می کنید.

بنابراین ، شما نیاز به صفحه کلید دارید که حداقل 6KRO یا 6 کلید مجدداً داشته باشد. اگر می خواهید مطمئن شوید که تمام صفحه کلیدهای هم زمان شما ضبط شده است ، حتی وقتی از هر ده انگشت استفاده می کنید ، باید یک کیبورد خریداری کنید که قابلیت انتقال 10KRO یا 10 کلید را دارد.

با این حال ، برخی از صفحه کلیدهای مکانیکی نوار کلید کلیدهای NKRO یا Full N را ارائه می دهند ، به این معنی که اگر همه کلیدهای آنها را فوراً فشار دهید ، تمام کلیدهای صفحه به درستی ضبط می شوند. این وضعیت غیرممکن است ، مگر اینکه یک ربات برای تایپ کردن درست کنید ، مانند آنهایی که از Ghost in Shell استفاده می کنند .

تایپ ربات در Ghost in Shell
تایپ ربات در Ghost in Shell
جنبه دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که برخی از صفحه کلیدها مانند HyperX Alloy FPS به شما امکان می دهند بین NKRO و 6KRO جابجایی کنید زیرا برخی از برنامه های قدیمی و سیستم عامل BIOS با کیبورد هایی که دارای NKRO هستند به خوبی کار نمی کنند. 🙂

5- استراحت مچ دست زندگی را راحت تر می کند. شما باید یکی استفاده کنید!
استفاده از استراحت مچ دست زاویه طبیعی تری برای دست و مچ دست شما در هنگام استفاده از کیبورد ایجاد می کند. باعث کاهش فشار روی مچ شما می شود و باعث می شود کل تجربه راحت تر شود. این امر به ویژه هنگامی که باید برای ساعتهای طولانی تایپ کنید یا وقتی کامپیوتر زیادی بازی می کنید تایپ کنید. همه صفحه کلیدها دارای استراحت مچ نیستند و چنین لوازم جانبی نیز می توانند جداگانه خریداری شوند.

استراحت مچ دست ساخته Razer
استراحت مچ دست ساخته Razer
هنگام خرید کیبورد ، ترجیح می دهیم یکی را انتخاب کنید که استراحت مچ داشته باشد. با این وجود ، مواد استفاده شده و کیفیت آنها بسته به قیمت کیبوردی که خریداری می کنید و تولید کننده آن بسیار متفاوت است. بیشتر اوقات ، استراحت مچ دست از پلاستیک ، بلکه از جنس لاستیک و گاهی اوقات از چرم مصنوعی تهیه شده است که نرم و راحت است.

 1. کلیدهای چندرسانه ای ، میانبرهای چندرسانه ای و کلیدهای کلان
  یکی از ویژگی های مفید کیبوردهای بازی های برتر ، کلیدهای چندرسانه ای است. بسیاری از صفحه کلیدهای سطح بالا چرخ را برای کنترل میزان صدا و دکمه های اختصاصی برای کنترل پخش موسیقی ، روشن یا روشن کردن حالت بازی یا خاموش ارائه می دهند. بعد از تست بسیاری از کیبوردها ، در نقاط مختلف قیمت ، ما عاشق استفاده از کلیدهای چندرسانه ای هستیم و آنها را در صفحه کلید روزانه خود می خواهیم. ممکن است شما آنها را نیز بخواهید ، زیرا آنها زندگی را آسان تر و تولید می کنند.

کلیدهای چندرسانه ای در ASUS ROG Strix Flare
کلیدهای چندرسانه ای در ASUS ROG Strix Flare
حداقل باید یک صفحه کلید با میانبرهای چندرسانه ای بخرید که شامل فشار دادن دو کلید به جای یک (مانند Fn + F1) برای انجام همان اقدامات است.

راهنمای خرید کیبورد گیمینگ کلیدهای ماکرو دیگر یک روند محبوب در دنیای صفحه کلیدهای بازی نیست. به این دلیل است که تعداد کمی از افراد از آنها استفاده می کنند. با این حال ، آنها می توانند در برخی شرایط مفید باشند زیرا می توانید یک کلید ماکرو برای انجام چندین کار خاص ، با تنها یک کلید فشرده تنظیم کنید. هم گیمرها و هم کاربران حرفه ای می توانند از کلیدهای کلیدی استفاده کنند.

کلیدهای کلیدی روی ROCCAT Horde AIMO
کلیدهای کلیدی روی ROCCAT Horde AIMO

 1. کابل USB: بافته یا معمولی؟
  کابل های USB که برای اتصال کیبورد های بازی به رایانه های خود استفاده می کنیم می توانند بافته یا غیر بافته (ساخته شده از پلاستیک) باشند. صفحه کلیدهای ارزان قیمت به ندرت کابل بافته را ارائه می دهند ، در حالی که کیبوردهای گران قیمت معمولاً دارای یک هستند ، البته نه همیشه. تفاوت بین کابل های USB پلاستیکی بافته و معمولی در مورد ظاهر و دوام بسیار زیاد است. کابل های USB بافته عموماً انعطاف پذیر بوده و به دلیل محافظت اضافی که در داخل آنها ایجاد شده است ، کمتر از بین بروند و آسیب نبینند. .

کابل USB بافته و غیر بافته
کابل USB بافته و غیر بافته
هیچ تفاوتی بین عملکرد این دو کابل وجود ندارد و هر کیبورد با هر دو نوع کابل درست کار می کند. اگر حیوان خانگی (یا کودک نو پا) برای جویدن کابل های خود ندارید و کیبورد خود را زیاد جابجا نمی کنید ، کابلهای پلاستیکی انتخاب خوبی هستند.

8- شخصی سازی از طریق میانبرهای نرم افزار یا صفحه کلید؟
دو نوع کاربر وجود دارد: افرادی که می خواهند یک صفحه کلید plug-and-play که می توانند بلافاصله از آن استفاده کنند ، و آنها نمی خواهند پیکربندی شوند ، و افرادی که تمایل به شخصی سازی دارند ، و ترفند پیشرفته ای را انجام دهند. وقتی صحبت از صفحه کلیدهای بازی RGB می شود ، مسائل پیچیده می شوند ، زیرا نور RGB جذابیت و کاربردی زیادی را بدون نرم افزار پیشرفته از دست می دهد تا بتواند آن را کنترل و یکپارچه سازی آن را با انواع موارد استفاده انجام دهد. تولید کنندگان از سه رویکرد استفاده می کنند:

آنها کیبورد مقرون به صرفه (معمولاً کمتر از 50 دلار) و بدون نرم افزار ارائه می دهند. برخی از این کیبوردها به هیچ وجه قابل شخصی سازی نیستند ، در حالی که برخی دیگر به روشی محدود از طریق میانبرهای صفحه کلید که باید آنها را فشار دهید ، هستند. برای چنین صفحه کلیدها ، باید کتابچه راهنمای کاربر را بخوانید تا نحوه شخصی سازی آنها را بدانید.
برخی از تولید کنندگان نرم افزارهای اساسی را برای شخصی سازی ارائه می دهند که فقط ویژگی های اساسی مانند پاسخگویی صفحه کلید ، ضبط کلیدهای ماکرو یا نحوه روشن بودن کلیدها را در بر می گیرد.
برخی از تولید کنندگان ، به ویژه آنهایی که به شدت در روشنایی RGB سرمایه گذاری شده اند ، نرم افزاری پیشرفته ای را ارائه می دهند که مشتریانشان بتوانند از آنها برای شخصی سازی کیبورد خود استفاده کنند و آنها را در اکوسیستم های روشنایی RGB که شامل انواع لوازم جانبی است ، ارائه دهند: صفحه کلید ، موش ، هدست ، پد موس ، سیستم خنک کننده ، مادربردها ، کارتهای ویدئویی ، مانیتورها و غیره. برخی اکوسیستم های نرم افزاری چشمگیر هستند زیرا آنها همچنین با بازی ها یکپارچه شده اند و یک تجربه بازی همهجانبه را از طریق لوازم جانبی با نور RGB ارائه می دهند.

Corsair iCUE
Corsair iCUE
یکی از کمبود اکوسیستم های نرم افزاری پیشرفته برای لوازم جانبی بازی ، این واقعیت است که کاربران را در استفاده از لوازم جانبی تنها یک شرکت قفل می کند. به عنوان مثال ، نرم افزار iCUE Corsair به زیبایی کار می کند ، و مفید است ، اما تنها در صورت خرید لوازم جانبی بازی Corsair: موش ، صفحه کلید ، هدست ، پد موس و غیره. همین مورد در مورد مارک های دیگر مانند ASUS ، Logitech ، Razer ، Roccat یا Steelseries نیز وجود دارد.

 1. لوازم جانبی و سایر ویژگی ها
  لوازم جانبی برای استفاده از کیبورد ضروری نیستند و به شما نمی گویند که آیا صفحه کلید به خوبی ساخته شده است یا نه. با این حال ، آنها اغلب برای افزایش درک ارزش برای کاربران استفاده می شوند ، و گاهی اوقات ، آنها می توانند مفید باشند. هنگام خرید یک کیبورد مقرون به صرفه ، به ندرت از آن لوازم جانبی تهیه می کنید. با این وجود ، برخی موارد استثنایی مانند Trust GXT 865 Asta وجود دارد ، که یک درنده کیبورد را در قسمت پشت خود قرار داده است ، و همچنین سیستمی برای مدیریت بهتر کابل وجود دارد.

قسمت پشتی Trust GXT 865 Asta
قسمت پشتی Trust GXT 865 Asta
وقتی بیش از 50 دلار برای صفحه کلید بازی هزینه می کنید ، لوازم جانبی در فرکانس افزایش می یابد. به عنوان مثال ، HyperX Alloy FPS یکی از سخاوتمندترین بسته هایی را که در دامنه قیمت آن دیده ایم ارائه می دهد: یک کیف حمل ، یک کشنده صفحه کلید ، کلیدهای بازی یدکی بازی و گذرگاه USB برای شارژ تلفن هوشمند خود با استفاده از کیبورد. گرفتن لوازم جانبی زیادی با صفحه کلید بسیار نادر است.

لوازم جانبی همراه با HyperX Alloy FPS
لوازم جانبی همراه با HyperX Alloy FPS
کیبوردهای دیگر ، مانند Razer Blackwidow Elite ، همچنین ممکن است پشت صوتی را برای اتصال هدست خود به صفحه کلید ارائه دهند.

توصیه ما به شما این است که از استفاده از لوازم جانبی همراه به عنوان ملاک خرید صفحه کلید بازی خودداری کنید. جنبه های دیگری که قبلاً در مورد آنها بحث کردیم بسیار مهم تر هستند. با این حال ، هنگامی که شما مجبورید بین دو یا سه صفحه کلید با کیفیت ساخت ، ویژگی ها و نرم افزار مشابه را انتخاب کنید ، مازاد لوازم جانبی ارزش توجه دارد.

از صفحه کلید خود چه می خواهید؟
اکنون دیدگاه ما راجع به آنچه صفحه کلید بازی را عالی می کند و همه چیزهایی که هنگام خرید یکی از آنها باید در نظر بگیرید ، می دانید. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید. ما براساس ماهها آزمایش و هفتهها تحقیق و مقایسه ، کارهای زیادی را در آن انجام داده ایم. قبل از بسته شدن ، از صفحه کلید بازی بگویید چه می خواهید. مهمترین معیارهای شما هنگام خرید کیبورد چیست؟ در زیر نظر دهید و اجازه دهید بحث کنیم.