راهنمای خریداران سینک و لوازم جانبی

راهنمای خریداران سینک و لوازم جانبی
سینک های آشپزخانه تجاری
سینک ها بخش مهمی از طراحی آشپزخانه تجاری است ، با کد غذا FDA و ادارات بهداشت محلی ، حداقل تعداد سینک های مورد نیاز را دیکته می کنند. با این حال ، فاکتورهای بیشتری برای فراتر از تعداد سینک ها وجود دارد ، مانند طراحی آنها و ویژگی های اختیاری. بهتر است با در نظر گرفتن نحوه استفاده از هر سینک جداگانه ، مشخص کنید که کدام ویژگی ها نیازهای شما را برآورده می کند. در زیر انواع سینک های تجاری را که باید از بین آنها انتخاب کنید و ویژگی های اختیاری که می تواند آنها را برای استفاده راحت تر یا مناسب تر برای کارهای خاص مناسب تر کند ، بیان خواهیم کرد.

دستشویی
مورد استفاده برای: شستشوی دست ، معمولاً در نزدیکی مواد آماده سازی ، سرویس دهی و یا مواد شستشوی مواد غذایی.

کد غذایی FDA مستلزم آن است که هر مشاغل مربوط به مواد غذایی حداقل یک دستشویی را که در یک مکان مناسب قرار دارد ، برای کارمندان استفاده کند تا قبل از دست زدن به غذا ، بعد از استفاده از سرویس بهداشتی یا بعد از استراحت از دود استفاده کنند. شما می توانید یک سینک ظرفشویی را به داخل پیشخوان یا میز موجود نصب کنید ، یا می توانید یک نصب و راه اندازی دیواری یا پایه پایه را انتخاب کنید. برخی از مدل ها دارای فوستس هایی هستند که از قبل نصب شده اند ، در حالی که سایر مدل ها دارای برش هایی برای جوش های ضد عرشه یا اسپلشی هستند. بسیاری از سینک های دست دارای پشتی هستند ، در حالی که برخی دیگر دارای پاشش های جانبی در یک یا هر دو طرف هستند. کد مواد غذایی نیاز به پاشش های جانبی روی سینک های واقع در نزدیکی هر قسمت از آماده سازی مواد غذایی دارد.

برخی از سینک های دست شامل ویژگی های اضافی مانند حوله کاغذی داخلی و ضسبنسرس هستند. در جای دستگیره می توان از شیرآلات زانو یا پدال های پا استفاده کرد تا آب را خاموش و خاموش کنید ، که اغلب در سرویس های غذایی توصیه می شود تا کارگران از تماس دستگیره های شیرین کثیف با دست های تمیز جلوگیری کنند.

سینک ظرفشویی
مورد استفاده برای: آماده سازی مواد غذایی ، تمیز کردن و خیساندن ظروف و خرد کردن مواد غذایی بسته به اینکه چه تعداد محفظه سینک دارد.

سینک های یک محفظه برای تولید مواد شستشو ، زهکشی چدن ، پر کردن گلدان ها ، ذوب مواد غذایی و سایر کارهای آماده سازی مواد غذایی استفاده می شوند. این سینک ها همچنین می توانند برای خیساندن ظروف و سایر کارهای تمیز کردن استفاده شوند ، اما فقط در مواقعی که از آنها برای آماده سازی مواد غذایی استفاده نمی شود. سینک های دو محفظه برای ذوب کردن مواد غذایی ، تولید شستشو ، خراشیدن ظرف ها یا خیساندن ظروف و یا تمیز کردن کالاهایی که نیازی به روش سه سینک ندارند مفید هستند.

روش 3 سینک ظرفشویی که توسط اکثر بخش های بهداشتی اجباری است نیاز به سینک ظرفشویی سه محفظه دارد این روش شستشوی ظرفشویی از یک محفظه برای شستشو ، یکی برای شستشو و دیگری برای ضد عفونی استفاده می کند. محفظه ضد عفونی یا از بخاری آب برای ضد عفونی كردن ظروف با آب داغ استفاده می كند ، یا به عنوان سطحی خیس كننده ظروف برای خیساندن مواد شیمیایی مفید است. بیشتر بخش های بهداشتی نیاز دارند که هر رستوران دارای سینک سه محفظه باشد ، حتی در صورت وجود ماشین ظرفشویی تجاری ، به طوری که در صورت پایین آمدن ماشین ظرفشویی ، روش تهیه پشتیبان تهیه می شود.

سینک چهار محفظه برای روش سه سینک با یک محفظه اضافی برای خیساندن، انداختن، و یا یک اختیار غذایی استفاده می شود. بعضی از بخش های بهداشتی اجازه می دهند تا از سینک های 4 محفظه ای برای روش شستشو ، آبکشی و ضد عفونی سه سینک با محفظه اضافی برای شستشوی دست استفاده شود.

ویژگی ها و لوازم جانبی سینک ظرفشویی
سینک های محفظه در اندازه های مختلفی قرار می گیرند تا در هر آشپزخانه ای با هر اندازه قرار بگیرند. فولاد ضد زنگ ای که غرق می شود با ضخامت هایی از 14 تا 22 سنج ساخته شده است که تعداد کمتری نشان دهنده فلز ضخیم تر و با دوام تر است.

تخته های زهکشی در بعضی از سینک ها استاندارد هستند ، در حالی که به عنوان لوازم جانبی سایر لوازم جانبی در دسترس هستند. اگر در حال انتخاب یک سینک ظرفشویی هستید ، اطمینان حاصل کنید که محل کار اجزای آن برای گردش کار ظروف شما مناسب است. تخته های زهکشی در هر دو طرف یک سینک محفظه موجود است.

لبه های برگشتی سینک ظرفشویی از 3.5 تا 11 اینچ ارتفاع دارد و لکه های جانبی برای جلوگیری از آلودگی مواد غذایی در مناطق آماده سازی مجاور وجود دارد.

سینک های محفظه را می توان دامن زد تا لوله کشی زیر آن برای داشتن ظاهری براق تر و تمیز کردن راحت تر انجام شود. مدل های گوشه ای برای کمک به شما در استفاده بیشتر از فضایی که باید با آن کار کنید در دسترس هستند.

سینک های چهار بخش همیشه به دو شیر آب احتیاج دارند و سینک های گوشه ای مدل 2- و 3 محفظه نیز می توانند دو شیر آب داشته باشند. این شیر آب ها گاهی اوقات با سینک ظرفشویی درج می شوند ، اما بیشتر اوقات به طور جداگانه فروخته می شوند.

سینک بار
استفاده می شود برای: قرار دادن در زیر میله ها یا میزهای زیر ، شستن ظرف ها ، شستن دست ها ، و نوشیدن نوشیدنی ها.

سینک های میله ای ، سینک های محفظه ای هستند که در ارتفاع کمتری ساخته شده اند تا امکان نصب در زیر میله ها و میزهای زیر را فراهم کنند. این سینک ظرفشویی ها با همه گزینه های مشابه سینک های محفظه موجود هستند ، اما با چند ویژگی اضافی نیز موجود است که در یک محیط نوار مفید واقع می شوند. اینها می توانند یک سینه یخ عایق ساخته شده در کنار سینک و یا یک زباله زباله به طور مستقیم در جلوی سینک ساخته شوند. این سینک ظرفشوئی همچنین برای نگهداری شیشه ، بطری و سایر کالاها در دسترس است. در حالی که در هر مدل استاندارد نیستند ، بیشتر سینک های میله ای می توانند به ریل های سرعت مجهز شوند تا دسترسی آسان به بطری ها فراهم شود.

رها کردن و پایین آمدن مخازن
مورد استفاده برای: نصب یک سینک ظرف داخل میز یا میز موجود.

قطره در یا سینک undermount ایده آل است که شما با اضافه کردن یک مخزن به یک سطح از پیش موجود، مانند آشپزخانه و یا میز کار. یک سینک ظرفشویی به صورت برش در سطح پایین می آید و از فلنج گسترده ای برای ایجاد یک لبه در بالای پیشخوان استفاده می کند. سینک زیر آب از زیر قلاب با ابعاد یکسان با دهانه سینک نصب شده است و هیچ لبه ای روی میز کار باقی نمی ماند. نصب و راه اندازی سینک های زیر آب سخت تر است ، اما یک کانتر جذاب تر و تمیز تر ایجاد می کنید. هر دو نوع به شکل های مربع ، مستطیل و دایره ای و در یک تا سه محفظه در دسترس هستند. این سینک ها گاهی اوقات دارای اسپری های پشتی یا پاشش های جانبی هستند. هر نوع شیر آب یا سوراخ مخصوص نصب شیرآلات نصب شده است.

سینک قابل حمل
مورد استفاده برای: پذیرایی یا رویدادهای فضای باز و بدون دسترسی به آب جاری یا خیساندن ظروف در آشپزخانه تجاری.

دو نوع سینک قابل حمل با کاربردهای کاملاً متفاوت وجود دارد. ساده ترین نوع سینک قابل حمل یک سینک خیس است که در اصل یک سطل استیل ضد زنگ با زهکشی است که بر روی پاها با کاستور نصب می شود. اینها یک سینک ظرفشویی اضافی و همراه را به داخل ظرف شما می دهد و همچنین می تواند به عنوان یک سینک ظرفشویی مورد استفاده قرار گیرد که می تواند در هر مکانی که برای تمیز کردن نیاز دارید جابجا شود. اینها فوستس ندارد ، اما در صورت لزوم می توانید به منبع آب مانند پرکننده گلدان یا شیر آب قبل از شستشو سوار شوید. برخی از گزینه های موجود شامل ضربه گیر های لاستیکی نرم برای جلوگیری از آسیب دیدن دیواره ها و تجهیزات ، تخلیه اهرم برای کنترل آسان و سینی های ظروف نقره ای برای پر کردن سینک با وسایل آشپزخانه ساده است.

نوع دوم سینک قابل حمل یک سبد دستی برای شستشوی دست است که برای انجام خدمات خدماتی در زمینه غذاهای متحرک ایده آل است که به محلی برای شستن دست ها در مکان های بدون آب روان نیاز دارد. اینها دارای مخازن آب تمیز و فاضلاب هستند و برخی از آنها را می توان برای تأمین آب گرم وصل کرد. اکثر دستگاه پخش کننده صابون و حوله کاغذی را ارائه می دهند. برخی شامل پمپ آب هستند ، در حالی که برخی دیگر با پدال پا عمل می کنند.

سوپ سینک
مورد استفاده برای: پر کردن سطل و پرتاب سطل گلی و تمیز کردن مپ ها یا سایر وسایل تمیز کردن. اینها برای استفاده با هیچ کالای غذایی نیست.

یک سینک ظرفشویی ، مکانی برای پر کردن و خالی کردن سطل گلی و تمیز کردن مپ ها را فراهم می کند. این سینک ها را می توان روی پاها نصب کرد یا روی زمین نصب کرد تا کارمندان نیازی به بلند کردن سطل های سنگین چوبی نداشته باشند. سینک ظرفشویی موپ در کابینت های دروازه بان بلند نیز موجود است که قفسه های اضافی و گاهی اوقات فضای ذخیره سازی مخصوص سطل موپ را فراهم می کنند. سینک ظرفشویی باز با پاشش های جانبی وجود دارد ، و برخی از آنها دارای طراحی جلویی هستند تا راحت تر سطل های خالی شونده را خالی کنند. سینک های کف دارای دهانه داخلی برای شیرهای آب نیستند ، اما بیشتر سینک های دارای پایه پا دارای قلاب های شیروانی برای نصب شیرهای پاشیده هستند.

سینک ظرفشویی
مورد استفاده برای: تسهیل در نصب واحد دفع مواد غذایی و منبع آب مورد نیاز برای بهره برداری از آن.

بهترین نوع سینک ظرفشویی دور ریختن کاسه های گرد هستند که اندازه آنها 12 تا 18 اینچ است و دارای طرف های تند است که به راهنمایی غذا و آب در مواد غذایی کمک می کند. آنها دارای نازل های آب هستند که در قسمت های کاسه ها ساخته شده اند ، و هنگام دفع ، آب روشن می شود. از آنجا که این سینک ها به طور خاص برای کار با مواد غذایی ساخته شده اند ، همه آنها دارای سوراخ های تخلیه گسترده ای برای نصب آسان دفع هستند. محافظ آستین دار که دارای یک فلنج بلند شده هستند برای جلوگیری از از بین رفتن وسایل نقره ای موجود در دسترس هستند. در صورت عدم استفاده از سینک ، کاورهای ظرف سینک در دسترس هستند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>