جستجوی استناد با گوگل اسکولار

Google Scholar همچنین ردیابی می کند که چند مرتبه مورد توسط سایر اسناد در Google Scholar استناد می شود. از آنجا که Google Scholar انواع کارهای علمی ، از جمله Google Books را در بر می گیرد ، این می تواند یک منبع عالی برای پیگیری استناد به جلو باشد. به ویژه در زمینه های تحصیلی که به مقالات بیشتری نسبت به مقالات ژورنالی (به عنوان مثال بسیاری از رشته های علوم انسانی) به کتابها اعتماد دارند ، ممکن است در Google Scholar نتایج بسیار متفاوتی نسبت به Web of Science پیدا کنید.

  1. برای شروع ، با استفاده از کلماتی از عنوان ، نویسنده و غیره ، مورد خود را در Google Scholar جستجو کنید. می توانید برای گرفتن صفحه جستجوی پیشرفته ، روی مثلث رو به پایین در نزدیکی دکمه جستجو (ذره بین) کلیک کنید.
  2. نتایج با توجه به رتبه بندی ، با عناوین مطابق نزدیک به بالا ، رتبه بندی می شوند. در زیر هر ورودی ، پیوندی را مشاهده خواهید کرد که می گوید “ذکر شده توسط …” و یک شماره. با دقت نگاه کنید ، زیرا ممکن است بیش از یک ورودی مطابق با جستجوی شما باشد. غالباً در ابتدای عنوان یک نوشته جداگانه با [استناد] وجود خواهد داشت و نشان می دهد که این فقط در Google Scholar به عنوان استناد وجود دارد. هر دو نوع مدخل برای ردیابی استنادها به جلو مفید است.
  3. با کلیک بر روی “استناد شده توسط …” لیستی از اسناد استناد شده در Google Scholar آورده می شود. اینها با بیشترین استناد در آثار برتر ترتیب داده شده اند.

برای یافتن نسخه ای از این آثار ، می توانید به دنبال لینک های [PDF] در سمت راست ، یا پیوندهایی به گوگل اسکولار در سمت راست یا زیر هر استناد باشید. مدخل های کتاب همچنین قابلیت “یافتن یک کتابخانه” را دارند ، اما برای فاش کردن این پیوندها باید بر روی More کلیک کنید این به جستجوی کتاب در کتابخانه های نزدیک به شما بر اساس کد پستی می پردازد.

4- می توانید با جستجو در مقاله های استناد ، جستجو را محدودتر کنید . کافی است کادر زیر کادر جستجو را بررسی کرده و جستجوی خود را وارد کنید. نتایج زیر مجموعه ای از مقاله های استناد شده در بالا خواهد بود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>